Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza

Zimowisko w Leszczydole-Nowinach

(Zam: 01.03.2017 r., godz. 13.00)

Harcerze Hufca ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie w dniach 11-15 lutego spędzali ferie zimowe na zimowisku w Leszczydole-Nowinach.

Na tegoroczny wyjazd przyjechało ponad stu zuchów i harcerzy. Zajęcia odbywały się w trzech pionach wiekowych, nadzorowanych przez siedem osób kadry, a komendantem zimowiska była phm. Katarzyna Koszyk.

Najmłodszy pion (zuchowy) w tym roku nosił nazwę „B-612”, a jego komendantem była pwd. Daria Oleksiak. Nazwa, którą nosił pion odwołuje się do słynnej książki Antoine de Saint-Exupery’ego pt. „Mały Książę”. Zuchy przez kilka dni odkrywały świat Małego Księcia przemieszczając się po różnych planetach występujących w książce, takich jak planeta Latarnika, Bankiera, Geografa, Próżnego, czy też Ziemia. W ramach zajęć zuchy wykonały lampiony, sadziły fasolki, uczestniczyły w wielkiej grze planszowej na temat pieniędzy, brały udział w zajęciach aktorskich, a także wykonały korony na bal na planecie Króla, w którym oczywiście wzięły udział.
Komendantem pionu harcerskiego i starszoharcerskiego była pwd. Joanna Dąbrowska. Harcerze młodsi przenieśli się do świata Narni z książek C.S. Lewisa, a pion nosił nazwę „Ker-Paravel”. Zajęcia pionu były różnorodne: zastępy jako przedstawiciele czterech królestw uczyły się m.in. czytać mapę, przewidywać pogodę, rozpoznawać drzewa. Nie zabrakło także zajęć sportowych i kreatywnego myślenia. W poniedziałek 13 lutego wspólnie z pionem starszoharcerskim harcerze ruszyli na kilkugodzinną trasę gry w okoliczne lasy. Na koniec dzięki odpowiedniemu przygotowaniu udało się im pokonać Białą Czarownicę.
Pion starszoharcerski nosił nazwę „Stopklatka”, a zajęcia miały tematykę filmową. Harcerze poznali różne gatunki filmowe, od horrorów po kryminały. Brali udział np. w grze nocnej o tematyce horroru, rozprawie sądowej, upiornej sesji zdjęciowej czy teleturnieju wiedzy harcerskiej.
W zimowisku brali udział harcerze i zuchy z Wyszkowa, Lucynowa, Pniewa, Ostrowi Mazowieckiej i Komorowa, reprezentując wszystkie gromady i drużyny Hufca. Uczestnicy nawiązali wiele nowych znajomości i przyjaźni, a także aktywnie i ciekawie spędzili czas. Z niechęcią opuszczali zimowisko, co tylko cieszy organizatorów.
ćw. Bartek Jary, pion. Karolina Czarkowska, 29 DH Pogodni

***

Komenda Hufca ZHP Wyszków dziękuje dyrekcji Zespołu Szkół Publicznych w Leszczydole-Nowinach za udostępnienie szkoły harcerzom na czas zimowiska, a także firmie „Rokmar” za pomoc w transporcie sprzętu na zimowisko.

Komentarze

Dodane przez ANKA, w dniu 07.03.2017 r., godz. 09.45
Zimowiska organizowane przez wyszkowski Hufiec to już tradycja kilku pokoleń. Wszyscy harcerze wspominają je bardzo dobrze.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl