Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaŻołnierze Wyklęci, Anno Domini 2017

(Zam: 08.03.2017 r., godz. 13.15)

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już siódme święto partyzantów walczących na polskiej ziemi z komunistyczną okupacją po 1944 roku za nami. Mieli być na zawsze bandytami, stali się bohaterami. Mieli być zapomniani, stali się inspiracją dla młodych twórców i wzorem dla młodych patriotów.

Powstają o nich filmy, piosenki, wideoklipy, spektakle. Przybywa poświęconych ich bohaterstwu tablic pamiątkowych i pomników. Przybywa ulic nazwanych ich imieniem. POWSTAJĄ Z GROBÓW, choć tak wielu miejsc ich pochówku jeszcze nie znamy. Nasi wspaniali chłopcy i dziewczęta – „Kotwicz” „Łupaszka”, „Ogień”, „Orlik”, „Zapora”, „Inka” i wielu, wielu innych. A także z naszej ziemi – „Mazurek”, „Baśka”, „Jur”, „Przelotny”, „Ponury”, „Tęcza”, „Ostry”, „Wiktor” i wielu, wielu innych. Kto rozszyfruje te pseudonimy, kto potrafi dopisać przy nich imiona i nazwiska? CZY TY POTRAFISZ? A jeżeli nie, to czy potrafisz i zechcesz odszukać te nazwiska i poznać historię tych gorących polskich patriotów, którzy oddali swe życie, przeważnie bardzo młode, za Ojczyznę i za naszą dzisiejszą wolność? „Mazurek”, chłopak z Rząśnika, najwybitniejszy dowódca antykomunistycznej partyzantki Ziemi Wyszkowskiej, walczący z sowiecką okupacją z bronią w ręku do 1951 roku został zdradzony, podstępnie aresztowany i zamordowany w więzieniu mokotowskim w 1952 roku w wielu 33 lat. „Jur”, dowódca wyszkowskich Szarych Szeregów, aresztowany przez sowieckie NKWD już w październiku 1944 roku, skazany na śmierć i zamordowany po kapturowym procesie z udziałem słynnego, żydowskiego kata Polaków Józefa Goldberga-Różańskiego miał w chwili śmierci zaledwie 30 lat. „Przelotny”, dowódca akcji rozbicia ubeckiego więzienia w Pułtusku 25 listopada 1946 roku zginął w boju w wieku 21 lat. Był już wówczas doświadczonym dowódcą. Czy potrafisz podać nazwiska choć tych trzech Żołnierzy Wyklętych z naszej ziemi? Są na wyszkowskim pomniku nad Bugiem, znajdziesz je w wielu publikacjach na ten temat, dotrzesz do nich również w Internecie.
Wspaniałe, docierające do coraz większej ilości miejsc w całej Polsce obchody święta Żołnierzy Wyklętych świadczą również o tym, że odrzucenie komunizmu w naszej Ojczyźnie staje się coraz powszechniejsze i bardziej zdecydowane. A oszustwa ubeków, urbanowców i michnikowców tracą swoją skuteczność. To potężna zmiana na przestrzeni ostatnich lat. Dobra zmiana. Współgrająca z dobrą zmianą na szczytach władzy, bo władza Zjednoczonej Prawicy dodaje do tego zjawiska dodatkowe, mocne impulsy. Choćby utworzenie w Polsce dwóch muzeów Żołnierzy Wyklętych – w Ostrołęce i w więzieniu mokotowskim, dawnej komunistycznej mordowni. To również bardzo symboliczne w kontekście odchodzenia od komunizmu. Bowiem miejsca kaźni polskich patriotów stają się miejscami upamiętnienia ich bohaterstwa. Do bardzo niedawna było to niemożliwe. Trzy lata temu pan Jacek Karczewski na spotkaniu w wyszkowskiej bibliotece mówił o tym, że ówczesny minister kultury (a może antykultury?) pan Bogdan Zdrojewski z Platformy Obywatelskiej nie przyznał żadnych punktów i żadnych pieniędzy na projekt Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Dziś muzeum mogło powstać. Przyznano i punkty, i pieniądze. Można? Można.
W Wyszkowie mieliśmy w tym roku kilka uroczystości. Zaczęło się od biegu „Tropem Wilczym” w niedzielę 26 lutego, potem w środę 1 marca Prawo i Sprawiedliwość miało swoje obchody i na koniec Młodzież Wszechpolska w sobotę 4 marca. Podobno kibice Bugu Wyszków składali kwiaty pod pomnikiem w samo święto, ale wieczorem. Wydaje się, że powinno to być jakoś koordynowane i wszystkie środowiska powinny się porozumieć co do formy uroczystości i ich czasu. Przydałaby się w tej sprawie jakaś inicjatywa ze strony władz albo z jakiegokolwiek innego ośrodka. To nie powinno tak wyglądać. Uważam, że w przyszłości należy to zmienić. Nie ujmując nic pozostałym inicjatywom sądzę, że formuła biegu była w tym roku najciekawsza. Przede wszystkim potrafiło się w niej odnaleźć wiele podmiotów – i władza, i różne organizacje, w tym szkoły. Także osoby prywatne, po prostu zainteresowane biegiem albo tematyką Żołnierzy Wyklętych. Był apel poległych, było wojsko i krótkie przemówienia. W jednym z komentarzy internetowych spotkałem uwagę, że trasa była fajna, ponieważ powracający pozdrawiali tych, którzy jeszcze nie dobiegli do punktu kontrolnego, gdzie się zawracało. Wiele osób się uśmiechało, co widać również na zdjęciach. To dobrze, to przecież święto upamiętniające naszych bohaterów.
Nowością tegoroczną w naszym mieście były flagi wywieszone na ulicach. Do tej pory to się nie zdarzało. W ubiegłym roku poprosiłem pana burmistrza w imieniu Klubu Gazety Polskiej o wywieszenie flag żołnierzom antykomunistycznej partyzantki, którzy polegli za Ojczyznę. Nie zrobił tego. Czy nie pozwoliło mu na to jego komunistyczne zaplecze? Czy też zdecydowały jakieś inne przyczyny? Nie wiem. W tym roku poprosiłem o wsparcie inne wyszkowskie organizacje. Dość szybko dołączyło do klubu GP aż 8 innych podmiotów (Solidarność Huty Ardah Glass, Solidarność Oświaty, Kukiz 15, Stowarzyszenie „Pepisko”, Związek Piłsudczyków RP, Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, Młodzież Wszechpolska oraz Komitet Prawa i Sprawiedliwości Gminy Wyszków). Wszyscy podpisali apel do pana burmistrza o wywieszenie flag. Bardzo za to dziękuję. Wspólnie doprowadziliśmy do tego, że flagi w Wyszkowie zawisły w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Warto współpracować? Warto.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Bugoholicy, w dniu 08.03.2017 r., godz. 13.56
Armio Wyklęta, Bug Wyszków o Was Pamięta, Armio Wyklęta Bug Wyszków o Was Pamięta. ARMIO WYKLETA!!! BUG WYSZKÓW o WAS Pamięta, Armio Wyklęta, Bug Wyszków o Was Pamięta!
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 08.03.2017 r., godz. 16.36
Nie widzę powodu Panie Marku, żeby łączyć wszystkich na raz, na jednych "centralnych" uroczystościach. Wtedy to dopiero byłaby nuda, sztampa i zwyczajny spęd. Młode święto same się broni różnymi inicjatywami i chyba w tym jest jego największa siła. Centralnie organizowane wiece mieliśmy w poprzednim systemie. Wielość i różnorodność jest okazją do dotarcia do większego grona odbiorców, przekaz, również medialny jest wielokrotnie powtarzany. Jedna centralna uroczystość, to jedna relacja, a tak mamy przekaz trwający już drugi tydzień. Wszystkie inicjatywy są dobre i godne i niech tak pozostanie. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.03.2017 r., godz. 07.57
Niech każdy idzie z osobna, albo po dwóch, najwyżej trzech. I codziennie kto inny pisze relacje. Fascynujący temat będziemy mieli przez cały miesiąc.
Dodane przez ola, w dniu 09.03.2017 r., godz. 13.57
polski rząd poleciał ze swoim warcholstwem do Brukseli - to, co tam wyprawiają i wygadują mogą ocenić tylko obecnie żyjący, czerpiący informacje z różnych źródeł; to samo dotyczy epoki minionej i "żołnierzy wyklętych" - niech wypowiadają się świadkowie tamtych wydarzeń, już nieliczni, nie zaś "jedynie wiedzący" - jak jest zakłamywana historia i zdarzenia, widać aż nadto obecnie, i nie dam sobie wmówić, że "czarne jest czarne...", a "Łupaszka" wielkim bohaterem był...
Do pani eli 13.57
Dodane przez Anonim, w dniu 09.03.2017 r., godz. 16.24
Czy komentarze ktore piszesz w godzinach pracy sa na zlecenie i maja promowac ,,warcholstwo" (wyraz jaki uzylas ) i nic robienie urzedasow z nepotyzmu. Sciagnieto cie tutaj,tylko nie licznym wiadomo PO co,a ty kompromitujesz sie gupimi tekstami i bardzo wulgarnymi,piszac takie slowa,ze dobrze,ze pana Wolskiego ,,wywalili na pysk" widac,ze jestes tepawa,gdyz nie przewidujesz tego,ze to wywalenie na pysk spotka wkrotce ciebie. Wyszkow nie potrzebuje manipulantow,cwaniakow. Wyszkow ma wielu ludzi madrych,kulturalnych i z ogromna wiedza i tacy powinni sprawowac wladze w naszych urzedach.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.03.2017 r., godz. 21.16
Panie Krzysztofie, oczywiście można i tak do tego podejść. Ja cieszę się przede wszystkim , że święto Żołnierzy Wyklętych tak się przyjęło w Polsce i ma coraz większy odzew. Obchody w ostatnich dwóch latach są imponujące, również u nas w Wyszkowie. Do tego dochodzi mnóstwo nowych filmów, piosenek, spektakli itp. Mit Wyklętych oddziałuje na wyobraźnię twórców. To bardzo ważne, bowiem to, co zostanie utrwalone w sztuce przetrwa. Byłem również pod wrażeniem ogólnopolskich obchodów z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i wspaniałych przemówień związanych z tymi uroczystościami. Mordownia na Rakowieckiej staje się miejscem ważnych patriotycznych wydarzeń. Widać natomiast jak wielkie znaczenie ma w naszym mieście pomnik, postawiony w 2009 roku przez fundację "Pamiętamy". Wokół niego bowiem toczy się prawie wszystko w związku ze świętem.
Dodane przez Aleksander, w dniu 09.03.2017 r., godz. 21.33
Popieram "ola-ę" i 100% jej wpisów.Pozdrawiam.
Dodane przez Polak, w dniu 10.03.2017 r., godz. 00.34
Przez olę przemawia gorycz, gorycz zmieniających się czasów, nowych faktów przedstawianych przez badających historię, znawców i pasjonatów, którzy nie tylko powielają fakty ale je sprawdzają i weryfikują. Może to nie wszyscy byli wzorowi ludzie ale zginęli za normalną i wolną Polskę. Jaka będzie ocena ostateczna po odrzuceniu komunistycznej propagandy o bandytach ? Co do pani premier Szydło, to wywiązała się z obrony wartości, na których powinna być oparta polityka w Polsce i w UE. Efekty jej stanowiska i partii rządzącej w Polsce poznamy po pół roku, roku. Zobaczymy czy zostanie ograniczony atak ze strony Brukseli czyli Tuska i jego kolesi z EPL czy ten atak będzie jeszcze mocniejszy, czy Andżela będzie strofowała swojego wybrańca czy da mu wolna rękę aby nadal osłabiał Polskę z zagranicy. Żeby nie być gołosłowny, że Donald Tusk to nie jest dobry przedstawiciel Polski przedstawię jego dawne wypowiedzi w "Znaku" o polskości : ".....„Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać .... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem ....” My na tej "..brudnej i biednej..." ziemi, wykuwamy nasz los, dbamy o nasze rodziny i tą ziemię ojczystą. I pewnie tak zawsze będzie, raz gorzej raz lepiej. Tusk nie pojechał do Brukseli żeby nas dobrze reprezentować ale żeby pławić się w luksusach tego liberalnego świata, który kroczy do upadku przez swoje zdegenerowane elyty. Skąd my to znamy.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.03.2017 r., godz. 06.55
Właśnie taki szef Uni jest potrzebny. Piesek na smyczy, co to kiedy trzeba poda łapkę, kiedy trzeba da głos. Będzie na kogo zwalić wine za rozpie..... nie cyrku. Mądry na tym stanowisku byłby zawadą dla wielu cwaniaków.
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy), w dniu 10.03.2017 r., godz. 07.27
Kiedyś musiał zachwycać 1 maja i wszyscy musieli być na pochodzie dzisiaj muszą zachwycać Wyklęci... Nieważne... Tusk wygrał yes yes yes... PIS jest nagi i w końcu ktoś pokazał wszystkim to, co normalnie myślący wiedzieli od dawna...
Dodane przez AntyBox, w dniu 10.03.2017 r., godz. 07.32
Ola PO-piera Eychlera, a Eychler olę PO-piera. A jak sie nazwą to już nie ma znaczenia.
Maleńki Łochów 142 miliony, Nowosielski 2 niepewne jeszcze.
Dodane przez Kto jest nagi?, w dniu 10.03.2017 r., godz. 08.02
Kto jest nagi? Muła (krzyżówki konia z osłem) się nie obstawia. Nowosielski jest nagi, Mróz jest nagi. Mułów nie obstawiamy, moga ponieść jedynie na manowce.
Dodane przez ola, w dniu 10.03.2017 r., godz. 09.57
Aleksander, dziękuję za pozdrowienia i podzielanie moich poglądów oraz wgląd w historię zupełnie nowożytną, też pozdrawiam - w Brukseli, to nie 27 państw-premierów, było przeciwko rządowi Polski, tylko rząd "dobrej zmiany" zagłosował przeciwko wszystkim pozostałym. Rząd, bo nie naród polski (sic!) zmierza do Polexitu? Dla tych, którzy nie "zakosztowali" komunizmu-socjalizmu: dzięki obecności Polski w UE żyje się Polakom lepiej i bezpieczniej, i to są fakty. P.S. budowa wielu dróg w inwestycjach jest zagrożona i wstrzymana, z awantur w UE przez wysłanniczkę naczelnego, kobiety poddanej całkowicie i zależnej od wiekowego kawalera, pieniędzy nie przybędzie, tzw. "zasadami", na które się ta nieszczęsna kobieta wczoraj powoływała, autostrad się nie zbuduje
Dodane przez Brawo ty, w dniu 10.03.2017 r., godz. 10.25
Zgoda z Anonimem, Mądry na tym stanowisku byłby zawadą dla wielu cwaniaków.Nie twórzymy jakiejś nowej prawdy objawionej, miała prawo Polska zaprotestować przeciwko wtrącaniu się Tuska w sprawy wewnętrzne Polski i to zrobiła. Juncker był wybierany na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej, poważniejsze stanowisko i sprzeciwiły się temu, złożyła veto, Wielka Brytania i Węgry a 26 poparło tego kandydata. Każdy prowadzi swoją grę i nie ma co się dziwić. Przyjaciel Orban, prowadzi kampanię zniesienia sankcji przeciwko Rosji i mimo dobrych stosunków nie może liczyć na Polskę w tej sprawie. Niemcy są w UE hegemonem i nie a co liczyć, że szybko stracą swą pozycję, co będzie prowadzić do wielkich napięć, już teraz Le Pen zapowiada wyjście z stref EURO i powrót do franka. Czy Polska na tym zyska, przy Tusku nie ma co na to liczyć, bo ma innych mocodawców, którzy określają w jakim kierunku ma prowadzić negocjacje wprawiając maszynę urzędniczą UE. Sam przybył do UE z Grasiem i specami od wizerunku.
Dodane przez Ultimatum Hollande'a do Szydło, w dniu 10.03.2017 r., godz. 10.53
Gdy Donald Tusk na koniec obrad zapytał, co z wnioskami końcowymi szczytu, Beata Szydło odpowiedziała, że ich nie poprze. Jak wynika z relacji dyplomatów, została natychmiast skarcona przez delegacje Francji, Luksemburga czy Niemiec. Premier Szydło przypominała o podstawowych zasadach solidarności w Unii Europejskiej, które zawsze obowiązywały. Wtedy głos zabrał Francois Holande, ewidentnie nawiązując do nałożenia sankcji na Warszawę. - Wy macie swoje zasady, my mamy fundusze strukturalne - zagroził francuski prezydent. Postawę Polski wobec Tuska krytykowali również kanclerz Niemiec, Angela Merkel oraz premier Luksemburga, Xavier Bettel. Jeden z wniosków czwartkowego szczytu jest jednak sukcesem polskiej dyplomacji. 27 państw zobligowało się przeprowadzić dyskusję nad wyborem unijnych urzędników. To pokłosie krytyki ze strony Warszawy, która ocenia, że są one nietransparentne, czego dowodem jest reelekcja Donalda Tuska bez zgody rządu kraju członkowskiego.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.03.2017 r., godz. 11.15
Co znaczy w Europie i na świecie pisowski "rząd" (nie polski tylko pisowski) właśnie mamy niezbity dowód. Pies z kulawą nogą nie poparł wściekłego do czerwoności Kaczyńskiego z jego zemstą i rozróbą. Wszyscy mają ich tam, gdzie pan może pana majstra pocałować. A wasze kłamliwe sondaże możecie sobie w to samo miejsce wsadzić. Nie znaczycie nic.
Dodane przez prawicowiec, w dniu 10.03.2017 r., godz. 12.10
Nie ma co się mazgaić, Beata Szydło nie wygrała, wygrał Tusk i jego kompani, teraz będą pić szampana przez kilka tygodni za nasze pieniądze z podatków. Na polach Brukselki rządy prawicowe nie będą wygrywać jeszcze długo ale powinni z tej porażki wyciągnąć wnioski. Nie ma udawać PiS to nie jest idealna drużyna, co widzimy także w Wyszkowie, ale szybko się uczy. Dlatego uszy do góry i jedziemy do przodu. Przez weekend nie ma co oglądać wiadomości w telewizji głównego ścieku bo można nabawić się kompleksów. Co nas nie zabije to nas wzmocni. Barcelona przegrała w Paryżu 4:0 by w rewanżu wygrać 6:1 i dalej awansować. Jak ktoś czuje się samotny to mamy w przyszłym tygodniu "kobitkę z furią " czyli Krysię Pawłowicz w Wyszkowie. Przygotujmy się na jazdę bez trzymanki. Do końca miesiąca jeszcze kilka atrakcji. A Eychler, ty bujaj się z tymi twoimi omamami. Te wasze zamartwianie się o kasę z UE jest zasmucające, Zachód sam brał garściami z planu Marshalla, niech nie będzie taki cyniczny.Zachód od 1948 roku do połowy 1952 roku przyjął od USA ok. 14 mld $ czyli przeliczając na obecne czasy ok. 100 mld $. Niech Hollande się tak nie gorączkuje. Trzymaj się Beatko Szydło.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.03.2017 r., godz. 12.41
Nie pisowski, Eychler, tylko polski rząd Beatki Szydło. A twoje kłamliwe insynuacje są dziecinne. Masz rację - nie znaczymy nic, dzięki ci Zbawco i wielki Demiurgu.
Fatalny przykład męskiego klimakterium Eychleja
Dodane przez Jacek, w dniu 10.03.2017 r., godz. 13.47
Cieciu Eychler, co znaczysz w Wyszkowie, i co cieć znaczy w KOD-zie? Pytanie retoryczne. Za rządów PO-PSL Polska była jedynie lokajem dla Berlina i Brukseli. O dobrych stronach polskiego majstersztyku z Tfuskiem, jeszcze usłyszymy. Trzeba ten zapijaczony Euro-b....... posprzątać.
Dodane przez Aleksander, w dniu 10.03.2017 r., godz. 13.58
Klęska Pisu jest tak wielka że porównał bym ją do meczu piłki nożnej.Pis kontra Europa 1:27.Totalna klęska,pogrom połączona z blamażem,kompromitacją na arenie międzynarodowej.Beatka niech się trzyma w wiosce z której pochodzi bo to nie typ kobiety do rządzenia i kierowania krajem.Wracaj Beatko do domu bo wstyd przynosisz Polsce swoimi wypowiedziami i faktem bycia marionetką.Olu,znowu podpisuję się pod tym co napisałaś.Po twarzy dostał od Europy Pis ku uciesze milionów obiektywnych Polaków.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.03.2017 r., godz. 15.40
WCZORAJ NAJGORSZY CHULIGAN W KLASIE POWIEDZIAŁ SWOIM 27 KOLEŻANKOM I KOLEGOM ŻE SĄ GŁUPI I WYBORY GOSPODARZA KLASY UWAŻA ZA NIEWAŻNE BO BYŁO TO SPOTKANIE KOLESI.
ola i eychlej ciesza sie jak zwyke z falszerstwa
Dodane przez Anonim, w dniu 10.03.2017 r., godz. 19.48
Sprawa wyboru Tuska,to nie porazka. Byl to dobry manewr ze strony Rzadu. Wlasnie te wybory uswiadomily spoleczenstwu,kto w UE pracue i jak ma sie tam praworzadnosc. Jestesmy dumni z postawy i madrosci pani Premier Szydlo,to prawdziwa Polka,ktora z wielkim oddaniem i wiedza,reprezentuje Polske. Natomiast ci,co tutaj opluwaja ,to wiemy, kto to jest i za co to robi. Nareszcie Polska jest Polska.
Jacek 13.47
Dodane przez Anonim, w dniu 10.03.2017 r., godz. 19.58
Mylna diagnoza z klimakterium u ciecia Eychleja,tam jest duzo gorzej. Twarz jego mowi wszystko,a komentarze przez niego pisane,uzupelniaja watpliwosci.a takich jak on,to zbieranina w kod i nowoczesnej
Dodane przez sprawdzony skład, w dniu 10.03.2017 r., godz. 21.19
Aleksandrze twoje porównanie jest nie na miejscu. Jeśli już masz porównywać w kategorii piłki nożnej to najwyżej był to sparing, w którym wykuwa się formę, porównuje do stanu formy przeciwników, podpatruje rozegrania stałych fragmentów gry, formę zawodników i na kogo można liczyć. Gdy przyjdzie negocjować przyszły kształt UE czy budżet w nowej perspektywie to będzie przygotowanie na posunięcia konkurentów. Po potyczce w Brukseli nasuwa się kilka wniosków. Polska nie powinna prowadzić gry tylko skupić się na obronie i wyprowadzać skuteczne kontry, Należy zwrócić uwagę na stałe fragmenty gry wykonywane przez Merkel, dryblingi Węgra z niemieckim obywatelstwem Orbana czy zawodników grających w niemieckiej lidze, którzy sprzyjają zdobyciu ME przez Niemcy. Ostatnio to jednak Polska wygrała z Niemcami 2:0, pierwszy raz w historii. Starzy zawodnicy jak m. in. Olechowski, Schetino czy Kopacz uważają, żeby grać na remis, bo można zdenerwować faworyta i zaliczyć pogrom.Podsumowując, nie można zadowalać się remisami bo nie można nigdy poczuć smaku zwycięstwa i zawsze 3 punkty to nie 1, ale otwarta gra jest zbyt ryzykowna. Doczekaliśmy się dobrych obrońców, rozważnej gry obronnej całej drużyny, szybkich skrzydłowych i silnego króla pola karnego przeciwników. Nie zapominamy o trenerze, który jest zbyt emocjonalny ale ma dobry warsztat. Uważajmy na kontuzje po specjalnych i niesportowych zagraniach przeciwników aby w finale grać w najsilniejszym składzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.03.2017 r., godz. 22.26
Dlaczego Niemcom zależało tak na wyborze Tuska?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.03.2017 r., godz. 00.02
Panie MM, niezależnie od tego prawdziwy, najprawdziwszy, czy też najwłaściwszy. Dla każdej osoby posiadającej choć trochę logiki i wiedzy jasnym jest, że pańskie słowa to zwykła manipulacja. Na tym zresztą opierała się III RP, która w istocie rzeczy była takim PRLem bis. Kłamstwo, prowokacje i manipulacje na masową skalę to fundament zarówno PRLu jak i III RP. Swoim stwierdzeniem - „Kiedyś musiał zachwycać 1 maja i wszyscy musieli być na pochodzie dzisiaj muszą zachwycać Wyklęci...” - udowadnia pan to niezbicie. Otóż to prawda, że towarzysze w czasach PRLu zmuszali do uczestniczenia w pochodach 1majowych. Odsłonięcie prawdy o żołnierzach antykomunistycznego podziemia po 1944 roku to jednak powolny, oddolny proces – nic narzuconego. Uczestniczę w tym i obserwuję to zjawisko od lat. Mnie pan nie jest w stanie oszukać. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to oddolna inicjatywa – nic narzuconego, uczestnictwo w uroczystościach związanych z tym świętem, biegach, koncertach, oglądanie filmów, spektakli itp jest dobrowolne – to nic narzuconego. Pańskie kłamstwa mają jednak dziś krótkie i krzywe nóżki. I zajeżdża od nich PRLowskim, urbanowo-michnikowym smrodem. Cuchnie na kilometr.
Dodane przez do Aleksander, w dniu 11.03.2017 r., godz. 00.42
Nosz k....... aż chciałbym Twój wpis polubić ale tej opcji tu nie ma
27 : 1 , MIAZGA
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.03.2017 r., godz. 01.48
O, radości, iskro bogów, kwiecie Elizejskich Pól, święta, na twym świętem progu staje nasz natchniony chór. Jasność twoja wszystko zaćmi, złączy, co rozdzielił los. Wszyscy ludzie będą braćmi tam, gdzie twój przemówi głos.
Dodane przez ola, w dniu 11.03.2017 r., godz. 08.26
pani Premier była wczoraj, przez swoich witana jak prawdziwa bohaterka - i słusznie, w końcu stoczyła zaciekły i pełen jadu oraz nienawiści przegrany bój z Polakiem, Donaldem Tuskiem, ogólnie wśród wielkich Europy podziwianym, szanowanym i lubianym, bój z 27 osobową drużyną, grającą razem, uśmiechniętą, życzliwą, pogodną, witającą się serdecznie, i butnie ogłosiła: wygrałam! nie złamałam zasad! - co to "zwycięstwo" Polsce da, zobaczymy już wkrótce, przy kolejnym podziale środków unijnych na lata po 2020 roku, ale to prezesa chyba już nie interesuje...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.03.2017 r., godz. 08.27
Oczywiście to dobrze, że Polska nie poparła Tuska. To śliski cwaniak słusznie określany jako niemiecki kandydat.Oczywiście szkoda, że nikt nie poparł polskiego stanowiska. Cała sprawa nie ma jednak wielkiego znaczenia, ponieważ "król" Europy to nie jest stanowisko decyzyjne, lecz symboliczne. Ważniejsze jest to, co rząd realnie robi w naszym kraju np. poprawienie ściągalności podatków i wiele innych spraw.
Dodane przez Radek, w dniu 11.03.2017 r., godz. 11.24
nic mnie już nie śmieszy , wręcz przeciwnie chce mi sie wyć!
ola 8.26
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2017 r., godz. 14.29
Zarowno ty i podobni tobie, mamone maja za rzecz swieta,a jeszcze najlepiej za frico lub z przekretow. Wartosci takie jak honor,duma,uczciwosc,prawdomownosc,patriotyzm,kultura,madrosc sa wam obce. Za judaszowe srebrniki zrobicie wszystko,kazde swinstwo,co bylo widac na spedzie 8 kwietnia. Ciekawi mnie jak taki osobnik jak ty,czuje sie wsrod porzadnych ludzi?
Aleksander
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2017 r., godz. 14.42
Obniżacie rangę ważnego spotkania premierów U.E.żeby zmniejszyć wagę porażki a ta jest ogromna.Dostaliści dwadzieścia siedem prawie do jaja i nic tego nie zmieni.Kompromitacja Pis jest już zapisana w historii najnowszej.Nie tylko Europa ale cały świat przekonał się jakich mamy prymitywnych nie myślących bez pojęcia o dyplomacji przedstawicieli kasty rządzącej.Prezes nadal idzie w zaparte co do "zamachu"Smoleńskiego.Obserwując poczynania marionetkowego rządu. Popieram wniosek posłów z PSL o badania psychiatryczne wszystkich posłów Pis.Na początek Pana Jarosława K. oraz Antoniego M. jak również Krystynę P.Kolejne wyrazy poparcia dla ola
Dodane przez Aleksander, w dniu 11.03.2017 r., godz. 15.40
Szydło bohaterką ??? No tak,u Was czarne jest białe a białe jest czarne i nikt Was nie przekona,że jest inaczej.........Podobno to radość z faktu,że nie walnęła, skasowała kolejnego drzewa i limuzyny za cyrk-a dwa i pół miliona złotych....Dotarło,że "dojna zmiana" to małpa z brzytwą ??? Czy jeszcze poczekacie z rok aż dojdzie do większej ruiny ??....Mam nadzieję,że doszło do przesilenia i to jest daj Boże początek końca tej partii i milowy krok do przyspieszonych wyborów.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.03.2017 r., godz. 16.54
Głowacki się zagotował jak sam k......... wczoraj na Krakowskim Przedmieściu. Ochłoń człowieku.
Do Oli
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2017 r., godz. 17.02
Przez 8 lat P0-PSL nie łamało zasad Unii i co?gdzie te wszystkie dotacje poszły?tego co nam się należało zostało wykorzystane tylko 1/3 . Tak się troszczyli o dobro kraju i jego intetesy
Dodane przez ola, w dniu 11.03.2017 r., godz. 17.39
panie Głowacki, jeżeli, jak pan twierdzi, stanowisko przewodniczącego RE jest symboliczne, to jakim mocarnym symbolem musi być pan Donald Tusk, że obecny rząd położył na szalę resztki swojego status quo w UE? warto było się tak skompromitować, pewnie do końca swoich dni "dobrej zmianie", w gremium europejskim? P.S. jakoś PiS-owi nie przeszkadza korzystanie pełnymi garściami z unijnych pieniędzy - to co mówiła, i jak się zachowywała ostatnio w Brukseli pani Premier potwierdza tylko to, co mówi o tej pani jeden z szeregowych posłów, zwany też przez poddanych "naczelnikiem": "powiatowa".
Bądźmy łotrami jeśli chce tego karakan
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.03.2017 r., godz. 18.39
Podczas każdej pisowskiej miesiączki słyszymy z reguły to samo, że jesteśmy już blisko prawdy, że coraz bliżej, ale też słyszymy za każdym razem jakąś nową obelgę z ust karakana, wczoraj dowiedzieliśmy się, że jesteśmy ŁOTRAMI.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2017 r., godz. 18.51
Śmieszą mnie niektóre wpisy. Jeśli ktoś myśli, że wszyscy na prawicy siedzą teraz i klepią zdrowaśki to się mogą pomylić. Lubię PiS i będę na niego głosował, niektórzy lubią prezesa, Macierewicza czy Pawłowicz a ja wolę prezydenta Dudę, Beatkę Szydło czy innych bardziej spokojnych. Widzę, że prezes dał ciała, popełnił kilka błędów i powinien szykować się po woli na emeryturę,co gorsze dostał bęcki od cieniasa Tuska i to jest dla niego największa kara. Ja w przeciwieństwie do ciebie Eychler widzę niedoskonałości prezesa. Prezes nie zauważył, że Tusk jest z EPL, która rządzi w Europarlamencie i dużo może bo jest wielu rządzących krajami z tej ekipy. Nie posłuchał Orbana, który go przestrzegał. Po drugie to po co prezes pchał się w konflikt, przecież wie, że w UE rządzą Niemcy i Merkel, przecież ciągle się konsultuje Merkel z prezesem i premier Szydło, co nie mógł w ten sposób wpływać na decyzje w UE. Przedobrzył albo uznał z Macierewiczem i innymi, że bez paliwa antyniemieckiego nie będą mieli wpływu na politykę i będą niepotrzebni. A tak przegięli i Tusk będzie się z nich śmiał, to będzie najgorsza kara dla prezesa. Nie zgadzam się z Głowackim, że Tusk nie ma wielkiego znaczenia. Nie ma głosu w sprawach, ale konsultuje projekty, wykorzystując sugestie różnych państw. Dzięki sugestiom projekt może pójść w stronę korzystną dla danego państwa lub nie. Tusk zdobył również kilka punktów od państw mniejszych z naszej części Europy bo uwzględnił ważne dla nich rzeczy, na które pewnie przymykała oczy Merkelowa, Hollande czy inni ważni. Pewnie także miał wdzięczność i u Orbana, który nie był przeciwko niemu. Dlatego nie powinniśmy brnąć dalej w tą awanturę i np. jak nie min. Dziedziczak to ktoś od prezydenta powinien pojechać na uroczystości do Budapesztu. Nie ma co się gniewać na Orbana. Jak ważny jest korzystny, dobry projekt umowy przygotowany przez UE do negocjacji dla dużego państwa jakim jest Polska przekonaliśmy się już wielokrotnie. Pierwszą ofiarą tej sytuacji okazało się SLD podczas negocjacji akcesyjnych przy wejściu Polski do UE. To wszyscy już czekali na zakończenie negocjacji a Miller z Kalinowskim z ZSL chcieli jeszcze dopłaty dla rolników. Skończyło się tym, że Miller z Kwaśniewskim wyrzucili ZSL z koalicji a później SLD zmarniała. Inną ofiarą złego dla Polski projektu był traktat lizboński negocjowany przez L. Kaczyńskiego. Oglądałem to w telewizji, negocjacje trwały do nocy i gdy się okazało, że L. Kaczyński chce jeszcze negocjować niekorzystne zapisy to nie było już z kim negocjować. Teraz też może być ciężko bo Tusk zrobi dobrze Merkelowej i zaproponuje UE wielu prędkości a to jest cholernie niebezpieczne dla nas. Nie ma więc płakać, że prezes się potknął zagrał va bangue i przegrał, zdarza się. Idziemy dalej już nam Hollande pomógł krzycząc na naszą Beatkę, że wy macie zasady a my fundusze strukturalne, można liczyć na opozycję w tym Nowoczesną, która wrzuciła temat wejścia do strefy EURO. Prezes mógłby jednak trochę pojeździć po Polsce a dać więcej rządzić Beatce, Morawieckiemu czy Andrzejowi Dudzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2017 r., godz. 18.59
Aleksandrze, Beatka nie jest bohaterką ale silną, pracowitą i bystrą kobietką. Dla lepszego efektu mogła się rozpłakać na spotkaniu ale to nie w jej stylu, to dumna Polka ze Sląska. Była u nas w Wyszkowie, pamiętamy to dobrze.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.03.2017 r., godz. 19.13
Pani olu, a pani sądzi, że stanowisko przewodniczącego PE nie jest symboliczne ?
Osiągnięcia...
Dodane przez AntyBox, w dniu 11.03.2017 r., godz. 19.51
Eychler, to czowieczek Mroza, co się szykuje być burmistrzem Wyszkowa. Dobra, Panie Mróz, jakie są pańskie samorządowe osiągnięcia? Chciałbym to wiedzieć zanim zagłosuję :)
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2017 r., godz. 21.02
Gdzie POszły dotacje ??? POszły NIE BEZPOŚREDNIO DO TWOJEJ KIESZENI DLATEGO POPIERASZ za pińcet Pśys,,,,,kurpśu.Pińcet to łapówka w prostej linii.Za pśysoskie srebrniki zagłosowaliście jak Niemcy na Hitlera.Wstyd i hańba !!!!!
Dodane przez Aleksander, w dniu 11.03.2017 r., godz. 21.22
Przypominam Państwu o udokumentowanym fakcie nie uznawania wyboru Bronisława Komorowskiego na prezydenta przez Jarosława Ka. oraz kwestionowanie legalności wyborów do sejmu i senatu w których Pis przegrał..... Głowacki !!! Nie kłam.Polska poparła Tuska (54%) To twój Pis nie poparł Tuska i ośmieszył się w jak żaden rząd w XXI wieku na świecie.Spadaj Głowacki i nie ujadaj.Przegraliście z kretesem.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2017 r., godz. 21.34
NASTĘPNYM NUMEREM PISOWEGO PSEUDO-RZĄDU BĘDZIE AWANTURA WYWOŁANA ZABLOKOWANIEM REFERENDUM W WARSZAWIE....NIE MA NIC GORSZEGO OD KACZYŃSKIEGO
HA,HA,HA
Dodane przez Anonim, w dniu 11.03.2017 r., godz. 22.02
JAKA PIĘKNA PIS-KATASTROFA..........O WIĘCEJ NIE MUSIMY NAWET PROSIĆ............SĄ GWARANTOWANE.
Dodane przez Usłyszane w kościele, w dniu 12.03.2017 r., godz. 04.55
Cała prawda o "Donaldu Tusku": "Generalnie jak Tusk idzie ulicą i widzi psa to zawsze go kopnie. Od jego spojrzenia kiśnie mleko, kobiety stają się bezpłodne, a zwierzęta wyjąc uciekają. Nienawidzi rodzin. Siada przy sikaniu. Od lat nie je mięsa. Kupuje w piekarni kajzerki. Fałszuje śpiewając hymn polski, a niemiecki śpiewa sam na głosy. Dzień zaczyna od filiżanki krwi Polaka doprawionej ziemią smoleńską. Satanista, hermafrodyta i kapitan wojsk lotniczych Korei Północnej."
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2017 r., godz. 09.00
Chcecie mieć drzewa ??? Posadzcie Szyszkę !!! Kroić Was łobuzy i solić to za mało
Polska a Unia - słów kilka.
Dodane przez Edward, w dniu 12.03.2017 r., godz. 09.48
Zawsze tak jest, że brak wiedzy zasłaniami domysłami. Otóż Fundusze Unijne których obcięciem straszy ten i owen "wypasiony brzuch" na brukselskim wikcie wcale nie zależą od nich. Zależą od przyjętych przepisów o podziale funduszy Unijnych. Wielkość funduszy dla danego kraju zależy od obiektywnych parametrów: ludność, PKB względem średniej UE, bezrobocie, nie politycznej przychylności. Państwa bogate owszem płacą więcej robiąc tylko i włącznie w swoim interesie. Tym interesem jest wspólny rynek. Norwegia nie należąc do Unii płaci ogromne pieniądze za ten dostęp. Państwa zaawansowane technologicznie jak np: Niemcy mając nadmiar produkcji i szukają łatwych rynków zbytu. Ponad 60% środków unijnych które otrzymuje Polska wraca do Niemiec w postaci zakupu ich produktów rozwiniętej technologii. Czy ktoś z Was widzi na polskich drogach jakiś samochód ciężarowy polskiej produkcji. A gdzie to zostało kupione? Zmniejszenie środków unijnych dla Polski jest równoznaczne ze zmniejszeniem rynku zbytu państw zachodnich a na to pyskacze z Brukseli nie mogą sobie pozwolić. Bez obawy Polska potrzebna jest państwom zachodnim jako rynek zbytu i tylko jako rynek zbytu. Po co niszczono z takim zapałem nasz rodzimy przemysł w różnej postaci?? Tylko i wyłącznie po to aby mieć zagwarantowane rynki zbytu. Pustosłowie o demokracji której w Polsce jest więcej niż w krajach zachodnich jest tylko fasadą odwracaniem uwagi od prawdziwych problemów - chociażby problem uchodźców. Cała awantura o wybór przewodniczącego to dostarczenie paliwa opozycji która z zapałem i interesownie - bardzo interesownie przeszkadza w odbudowie polskiego przemysłu i chociażby odzyskania nawet niewielkiej niezależności gospodarczej. Niektórzy mówią - opozycja totalna to targowica, nie to nie targowica to totalni głupcy sprzedający niezależność gospodarczą Polski lub zwyczajni zdrajcy Ojczyzny.
Dodane przez ola, w dniu 12.03.2017 r., godz. 09.55
Pan Donald Tusk, wcześniej niekwestionowany lider kilku partii, dwukrotny premier, obecnie po raz drugi objął "prezydenturę" Europy, prawdopodobnie przyszły prezydent Polski, spełniony rodzinnie i zawodowo vs pan Jarosław Kaczyński, prezes partii, wcześniej premier z przerwaną kadencją, w cieniu brata-bliźniaka, bez rodziny, u schyłku kariery politycznej - panie Głowacki, pan Donald Tusk, jako przewodniczący PE jest symbolem Europejczyka, człowieka XXI wieku, otwartości na wielokulturowość, a czego symbolem jest lokator z Żoliborza, proszę sobie pomyśleć samemu...
Dodane przez Zwierciadełko, w dniu 12.03.2017 r., godz. 10.13
PiS pokazał klasę! Jesteśmy dumni i ze spokojem czekamy na dalszy rozwój pozytywnych dla PiS wydarzeń. W Wyszkowie, podobnie jak w Brukseli. Nowosielski kilkakrotnie postawił na miernych, biernych ale wiernych. Takim miernotą jest dyrektor WOK Kowalski, polityczny ambitniak, co imponuje jedynie koleżankom swojej mamusi. Mieliśmy prezydenta elektryka "Bolka" agenta, tu mamy kabelkowego dyrektora domu kultury. Co z tego wynika? Dzieci tańczące u Wiśniewskich, wywalone zostały przez kabelkowego dyrektora na bruk i teraz rodzice pokrywają wynajmy sal płacąc podwójnie za swoje dzieci. Ze sceny w domu kultury zrobił ociekający krwią ring dla dresiarskiej elytki PO. Dzień mierny, bierny ale wierny kabelkowy dyrektor zaczyna od dywaniku u prezesa, bo nie jest samodzielny. Tak wygląda wizja wyszkowskiej kultury lansowana przez miernoty, popierana przez klasowe szyszki, co swoje mandaty zawdzięczają rozdawanej lumpenproleteriatowi wódzie. Wóda za głosy i nazywanie się kobietą z klasą, to wyszkowski klimat. Ludzie na stanowiskach, pedagodzy, psycholodzy, magistry. Pobożni katolicy.
czy już zapomnieliście?
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2017 r., godz. 11.06
"- Rysiu, pamiętaj, że na czele tego półrządu stoi facet, który jest wyjątkowo mściwy. Jest rudy i mściwy - mówi Kwaśniewski.: - nagrania z afery taśmowej : sekretne spotkanie byłego prezydenta Polski Kwaśniewskiego i posła Ryszarda Kalisza .
Dodane przez Dobra zmina, w dniu 12.03.2017 r., godz. 12.53
Cieszy, że polski rząd w brukselskim starciu postawił na zasady. Dzięki kierowaniu się zasadami, ma społeczny mandat do rozliczania w ich imię wszelkich afer poprzedniego rządu. Nie może być mowy o podwójnych standardach. Tuska do Polski ściągną już niebawem prokuratury i sądy. To tylko kwestia czasu i stosowania twardych, nieprzejednanych zasad.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.03.2017 r., godz. 13.55
Widzę, że pod tekstem o Żołnierzach Wyklętych zagościła dyskusja o Tusku, Kaczyńskim i UE. Cieszy mnie jednak, że oprócz głupich i emocjonalnych głosów oli i seledynowego pojawiają się rzeczowe, obszerne wypowiedzi ( np. Zwieraciadełka, Edwarda, Anonima z 18.51 i wiele innych). Jeżeli mówimy o polskich, strategicznych interesach to Donald Tusk i Jarosław Kaczyński są na przeciwnych biegunach. Jarosław Kaczyński to mąż stanu prawidłowo diagnozujący sytuację i zagrożenia Polski i podejmujący śmiałe działania dla jej rozwoju. Donald Tusk to drobny cwaniaczek, kundelek merdający ogonkiem, chodzący na krótkiej rusko-niemieckiej smyczy i bardzo szkodzący Polsce. Dlatego jest popierany przez Angelę, a także oczywiście niemieckie media w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu przegranej rządu Zjednoczonej Prawicy w rozgrywce o fotel przewodniczącego RE. I tu rząd powinien wg mnie wyciągnąć wnioski z tej dyplomatycznej porażki. Jej znaczenie jest jednak jedynie symboliczne. Tusk nie decyduje bowiem o niczym. W mojej ocenie wybór Tuska świadczy przede wszystkim o tym, że unijne pseudoelity nie wyciągają wniosków z kryzysu imigracyjnego, kryzysu strefy euro, a także brexitu. To nie wróży dobrze Unii Europejskiej, która stała się neomarksistwskim projektem wg ideologii włoskiego komunisty Antonio Gramsciego wdrażanym przez lewaczków z pokolenia 68.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2017 r., godz. 14.31
Aferę pamiętamy,PO wybaczamy.Nie zmyślaj.Czy nagrywający wreszcie zostali skazani i kto z Pis-u był zleceniodawcą podsłuchów?
Dodane przez Tedy, w dniu 12.03.2017 r., godz. 14.38
Kazde spoleczenstwo ma swojego glupka. My mamy wyjatkowy okaz dla zajmujacych sie tym schorzeniem.. Komentarze 21.02. 21.22 21.34. 22.02 pisane sa przez tego seledynowego (,pozal sie nad nim Boze) osobnika. Im bardziej szaleje na forum,to dla nas sygnal,ze czegos sie leka.
do oli
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2017 r., godz. 14.44
przypuszczam, że pan/i być może wierzy w to, co pan/i pisze.......
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2017 r., godz. 15.17
„Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” pisze w niedzielę, że polski polityk, Donald Tusk, miał w Europie złą opinię i dopiero atak na niego ze strony polskiego rządu przesądził o wyborze na drugą kadencję. To dziwny sposób wyboru kandydata na ważne stanowisko i źle świadczy o elytach europejskich.
Czy " Krol Europy" stal sie "Blaznem Europy" ?????
Dodane przez Josek, w dniu 12.03.2017 r., godz. 17.00
Dobrze sie stalo, ze Rzad RP nie poparl kandydatury agenta STASI TW "Oscar", poniewaz jest on nikczemnikiem i gorliwym wrogiem Polski bardziej, niz jakikolwiek obcokrajowiec zle zyczacy naszemu krajowi.... Okres jego "rzadow" w Polsce to pasmo realizacji celow politycznych i gospodarczych wybitnie niekorzystnych dla Polski i Polakow. To seria kilkudziesieciu "afer" i przyklad calkowitej nihilacji jakichkolwiek zasad... Zaczynajac od Smolenska, poprzez likwidacje polskich zakladow i stoczni; afere "tasmowa", Amber Gold i inne; naigrywanie sie z ludnosci polskiej - wyrzucanie do kosza list z podpisami setek tysiecy ludzi; wprowadzenie zamordyzmu policyjnego ( np. przy Marszu Niepodleglosci ); zawlaszczenie mediow i kluczowych stanowisk publicznych oraz urzedow , Sadow i Prokuratur, spolek panstwowych , itd........... Reprezentuje on lajno i fetor, ktory zatruwa polska rzeczywistosc w kraju i za granica oraz sprzedaje Polske na bazarze w Brukseli..... Gdyby byl czlowiekiem honorowym i nie mial lepkich lap sam zrezygnowalby z kandydowania wiedzac, ze nie ma poparcia Rzadu RP. Postepowanie jego to jawne dzialanie na szkode wlasnemu narodowi i pokazana za granica arogancja wobec polskiej racji stanu. Lepiej, zeby do Polski juz nie wracal, ani jej reprezentowal w zaden sposob. Zdrajcom banicja !!! Widocznie inne kraje Unii Europejskiej potrzebuja taka miernote i nieudacznika bez zasad, zeby nim sterowac w celu realizacji wlasnych celow ...... I mysle , ze nie ma tego zlego , co by na dobre nie wyszlo, bo co nas nie zabije to nas wzmocni , a prawdziwych przyjaciol poznajemy w biedzie...!!!!!!!!!! PS. Ola i Seledyn wiadomo co reprezentuja i wszelka dyskusja oraz wymiana argumentow nie ma sensu, gdyz sa to ludzie pozbawieni kregoslupa moralnego i honoru..... a otwartosc i wielokulturowosc , ktora reprezentuja widzimy po wpisach na tym forum....
Dodane przez Anonim, w dniu 12.03.2017 r., godz. 20.36
PRZEGRANA PISU NIE 27:1 LECZ 28:0...MY NARÓD JESTEŚMY ZA TUSKIEM.POŻAL SIĘ BOŻE PIS TO NIE NARÓD.NIGDY WIĘCEJ NIE WYGRACIE ŻADNYCH WYBORÓW.
Dodane przez ola, w dniu 12.03.2017 r., godz. 20.53
kto nie chciałby być "pseudoelitą", jak pisze pan Głowacki o biorących apanaże w UE, "niech pierwszy rzuci kamień", jak mówi Pismo Święte - a mądrość życiowa głosi: nie ma argumentów merytorycznych, to jest atak ad persona - panie Głowacki,
Dodane przez Aleksander, w dniu 12.03.2017 r., godz. 21.19
Josek ale weź no się trochę ogarnij i skup (tak bez obawy internet nie przenosi zapachów) i chociaż z jeden temat rozwiń a nie wszystko tak "po łebkach"lub cytaty dla mało cytatych z Gazery Polskiej....Zacznij od Smoleńska.Co tam się wydarzyło ?? Czekamy na wyjaśnienia.
Dodane przez Olek, w dniu 12.03.2017 r., godz. 22.45
Nie wiem co was tak opętał ten Tusk, to nic nie znaczący człowiek wybrany przez Niemcy i Merkelową. Zarabia 25 tys EURO miesięcznie czyli ponad 100 tysięcy złotych i śmieje się z was baranki. Oprócz kasy to z tej UE niewielki pożytek. Co do wyboru Polaków to Tusk wyjałowił tak PO, że po jego odejściu przegrali z kretesem a Kopacz i Bronek po dziś dzień są symbolami obciachu. Naprawdę chcecie ich powrotu ? Może PiS nie jest z moich marzeń ale w końcu robi coś dla ogółu a nie dla wybrańców. Ola jak zarabiasz 6 tysięcy w nowosielskich synekurach to masz inne podejście niż reszta wyszkowian. Jak patrzę na Holandię, Niemcy czy Francję jak nie radzi sobie z Turkami to cieszę się, że rządzi zjednoczona prawica, a nie PO- PSL, mamy w Polsce bezpieczeństwo i spokój z Arabami czy innymi Turkami i wiem, że ich nie wpuszczą do Polski. Dla mnie w meczu PiS - PO(PSL) był już dawno technical knockout czyli TKO dla PiS a PO i jej żebro czyli Nowoczesna jeszcze tylko pyskują. Miesiąc ich strajku w Sejmie wiele pokazał idiotyzmów, teraz forsują wprowadzenie EURO w Polsce. Chcą Polaków eksterminować, wyniszczyć do końca.
do oli
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 07.12
"niech pierwszy rzuci kamień", - nikt nie rzuci, bo (podobni tobie myśleniem) poturbują się w wyścigu do podniesienia kamenia.....
do p.Głowackiego
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy), w dniu 13.03.2017 r., godz. 08.51
Rzeczywiście stanowisko D.Tuska jest realnie dużo mniej ważne, niżby wskazywało zamieszanie wywołane wokół niego przez PIS. A jego znaczenie urosło właśnie przez działania PIS. Niezależnie od słuszności czy niesłuszności wyboru i osoby samego Tuska, obnażona została cała, skrajna niekompetencja PIS-u, która dla każdej osoby posiadającej choć trochę logiki i wiedzy widoczna jest od samego początku ich rządów. I to jest problem bo wolałbym żeby moim krajem rządził ktoś kompetentny.... Nie ma znaczenia czy inicjatywa jest oddolna czy odgórna ważne, że grupa ludzi próbuje innym narzucać swoją wizję świata i to świata w przyszłości, teraźniejszości i niestety w przeszłości. Chce Pan, lubi wycierać kurz pod pomnikami, uważając to za szczyt patriotyzmu, to proszę tylko proszę też innym tego nie narzucać swoimi manipulacjami....
Dodane przez Aleksander, w dniu 13.03.2017 r., godz. 09.30
Ja nie czuję się "barankiem"ani wyśmiewany przez kogokolwiek z powodu wysokich zarobków Tuska.Nie zazdrość katoliku nikomu.Jest stanowisko w rodzaju gospodarza klasy i dobrze,że polak go zajmuje.Im więcej zarobi tym więcej w Polsce kupi towarów i da zarobić innym.Unia to między innymi otwarte granice,swobodny przepływ towarów i handel między państwami.Tusk nic nie "wyjałowił" tylko suwerena znudziły twarze PO i zagłosowali na zmianę i Pis.Potop w wykonaniu Arabów nie groził i nie grozi Polsce.Nie przesadzaj bo za PO była mowa o kilku tysiącach a i ta garstka nie chciała Nas "uszczęśliwić" swoją obecnością.Miesiąc protestu opozycji w sejmie pokazał że dyktatura Kaczyńskiego nie przejdzie.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 13.03.2017 r., godz. 10.11
Europa sama sobie narobiła tym zdrajcą Tuskiem (niemieckim kandydatem), tylko jeszcze o tym nie wie. Czasy idą niespokojne, a nad rudym wisi możliwość wystąpienia o uchylenie immunitetu (to sprawy polskie), problemy będą się mnożyć z kolejnymi bombkami (może tureckimi dla odmiany). Pajacyk na sznureczkach, już określany jest słabeuszem w grze w europejskie klocki. Europa się wkopała i ktoś będzie musiał te zwarzone piwko wypić.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 10.25
To szachraje z Uni już wiedzą, że Polska to nie "kamieni kupa", a Polacy to nie barany, czy osły prowadzone na rzeź przez usłużnuch baców( PO, PSL). Pozostał im tylko baca Tusk i trochę usłużnych, szczekających za "pęto kiełbasy" psów. Złego psa najlepiej ignorować.
Dodane przez lipa, w dniu 13.03.2017 r., godz. 10.29
Olek tak trzymaj pozdrawiam
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 10.53
Nie Angela Merkel a Brytyjski premier Cameron zaproponował Tuska na stanowisko szefa UE Natomiast wystawienie kandydatury Wolskiego na szefa UE jest całkowicie niezrozumiałe.Niesamowicie głupie posunięcie Jarka-Koszmarka.Żenada z powitaniem Szydło,wycinką drzew i wyrzuceniem Owsiaka z TVP
Dodane przez ola, w dniu 13.03.2017 r., godz. 11.26
ciąg dalszy: "wina Tuska" następuje ( wezwanie do prokuratury ) - PiS wyrzuca Polskę i Polaków z UE na własne żądanie - w 1939 roku też byliśmy osamotnieni, a jak się żyło w Polsce bez udziału w strukturach UE niektórzy wiedzą i pamiętają - dyktatura Jarosława Kaczyńskiego nie przejdzie!
Dodane przez Aleksander, w dniu 13.03.2017 r., godz. 11.47
Wojtyła awansowany do Watykanu a Tusk do Brukseli.Gdzie tu zdrada?.Zdradą jest nie pozwalać mu kontynuować misji popieranej przez wszystkie państwa unijne i większość narodu polskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 12.13
Oj tam,oj tam Episkopat zaraz zbierze się przy kawiorze za tacowe i ustali co ma myśleć ciemny elektorat i dyktaturka Jarka-Koszmarka przejdzie
Za obligacje
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 12.29
PREMIA WYPŁACONA W MINISTERSTWIE SPRAW ZAGRANICZNYCH 6.227.208ZŁ.Bogate państwo.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.03.2017 r., godz. 13.40
Dziwne dlaczego nie kandydował Jarosław Polskęzbaw. Skoro chce zbawić Polskę to czemu Europa by tego nie chciała? To przecież dla ich dobra, dla dobra ogólnego.
ola I seledynowy troll uaktywnili sie
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 13.52
Porazka UE przepychajac slabeusza Tuska jest widoczna dla osob myslacych. Myslac realnie i perspektywicznie,manewr ten wyszedl z korzyscia dla Polski. Desant pisaniny glupot przez ola czyli Ela i seledynowego ciecia,wynika ze zlecenia prowadzacego i nakazu pisania i to duzo. Sluchajac wyPOwiedzi tej niby opozycji,zastanawia jedno,jak tacy prymitywni osobnicy zostali poslami I kto na nich glosowal. Warto przeanalizowac ich przebieg nauki w uczelniach,ktorymi sie dokumentuja. Nie do wiary jak tak ograniczone umysly mogly ukonczyc uczelnie. Zeby daleko nie szukac u nas przykladem jest seledynowy ciec,ktory ani razy nie napisal nic rozsadnego oprocz jadu i grozenia,inna zas urzedniczka,spadochroniarka z ukladow nepotyzmu,zyjaca za duze wynagrodzenie z naszych podatkow,wyrozniajaca sie w pracy pisaniem antyrzadowych komentarzy i plucia na demokratycznie wybrany Rzad przez Polakow. Sa to metody ich dzialania,ale nikogo juz nie przekonaja,Bo szambo bije od nich na odleglosc. Jak mozna miec szacunek do osob,ktore z zawzietoscia popieraja zlodziejstwa,afery,korupcje i wszystko to co nie normalne i nie godne.
Do M.E z 12.29
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 14.00
Skoro masz takie informacje o MSZ to napisz tez ile wydawano ( tylko nie liczni wiedza) za czasow tego co powiedzial ,,wyrznac watache" a moze tez wiesz ile kosztowaly meble do gabinetu owego goscia. Jezeli nie wiesz to znaczy,ze przepisujesz jak zwykle zlecone teksty. Zadbaj lepiej o osobista higiene, to tez ma pozytywny wplyw na psychike,u ciebie to bardzo wazne.
beka
Dodane przez laki, w dniu 13.03.2017 r., godz. 14.17
Proponuję zabawę, pisiory są be nie wygrają już żadnych wyborów, przegrywają 21-1 (jakby to miało znaczenie dla przeciętnego Polaka), trzeba wybrać premiera i tu , proszę wpisywać skład przyszłej RM. Pozwolę sobie zacząć i wyznaczyć premiera : Ryszard Petru - elokwentny, znany ekonomista ( wie kiedy przewalutować kredyt), znawca win i kobiet
Dodane przez ola, w dniu 13.03.2017 r., godz. 14.53
na dzisiaj polecam lekturę wydatków i zakupów, jakie poczyniła Kancelaria Prezydencka, spolegliwie panującego obecnie w Pałacu, szczególnie dla "Anonim" z 13.52
Dodane przez Olek, w dniu 13.03.2017 r., godz. 15.03
Eychler baranku, my ci tu łopatologicznie a ty nie rozumiesz. Merkelowa , Hollande i inne Rutte nie chcą mądrego człowieka tylko bez kręgosłupa i uczynnego, inaczej wybraliby JSW. Oni się nieźle bawią na tych ich sesjach, wcześniej Van Rompuy, raczył ich winkiem teraz tusk ściąga polską czystą i niektórzy jak Juncker już nie dają rady.Mogę się domyślać jak takie impry "przywódc(e)ów mogą wyglądać. Ty Eychler taki antykatol a twój kolega Nowosielski parkingi przykościelne serwuje, żeby u katolików zaplusować. Gracie na "kilku fortepianach"? !!! Aleksander ty nie jesteś barankiem ty jesteś osiołkiem. Porównywać Rudego cynika do naszego Świętego Jana Pawła II to bluźnierstwo. Marnuje się ten twój sułtanek w Brukseli i szacunku u Polaków ten "wybrany przez Niemców" nie ma. Klapa na całego i tylko jego znaczenie wzrasta gdy Jarosław kilka słów do niego rzuci. Wierz kto najwięcej się cieszy z tego, że Rudy zostaje w Brukseli - Schetyna i Petru bo z wielkiej sympatii Tusk wziąłby ich szybko za mord...zkę.
Dodane przez Olek, w dniu 13.03.2017 r., godz. 15.27
Eychler ty się nie ciesz. Jarosław już mebluje Polskę, niedługo weźmie się za Europę. Zostanie ci chyba Grenlandia. Laki przyłączam się do twojej zabawy. Jak Ryszard premierem to szefem gabinetu premiera posłanka Joanna Schmidt. Pełen zakres usług i ekspertyz. Minister sprawiedliwości Roman Giertych. Kto z sędziami to niech skacze hop, hop, hop. Ministrem Zdrowia Stefan Niesiołowski, osoba, która zna wszelkie dolegliwości PiS i wyborców zjednoczonej prawicy i potrafi postawić diagnozę - odsunąć ich od władzy, ludzi lepszego sortu nie trzeba leczyć. Na szefa IPN postawić Lecha Wałęsę, nie będzie już co zbierać.
Dodane przez niemiecki kandydat, w dniu 13.03.2017 r., godz. 15.42
Ponawiam pytanie, dlaczego Niemcom zależało tak na wyborze Tuska?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.03.2017 r., godz. 15.57
Olek, on owszem mebluje ale wasze puste, bezmyślne łby swoją propagandą zamiast normalnej polityki.
Marek Eycher 15.57
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 18.52
Skoro piszesz,ze mebluja nam ,,puste lby" to badz laskawy pozyczyc nam smieci z twojego ubogaconego w smietnisko smiecioglowia. Nadmiarem jego zaburza u ciebie przewodnictwo w jednozwojowym mozgu.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 13.03.2017 r., godz. 19.33
ola, a taniec na rurce będzie?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.03.2017 r., godz. 20.55
Po stylu PISania bardzo łatwo poznać kto atakuje............Josek !! Zadałem Ci pytanie i proszę o odpowiedz..............Czy Smoleńsk był zamachem ?? Tylko nie przepisuj długich tekstów z "Gazetki Polskiej"i odpowiedz na pytanie wprost i nie podPISuj się innymi nickami szczurku.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.03.2017 r., godz. 07.20
Przyłapany na manipulacji "najwłaściwszy MM" kręci i odwraca kotka ogonkiem. No cóż, niewiele wam ostatnio wychodzi, panie MM. Nawet manipulacje już się nie udają. Właśnie wczoraj spaliła na panewce kolejna wrzutka o tym, że jakoby Jarosław Kaczyński wspólnie z Le Pen będą rozsadzać UE. Bardzo to prymitywne, panie MM. Ale ośmieszajcie się dalej.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.03.2017 r., godz. 07.29
Wracając jednak do tematu Żołnierzy Wyklętych. Nasi przyjaciele z Klubu Gazety Polskiej w Łochowie zapraszają do łochowskiego domu kultury na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim - 18 marca - sobota godz. 18. Tadeusz Płużański to osoba niezwykle zasłużona dla odkrywania prawdy o żołnierzach antykomunistycznej partyzantki w Polsce po 1944 roku. Historyk, publicysta, prezes Fundacji Łączka. Ma wiele do powiedzenia na ten temat. Panie MM, może by się pan wybrał ? Nie ma sensu opierać się jedynie na ubecko- urbanowo- michnikowych wrzutkach.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 14.03.2017 r., godz. 07.54
;););) nie wiedziałem że mam klona, szkoda tylko, że sklonowano nick a nie rozum;) no ale w sumie mamy jeszcze demokrację więc ile jasiów tyle poglądów.!
Dodane przez Anonim, w dniu 14.03.2017 r., godz. 09.57
Joska komentarze są strzałem w dziesiątkę, olów, Echlera to są strzały, ale w kolano.
ola i ubogacony na seledynowo ciec
Dodane przez Anonim, w dniu 14.03.2017 r., godz. 13.38
Co was martwia wydatki kancelari Prezydenta. Polska rozwija sie,pieniadze wplywaja do kasy panstwowej i to bardzo duze, nie tak jak poprzednio nie wiadomo co sie stalo z pienieznymi przychodami. Zaczyna sie odbudowywanie przemyslu,rozsprzedanego i zniszczonego za waszych czasow. I to was boli nieuki,pasozyty. Coz pozostalo wam tylko wycie,motaniu w klamstwach i strach,co to bedzie jak zacznie rozliczanie w urzedach w Wyszkowie. Na pocieszenie,to,ze wy nie jedyni macie bezsenne noce i nie ustannie stres.
Do "niemiecki kandydat"
Dodane przez Anonim, w dniu 14.03.2017 r., godz. 14.05
Dlaczego Czechom zależało na wyborze Tuska ?Dlaczego Francji zależało na wyborze Tuska.Dlaczego Hiszpanii,Włochom,WLK.Brytanii i tak wymień 27 państw.Dlatego zależało,że jest kontaktowy i lubiany w Polsce i świecie.
Podziękujmy mściwie nam panującym
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.03.2017 r., godz. 15.11
W SOBOTĘ DAMY CZADU!!! PRZYBYWAJCIE!!! KOD Mazowsze i Stop Dewastacji Polski zapraszają na marsz: WOLNE SĄDY, WOLNE SAMORZĄDY! Warszawa, KPRM, al.Ujazdowskie 1/3. 18.03.2017, godz 15:00 - 18:00,
mieli być lepsi od PO
Dodane przez Emeryt, w dniu 14.03.2017 r., godz. 18.02
Głosowałem na PIS i jestem bardzo rozczarowany. Najbardziej przerażają mnie ludzie z rządu, którzy zupełnie zapomnieli o składanych przed wyborami obietnicach. Krytykowali PO, ja też, ale oni postępują dużo podlej od poprzedników. Dbają tylko o siebie, ciągle jakieś nagrody, podwyżki, a emerytom dali parę groszy. Za leki też normalnie płacę, a mam 75 lat. Serce mi krwawi, jak patrzę na te wycięte drzewa, w sklepach coraz drożej, prawie drugie tyle zapłaciłem za ubezpieczenie samochodu, kolejki do lekarza są jeszcze dłuższe. Rozbijają się jak paniska opancerzonymi limuzynami, że aż strach z domu wyjść. Ludzie patrzą na siebie wilkiem, nawet rodziny są skłócone. Przeraża mnie to, co dzieje się w MON. Nasz kraj nie jest bezpieczny. Wielką katastrofą jest zapowiadana reforma edukacji. Mojej ulubionej stacji TVP nie da się już oglądać. Podają same fałszywe informacje. Władza obiecała słuchać ludzi, a robi, co chce i śmieje się z suwerena, wyzywając go przy tym. Nawet prezydent nasz głos nazwał jazgotem. Wczoraj podpisałem wniosek o referendum oświatowe, ale czy ten rząd weźmie pod uwagę głos ludu? Rzeczywiście oderwali się od rzeczywistości i realizują swoją wizję Polski, tylko, że on nie pokrywa się z wizją Polaków. Ja przeżyłem Stalina, Gomułkę, Jaruzelskiego. Pewnie przetrzymam i Kaczyńskiego, ale Polski i tych młodych ludzi, szkoda.
Do Marka E. Seledynowego lokaja
Dodane przez Anonim, w dniu 14.03.2017 r., godz. 19.15
Z tym czadem to dales czadu !!! Wszystkim wiadomo,ze masz zaczadzony umysl i funkcjonujesz jednym zwojem umyslu. Tyle bredzisz,tyle tracisz czasu na klamstwa i manipulacje bijac w wscieklosci o klawiature komputera,no i co z tego masz,nawet nie awansowano cie z lokaja, ciecia nawet na gonca do roznoszenia glosnikow,czy agitek. Jestes tylko potrzebny do brudnej roboty z ktora tez nie radzisz sobie. Ot towarzysz niedorajda,nie kumaty.
konstruowanie nowego rządu
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.03.2017 r., godz. 19.22
Urodziła się na łamach naszego forum wspaniała inicjatywa. BINGO !!!! Po tak straszliwym ciosie jak ponowny wybór Tuska na przewodniczącego PE ten rząd się już nie podniesie. Trzeba więc jak najszybciej przygotować nowy !!!!! Zgadzam się z kandydaturami przedstawionymi przez poprzedników ( laki i Olek). Wiwat demokracja !!!! Wiwat demokracja !!! Wiwat demokracja !!!! Ale dorzucam również swoje kandydatury. Mateusz Kijowski na ministra finansów ( zna się na wystawianiu faktur). Natomiast Grzegorz Schetyna na szefa nowego resortu - Ministerstwa Ulicy i Zagranicy. Niewątpliwie nie ma lepszych kandydatów. Wiwat demokracja !!!! Wiwat demokracja !!!! Wiwat demokracja !!!!
Do emeryta z 18.02
Dodane przez Anonim, w dniu 14.03.2017 r., godz. 19.26
To co napisales,jak spostrzegasz prace Rzadu,to tylko wypada ci wspolczuc i poradzic wizyte w poradni zdrowia psychicznego,tam moze pomaga ci przy urojeniach,chyba,ze masz to schorzenie zaawansowane,to bedzie probem. Nic innego nie wypada ci jak mocno trawale zakumplowac sie z seledynowym trolem,ktory tez cierpi na podobnego schorzenie,chyba,ze on sam napisal to,bowiem szaleje na forum pod roznymi nickami. Podejrzewam,ze wyobraza sobie,ze jest tak madry i uda mu sie wcisnac klamstwa,bowiem ci ludzie tak maja,utozsamiajac sie zawsze z kims znanym.. Ale coz,nie ktore schorzenia nie sa uleczalne.
konstruowanie nowego rządu
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.03.2017 r., godz. 19.32
A Magdę Jehton damy do oświaty. Po jej wywiadzie z Mazurkiem stało się jasne, że będzie się nadawać, jak mało kto. Wiwat demokracja !!! Wiwat demokracja !!!! Wiwat demokracja !!!!
Dodane przez Baletnica, w dniu 14.03.2017 r., godz. 20.26
Emerycie nie bujaj, bo żal d...ę ściska. Z ciebie emeryt jak ze mnie baletnica. Ja nie głosowałam na PiS, bo myślałam, że i tak nic sie nie zmieni. Za to co robi przy następnych wyborach poprę właśnie PiS
do Eychlera
Dodane przez Aleksander, w dniu 14.03.2017 r., godz. 21.16
PANIE MARKU !!! CZADU DAMY W MAJU TAKIEGO JAKIEGO POLSKA JESZCZE NIE WIDZIAŁA NA OCZY !!!!! "PUCZ" 16.12.2016. TO PIKUŚ.TRZĘSIENIE POLSKI SIĘ SZYKUJENA 100%.PIS DŁUŻEJ NIE MOŻE DEWASTOWAĆ POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego!
Dodane przez Dlaczego?, w dniu 14.03.2017 r., godz. 21.40
Dlaczego Nowosilcowi zależało na tym, żeby dyrektorem WOK Hutnik został mierny konserwator? Dlaczego w oczach Nowosielskiego miał być on lespszy od Piotra Adlera? Kim jest ten Nowosilcow?
do emeryta
Dodane przez koleś, w dniu 15.03.2017 r., godz. 08.21
Szacun. Ja mam 20 lat, ale widzę to samo. Też głosowałem na PIS. Pierwszy raz się do tego przyznaję. Przyłożyłem rękę do niszczenia kraju. Sory Narodzie. Drugi raz sę nie wygłupię, a jeszcze innych pouczę jak mają głosować.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 15.03.2017 r., godz. 08.22
ten zbiór komentarzy powinien nazywać się "forum pomyj", ale tu jest jazda;) klękajcie narody! ;) Panie Głowacki, uważałem Pana za osobę z którą pomimo różnych poglądów można prowadzić konstruktywną dyskusję, że jest Pan człowiekiem, który potrafi wznieść się ponad podziały a tym samym zjednać sobie większość jak nie wszystkich wyszkowian. Tymczasem swoimi wypowiedziami wpisuje się Pan w ten nurt obelg i nienawiści tu panujący. Nie wiem czy faktycznie chciałby Pan zostać Burmistrzem Wyszkowa czy nie ale swoimi wypowiedziami i wystąpieniami publicznymi daje Pan tylko dowód na swoją stronniczość i bezradność w działaniu. Nigdy nie słyszałem od obecnego Burmistrza obelg lub drwienia z osób o innych poglądach czy zdaniu w danej sprawie. Pan natomiast artykułuje to w nader wyraźny sposób. Jeżeli chciałby Pan liczyć się na forum politycznym Wyszkowa to proszę nie dawać się podpuszczać, panować nad emocjami i zmienić retorykę swoich wypowiedzi. Bo jak Pan będzie chciał zdobyć głosy poparcia tych zwolenników Donalda Tuska, a jest ich bardzo dużo, który według Pana to "...drobny cwaniaczek, kundelek merdający ogonkiem, chodzący na krótkiej rusko-niemieckiej smyczy i bardzo szkodzący Polsce. ..."? I sorki, że tak na forum to piszę ale nie mam do Pana kontaktu prywatnego a bycie osobą publiczną nakłada na Pana ryzyko tego typu komentarzy jak mój. ;)
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy), w dniu 15.03.2017 r., godz. 08.51
Jest taki dowcip o wyścigu dwóch przywódców wokół PKiN. Dajmy na to niech się nazywają Tusk i Kaczyński. Wygrywa powiedzmy Tusk. Relacja p.Głowackiego z tego wydarzenia wyglądałaby jak w tym dowcipie czyli nasz wspaniały jedyny wielki jedyny niepowtarzalny charyzmatyczny (tak, tak, nawet tak potrafią powiedzieć...) Kaczyński zajął zaszczytne drugie miejsce a Tusk był przedostatni. I ten Pan (Głowacki) zarzuca komuś po ponad roku takiego funkcjonowania odwracanie kota ogonem. Naprawdę... No ale ma on swój paciorek z szufladkami dla ludzi którzy ośmielają się nie łechtać jego rozbuchanej megalomanii i którego bez zastanowienia używa na prawo i lewo. Niech mi Pan wskaże chociaż jeden mój wpis z którego można by wywnioskować jakiekolwiek moje sympatie polityczne. Podstawą mojej aktywności jest krytyka skrajnej niekompetencji obecnie rządzących widocznej na wszystkich polach od samego początku, której to ostatnim "osiągnięciem" były działania przy wyborze PRE. Po całym maratonie wpadek porażek pomyłek niekompetencji taka wisienka na torcie. A także Pańska nieskromna osoba, jako wielkie rozczarowanie, który to wszystko bezkrytycznie popiera, broni i wmawia, że to dobrze. Ja rozumiem, że jak ktoś ma taką prostą konstrukcję i czarno białe widzenie świata z naczelną zasadą komunistów kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam ale czasami musi przyjść refleksja i próba dostrzeżenia innych barw czy nawet szarości chociażby. Ale po co, kiedy nie mając argumentów w realu, można tworzyć, wzorem idola z Nowogrodzkiej, wirtualną rzeczywistość i na niej budować. Zanim Pan kolejny raz użyję swoich szufladek, swojego wyświechtanego paciorka którego sam nie bardzo rozumie, mała rada techniczno-organizacyjna. Mich Pan pisze "pomidor"... Mane, tekel, fares....
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2017 r., godz. 09.19
misiewicze Nowosielskiego odbijają mu się czkawką. Niestety nam też.
Zapchaj dziura, czy to wystarczy?!
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2017 r., godz. 09.59
Dobrze Głowacki tuszuje nieporadność kolorowego kota. Eychler, nie wiem co ty ukończyłeś ale dużo sobą nie reprezentujesz. Twoje powtarzające schematy myślowe, nie wspominając o słownictwie są proste i nudne. Korzystnie dla wszystkich byłoby nie lekceważyć tej opinii i przemyśleć treść swoich wypowiedzi. Mnie osobiście komentarze z ciągle powtarzającym się kolorem seledynowym , trolami, zmieniającymi się nickami i innymi tego rodzaju pier... już mdlą.
Dodane przez ola, w dniu 15.03.2017 r., godz. 10.44
inflacja w lutym tego roku jest najwyższa od 2012 roku - brawo "dobra zmiana" - pieniądze z UE będą prawdopodobnie do 2020 roku, bo PiS nie ma żadnego sojusznika już nigdzie, natomiast "wielki" plan rozwoju superministra zasadza się w 50% na środkach unijnych, kto tego nie rozumie, nie jest patriotą! P.S. obecna polityka zagraniczna jest tak "świetna", że Polacy zatrudnieni na Wyspach wrócą z podkulonymi ogonami, jako beneficjenci 500+ - brawo Jarosław!
Tańczymy lambada, labada, lambada
Dodane przez Jesionowa, w dniu 15.03.2017 r., godz. 11.36
2 miliony na stadion to będzie wszystko co Nowosielski zdoła ze swoim komunistycznym zapleczem zdobyć. Pozostają podwyżki podatków. Jasiu, ola, MM - solenizantko tańczysz lambada jak 25 lat temu w ramionach ciemnego typa. Niewiele się w tym temacie zmieniło. Typa sobie tylko w międzyczasie zmieniłaś. Nie podoba ci się forum, nie zaglądaj, nie czytaj. No chyba, że masz misję jak wtedy, co siedziałaś pod skrzydełkiem poprzedniej naczelnik. Twoim zadaniem było reagowanie na nieprzychylne władzy komentarze. Zmieniłaś stołek i robisz to samo. Na nic to, bo jakkolwiek byś się starała, bronisz przegranej sprawy. Nowosielski został przez Kaczyńskiego skreślony, dlatego pewnie szukał szczęścia na listach Kukiz15. Ale nawet tam nie miał i nie ma żadnego poparcia. Wyszków tonie, a 2 miliony i 5 tys. na konkursik dla dzieci to wszystko w czasach kiedy nawet mali sąsiedzi pozyskują od kilkudziesięciu, do kilkuset milionów na inwestycje w swoich gminach. Musicie odejść szałajdo, dla dobra Wyszkowa. Dlaczego ola, MM, jasio w jednej osobie nie podejmują lokalnego tematu marnej jakości zarządzania Wyszkowem, zerowego pozyskiwania dotacji. czyżby temat był niewygodny, a oli i reszty nicków zależało jedynie na odwracaniu od tej katastrofy Nowosielskiego uwagi. Nie Tusk jest dla Wyszkowian najważniejszy....
Dodane przez Misiewicze, w dniu 15.03.2017 r., godz. 13.44
W zaciszu gabinetów Korczakowski, ola z Nowosielskim szykują podwyżkę opłat za śmieci. Już teraz, żeby się głupole ludziska z tym oswoili, przełknęli i do kolejnych wyborów zapomnieli.
Do Eychleja 14 03 21.16
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2017 r., godz. 16.44
Motasz sie jak piskorz w sieci,piszac pod roznymi nickami. Czadu,o ktorym piszesz i grozisz,to warto gdybys uswiadomil sobie,ze juz wczesniej,los dal ci czadu,PO ktorym funkcjonujesz nie tak jak normalny czlowiek. Dla zdrowia,wez odpustowy straszak i maszeruj ulicami grozac obietnicami co bedzie w maju.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.03.2017 r., godz. 20.12
Panie MM, wam się ciągle wydaje, że macie przed sobą frajerów, których będziecie kiwać bez końca. A tak nie jest. Polacy zrozumieli co nieco w ostatnich latach. Oczywiście ani PiS nie jest ideałem, ani rząd zjednoczonej prawicy. Robią wiele błędów, mają wielu marnych ludzi. Jednak bilans jest pozytywny, ponieważ wprowadzają poważne, pozytywne zmiany. Pisałem o tym w moim felietonie - "Żeby nie było tak, jak było..". Oczywiście można o wszystkim dyskutować, nawet to lubię, ale na poważnie. Skończcie z tymi prymitywnymi chwytami, z tym oskarżaniem o brak demokracji, faszyzm, stalinizm itp., itd. , z tym porównywaniem do PRLu i in. To zwykłe bujdy na kołach. Ja nie mam nic przeciwko krytyce obecnych rządów. Niejednokrotnie jest uzasadniona. Jednak wojna totalna "totalnej opozycji", wzywanie "ulicy i zagranicy" was po prostu ośmiesza.
Ciekawe?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.03.2017 r., godz. 20.54
Jakie pobory ma ola,spadochroniarka na uzytek Nowosielca,skoro bezkarnie w godzinach pracy pisze wredne,opluwajace Rzad komentarze. Czy ktos taki moze byc oplacany z naszych podatkow? Wywalic toto tam ,skad przylazlo, nadszedl czas aby oczyscic nasze urzedy z osobnikow,dla ktorych cwaniactwa,klamstwa,afery,to miodzik na ich dusze. Wspanialy i jak prawdziwy w tresci komentarz Jesionowa z 11.36 . Tylko w skrocie przybilizyl nam jacy to urzednicy o bardzo niskim morale,albo zupelnie pozbawieni czci i honoru udaja,ze cos robia,przykrywajac manipulacjami swoje nie czyste dzialania. Jesionowa, slusznie napisal,ze ta szalajda musi odejsc,ale wczesniej nalezy ich rozliczyc skad osiagneli takie majatki rowniez ich najblizsi. Wyszkow musi byc czysty od szalajdy.
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy), w dniu 16.03.2017 r., godz. 12.50
I kolejny "pomidorowy" kwiatek. Ech ręce opadają... Ale po kolei. pisz Pan "wam się ciągle wydaje..." Panie Głowacki komu "wam"? Niech się Pan nie daje prosić i wyjaśni na jakiej podstawie mnie Pan tak sortuje, szufladkuje. Nie ma Pan podstaw i proszę tego nie robić bo to właśnie dlatego dyskusja z Panem jest niepoważna. Jak nie ma Pan argumentów to proszę nic nie mówić a nie wymyślać... "Polacy zrozumieli co nieco w ostatnich latach." Tak tak tak!! Szczególnie ostatni rok był bogaty pod tym edukacyjnym względem!!! Zresztą nie tylko Polacy coś zaczynają rozumieć. W Stanach Zjednoczonych Trump nie ma lekko ech ci okropni sędziowie...., w Holandii populiści zostali zastopowani (ponoć to też dzięki temu co dzieje się obecnie w Polsce, chyba nie spodobała im się taka perspektywa). "Oczywiście ani PiS nie jest ideałem, ani rząd zjednoczonej prawicy. Robią wiele błędów, mają wielu marnych ludzi." I dalej "Ja nie mam nic przeciwko krytyce obecnych rządów. Niejednokrotnie jest uzasadniona." Po ponad roku degrengolady PIS-owskiej odważył się Pan na krytykę. Wcześniej też się Panu ze dwa razy zdarzyło coś podobnego napisać. Ale tak wtedy jak teraz na pewno nie dowiemy, co to za błędy i którzy to są Ci marni ludzie jak i nie dowiemy się, co wg Pana uzasadnia krytykę obecnych rządów (bo w to, że nie ma Pan nic przeciwko temu to nie uwierzę). Ale to oczywiście inni manipulują a nie Pan.... Rzeczywiście faszyzm, stalinizm to przesada i tu zgoda (bo demokracja jest zagrożona chociażby przez zniszczenie TK) a jednak te totalitaryzmy tak często samoistnie wchodzą "pod pióro" jak się pisze i myśli o PIS, że trzeba bardzo uważać... Pozdrawiam
cd
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy), w dniu 16.03.2017 r., godz. 12.56
Jeszcze jedno. Powoływanie się w dyskusji na swój własny autorytet, na swoje felietony to przykład megalomanii o której pisałem wcześniej...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.03.2017 r., godz. 20.19
Panie "najwłaściwszy MM" słowa megalomania raczej pan nie rozumie. Nie określa ono bowiem odnoszenia się do poglądów wypowiedzianych w przeszłości. Prosi mnie pan o cytat, świadczący o pańskich sympatiach politycznych. Proszę bardzo - "Tusk wygrał yes yes yes... "
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy ), w dniu 21.03.2017 r., godz. 09.04
Że tak zapytam co Pan bredzi?!... Nie tylko książki historyczne ale i słowniki ma Pan jakieś inne. Pomogę. Wg SJP megalomania to "postawa charakteryzująca się przecenianiem własnej wartości, swoich zasług, wysokie mniemanie o sobie; wyniosłość, zarozumiałość, pycha, mania wielkości". Jeżeli więc w dyskusji powołuje się Pan na swój własny autorytet, na zasadzie mam rację bo ja felietonista MG o tym pisałem i robi Pan to niejednokrotnie ( ostatnio "Pisałem o tym w moim felietonie - "Żeby nie było tak, jak było.."), jeżeli w swoich wpisach i felietonach sobie przypisuje Pan zasługę (też niejednokrotnie) za wywieszenie flag (na marginesie na takie samej zasadzie może Pan rano rozkazać słońcu żeby wzeszło i też sobie przypisać zasługę z tego powodu), jeżeli w sytuacji strajku pielęgniarek w ogóle nie widać ani Pana ani Pańskich działań a potem w felietonie sam sobie wystawia Pan laurkę jak to prawie, że samodzielnie uratował szpital... to jest to klasyczny przykład megalomani właśnie. Rzeczywiście tak napisałem o Tusku, mea culpa. Oczywiście była to radość z porażki sromotnej PIS-u, radość tak wielka, że emocje mnie trochę poniosły. Wie Pan jak przez ponad rok mówi się komuś żeby nie piłował gałęzi na której My wszyscy (Ci posortowani też) siedzimy a on nie słucha jak ten baca z dowcipu, a potem ktoś udowadnia, że jednak mieliśmy rację to i radość musi być wielka a ten jeden staje się symbolem. Mam rozumieć, że jako rasowemu katolikowi Polakowi ten mój wpis wystarcza do samorozgrzeszenia w kontekście szufladkowania ludzi i że dopiero po tym wpisie zaczął mnie Pan raczyć tym swoim paciorkiem...? Terefere... Zresztą, żeby to tylko mnie dotyczyło... I oczywiście, zgodnie z przewidywaniami, od Pana obiektywnego, niemanipulującego uzyskaliśmy pełną wiedzę na temat błędów, marnych ludzi i tego, co uzasadnia krytykę obecnych rządów... Niech Pan po prostu przestanie sortować ludzi, manipulować jednocześnie zarzucając to innym i troszkę więcej pokory i będzie dobrze, może nawet kogoś Pan do siebie przekona a ten jeden głos może mieć kiedyś znaczenie...
Dodane przez SZAŁAJDA, w dniu 21.03.2017 r., godz. 10.17
Nie wolno spierać się z olą jak ogórkowa doktorem nauk. Nawet jak występuje pod nickiem MM, jasio małolat. Jest to nic innego jak kwik w trosce o nieuchronną utratę koryta.
ola jeszcze troche czasu
Dodane przez Anonim, w dniu 21.03.2017 r., godz. 13.48
Manipulatorka,klamczucha,oplacana z naszych podatkow tylko za to by szkalowac to co dobre uczciwe a probowac odwrocic uwage od szalajdy zyjacych z krecenie interesow. Takim obrzydliwym dzialaniem trudni sie ola,wysoko za to wynagradzana. Rola jaka pelni to POsluszna robacznica. A zatem nalezy dokadnie sprawdzic jej przeszlosc i nie pozwolic aby odeszla nie rozliczona. Nie mozna pudrowac syfu jaki zakradl sie do naszych urzedow. Gdyby syf umial przewidywac przyszlosc,to juz teraz uciekalby tam gdzie pieprz rosnie

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl