Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Różności dla kobiet

(Zam: 15.03.2017 r., godz. 15.13)

W niedzielę w hali WOSiR odbyły się zorganizowane przez gminę Wyszków targi „Extra wyszkowianka”. Według szacunkowych obliczeń organizatora odwiedziło je 2 500 osób. 112 kobiet wykonało badania profilaktyczne, 121 osób uczestniczyło w maratonie fitness, zjedzonych zostało 550 porcji lodów, 38 sprzedanych sukienek – m.in. tak targi podsumowuje gmina Wyszków.W tamtym roku były one poświęcone branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. W tym roku gmina dedykowała je kobietom. Przez osiem godzin goście (wstęp był wolny) mogli odwiedzić 35 stoisk wystawców, którzy oferowali produkty i usługi nie tylko stricte związane z kobietami, np. kosmetyki, ubrania. Była także oferta szersza – usługi banków, branży gastronomicznej, dietetyków, a nawet placówek oświatowych. Na stoisku promocji zdrowia prezentowała się gminna szkoła rodzenia, można było skorzystać z nauki samobadania piersi z wykorzystaniem fantomu, pomiaru ciśnienia tętniczego, informacji o badaniach profilaktycznych dla kobiet, nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. O godz. 11.00 rozpoczął się maraton fitness (także z częścią przeznaczoną dla dzieci). Udział dla chętnych był bezpłatny. Gmina przygotowała dla nich pakiet startowy (m.in. koszulki). Wśród 121 uczestników, jak podaje gmina Wyszków, były osoby z Wyszkowa, Pułtuska, Warszawy, Pruszkowa, Ciechanowa, Łochowa, Ostrołęki, Radzymina, Zielonki, Dzierżenina, Tłuszcza, Długosiodła, Brańszczyka, Rząśnika. Maraton poprowadzili profesjonalni instruktorzy: Maciej Sarnat, Joanna Zglec, Kasia Gnich, Ania Dąbrowska, Łukasz Grabowski, Stefan Jakóbczyk.
Najwytrwalsze zawodniczki otrzymały nagrody.
Organizator przewidział także prelekcje: ForeverLiving „Jak zbudować biznes Forever?”, Klub Zdrowej Formy „Świadoma kobieta to zdrowa kobieta – jak dieta wpływa na hormony?”, Ewy Trzcińskiej „Kobieta w małym mieście – blaski i cienie”, Life Coach Olgi Pietrzak „Zbuduj siebie, bo jesteś tego warta”.
Kącik dla dzieci nie pozwalał się nudzić najmłodszym uczestnikom. Przed halą WOSiR była możliwość wykonania badań w mammobusie. Prezentowano tam także samochody reklamowane jako kobiece – Toyotę Aygo i Toyotę Yaris.
Urząd Miejski przygotował też specjalny katalog targowy rozdawany zwiedzającym zatytułowany „Niezbędnik wyszkowianki”. Broszura wydana w nakładzie 1 000 egzemplarzy zawierała prezentację gminy Wyszków, użyteczne dla mieszkańców informacje i darmowe dla wystawców reklamy ich firm. Katalog rozdawali przy wejściu na teren targów pracownicy wydziału promocji Urzędu Miejskiego (egzemplarz otrzymywał każdy indywidualny uczestnik lub rodzina).
Urząd Miejski w najbliższym czasie planuje podsumować wydarzenie, a także zliczyć całkowity koszt organizacji Targów dla Kobiet.
J.P.


Komentarze

mammografia
Dodane przez Iza, w dniu 16.03.2017 r., godz. 09.39
112 kobiet wykonało badania profilaktyczne... Czy mammografia jest profilaktyką? Badanie, które naraża kobiety na dawkę promieniowania do 400!!! razy silniejszą od tego, którym prześwietla się klatkę piersiową i płuca. Osobiście dziękuję za taką "kurację", bo jest wiele innych sposobów na wykrycie niepokojących markerów nowotworowych. Mammografia, wbrew opinii sponsorowanych przez firmy dysponujące sprzętem, nie zapobiega ,a czasem niejednoznacznie stwierdza jedynie występowanie guzików, guzków, mięsaków. Za to zdrowe kobiety narażane są na dawkę śmiertelnych promieni. Dzisiaj te wszystkie mobilne gabinety, są maszynką do zarabiania pieniędzy. W rękach prywatnych, często zachodnich firm . Mammografia nie jest profilaktyką, tak jak profilaktyką nie jest test ciążowy, który stwierdza zapłodnienie lub nie. Sam test nie zapobiega ciąży. O ubocznych skutkach mammografii można poczytać w internecie.
średniozadowolona
Dodane przez wystawczyni, w dniu 16.03.2017 r., godz. 22.23
2500 osób to może było, ale przez całą niedzielę w kościele.
Dodane przez Ewa S., w dniu 17.03.2017 r., godz. 15.52
No właściwie... za mammobusy płaci gmina. Dla firm właścicieli jest to czysty zysk. Czytałam właśnie ekspercką opinię pani doktor, która okazała się powiązana z firmą mającą w ofercie te urzadzenia. Nie ma jak naturalne metody samokontroli.
Zbytek łaski
Dodane przez Anonim, w dniu 20.03.2017 r., godz. 10.05
i jeszcze częsta mammografia poprzez promieniowanie powoduje raka. Wykonywana w czasie ciąży zagraża dziecku.
do Izy
Dodane przez Zosia, w dniu 21.03.2017 r., godz. 08.22
Bardzo dziękuję za słuszne zwrócenie uwagi na tę sprawę. Nie wiedziałam o tym a teraz mam wybór i dziękuję, że są wsród nas takie dobre osoby, które pomagają innym
Dodane przez Uwaga, w dniu 21.03.2017 r., godz. 10.57
Mafia powiażana z samorządami. Burmistrzowie, wójtowie, prezydenci miast balują na rautach organizowanych przez właścicieli mammobusów, otrzymuja sponsorowane wczasy, ale żadna z żon nie podda się takiemu badaniu. Znacie lekarki, które wykonują sobie te kontrowersyjne badania?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2017 r., godz. 20.21
Szału nie było na tych targach...
Kobieta w małym mieście- czyli dyskusja...
Dodane przez Anonim, w dniu 22.03.2017 r., godz. 10.08
a temat do gadki- szmatki na zapowiedzianą kolejną imprezę w przerobionym już w stylu zapchaj dziurę na telebimie, zawsze ktoś podsunie. No, pogadać szczególnie sprytnie można zawsze ale czy coś sensownego i opłacalnego z tego wyniknie? Z całą pewnością nie dla wszystkich. Czy publicznych funduszy na promocję kultury nie można spożytkować na wyższym poziomie i korzystniej dla eszyskich?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl