Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Radość z biegu i patriotyczna pamięć

(Zam: 01.03.2017 r., godz. 13.35)

Ponad 200 osób wzięło udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który po raz drugi w naszym mieście zorganizowali Stowarzyszenie „Pepisko” (inicjator wydarzenia w Wyszkowie) i gmina Wyszków.Fundacja Wolność i Demokracja była pomysłodawcą biegu, który odbywa się w mniejszych i większych miejscowościach w całej Polsce, a nawet poza naszym krajem. „Tropem Wilczym” to forma upamiętnienia walczących w antykomunistycznym podziemiu, na cześć których w 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to od tamtej chwili staje się coraz popularniejsze, a świadomość społeczna na temat Żołnierzy Wyklętych coraz szersza. W tym roku blisko 60 tys. medali trafiło do uczestników biegów zorganizowanych w prawie 240 miejscowościach.
Wyszków także może się poszczycić sprawnie przeprowadzonym biegiem i poprzedzającą go patriotyczną uroczystością, która odbyła się 26 lutego przy pomniku poświęconym Żołnierzom Wyklętym (przy moście kołowym). Wokół monumentu zgromadzili się mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji społecznych i politycznych. Wyjątkowość tej chwili podkreślili uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, którzy przy pomniku pełnili asystę. Niewiele starsi od nich ludzie kilkadziesiąt lat temu poświęcili swoją przyszłość i życie na rzecz walki z narzuconym Polsce totalitarnym systemem.
Apel pamięci wygłosił Andrzej Grajczyk wspominając Żołnierzy Niezłomnych. Zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Wyszkowa. Kwiaty i znicze pod pomnikiem złożyli starosta Bogdan Pągowski, burmistrz Grzegorz Nowosielski, radni miejscy Radosław Biernacki, Jan Hryniewicz, Elżbieta Piórkowska, Jan Abramczyk, Bogdan Kuchta, delegacja Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie – komendant WKU ppłk Leszek Wieczorek i kpt. Agnieszka Krystman, przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie, Stowarzyszenia „Pepisko” i inni. Tę cześć uroczystości poprowadziła kpt. Agnieszka Krystman, która zaprosiła wszystkich do udziału w biegu. Dla uczestników przygotowano 170 pakietów startowych. Każdy z nich zawierał m.in. koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego (było kilka wersji z portretami, m.in. Wandy Minkiewicz „Danki”, Danuty Siedzikówny „Inki”, Lidii Lwow-Eberle „Lali”, Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”, Zygmunta Sendzielarza „Łupaszki”) oraz solidny medal.
W południe sygnał do startu dał burmistrz Grzegorz Nowosielski. Uczestnicy biegli ul. Kościelną i Strumykową wracając tą samą trasą. 1963-metrowy dystans to symboliczne upamiętnienie roku, kiedy zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. „Lalek”. Biec mógł każdy bez względu na wiek i przygotowanie. Dzięki otwartości tej formuły na trasie mogliśmy zobaczyć zarówno dzieci, ludzi młodych, jak i osoby starsze, w tym także reprezentantów organizacji i środowisk, które przy pomniku uczciły bohaterów podziemia. W zależności od kondycji każdy dobierał dostosowane do swoich możliwości tempo, wielu podczas biegu towarzyszył uśmiech, z którym wbiegali na metę. Swój wysiłek poświęcili pamięci o tych, którzy nie szczędzili siebie w walce o wolną Polskę.
Organizatorzy dodatkowo nagrodzili tych, którzy wypadli w biegu najlepiej. Wśród dziewcząt do lat 16 pierwsza była Julia Prusik (Wyszków), druga Karolina Kowalska (Leszczydół-Nowiny), trzecia Patrycja Koprowska (Wyszków). Wśród chłopców do lat 16 zwyciężył Kacper Archacki (Wyszków), drugi był Jakub Jechna (Trzcianka), trzeci Jakub Archacki (Wyszków).
Wśród starszych zawodników w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Michalina Swatowska (Ostrów Mazowiecka), drugie Izabela Gudanis (Wyszków), trzecie – Kinga Turek (Lucynów). Wśród mężczyzn pierwszy był Piotr Bartosiewicz (Drgicz, powiat węgrowski), drugi Kamil Gajewski (Wyszków), trzeci Bartosz Baliński (Leszczydół-Nowiny). Puchary i upominki wręczali burmistrz Grzegorz Nowosielski i Bogdan Osik ze Stowarzyszenia „Pepisko”. Wśród uczestników organizatorzy rozlosowali też upominki.
I tak, mimo pochmurnej pogody i mogącego spaść w każdej chwili deszczu ponad 200 osób uczestniczyło w wydarzeniu, które zakończyło się wspólnym posiłkiem serwowanym przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białymbłocie. W przebiegu wydarzenia pomagali również druhowie z OSP w Gulczewie, a także personel karetki 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zegrzu, który zapewnił opiekę medyczną.
Biegowi towarzyszyła wystawa przygotowana przez Mirosława Powierzę z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej zawierająca wycinki prasowe i informacje na temat Żołnierzy Niezłomnych.
Patronat nad wydarzeniem objął m.in. Tygodnik „Wyszkowiak”.
J.P.
***

Inicjatorzy II wyszkowskiej edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” pragną podziękować za wkład w organizację wydarzenia burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, kapitan Agnieszce Krystman z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie, naczelnikowi wydziału promocji, dyrektorowi oraz pracownikom Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dyrektorowi Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, członkom Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie, a także Andrzejowi Grajczykowi i młodzieży klas mundurowych Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie, Mirosławowi Powierzie, Alfredowi Deludze, strażakom OSP w Białymbłocie, strażakom OSP w Gulczewie, personelowi karetki 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zegrzu, patronującym wydarzeniu mediom – „Wyszkowiak”, „KurierW”, stronie „Viscobar”, a przede wszystkim tym, którzy przyszli oddać hołd Żołnierzom Wyklętym i uczestniczyli w biegu.
Marek Filipowicz, Bogdan OsikKomentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.03.2017 r., godz. 16.45
Radość z biegu w koszulce z wizerunkiem bandyty Łupaszki?
Dziękujemy
Dodane przez Renata, w dniu 01.03.2017 r., godz. 18.42
Dziękujemy za świetną okazję do oddania hołdu Żołnierzom Wyklętym poprzez ten wyjątkowy bieg. Atmosfera była niepowtarzalna. Świetny pomysł na to, że nawrót przebiegał tą samą trasą. Ludzie się mijali, uśmiechali się do siebie i machali. Nikt chyba nie poczuł się samotny.Za rok będziemy w jeszcze większej grupie. Wyszków zdał egzamin.
Dodane przez Chwała Wielkiej Polsce!, w dniu 01.03.2017 r., godz. 19.30
Tchórz Eychler nie przyszedł oficjalnie ani ukradkiem oddać hołdu i zapalic znicz KOD. Tchórz, internetowy frustrat.
Do 19.30
Dodane przez Josek, w dniu 01.03.2017 r., godz. 20.47
Nieoficjalnie mowi sie , ze wyszkowski KOD zorganizowal impreze konkurencyjna "Poscig Baumana" i Meychler jako jedyny uczestnik biegal po lesie w koszulce z napisem Zygmunt Bauman...Wiec jego absencja jest usprawiedliwiona !!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.03.2017 r., godz. 06.46
Bieg "Tropem wilczym" to bardzo trafiona inicjatywa. Ważne jest to, że uczestniczą w nim różne środowiska, w tym dużo młodzieży. Myślę, że dzięki niemu do coraz większej liczby osób dociera prawda o bohaterstwie Żołnierzy Wyklętych. Mit Wyklętych to jeden z ważnych elementów przebudzenia narodowego. Tego nie jest już w stanie zatrzymać ujadanie ubowców i michnikowszczyzny. Popularność Wykletych narasta bowiem lawinowo w ostatnich latach. Mnóstwo wydarzeń poświęconych IM w każdym zakątku Polski i poza granicami naszej Ojczyzny to niezwykłe zjawisko.
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy), w dniu 02.03.2017 r., godz. 08.08
Pan Głowacki chyba swojej branżowej prasy nie czyta już postprawda i pudrowanie (czyt. fałsz i fałszowanie) nie jest cool... :-)
Dodane przez Patriotyczny Wyszkow, w dniu 02.03.2017 r., godz. 08.21
Miasto 1 marca wywiesiło na kilku ulicach flagi.
Dodane przez ola, w dniu 02.03.2017 r., godz. 08.28
nareszcie władza gminna i starosta nie dali zawłaszczyć polskiej przeszłości jedynie "słusznej władzy" -Polska jest jedna, historia jest jedna, rola żołnierzy wyklętych nie jest jedna i jednoznaczna, niestety...
POlitowania godne!
Dodane przez synanoga, w dniu 02.03.2017 r., godz. 09.42
Czy radni miejscy trzymają wróble pod czapkami?
Pycha w woalce.
Dodane przez Kazimierz, w dniu 02.03.2017 r., godz. 09.45
Do 0808 - zgadzam się iż w dzisiejszych czasach nie są na miejscu artykuły w prasie z zafałszowaną, do tego butną jeszcze prawdą.Pora wyśpiewać jak to naprawdę było. Z biegiem lat zwycięstwo wbrew nawet ideologi wkroczyło do mentalności zwycięzców przejawiając się między w pogardzie dla prywaciarzy, którzy sami sobie radzili. Dodatkowo innym grzecznie, z pokorą radzili , nie wspominając ,że sami za wszystko, niekiedy za innych płacili. Aż wstyd!Tu należy zadać pytanie, jak poradzili by sobie potomni zwycięzców w trudnych dla nich czasach?
Dodane przez C4, w dniu 02.03.2017 r., godz. 10.04
W chwili obecnej wyklęci są co najmniej kontrowersyjni. W mediach jest dosyć publikacji o bandytach, łupieżcach, podpalaczach i złodziejach. To jak to w końcu jest?
śmierć wrogom ojczyzny
Dodane przez Roj, w dniu 02.03.2017 r., godz. 10.15
hasło aktualne także dziś
Dodane przez !!!, w dniu 02.03.2017 r., godz. 10.18
Nie wiem o co ci ola chodzi, władza rok temu też składała kwiaty. Fajny bieg, pobiegnę także za rok. Pozdrowienia dla inicjatorów biegu, Filipowicza i Osika. Chłopaki maja szczęście, zapowiadano deszcz ale na bieg, niebiosa wstrzymały nagle opady. Byłem przygotowany na bieg nawet w deszczu. Fajnie.
Do podziękowań, które zamieściliśmy pod relacją z biegu dąłączamy również te od Fundacji Wolność i Demokracja.
Dodane przez Stowarzyszenie "Pepisko", w dniu 02.03.2017 r., godz. 11.18
Organizację tegorocznej edycji biegu uważamy za wspólny sukces wszystkich, których powyżej wymieniliśmy. Poniżej zamieszczamy list, który otrzymaliśmy od naszej przujaciółki z fundacji WiD Natalii Michajłowskiej. "Szanowni Państwo! Z całego serca pragnę podziękować za owocną współpracę w ciągu ostatnich kilku miesięcy przy organizacji największej imprezy sportowo-edukacyjnej, którym jest j Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Z ogromnym szacunkiem i wdzięcznością myślę o tym, ile Państwo włożyli czasu, energii i zaangażowania w realizację naszego projektu. Tym Biegiem oddaliśmy hołd żołnierzom, którzy walczyli o Niepodległą Polskę, ocaliliśmy od zapomnienia bohaterów, którzy walczyli o Wolność! Możemy z dumą powiedzieć, że zrealizowaliśmy wspólnie projekt, który objął 233 miasta (w ramach biegów zorganizowanych przez organizatorów lokalnych, w tym miasta zagraniczne: Wilno, Londyn, Nowy Jork, Chicago, Herdorf-Dermbach, Ingleburn), 41 miast (w ramach biegów garnizonowych), 5 misji wojskowych za granicą (Kosowo, Afganistan, Irak, Kuwejt, Bośnia i Hercegowina), gdzie hołd żołnierzom wyklętym oddali nie tylko polscy żołnierzy a również żołnierzy wojska USA, Węgier, Danii, Ukrainy itd. Jest to nasz wielki sukces!!! Dziękuję!"
Polska biało-czeroni, Wyszków biało-czerwoni, "Wyszkowiak" biało-czerwony!
Dodane przez Gonia, w dniu 02.03.2017 r., godz. 12.34
Dziękujemy "Wyszkowiakowi" za wspaniałą serię zdjęć, szczególnie tych na facebooku "Wyszkowiaka". Bieg za nami, ale będziemy do tych miłych chwil dzięki Wam wracać.
Dodane przez Jak było naprawdę, ale wyklęci zasługują na cześć i chwałę., w dniu 02.03.2017 r., godz. 12.51
Niech pan sprecyzuje, Kazimierzu, o co panu chodzi. Nie żyłem w tamtych czasach powojennych, w PRL opowiadali na historii jacy to fajni byli Świerczewski, Gomułka, Gierek, Jaruzelski. Nie daje się jednak ukryć, że po II wojnie światowej, w maju 1945 roku nie obudziliśmy się w naszym kraju, z dawnymi granicami i kontynuacją poprzednich przedwojennych rządów czy władz. Teraz te podziemne państwo, zwalczane przez polskich komunistów i sowietów, jest po części odkrywane, prezydent na uchodźstwie, Kaczorowski, przekazał władzę Wałęsie. Tu nie będzie tylko doznań estetycznych bo to były warunki walki i pojawią się różne kwiatki, warto na to jednak spojrzeć na trzeźwo. Każdy pewnie po wojnie chciał wreszcie żyć normalnie i żołnierze wyklęci dalszą walką, pewnie burzyli mu ten spokój. Trzeba jednak docenić ich poświęcenie i tragiczną śmierć. Spotkałem niedawno Syryjczyka mieszkającego w tej części Syrii, gdzie nie na wojny i władzę ma Asad. U niego życie biegnie spokojnie i jest wkurzony, że w drugiej części jego państwa jakaś opozycja prowadzi wojnę z jego Asadem, że są zniszczenia i giną ludzie przez tych z opozycji. Punkt widzenia zależy ... i taki Michnik czy jemu podobni będą bronić swoich bliskich, bo byli umoczeni w poprzednim systemie. Trzeba rozróżnić katów i ich ideologów oraz osoby prześladowane. Jest coraz więcej filmów pokazujących jak smutne to były czasy Stalina i Bieruta. Nie jestem historykiem ale z ciekawością przysłuchuję się opowieściom o dawnych czasach.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.03.2017 r., godz. 14.09
A co robił "Łupaszka" ?? PIŁ I ŁUPIŁ.
pomnik nad Bugiem
Dodane przez aga51, w dniu 02.03.2017 r., godz. 14.30
Jak ten pomnik wygląda! Boże zlituj się!
Święty Idzi też się wstydzi.
Dodane przez do aga51, w dniu 02.03.2017 r., godz. 15.47
Mniejsza o pomnik babo, fatalnie wygląda Kościelna nad Bugiem. Zdjęcie trzecie. Nie ma w Wyszkowie gospodarza. Może pan Smółkowski za grube tysiące zaprojektuje żelbetonowy parawan jak na sąsiedniej przePOmPOwni?
Dodane przez Jolka, w dniu 02.03.2017 r., godz. 17.09
Krytykować uporządkowany i zawsze czysty skwerek z pomnikiem wyklętych, a nie widzieć syfu w reprezentacyjnym miejscu Wyszkowa po sąsiedzku. Boże zlituj się!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.03.2017 r., godz. 21.12
W minionym roku Klub Gazety Polskiej wystąpił do burmistrza Wyszkowa z prośbą o wywieszenie flag w święto Żołnierzy Wyklętych. Odmówił, podając wykrętne uzasadnienie. Dlaczego nasz burmistrz nie chciał podnieść słuchawki telefonicznej i wydać polecenia wywieszenia flag dla uczczenia polskich żołnierzy, walczących o wolność i niepodległość ? Czy ktoś zna uzasadnienie ? Czy ktoś domyśla się przyczyn ? W tym roku z inicjatywy KGP prośbę o wywieszenie flag podpisało łącznie 9 podmiotów - różnych wyszkowskich organizacji. I poskutkowało. Flagi zawisły. Presja ma sens. Dziewięć organizacji to nie to samo, co jedna - to jasne. Ale dlaczego "wybrańcom narodu" brakuje wyczucia w tak podstawowych sprawach ?
Kola historii miela powoli, ale zawsze predzej czy pozniej (czesciej pozniej) prawdziwych bohaterow przywracaja pamieci potomnych....!!!
Dodane przez Josek, w dniu 02.03.2017 r., godz. 21.44
NIE OPLUWAJMY i NIE POZWALAJMY OPLUWAC Zolnierzy Wykletych za akcje odwetowe i walke z komunizmem !!!! Gdyby nie oni / Lupaszka, Bury..... / zaden zywy Polak nie zostalby na tamtych ziemiach. Mordowali Polakow ich sasiedzi do spolki z Niemcami i Sowietami. Zapomina sie , kto byl pierwszy agresorem. Nie widze miejsca na relatywizowanie win, ale kto mordowal Polakow liczyl sie z mozliwoscia odwetu i ofiar po swojej stronie. Moze nie wszyscy Zolnierze Wykleci byli krysztalowych charakterow, ale wszyscy UB-owcy byli mordercami i bandytami....!!!! Zeby sie nie powtarzac na temat Zolnierzy Wykletych polecam przeczytac moje komentarze w nr 6 " Wyszkowiaka " pod artykulem "Tropem Wilczym po raz drugi w Wyszkowie"................... Od czasu gdy tozsamosc narodowa Polakow zaczela sie odradzac na nowo, ciagle slyszymy w mediach i nie tylko, ze mamy sie wstydzic : - za swoja historie, przywiazanie do religii i tradycji, za Zolnierzy Wykletych, ... itd, itd... Niewatpliwie jest to fragment projektu inzynierii spolecznej ( za ktorym stoja Soros, Michnik ,Lis.... i inni sprzedajni szubrawcy ) zakladajacy , ze spoleczenstwo z niskim poczuciem wartosci stosunkowo latwo jest sklocic i zwrocic przeciwko sobie... Przoduje w tym szczegolnie Gazeta Wyborcza z Michnikiem, a na tym forum Koszerna Ola i Seledyn czekajacy na ORDER WIGILIJNEGO PASZTETU.... Szydza ze wszystkiego , co przez wieki bylo dla nas nienaruszalne i swiete: BOG, HONOR, OJCZYZNA...Nawet za najglebszej komuny nie bylo takiej skali i ilosci pogardy do polskiej wielowiekowej kultury , religii i tradycji... Pogarda wylewajaca sie "jak gnoj ze swinskiej chlewni" z pisanych ksiazek ( np. "Sasiedzi "), kreconych filmow ( np. "Poklosie"), przedstawien teatralnych ( Np. "Klatwa" ) , tekstow prasowych, ........ A jednoznacznie pokazywanie zafalszowanych obrazow bohaterow ( Bartoszewski zwolniony z obozu przez dr Mengele ze wzgledu na zly stan zdrowia, Bauman- poscigowiec,....Bolek Totolotek, Kiszczak- czlowiek honoru...) i apologii cnot ( wybranie mniejszego zla), ktore cnotami nie sa i byc nie moga ... Pomimo wielu akcji i imprez patriotycznych , chocby ww. Bieg TROPEM WILCZYM - proces rozmiekczania poczucia tozsamosci narodowej i osmieszanie Polakow nieustannie trwa poprzez nieustanne i ciagle wmawianie im, ze powinni sie wstydzic swojej historii, swoich bohaterow / osmieszanych i krytykowanych / i jak juz wczesniej wspomialem - za religie chrzescijanska, tradycje slowianska i wielowiekowa kulture...... PS. Oh przydalby sie i dzisiaj rajd Burego po Polsce ( oczywiscie z wizyta na Czerskiej w pierwszej kolejnosci...)............ Pozdrawiam uczestnikow Biegu i organizatorom zycze wytrwalosci w tym co robia, bo jest to sluszne ze wszech miar !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 02.03.2017 r., godz. 22.15
No tego już za wiele. Zgłaszam z rana ten wpis Policji jako nawoływanie do zbrodni (groźba wymordowania lub zamachu na siedzibę Gazety Wyborczej). Żarty się skończyły.
Dodane przez MM (ten najwłaściwszy), w dniu 03.03.2017 r., godz. 07.54
Nie wierzę ale zgadzam się z p.Głowackim i chciałbym zadać to samo pytanie co on "...dlaczego "wybrańcom narodu" brakuje wyczucia w tak podstawowych sprawach ?"... jak demokracja np.... ? A propos flag to nie sądzę, żeby dla Burmistrza miało znaczenie to, co w tym temacie Pan proponuje sam czy z 9-oma innymi. Te flagi w tym roku by wisiały niezależnie od Pańskich działań podobnie jak w ubiegłym tylko wtedy by nie wisiały niezależnie od Pańskich działań. Co to mówi o Burmistrzu? Coś tam mówi i każdy może sobie zdanie wyrobić ale mówi też o Panu. Proszę rano, tak w okolicach 6.30 głośno powiedzieć, (dla pewności wziąć tych 9-ciu sprawiedliwych) żeby słońce wzeszło a potem ogłosić, że nad nim panuje...
To nie są bohaterowie
Dodane przez Ryży, w dniu 03.03.2017 r., godz. 09.11
Kto raz splamił swoje ręce krwią niewinnych ludzi, kobiet, dzieci i starców, na zawsze pozostanie mordercą!
Dodane przez Walka o pamięć, w dniu 03.03.2017 r., godz. 11.51
Walka o pamięć i zniesławienie przebiega pomiędzy komunistami oraz ich dziećmi a potomkami wyklętych i patriotami nawiązującymi do wolnej Polski. Każda ze stron broni swoich przekonań. Czy wyznawcy ciemnej strony zorganizują bieg z koszulkami swoich bohaterów nie wiem. Mamy demokrację, mogą spróbować.
Dodane przez lipa, w dniu 03.03.2017 r., godz. 14.02
wpis (walka o pamięć) ma sens i przesłanie.pozdrawiam
Nowosielski napisał ci ten bełkot o flagach?
Dodane przez Stowarzyszenie "Pepisko", w dniu 03.03.2017 r., godz. 14.03
Burmistrz nawet masztów nie chciał przy pomniku postawić, bo uważał, że je złomiarze ukradną. Uważał, że wystarczy jak na czas uroczystości będą przywożone z WOK stojaki z flagami. Wtedy zapowiedzieliśmy mu, że to kiepska wymówka i jak gmina na to żałuje, to przy okazji obchodów 1 marca ogłosimy zbiórkę publiczną na ten cel i sami te maszty postawimy. Przemyślał sprawę i przed świętem zostały postawione. Zapomniał ci o tym powiedzieć, co to o burmistrzu mówi? Wszystko w temacie.
Dodane przez Stowarzyszenie "Pepisko", w dniu 03.03.2017 r., godz. 14.19
Dla jasności, pierwszą osobą, która zabiegała o postawienie masztów na flagi był Mirosław Powierza. Widzi on również potrzebę zainstalowania punktowego podświetlenia pomnika, co również popieramy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.03.2017 r., godz. 15.08
Walka przebiega pomiędzy ludźmi, którzy mają otwarte oczy i umysły, potrafią czytać, słuchać i odróżniać prawdę od propagandy a potomkami zarówno komunistów (uchodzących teraz za prawicę) jak i potomkami tamtych bandytów.
Dodane przez Chwała Wielkiej Polsce!, w dniu 03.03.2017 r., godz. 15.24
Jutro jeszcze będzie miał tow. Eychler okazję osobiście podyskutować na te tematy. Pod pomnikiem swój hołd odda grupa młodzieży. Może tow. Eychler do nich trafi ze swoimi mądrościami. Zapraszam.
Wczytując się w rzecznika burmistrza...
Dodane przez Jolka, w dniu 03.03.2017 r., godz. 15.47
...można dojść do wniosku, że w ubiegłym roku nie powiesił flag 1 marca, tylko dlatego, że zawnioskował o to Marek Głowacki z Klubem Gazety Polskiej. Burmistrz nie poradził sobie z tym faktem, smutne to. Sam zadaj sobie teraz pytanie, co to o nim mówi? Ubrałeś go niedorzeczniku w dziurawe buty. Lepiej już się nie wypowiadaj w jego imieniu. Dla jego dobra.
Kolejny ubek w PIS-nierządzie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.03.2017 r., godz. 18.09
Przyłębski był przez rok TW o pseudonimie "Wolfgang" Reporter RMF FM Adam Górczewski opublikował na stronach internetowych radiostacji zdjęcia dokumentów pochodzących z teczki Andrzeja Przyłębskiego, ambasadora Polski w Niemczech i męża obecnej prezes Trybunału Konstytucyjnego. Z udostępnionych dokumentów wynika, że Przyłębski, wtedy student, zobowiązał się do współpracy i działał jako TW "Wolfgang". Dokumenty świadczące o współpracy obecnego ambasadora znajdują się w poznańskim oddziale IPN. Zobowiązanie do współpracy z SB pochodzi z czerwca 1979 roku. Wśród dokumentów znajduje się też odręcznie napisana przez Przyłębskiego charakterystyka jego znajomego Romana Nowaka. Niech ktoś powie, że Przyłębska nie była...
Dodane przez Anonim, w dniu 03.03.2017 r., godz. 21.34
Dajta piśorki spokój z tą "wielką Polską" My chcemy spokoju a nie wojny i normalnej Polski.Jak chcecie wojowć z narodem to spier...ć do Syrii.Pozdro dla Eychlera.Trzymaj się.
Dodane przez AWP, w dniu 03.03.2017 r., godz. 21.37
Byłam pod pomnikiem właśnie teraz wieczorem i powiem, że tam od latarni jest jasno żółto. Pomnik jest dobrze widoczny. Tylko te maszty mają chyba niezabezpieczone linki, bo dwie flagi są zsunięte na dół. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.03.2017 r., godz. 21.39
A który to ten pisior Głowacki bo nie znam gościa ?? Czy jest gdzieś na zdjęciach i na którym.Z góry dziękuję za okazanie ortodoksy pisyjnego XIX wiecznego patrioty.
do MM
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.03.2017 r., godz. 05.39
A ja myślę, że przyczyną jest kiepska ocena rzeczywistości. Nie po raz pierwszy zresztą. Podobnie było z cudowną koncepcją wyrzucenia stadionu za miasto, z której rakiem się wycofał. Rok temu odmówił wywieszenia flag najprawdopodobniej w wyniku nacisku postkomunistów, tworzących jego zaplecze. Ale kiedy zorientował się, że może to być dla niego przyczyną problemów to szybciutko zmienił zdanie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.03.2017 r., godz. 06.12
Wspaniałe, docierające do coraz większej ilości miejsc w całej Polsce obchody święta Żołnierzy Wyklętych świadczą również o tym, że odrzucenie komunizmu w naszej Ojczyźnie staje się coraz powszechniejsze i bardziej zdecydowane. A oszustwa ubeków, urbanowców i michnikowców tracą swoją skuteczność. To potężna zmiana na przestrzeni ostatnich lat. Dobra zmiana. Współgrająca z dobrą zmianą na szczytach władzy, bo władza Zjednoczonej Prawicy dodaje do tego zjawiska dodatkowe, mocne impulsy. Choćby utworzenie w Polsce dwóch muzeów Żołnierzy Wyklętych - w Ostrołęce i w więzieniu mokotowskim, dawnej komunistycznej mordowni. To również bardzo symboliczne w kontekście odchodzenia od komunizmu. Bowiem miejsca kaźni polskich patriotów stają się miejscami upamiętnienia ich bohaterstwa.
Pro Patria - druga strona medalu
Dodane przez BiałoRuskie standardy, w dniu 04.03.2017 r., godz. 08.11
Obywatele wychodzą z inicjatywą, a burmistrz najpierw sprawdza, co to są za obywatele. Dopiero później podejmuje decyzje. Idea nie ma pierwszorzędnego znaczenia. Najważniejsze jest, czy obywatel to swój człowiek. Jak nie, to decyzja najprawdopodobniej będzie odmowna, a w najlepszym wypadku wyląduje na dnie szuflady na długie miesiące. Standardy białoRuskie.
Dodane przez Chwała Wielkiej Polsce!, w dniu 04.03.2017 r., godz. 09.54
Armio Wyklęta Wyszków o Tobie Pmięta !!! Armio Wyklęta Wyszków o Tobie Pamięta !!! Armio Wyklęta Wyszków o Tobie pamięta !!!
Do Anonim 03.03 g.21.34 czyli seledynowy inaczej ubogacony
Dodane przez Anonim, w dniu 04.03.2017 r., godz. 15.00
Sieroto,nareszcie dotarlo do ciebie,ze nikt nie chce z toba miec doczynienie i dlatego sam siebie pozdrawiasz i piszesz tylko dla siebie. Idiotyzmy i chamskie wpisy to trollu twoja wizytowka. Wskazana byloby dla ciebie zabawa z klockami albo codzienna przejazdzka rowerem( w czasie jazdy mozesz ze soba rozmawiac). Nadzieji na poprawe zdrowia nie ma. Trzymaj sie POreczy.
Film
Dodane przez kAZIMIERZ, w dniu 04.03.2017 r., godz. 18.57
Jest oburzające ,że obywatele z lokalną rodzinną przeszłością,o której z pewnością dzisiaj nie chcą wspominać a której ideologię sami kontynuowali, uchodzą za prawych mieszkańców. Poprzez swe publiczne wystąpienia nie ukrywają ,że są żądni uznania, szacunku. Potwierdzają snobizm, kumoterstwo, brak szacunku dla ludzi z zewnątrz, wręcz cwaniactwo lokalnej mentalności . Kolejne pokolenia należy nauczyć,że ideologia, która polegała na czynach społecznych, zbiórkach pieniędzy to już przeszłość . Ludzie , którzy się opierali na takich zbiórkach , czerpali z nich korzyści, niekiedy wręcz dziadowali, tak naprawdę nie radzili sobie nawet w tych innych czasach,w których pracy nie brakowało.Ocena oparta na braku wiedzy, pogardzie jest kontynuowana przez kolejne pokolenia. Aż chce się powiedzieć gówniana, chamska krzywdząca snobistyczna mentalność. Tak to zawsze wyglądało ze strony pogardzanych , którzy sobie radzili i ponoć mieli zbyt dużo.
Dodane przez Niwa, w dniu 04.03.2017 r., godz. 20.57
Kazik, zaorałeś się, tego nie da się czytać. Masz w tym jakąś rolę?
Dodane przez Anonim, w dniu 04.03.2017 r., godz. 21.02
"Cudowna koncepcja wyrzucenia stadionu poza miasto" Jest cudowna.Tylko włodarzom miasta niestety zabrakło wytrwałości i determinacji.....Nie teraz to za 20 lat na 100000% będzie nowy stadion na przedmieściach.Ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości.Miasto (zabudowa mieszkaniowa) ma się rozwijać na terenach miejskich a nie na zadupiach.Stadion może być na Rybienku.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.03.2017 r., godz. 22.03
Armio przeklęta fanatyk Josek o tobie pamięta.Lecz się pisiorku bo ci kaftan założą zawiązywany z tyłu.Może nawet w kolorze seledynowym.Panie Marku!!Moje wpisy.Moja krytyka a Pana opluwają.Ci ludzie myślą że w Wyszkowie tylko Pan jest człowiekiem krytykującym ten pisoski syfilis.Pozdrawiam i współczuję poniżania godności ale kiedyś po nich pójdziemy i rozliczymy to patatajstwo na 100% :Pozdrawiam
Nowosilcow na posła
Dodane przez Pekińczyk, w dniu 05.03.2017 r., godz. 09.43
Znów nam będzie Nowosilcow budował bazę na, może na olimpiadę hahahahahahaaaa. Obrzeża? może Kasztanowa i Złotych Kłosów hahahahahahaaaa. Niech on już w ogóle zaprzestanie marzyć. A jak mu się śnią wielki budowy, to niech latem weźmie szpadelek i idzie na plażę.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.03.2017 r., godz. 09.48
Nikt nie wątpi w to, że w Wyszkowie jest trochę desperatów, którym odcięto dostęp do koryta lub niebawem odetną. W odwecie sobie poszczekają.
Dodane przez Lider na Mazowszu, w dniu 05.03.2017 r., godz. 12.33
Wyszków jest liderem, mamy lidl i lidla maciorę, ale ta w gminie Brańszczyk odprowadza podatki. Same sukcesy.
Anonim 22.03 seledynowy troll
Dodane przez Anonim, w dniu 05.03.2017 r., godz. 13.54
Seledyniaku, jak zwykle mozg o ciebie niespokojny I jak zwykle wygrazasz sie. Z tym kaftanem to sie udales a jednoczesnie potwierdziles,ze jest ci nie obcy a nawet wiesz,ze wiaze kaftan sie z tylu. Przemawia doswiadczenie. Co do godnosci,to przede wszystkim trzeba ja miec i w zyciu swoim tak postepowac aby czlowieka szanowano. Obelgi ktore kierujesz ,,sifilis" patalajstwo" w sam raz pasuja do ciebie a dodam, robactwo,zgnilizna juz w rozpadzie,dlatego tak smierdzi.
Wyszków liderem jest na Mazowszu
Dodane przez Outsider, w dniu 05.03.2017 r., godz. 14.08
To hasło wymyślone przez Adama Mroza dla takich lemingów jak ME.
Seledynowy wielbiciel to co zle
Dodane przez Anonim, w dniu 05.03.2017 r., godz. 15.11
Czego wymagac od tego goscia,w oczach glebia pustki,oddech wiadomo jaki a co w glowie to swiadcza jego niecenzurowane wpisy. Facet zasluguja na wielkie wspolczucie.
Do M.E
Dodane przez Anka, w dniu 05.03.2017 r., godz. 20.51
Towarzyszowi Markowi brakuje intelektu i wiedzy,nawet w swoich klamstwach jest cieniutki. Wyroznia sie tyko zajadloscia,prostactwem,grozeniem,to tylko to co potrafi.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.03.2017 r., godz. 21.45
Europa z Pis się śmieje.Głupcy,kłamcy,wichrzyciele......Duda do kolejki na Kasprowy wygwizdany.Szydło kupuje nową limuzynę za dwa miliony i nowe samoloty podnosząc swojakom pensje.Miliony z budżetu idą na podwyżki dla podwładnych.Maciar !!! Gdzie helikoptery ?? Rozwaliłeś limuzynę w Toruniu,rozwaliłeś kontrakt z Francuzami,rozwalasz Wojsko Polskie powalony parasolu
Dodane przez Cześć i chwała bohaterom, w dniu 06.03.2017 r., godz. 09.15
Jak nie lubić Wyklętych jak taka jeszcze nie osiemnastolatka Inka mówi : "......Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba...". To piękne i mądre słowa. Zobaczcie jak zachowują się już w wolnej Polsce domorośli już ludzie, którzy wolą atakować Polskę i być kandydatem Niemiec na "króla" Europy niż chociaż trochę się postarać o poparcie rządu a nie jak 16 grudnia w Wrocławiu jawnie występować przeciwko Polsce i jej władzy. Cieszę się, że Polska wystawiła JSW bo chociaż był z PO ale zachowywał się jak trzeba i nie brał udziału w awanturach przeciwko Polsce i władzy B. Szydło.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.03.2017 r., godz. 09.17
Niektóre komentarze są po prostu żałosne.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.03.2017 r., godz. 10.25
Jak Niemcy, Francja,Benelux będą chciały Europy wielu prędkości to Tusk tego nie wyperswaduje Niemcom i innym krajom starej Unii i będzie zwalał wszystko na rząd PiS. Nie potrzeba nam antypolskiego Tuska.
Dodane przez ola, w dniu 06.03.2017 r., godz. 10.51
jakby nie patrzył pomnikami, odznaczeniami, grobami, wieńcami, pieśnią patriotyczną na ustach narodu się nie nakarmi - jak za czasów Urbana: rząd się wyżywi, samolotami polata, limuzynami porozbija, na stoku poprzepycha ( brawo dla narciarzy, wiadomo za co! ), Misiewiczów pozatrudnia, omami autem elektrycznym, ale ekonomii nie oszuka - czy pani Premier, to Premier? - pytanie retoryczne do odznaczonego lokalnego
Dodane przez Druga Strona Medalu, w dniu 06.03.2017 r., godz. 11.52
Boli Nowosa odznaczenie dla Oleksiaka i Głowackiego. To jest co innego, to nie jest hurt z gminnego przydziału.
chyba juz wiadomo za co ol;a dostala odznaczenie ;)
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 06.03.2017 r., godz. 12.17
...W 2014 roku podczas debaty o samorządzie Brązowym Krzyżem Zasługi został odznaczony zastępca burmistrza Adam Mróz oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Elżbieta Świtalska. Prasa lokalna tak POpisała o zasługach Pani Elżbiety: Decyzja o przyznaniu Brązowego Krzyża Zasługi dla Elżbiety Świtalskiej, będącej od niedawana pracownikiem naszego urzędu, spotkała się z krytyką ze strony niektórych uczestników spotkania. Zdaniem wypowiadających się na ten temat, można wskazać kilku bardziej zasłużonych i długoletnich pracowników naszego samorządu.
Dodane przez Ale jaja ale jaja, w dniu 06.03.2017 r., godz. 12.43
Masz rację, ekonomii się nie oszuka, nie może być tak, że mieszkańcy Wyszkowa muszą pracować na grupkę platformerskich wybrańców, którym płaci się kilkanaście tysięcy brutto i niewiele sie od nich otrzymuje. Po Saryuszu Wolskim widzimy, że nie awansują ludzie wykształceni , kompetentni tylko miernoty, które potrafią tylko prowadzić gierki i uczyć na prędce. Widać ten styl też panuje w UE, BMW jest w cenie, tacy uniwersalni kandydaci. W Wyszkowie też mamy takich fachowców, czas to zmienić. Ty, pani premier nie tykaj, to spokojna, pracowita i miła osoba. To praktyka obecnych czasów - J.Saryusz Wolski, kompetentny, uczciwy, pracowity i nie wtrącający się w sprawy wewnętrzne państw ale niestety nie mający szans na ważne stanowisko w UE.Dlatego UE się sypie i drży w posadach. Taki mamy klimat.
Do ola p.Eli
Dodane przez W......, w dniu 06.03.2017 r., godz. 13.08
Dziwie sie pani narzekaniom. Nie kto inny tylko pani jest jednym z Misiewiczow,spadochroniarzy, posadzonym na dobrym etaciku gdzie za nic robienie ,odznaczona przez Nowosielskiego. To,ze kwalifikacje sa mizerne,wiekszosci czasu w pracy poswieca pani na pisanie wrednych,klamliwych,szkalujacych Rzad. Na nic pani tesknoty za poprzednia premier,z klamstw podobna do pani. Patologia ma to do siebie,ze sie wspiera.na miejscu pani liczylbym czas kiedy rozliczani beda Misiewicze tacy jak ola
Anonim z 21.45
Dodane przez Anonim, w dniu 06.03.2017 r., godz. 13.25
Facet, jestes posmiewiskiem Wyszkowa. Nikt madry nie zamieni z toba slowa. Co ciebie cieszy, ze jacys zule gwizdza. Czy chuliganerie stac na kulture? Czy ty cieciu w seledynowym lachu zachowales sie chociaz raz przyzwoicie,oprocz chamstwa nic soba nie przedstawiasz. Glupoty ktore wypisuje moze dobre sa dla madrych inaczej jak ty,a zeby to zrozumiec to za ciezki temat dla twojej chorej z nienawisci glowy co juz widac golym okiem patrzec na ciebie.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.03.2017 r., godz. 13.36
Donald Tusk zostanie wybrany na drugą kadencję i piśorstfa nie musi pytać o zdanie ponieważ jest to DRUGA kadencja......Głupota i arogancja władzy pisoskiej jest niewiarygodna.Ludzie !! Nie oglądajcie propagandy w DTVPis i innych pseudo programach informacyjnych bo prawdy się nigdy nie dowiecie.Sfałszowana rzeczywistość pod dyktando Kurskiego sterowanego zdalnie przez Kaczyńaka prącego cały czas do konfrontacji.Podział,wrogość,walka,zakłamywanie historii,PŚYSSZCZĘKOŚCISK.....8 MARCA DZIEŃ PROTESTU NIE TYLKO KOBIET..Brawo Ola,brawo Eychler,brawo Zakopane
Dodane przez ooooi!!!!, w dniu 06.03.2017 r., godz. 15.49
PO-pośmiewisko Burmistrz- daj już spokój ze stołkiem burmistrza (czyt.odejdź od koryta bo się zapasiesz) Tw.Eychler- ta twoja demokracja Cię kiedyś zgubi (czyt."ŻOŁNIERZE WYKLĘCI to za głęboki temat dla ciebie! zajmij się obroną tęczy)
Europa z pis sie śmieje: komuniści a wkrótce złodzieje!
Dodane przez aga, w dniu 06.03.2017 r., godz. 17.10
Dobrze że w Wyszkowie pis cienki!
Dodane przez Jacek, w dniu 06.03.2017 r., godz. 17.59
Panie Mróz, pański krzyż jest wielce zasłużony, ale jak pan uzasadnił nadanie go oli, pańskiej koleżance z PO. Jak pan patrzy w oczy bardziej zasłużonym pracownikom wyszkowskiego urzędu, których nigdy nie potrafił pan docenić?
Najgłośniej krzycza ci, co sami mają najwięcej za uszami
Dodane przez AntyBox, w dniu 06.03.2017 r., godz. 18.35
W sobotę na łamach portalu onet.pl ukazał się obszerny wywiad z Anną Karoliną Kłys. Dziennikarka nie przebierając w słowach wyraziła swoją - delikatnie mówiąc - niechęć do Żołnierzy Wyklętych. Popis pani Kłys staje się bardziej zrozumiały po prześledzeniu życiorysu jej ojca. Stanisław Kłys był oficerem SB. Został usunięty ze służby za korupcję i przyjmowanie łapówek. Instytut Pamięci Narodowej prowadził śledztwo przeciwko byłemu kapitanowi SB za prześladowanie mecenasa Stanisława Hejmowskiego - legendarnego obrońcy Powstańców z Czerwca ’56 w Poznaniu.
Dodane przez Gin Donaldinio cioci Andżeli., w dniu 07.03.2017 r., godz. 00.08
Nie wiem czy się śmieje czy nie, ale wywalają w tej Europie podobnie jak Sobczak w wyszkowskim PiSie. Wydawało się, że EPL, że tylu premierów, kanclerzy, prezydentów tylu ludzi zasłużonych, tylu z dorobkiem a idzie taki Jacek Sarjusz Wolski i zostaje wywalony przez chadeckiego aparatczyka w godzinę. Niezłe europejskie standardy, a jaka dyskusja, a jaka kultura polityczna w tej partii ludowej, a jakie ma możliwości Sarjusz odwołania się od tej decyzji. Takie same wieśniaki jak wszędzie i wredne typki. Nawet zgadzałem się z Ujazdowskim, że należy działać na poziomie, negocjować, prowadzić kampanie poprawiające wizerunek Polski, wprowadzać zalecenia UE i komisji weneckiej. Teraz pozostaje pytanie, po co ? jak będą mieli interes to i tak przyjdą. Ostatnio wypowiadał się niemiecki minister, że i tak pieniądze z UE przez Polskę wracają z powrotem do Niemiec. Jeśli wbrew Polsce wybiorą Tuska to nie ma co się szczypać, brać kasę i niewiele sobie robić z tej europejskiej elyty. Trzeba sie szanować i nie dać poklepywać przez pijanego Junckera.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2017 r., godz. 11.11
Komu nie podoba się PiS? Tym, którym nie pozwala wyzyskiwać (okradać) Polskę i Polaków. Szok, że ktoś powiedział im DOŚĆ.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.03.2017 r., godz. 11.33
No i cały misterny plan Kaczyńskiego, żeby zemścić się na Tusku (tylko nie wiadomo za co) delikatnie mówiąc poszedł się ... .
Dodane przez Rosynant, w dniu 07.03.2017 r., godz. 14.39
Czym ty się Eychler żywisz. Jaki jest twój misterny plan i co z niego zostało. Donkichocie na KODzie.
Dodane przez okradać?, w dniu 07.03.2017 r., godz. 14.48
Mi sie nie podoba Pis bo kradnie jeszcze więcej jak Po, uczeń przerósł mistrza? raczej tak
Dodane przez Polska ukaże swoich współczesnych targowiczan, w dniu 07.03.2017 r., godz. 14.54
Odwrotnie niż Eychler, cieszę się, że Kaczyński powiedział dość i pogonił Rudego. Nie może być tak, że walił Tusk, z pomocą partii ludowej, w Polskę i rząd zjednoczonej prawicy i liczył, że ujdzie mu to na sucho. Kaczyński w super sposób załatwił Rudego, przyzwoitym Saryusz Wolskim i zamknął sobie jeden front walki politycznej. PO aż kipi ze złości ale za walkę z swoim państwem poniosą wielką karę. Już kilku jak chociażby Sikorski, siedzi w swojej samotni i pełen żółci donosi na Polskę. Skazują się na pogardę Polaków. Dobrze, że jest TVP bo propaganda jak teraz jest w niektórych mediach głównego ścieku jest niewyobrażalna.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2017 r., godz. 20.56
TARGOWICA ISTNIEJE W WASZYCH CHORYCH PISOSKICH GŁOWACH.
PRECZ Z PISSEM
Dodane przez Anonim, w dniu 07.03.2017 r., godz. 21.46
NIE NA TAKI PIS GŁOSOWALIŚMY !!!!! KACZYŃSKI NIKOGO NIE ZAŁATWIŁ A TYM BARDZIEJ NIGDY NIE POKONA TUSKA.WOLSKI TO ZERO BEZ PRZYSZŁOŚCI A W DUPĘ ZACZNIECIE DOSTAWAĆ OD 8 MARCA.
Wyrwać zdradzieckiego chwasta
Dodane przez AntyBox, w dniu 07.03.2017 r., godz. 21.55
Proszę Państwa, to nic jak kwik tych, co się im ryje odrywa od łatwego koryta. Nikt już nie zwraca na kwik uwagi. POkwiczą jeszcze, a POtem zabieramy się za chlewy w samorządach. Nie będzie litości.
Prawica? Jaka z was prawica?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.03.2017 r., godz. 22.55
Wszak kołtuństwo obyczajowe i fałszywa modlitwa nie robią z komucha człowieka prawego.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.03.2017 r., godz. 06.25
Ukaże to wam się Matka Boska z kijem za takie błędy.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.03.2017 r., godz. 10.41
Wycierales buciory Bogiem teraz nim straszy? Jesteś cienki bolek nawet w pisaniu komentarzy.
Anonim 21.46
Dodane przez Anonim, w dniu 08.03.2017 r., godz. 13.49
Seledynowy troll z wscieklosci zapomina o lekarstwach i pisze jak zwykle. W szalejacym umysle,myli ciemnote ze stwierdzeniem faktu. To niektorzy jak Marco idiotus POtrafia. Nic nie trzyma sie kupy tylko szal,szal,szal. Poniekad cieszy ta jego wscieklosc bo jest dowodem,ze PO,KODerasci,PSL odchodza w niebyt.
Dodane przez obserwator, w dniu 08.03.2017 r., godz. 15.46
Trafne i wypowiadane w spokojnym tonie komentarze Pana M. Eychlera wywołują wśród pisowsko-narodowych trolli istną wściekłość, potęgowaną jeszcze zapewne tym co dziś się dzieje w Warszawie i na ulicach setek miast. Wszyscy pokazują wam środkowy palec.
żart
Dodane przez obsertator, w dniu 08.03.2017 r., godz. 21.52
artykuły zmieniają się ..... nie wszystkie jak widać . Podsycone przez moderatora muszą trwać. Ponadto na pierwszym planie Głowacki . Nie ma mocnego by szefa zdjąć z nagłówka;);););)
Dodane przez Marek, w dniu 09.03.2017 r., godz. 17.35
Tusk wygrał mimo sprzeciwy rządu - własnego rządu
Dodane przez ola, w dniu 09.03.2017 r., godz. 18.52
nawet Orban...bez komentarza

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl