Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Termomodernizacja się odwleka

(Zam: 08.03.2017 r., godz. 13.08)

Po raz kolejny opóźnił się nabór wniosków o unijne dofinansowanie, w ramach którego Starostwo Powiatowe chciałoby uzyskać wsparcie na termomodernizację budynków użyteczności publicznej.

– Wygląd Zespołu Szkół nr 1 jest w opłakanym stanie. Proszę zarząd, żebyście pochylili się nad tym problemem. Obiekt wygląda gorzej niż przytułek dla bezdomnych, a to jest szkoła – mówił podczas sesji Rady Powiatu 22 lutego Waldemar Sobczak.
Zespół Szkół nr 1, obok Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, to budynek zaplanowany do termomodernizacji – prócz ocieplania ścian, elewacje zyskają nowy, bardziej estetyczny wygląd.
Starosta Bogdan Pągowski zapewnił, że urząd jest przygotowany do ubiegania się o dofinansowanie.
– W poniedziałek mieliśmy złożyć wniosek, ale nie zrobimy tego, bo termin naboru został przesunięty do 30 marca – poinformował. – Każde przekładanie możliwości aplikowania wniosku powoduje, że nasze roboty się przedłużą. Inwestycja będzie warta kilka milionów złotych. Jesteśmy przygotowani, mamy wszystkie dokumenty, by złożyć wniosek w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych. Miejmy nadzieję, że wnioski będą ocenione szybko, bo jeśli rezultat oceny będzie negatywny, to jeszcze przed wakacjami chcemy rozpocząć prace w mniejszym zakresie w ramach własnych środków – dodał starosta.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl