Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiInauguracja ponownie odroczona, Bug wygrywa walkowerem

(Zam: 22.03.2017 r., godz. 13.52)

Po raz drugi już nie było dane wybiec na boisko piłkarzom Bugu Wyszków w celu rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2016/17. Po przełożonym meczu z Mazovią Bug otrzymał walkower za nieodbyte starcie z Tęczą Łyse.

Mecz 21. kolejki rozgrywek IV ligi pomiędzy Tęczą Łyse a Bugiem Wyszków stanął pod znakiem zapytania już w poprzedni weekend. Wtedy to, piłkarze Tęczy nie stawili się na planowanej inauguracji rundy w Przasnyszu, gdzie mieli zmierzyć się z miejscowym MKS-em. Walkower już w pierwszym meczu rundy nie zwiastował dobrze dla klubu z Łysych. Przewidywania środowiska piłkarskiego, w którym mówiło się, iż lada moment pojawi się informacja o wycofaniu się Tęczy z rozgrywek, okazały się słuszne. W piątek 10 marca informację potwierdził Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, a na oficjalnej stronie internetowej klubu pojawił się komunikat zarządu, w którym prezes Tęczy Mateusz Chrostowski przedstawił decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek ligowych.
Powodem rezygnacji z dalszych występów były, jak można było przypuszczać, pieniądze. A dokładniej ich brak. Klub, opierający swoje finanse w zdecydowanej mierze na firmie JBB, nie był w stanie udźwignąć kosztów utrzymania zespołu seniorów na poziomie IV ligi. Koszty te w tym roku były dla Tęczy szczególnie wysokie z dwóch powodów. Po pierwsze, w rozgrywkach rywalizuje rekordowa w ostatnich latach liczba 20 zespołów, a im więcej spotkań, tym większe koszty (wyjazdy, sędziowie, itd.). Po drugie, ze względu na brak spełniającego normy MZPN-u boiska w Łysych, Tęcza była zmuszona rozgrywać swoje spotkania ligowe na stadionie w Ostrołęce, co generowało dodatkowe koszty (wynajem).
Wycofanie zespołu z rozgrywek oznacza, że wszystkie spotkania Tęczy do końca sezonu zostaną uznane za walkower na korzyść drużyny przeciwnej. Zespół został również przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli (bez względu na aktualną liczbę punktów).
Trzy punkty, uzyskane przez Bug bez gry, pozwoliły wyszkowskiej drużynie na awans, na 11. miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce Bug podejmie na własnym stadionie Czarnych Węgrów. Mecz planowany jest na sobotę 18 marca, początek o godz. 15.00. Miejmy nadzieję, że trzecie podejście do inauguracji rozgrywek przyniesie w końcu właściwy skutek, a dla Bugu byłoby nim zwycięstwo z Czarnymi. Zespół z Węgrowa traci obecnie dwa punkty do Bugu w tabeli. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w 21. kolejce:
Dolcan Ząbki – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:4
Czarni Węgrów – MKS Przasnysz 0:1
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:1
Mławianka Mława – KS Łomianki 0:1
Podlasie Sokołów Podlaski – Hutnik Warszawa 0:4
Błękitni Raciąż – Bzura Chodaków 0:4
Pogoń II Siedlce – MKS Ciechanów 2:2
Delta Słupno – Wisła II Płock 0:1
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta