Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaZa zasługi na rzecz niepodległości

(Zam: 22.02.2017 r., godz. 14.45)

Wyszkowianie Marek Głowacki i Cezary Oleksiak zostali wyróżnieni 20 lutego przez prezydenta Andrzeja Dudę.Prezydent RP, na wniosek prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, nadał Krzyże Wolności i Solidarności działaczom pierwszego „Niezależnego Zrzeszenia Studentów”. Marek Głowacki i Cezary Oleksiak odebrali je w Pałacu Prezydenckim. Zostali uhonorowali za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
W imieniu prezydenta dekoracji dokonali prezes IPN dr Jarosław Szarek oraz doradca prezydenta RP, przewodnicząca zespołu do spraw opiniowania wniosków o nadanie odznaczeń dla działaczy Opozycji Demokratycznej Irena Zofia Romaszewska.
Prezydent nadał też Ordery Odrodzenia Polski i Krzyże Zasługi zasłużonym działaczom pierwszego „Niezależnego Zrzeszenia Studentów”. Wręczył je 20 lutego podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Wśród uhonorowanych za zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za aktywność podejmowaną na rzecz demokratyzacji życia akademickiego w ramach organizacji studenckiej „Niezależne Zrzeszenie Studentów” był Cezary Oleksiak, który otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.
– Bardzo wam dziękuję za to, żeście się nie bali aż tak bardzo, żeby nic nie robić. Dziękuję, że ryzykowaliście, bo ryzyko było, i to wielkie. Można było zostać wyrzuconym z uczelni z wilczym biletem. Można było nie móc zdobyć wykształcenia, można było w ten sposób złamać sobie życie, można było zostać aresztowanym, pobitym, a nawet, jak wiemy, zamordowanym – mówił prezydent Andrzej Duda. – Ale pragnienie wolności było większe i za to także my – z tego pokolenia, które pamięta, ale nie walczyło, bo było jeszcze za młode – jesteśmy bardzo wdzięczni. Za to, że tworzyliście ten wielki ruch, że walczyliście, że także dzięki wam jest dzisiaj wolność – bo przecież najpierw był Studencki Komitet Solidarności, a potem dopiero była „Solidarność”, i potem był NZS – zaznaczył Andrzej Duda.
Na koniec uroczystości odbyło się wspólne zdjęcie uczestników spotkania.
– Byłem bardzo wzruszony, była przesympatyczna atmosfera. Padły celne określenia dotyczące istoty zaangażowania, które było przyczyną odznaczeń, działań patriotycznych w celu odzyskania niepodległości, wolności. Tak je wtedy rozumieliśmy, choć była różna skala spraw i ryzyko, którego mieliśmy świadomość – relacjonuje Marek Głowacki.
Podkreśla, że uroczystość była okazją do spotkania osób, które poznał w czasach studenckich.
– Mieliśmy świadomość, że to była pewna sztafeta pokoleń. Z jednej strony przejęcie od nich dziedzictwa, z drugiej – dołożenie naszego wkładu w odzyskanie wolności – dodaje.
J.P.

Komentarze

Dodane przez AntyBox, w dniu 22.02.2017 r., godz. 14.57
Czekam na hejt "oli". Ale podobno burmistrz zakazał siania hejtu po forach swoim pracownikom w godzinach pracy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.02.2017 r., godz. 15.56
Jaki rezydent tacy odznaczeni.
Klasa broni się sama
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 22.02.2017 r., godz. 17.15
Nie wiem, czy to w formie wywiadu czy felietonu, ale chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o patriotycznej działalności Pana Marka Głowackiego. A przy okazji chcę pogratulować tego znamienitego wyróżnienia. To samo dotyczy Pana Cezarego Oleksiaka, który okazał się dla mnie jeszcze większym odkryciem. Pozdrawiam.
Dodane przez mona, w dniu 22.02.2017 r., godz. 19.01
Trafna uwaga p. Eychlera. A pan Oleksiak to zięć Rusaka.
Dodane przez AntyBox, w dniu 22.02.2017 r., godz. 19.26
Jaki rezydent... POwiedział stojąc samotnie nad własnym towarzyskim grobem frustrat.
Dodane przez anonim, w dniu 22.02.2017 r., godz. 19.27
Obaj są najważniejszymi osobami klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie i widać sensowny charakter ich działań. Bardzo dobrze, że działają w Wyszkowie bo jest większa szansa na nową jakość. Gratulacje dla nich.
Dodane przez sztafeta wolności, w dniu 22.02.2017 r., godz. 19.57
Mona czytaj ze zrozumieniem. Odznaczenie jest za pierwszy NZS czyli rok 1980. Dzięki Czarek i Marek za wolność i niepodległość, może da się pokonać postkomunę w Wyszkowie.
Jaki rezydent tacy odznaczeni
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2017 r., godz. 19.58
Panie Marku Eychler tak dla przypomnienia .W 2014 roku podczas debaty o samorządzie Brązowym Krzyżem Zasługi został odznaczony zastępca burmistrza Adam Mróz oraz pracownik Urzędu Miejskiego w Wyszkowie Elżbieta Świtalska. Prasa lokalna tak POpisała o zasługach Pani Elżbiety: Decyzja o przyznaniu Brązowego Krzyża Zasługi dla Elżbiety Świtalskiej, będącej od niedawana pracownikiem naszego urzędu, spotkała się z krytyką ze strony niektórych uczestników spotkania. Zdaniem wypowiadających się na ten temat, można wskazać kilku bardziej zasłużonych i długoletnich pracowników naszego samorządu.
Dodane przez Sympatyk, w dniu 22.02.2017 r., godz. 20.32
Gratulacje dla Pana Marka i Pana Czarka
Dodane przez Grzegorz, w dniu 22.02.2017 r., godz. 20.40
Jak przy nich wypadają nasi radni murem stojący za obecnym burmistrzem, też wyróżnianym na wiele sposobów.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2017 r., godz. 21.00
Kiedyś komuchy tak się odznaczali.W ten sposób kupuje się wyborców.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2017 r., godz. 21.02
Duda nadaje sę tylko do pozowania na zdjęciach i podPISywania po nocach tego co kaczyński nakaże.Dobranoc Państwu.
Dodane przez Kaliope, w dniu 22.02.2017 r., godz. 21.03
Pozdrawiam obu Panów, co do których nigdy nie miałam wątpliwości. Pytanie do również nauczycieli. Kiedy zaczniemy stawiać na wysoką jakość w jakości?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.02.2017 r., godz. 21.46
Czy PAD da jakiś mendal Kaczyńskemu za stan wojenny ???
hejt w czasie pracy, a podatnik płaci.
Dodane przez AntyBox, w dniu 23.02.2017 r., godz. 07.51
Jest! 19.01 zakamuflowana "ola" PO godzinach jako "mona". To wszystko na co ja stać? Niedobry burmistrz dał PO łapkach za hejt w godzinach pracy to i skrzydełka opadły. I tu czasy się zmieniają, bo wcześniej hejt na przyszłego burmistrza miała w obowiązkach pracy. Ale to zbyt śliski temat, na którym fanatyczna urzędniczka może się nieźle przejechać.
a Cabaj?
Dodane przez Nie znam się to się wypowiem, w dniu 23.02.2017 r., godz. 08.58
Brakuje w tym gronie Cabaja, jestem zawiedziony. Ogólnie to zgodzę się z ME: Jaki rezydent tacy odznaczeni
Szału w tej promocji ni ma.
Dodane przez Kobieta z targu w POdarku., w dniu 23.02.2017 r., godz. 09.42
Ktoś tę Świtalską tu ze spadochronem ściągnął. Recepcjonistka Poczty Polskiej za czasów pracy Nowosielskiego (konserwatora) w budynku zarządu. Specjalistka od (sorry, w Wyszkowie, żadna z zachwalanych specjalności pani oli, Eli się nie sprawdziła) MBA, fakultety i inne naciągane bzdety. Kilka lat mija, a szału w tej promocji miasta jak nie było tak ni ma.
Switalski i s-ka
Dodane przez Anonim, w dniu 23.02.2017 r., godz. 10.56
A co ze Switalskim, zawiesił działalność promocyjną Nowosielskiego ? Switalska to Ola ?
Dodane przez do Szału tutaj nie ma, w dniu 23.02.2017 r., godz. 11.16
A może Nowos zatrudnił panią olę do innych celów, niż jest to oficjalnie zapisane. Czym ona się w tej chorej komórce promocji zajmuje po za ciagłym deprecjonowaniem na forach wszystkiego dobrego co związane z Głowackim? Dajmy jej medal, a nawet dwa jak zasłużyła, ale nauczmy sie takie sprawy uczciwie uzasadniać i przedstawiać.
Polska ma przerąbane.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.02.2017 r., godz. 11.49
Nasz bohaterski i patriotyczny rząd dzielnie walczy z pozostałościami komuny. Jako pierwsze a zarazem najgłębiej zakorzenione w czasach socjalizmu poszły na pierwszy ogień - drzewa. Zapewne cieszy to również nagrodzonego medalem, jako ekologa oczywiście.
Dodane przez MM (ten właściwy), w dniu 23.02.2017 r., godz. 12.20
Nie sądzę, żeby burmistrzowi zależało na dowalaniu konkurentom przez podległych mu lojalnych pracowników. On jest ponadto.
Dodane przez Solidarność, w dniu 23.02.2017 r., godz. 14.14
Teraz jest dobry czas na promowanie wartościowych ludzi. Dosyć miernoty za sterami naszego nieszczęśliwego Wyszkowa. Pozdrawiam i gratuluję Panom tych prestiżowych wyróżnień. Są jak nabardziej zasłużone.
Do 08.58
Dodane przez Grom, w dniu 23.02.2017 r., godz. 14.18
Zapewne cieszylbys sie widokiem aferzystow i zlodzieji tak jak to bywalo dawniej,gosciu Polska sie zmienia,dla patologii nie ma miejsca. Amok seledynowego trolla i jego podobnym to bezradnosc w klamstwie.
9.42
Dodane przez Iza, w dniu 23.02.2017 r., godz. 14.30
Paniusie,spadochroniarke nalezy dokladnie przeswietlic,poznac jej dzialalnosc wstecz,dokladnie rozliczyc z obecnej pracy,ktorej ma nie wiele,bo przez bardzo,bardzo dlugi czas pisala komentarze w godzinach pracy.(komputer ma to w pamieci). Przywleczono takie cos i stad ten smrod.
Dodane przez Lidia, w dniu 23.02.2017 r., godz. 15.14
Dla mnie to miła niespodzianka. Zgadzam się z Panem Krzysztofem, bo też chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tamtych czasach i waszej działalności.
Dodane przez S., w dniu 23.02.2017 r., godz. 16.38
Tak jest ze wszystkimi malowanymi statystami na wyszkowskich stołkach i nieważne z jakiego namaszczenia. Będą na zasadzie lojalności i we własnym interesie bronić swojego pana i opluwać oponentów, polityczną konkurencję w obawie utraty stołka. Nie ważne, że w godzinach pracy i na dodatek za nasze pieniądze. Cel, wg ich mniemania, uświęca środki.
Dodane przez II sort, w dniu 23.02.2017 r., godz. 17.22
I czy ci nagrodzeni nie będą się tych odznaczeń niedługo wstydzić. Jak to mówią: Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć. Niebawem będą odznaczać tych, którzy obalą dyktaturę PISu i przywrócą w kraju normalność. Na takie odznaczenie warto zapracować.
Dodane przez Urzędniczka niższego szczebla, w dniu 23.02.2017 r., godz. 18.20
Powszechnie wiadomo, że od lat konkursy na pracę w wydziale promocji, przypadają kobietom. Kkonkursy te nazywane są castingami. Ostatnie nabytki to Anetak Kowalewska, Elżbieta Świtalska, Edyta Wittich. No i dochodzą jeszcze starzystki.
II Sort
Dodane przez AntyBox, w dniu 23.02.2017 r., godz. 19.04
Dogadaj się z Markiem Eychlerem, razem nad tym POpracujecie. Może dołączy lider PO Adam Mróz, on już zrobił w Wyszkowie obywatelskie spotkanie Platformy POd hasłem odsunięcia PiS od władzy. Są już klapy POd ordery. POwodzenia.
Dodane przez ..., w dniu 23.02.2017 r., godz. 19.22
To te paniusie, co zamiast pracować w godzinach pracy Owsikowi pomieszczeń użyczają? Zamiast zajmować się działalnością na rzecz mieszkańców, organizują sztab wośpu w urzędzie miasta? Robią to w pomieszczeniach utrzymywanych z podatków mieszkańców, ogrzewanych za pieniądze mieszkańców i za pensje z podatków mieszkańców?
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 23.02.2017 r., godz. 20.10
"Urzędniczko", mniejsza o Twoje kompetencje, ale nazwanie konkursów w promocji castingiem Ci się udało ;) Uważam podobnie.
Dodane przez Jątek, w dniu 23.02.2017 r., godz. 22.57
I co ciekawsze, ambitne panie kreują się na radne. Nie tylko te w urzędzie. Kampania przez całą kadencję.
Cóż, taki mamy klimat
Dodane przez Bienia, w dniu 24.02.2017 r., godz. 07.55
A mówią, że klimat się ociepla. Jedni chcą się dostać, żeby ruszyć do przodu, a inni robią wszystko, żeby ocalić swoje stołki i podstołki. Zmiany na Ziemi są jednak nieuniknione.
Dodane przez Jacek, w dniu 24.02.2017 r., godz. 09.10
Niech się lepiej paniusie zajmą robotą dla mieszkańców, a władza jak chce, niech za własne pieniądze wynajmie agencję od czarnego PR, co by miała oczerniać politycznych przeciwników burmistrza. Skandal.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.02.2017 r., godz. 09.22
Oj, słabego ale ciągle uśmiechniętego mamy prezydenta.
do MM
Dodane przez Jątek, w dniu 24.02.2017 r., godz. 09.51
Być może, a ci wykonują krecią robotę na własną rękę. Na jedno wychodzi, bo reprezentują urząd.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.02.2017 r., godz. 10.34
dobrze było ,żeby podatnicy mogli uczestniczyć w castingach wszelkiej maści.
Dodane przez S., w dniu 24.02.2017 r., godz. 12.39
W komisjach konkursowych w promocji, sorry castingach, występują sami panowie samcy. Wszyscy nie mogą.
Dodane przez Klimat, w dniu 24.02.2017 r., godz. 15.30
Sorry, takie mamy standardy. Europejskie?
Dodane przez Josek, w dniu 24.02.2017 r., godz. 20.24
......" Nie zadawalajcie sie miernota. Wy dazcie do idealu. A jezeli nikt tego od was nie wymaga, to wy sami wymagajcie od siebie. " ---- slowami Swietego Papieza Jana Pawla II panom : Markowi Glowackiemu i Cezaremu Oleksiakowi gratuluje i przesylam wyrazy szacunku !!!
Dodane przez Iza, w dniu 24.02.2017 r., godz. 23.23
Jak to w promocji. Lalki nie muszą być mądre, muszą być ładne.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.02.2017 r., godz. 06.53
Bardzo dziękuję za gratulacje i wyrazy sympatii. Przy tym temacie zastanowiłbym się przede wszystkim nad tym, czy dziś potrzebna jest niepodległość i działalność niepodległościowa. Wg mnie tak. Można by na ten temat pisać książki i jest to czynione. Każdy, kogo obchodzi Polska powinien jednak te książki czytać, a także dokładać swoją cegiełkę do tej budowli, która nazywa się niepodległość naszej Ojczyzny. Na szczęście budzi się coraz bardziej świadomość tego, co dziś dzieje się w Polsce i co działo się wczoraj. Tendencje destrukcyjne, prowadzące do rozpadu państwa polskiego są dziś ograniczane. Mam świadomość tego, że te drużyny pierścienia, walczące z Mordorem są jeszcze dość słabe. Pan prof. Zybertowicz nazwał je archipelagami polskości. Są to Prawo i Sprawiedliwość, niezależne media ( Radio Maryja, TV Trwam, Republika, Radio Wnet, Do rzeczy, Gazeta Polska, W sieci itp), ale także mnóstwo mniejszych organizacji - grupy rekonstrukcyjne, kluby Gazety Polskiej itp. Mordor to komuna i michnikowszczyzna, wspierane przez międzynarodówkę degeneratów i spekulantów, a także sąsiednie stolice. Ta walka trwa i wcale nie jest powiedziane, że będzie zwycięska. To jest jednak w naszych rękach. Jeżeli będziemy aktywni to wygramy.
Izo
Dodane przez ...ewska, w dniu 25.02.2017 r., godz. 09.03
Mają być mertyoryczne, a człowiek nie powinien wiedzieć nawet kim w ogóle panie są. Mają pracować nad promocją gminy, nie własnej osoby. Są podrzędnymi pracownikami urzędu. U oda nie ma tu żadnego znaczenia.
Dodane przez Stynka, w dniu 25.02.2017 r., godz. 12.14
bywają brzydkie i głupie.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.02.2017 r., godz. 13.14
Josek cytat gratulacyjny super. Na tym forum jesteś WIELKI.
Switalna
Dodane przez Anonim, w dniu 25.02.2017 r., godz. 14.38
A co wspólnego ma Świtalska z urodą ? Szału tutaj nie ma. Typowy i przykładny misiewicz.
Ta walka trwa i wcale nie jest powiedziane, że będzie zwycięska...
Dodane przez Czytelnik, w dniu 25.02.2017 r., godz. 19.16
Moim zdaniem wszystko teraz zależy od, przyznajmy to szczerze, zakalcowatego w pewnych sferach PiSu. Nie zgadzam się z kilkoma głupimi posunięciami, jak np. niekontrolowaną wycinką drzew bez względu na obwód pnia. Inną rzeczą jest schowany do zamrażarki projekt uchwały/ustawy zakazującej propagowania symboli banderowskich i w ogóle UPAinofilia PiS jest bardzo niebezpieczna. Nadal zwykły makroprzedsiębiorca nie ma ŻADNEGO wsparcia od PiS. ZUS kolejny raz podrożał panie Głowacki. Frankowicze nie otrzymali właściwej pomocy, a prezes odsyła ich do sądów. Czy nie wie komu dzisiaj służą te sądy? Błaszczak, z autora akcji "Widelec" przeciwko patriotycznym kibicom Legii - policjanta Owsiejskiego zrobił zastępcę komendanta stołecznej PO-licji. Nadal na komisariatach, już przecież PiSowej POlicji, giną w niewyjaśnianych okolicznościach zatrzymani na dołek ludzie. Jak dotąd "dobra zmiana" nie rozliczyła żadnej z zapowiadanych afer, a komisja ds. Amber Gold obliczona jest na operę mydlaną i mało kto wierzy, że cokolwiek w tej sprawie zostanie zrobione. PiS wysłał listy gończe i ściga demonstrantów spod sejmu z dn. 16 grudnia, którzy trąbili trąbkami, a łamiących prawo blokujących mównicę i fotel marszałka posłów nadal w żaden sposób nie ukarano. Mówiąc przy tym, że prawo ma być jedno dla wszystkich, i że nie będzie świętych krów. Wielkopowierzchniowy handel w niedzielę kwitnie. Co do naszego podwórka, to widać zakusy, co niektórych do chęci wytypowania kandydata na burmistrza nie z merytorycznej debaty, a z modnego w tym mieście castingu. Dobra zmiana nie dotarła na wyszkowską komendę, która tworzy własny sobiekraj. Oczywiście to nie wszystko, a może wypadałoby powiedzieć raczej niestety.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.02.2017 r., godz. 20.56
Głowacki !! Nie mieszaj grup rekonstrukcyjnych do polityki bo NIE MAMY Z NIĄ NIC WSPÓLNEGO !!!!!!!!!!
do Czytelnika
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.02.2017 r., godz. 21.43
PiS jako lekarstwo na wszelkie zło tego świata ? To mało realistyczne. Oczywiście wiele spraw nie zostało w tym momencie załatwionych. Wiele też nie będzie załatwionych za rok, czy dwa. Jednak zdumiewająco dużo pozytywnego dzieje się po przejęciu władzy przez zjednoczoną prawicę. Pisałem o tym w felietonie "Żeby nie było tak, jak było". Nie możemy jednak tracić z oczu kwestii budowy społeczeństwa obywatelskiego. Tu są potężne możliwości dla pozytywnych zmian. Szczególnie na dole np. w samorządach. Twórzmy "drużyny pierścienia". Dosłownie kilka osób dzięki konsekwentnej pracy może tworzyć nową jakość.
Dodane przez GRH ..., w dniu 26.02.2017 r., godz. 07.44
Grupa rekonstrukcji historycznej. Byliśmy, jesteśmy, będziemy po jasnej prawej stronie mocy. Może są grupy lubujące się w rekonstrukcjach komunistyczno-sowieckich. My się od tego odcinamy. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.02.2017 r., godz. 14.58
Tak,,Głowacki czyli społeczeństwo obywatelskie dosłownie klika osób a reszta narodu to OPOZYCJA.Budujecie ją codziennie z uporem....Grupy rekonstrukcyjne nie powinny reprezentować żadnej strony mocy bo to prosta droga do przekształcenia z aktorów w bojówkarzy
Dodane przez Anonim, w dniu 26.02.2017 r., godz. 20.37
Panie Głowacki.Niszczycie społeczeństwo obywatelskie.Nie bardzo rozumiem co to jest "drużyna pierścienia",którą ktoś ma niby tworzyć ?? Chyba żyjesz człowieku w wyimaginowanym świecie sciente-fiction....... Zauwarzyliśmy,że Pan nigdy nie odpowiada na pytania lub odpowiada w sposób bardzo agresywny i chamski najprawdopodobniej pod pseudonimem "Josek"
Dodane przez Uwaga, w dniu 26.02.2017 r., godz. 23.26
"Błaszczak, z autora akcji "Widelec" przeciwko patriotycznym kibicom Legii - policjanta Owsiejskiego zrobił zastępcę komendanta stołecznej PO-licji." - Spróbujcie wpis z tą prawdą zamieścić na forum niezależnej lub wPolityce. Zaraz jest kasowany. Naprawdę proszę spróbować. Czego, te rzekomo "wolne" media, się wstydzą?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.02.2017 r., godz. 07.49
Po pierwsze podzielam pogląd, że grupy rekonstrukcyjne to nie polityka, jednak przez sam fakt odtwarzania historii Polski tworzą naturalną, narodową, patriotyczną tkankę i społeczeństwo obywatelskie. Po drugie ja nie piszę o polityce, ale o zasadniczych sprawach narodowych. Jeżeli chodzi o odpowiedź na pytanie o "drużyny pierścienia" - to oczywiście przenośnia. Podobnie jest z Mordorem.
Dodane przez Przyjdziemy i PO was, w dniu 27.02.2017 r., godz. 08.55
Proszę Państwa, z nastaniem PiS, kończy się koryto. Kwik słychać będzie jeszcze przez jakiś czas. A przecież niedawno nagrzany Sikorski zachęcał aby dorżnąć watahę.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2017 r., godz. 08.57
Anomin z 20.37 na początku wpisu w liczbie pojedyńczej a za chwilę pisze w liczbie mnogiej, "zauwarzyliśmy" .....i jeszcze przez "rz". Zauważyliśmy, czyli kto?
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2017 r., godz. 09.16
Niektórzy zaprzeczają swoim słowom, jak można niszczyć społeczeństwo obywatelskie jak ma się kartę osoby aktywnej społecznie nawet w czasach gdy za taką działalność szło się do więzienia. Jak to powiedział Ziemkiewicz, za czasów komuny to nie było tak, że można było występować legalnie przeciwko władzy PZPR- ZSL-SD. NZS to nie była organizacja partyjna tylko reprezentująca studentów. Głowacki nie należy do partii PiS tylko tworzy klub Gazety Polskiej w Wyszkowie, czyli organizację obywatelską, to nie przypadek, że Schetyna chce rozwinąć w oparciu o przypadek klubów GP swoje kluby obywatelskie. To mu nie wychodzi bo jest to idea narzucona z góry, z warszawki, a nie utworzona na danym terenie. KOD, po krótkim działaniu, okazał się organizacją skompromitowaną przez Kijowskiego i jego kolesi. Nie działanie obywatelskie mieli na celu tylko ile da się wyciągnąć z tego kasy, okazało się zwykłą piramidą obywatelsko-finansową, która zawiodła wiele osób, które chciały się włączyć w obywatelskość. Marek Głowacki, Cezary Oleksiak okazali się nie tylko demokratami ale także autorytetami, dzięki czemu klub GP w Wyszkowie działa już wiele lat i włączył się w wiele spraw mimo, że władza w Wyszkowie ich sekuje. Co by było gdyby Głowacki okazał się takim zerem jak Kijowski, szybko w takiej małej społeczności wzięliby go ludzie na języki. Dlatego szanujmy takich jak Głowacki czy Oleksiak bo trudno o autorytety.
Dodane przez lipa, w dniu 27.02.2017 r., godz. 11.13
do Anomin z 20.37 człowieku a raczej driopiteku lecz sie a Ty Marek Głowacki trzymaj się
Taki KOD byłby zagrozeniem dla tutejszej władzy.
Dodane przez S., w dniu 27.02.2017 r., godz. 11.31
Jakby wyszkowska PO zorganizowała prawdziwy klub obywatelski to może, można byłoby liczyć, że zajmie się chorymi standardami stosowanymi przez miejscowe władze. Jest kilka kontrowersyjnych tematów do wyjaśnienia przed obywatelem. Ale czy byłoby to w interesie rządzącej koalicji? Wątpię, i dlatego nic podobnego tu nigdy z inicjatywy PO nie powstanie. Nawet KOD, który był nadzieją na takie działania, nie miał prawa w Wyszkowie powstać, pomimo nadaktywności jednej z czołowych twarzy miejscowej PO Marka Eychlera. Jeszcze by się wczuł w rolę i zaczął naprawdę tej demokracji bronić. A miałby co w Wyszkowie robić. Piętnowałby nepotyzm, kumoterstwo, przekręty z konkursami zwanymi castingami i jeszcze paroma tematami, o których sygnalizuje ulica i nie tylko.
Realna polityka
Dodane przez Observator, w dniu 27.02.2017 r., godz. 11.44
Te wszystkie grupy rekonstrukcyjne, kluby obywatelskie, święta i biegi uliczne" ku czci" są potrzebne , ale nie zastąpią realnej polityki.A realna polityka to, mówiąc banalnie, definiowanie problemów i przedstawianie rozwiązań likwidujących te problemy. Głowacki i cały ten niby patriotyczno - niepodległościowy nurt w Wyszkowie w temacie realnej polityki nie ma nic do powiedzenia i zaoferowania.Happeningami władzy się nie zdobywa ,a jak się nie ma władzy to dla przeciętnego mieszkańca nie można nic zrobić.Panie Głowacki - Kluby GP to nie jest ruch obywatelski.Ruchy obywatelskie zajmują się sprawami ludzi i ich problemami- vide warszawskie Miasto jest Nasze.
Dodane przez pisowiec, w dniu 27.02.2017 r., godz. 12.34
Dziwię się, że zwolennicy PO, Nowoczesnej czy PSL, czy ci z KOD nie widzą, że ich wybrańcom zależy tylko na kasie. Od alimenciarza Kijowskiego zapach i skok na kasę było czuć na odległość, podobnie od Swetru, tego ministra, który się przechrzcił na Ukraińca i został ministrem, od Wałęsy, od Bronka itp. Jak można być w środku panie Eychler i nie widzieć co wyprawia Kijowski i jeszcze siać w Wyszkowie propagandę. Tak niektórzy przyspawali się do korytka, że stracili poczucie przyzwoitości.
Dodane przez S., w dniu 27.02.2017 r., godz. 13.09
A myślałem, że observator wskaże za przykład PO-wsko-Nowoczesny KOD. Przykład "Miasto jest Nasze" jest świetną podpowiedzią. Warto podobne działanie zainicjować także w Wyszkowie. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu. Trzeba działać na wielu frontach. Ma observator jeszcze jakieś ciekawe uwagi?
medale
Dodane przez Czytelnik, w dniu 27.02.2017 r., godz. 13.34
Oleksiak i Głowacki zostali uhonorowali za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Czy ktoś coś wie o tych zasługach? Dzisiaj każdy może być zasłużonym jak sobie napisze zasługi. Gdzie są dowody, świadkowie, dokumantacja. Jeżeli medale sie daje za roznoszenie ulotek lub członkostwo w organizacji studenckiej to Wyszków ma kilka nazwisk które sobie przypisały medale za zasługi.
A KOD demonstruje w obronie nadzwyczajnej kasty ludzi.
Dodane przez MOBBING STOP!, w dniu 27.02.2017 r., godz. 13.59
(…)…będąc sędzią Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp., orzekającym w V Wydziale Gospodarczym tego sądu i piastując jednocześnie funkcję przewodniczącego tego wydziału długotrwale i uporczywie nękał podległe mu pracownice tego wydziału (nazwiska) w ten sposób, że krzyczał na nie oraz poniżał je, ośmieszał, niezasadnie lub nieadekwatnie do uchybień w pracy krytykował je w związku z wykonywanymi przez nie czynnościami służbowymi mówiąc m.in., że każdy debil może robić wypisy z KRS, że nawet małpa potrafi wykonać zarządzenie, a także używał wobec nich słów wulgarnych i obelżywych nazywając je kretynkami i idiotkami(…). Tak wygląd demokracja w wydaniu zwolennika PO, Nowoczesnej i KOD.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2017 r., godz. 14.02
Proszę Państwa !! Szaleńczy kwik z radości objęcia władzy po 8 latach przegrywania wszystkiego co możliwe roznosi się po całym świecie.Euforia nowych władców Polski nie ma granic.Pis cofa Polskę do czasów PRL a sam jest jak PZPR.Pis to arogancja,poniżanie każdego kto nie z nimi,czystki,wycinki,demolowanie oświaty,fanatyzm,chamscy politycy.Pis to esencja zła.Coś najgorszego co mogło spotkać polaków.Panie Marku Eychler !! Wiosna Nasza.Działajcie.Pozdrawiam.
Do 20.37
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2017 r., godz. 14.06
Wiele razy pisano tutaj,ze wobec ciebie medycyna jest bezradna. Bezczelnoscia jest pomawianie pana Glowackiego o agresje i chamstwo. Skoncz z przypisywaniem swoich zachowan wobec osob ktorym nie dorastasz intelektem.
Dodane przez S., w dniu 27.02.2017 r., godz. 15.40
Do szaleńca z 14.02. No i póki co, mamy w Polsce demokratyczne wybory, tylko przyspawana przez 8 lat do koryta ekipa nie może się z przegraną pogodzić i roznosi swój kwik po całym świecie. Odspawany został Trybunał Konstytucyjny, będzie też porządek w prokuraturach i sądach. Sondaże są dla poprzedniej ekipy bezlitosne. Pani olu (elu), Panie Marku, jasiu małolacie (olu), która to już "wasza" wiosna? Sitwy w sądach broniła setka demonstrujących kodowców. Naprawdę imponujecie rozmachem. Zabrakło paliwa?
14.02 to ten sam co 20.37
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2017 r., godz. 16.02
Seledynowy trollu czy zamierzasz isc wiosna na leczenie,piszac,ze wiosna nasza. A swoja droga super opisales zachowanie PO,PSL i innych zbiorowisk PO przegranych wyborach,mylac to z PiS,ale ty juz tak masz. Kwiczenie,klamstwa,arogancja,nie ciekawa przeszlosc,nepotyzm,skandaliczne afery,sprzedaz majatku Narodowego,chamstwo,tepota,brak podstawowych wiadomosci ze szkoly podstawowej, gafy w wypowiedziach a przede wszystkim obluda i falsz,to cechy ktore charakteryzuja to zbieractwo. Wybrancom twoim zalezy tyko na rozrobach i mamonie. Robia wszystko aby bylo jak bylo,czyli eldorado dla wybranych.
Dodane przez Demos, w dniu 27.02.2017 r., godz. 16.27
Warto więc pod lupę wziąć jakość i zasadność medali, które otrzymali przez ten czas nasi urzędnicy z burmistrzami na czele (Elżbiety Aleksandry Świtalskiej nie dotyczy). Myślę, że w niektórych przypadkach uzasadnienia dostarczyłyby wiele śmiechu. Może ktoś z tzw. wydziału promocji zajmie się taką promocją i je upubliczni. Dlaczego takie sporawy trzyma się tu w tajemnicy, ktoś się czegoś obawia?
do Observatora
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.02.2017 r., godz. 20.12
Oczywiście można znaleźć definicję, wg której Kluby Gazety Polskiej nie są elementem społeczeństwa obywatelskiego, choć każdy wie, że są. Zauważył to również Grzegorz Schetyna i nieudolnie próbuje tworzyć podobny ruch przy Platformie Obywatelskiej. Różnica jest jednak kolosalna. Kluby GP bowiem powstawały spontanicznie i oddolnie. PO, w tym nasze lokalne struktury robią to na rozkaz. Nie wiem po co panu te wygibasy.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2017 r., godz. 21.55
Seledynowego,stan zdrowia pogarsza sie, siebie samego nazywa panem. Widac,ze tego tez niewie ,ze na tytulowanie sie panem nalezy zasluzyc kultura,uczciwoscia,prawdomownoscia a takze miloscia do swojej Ojczyzny. A Ty gosciu w niczym nie spelniasz sie,poprostu jestes odwrotnoscia cech pozytywnych.
Dodane przez kierowca, w dniu 28.02.2017 r., godz. 08.51
Wiecie co,pisiorki ?? Ale to naprawdę może wkurzać naród.Taki król szos i chodników Maciarewicz pędzi jak struś z Torunia do Warszawy trzema samochodami.Rozwala kilka samochodów stojących przepisowo na czerwonym świetle.Nie interesując się zupełnie nikim.Opuszcza miejsce wypadku uciekając pod skrzydełka Kaczyńskiego.W każdym państwie europejskim byłby zwolniony dyscyplinarnie ze stanowiska.Czy ten gościu nie może chodzić po pasach i trzeba dla króla ruch w Warszawie zatrzymywać.Co do Pani Szydło.Dlaczego nie można od niej "wydusić" czy jechała na sygnale ? Nie mówi bo nie jechała i kolumna tym samym nie była uprzywilejowana w ruchu.
Kwik coraz żałośniejszy
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2017 r., godz. 11.20
Wygrajcie wybory :)
Coraz to gorzej
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2017 r., godz. 13.43
Seledynowy pisal POd roznymi nickami, a teraz o08.51 pisze juz jako kierowca i jak zwykle zmysla,klamie,konfabuluje i zionie jadem. Z Bozej laski ekspercie do spraw wypadkow, zajmij sie lepiej porzadkami na posesji bo tylko to moze na krotko ukoic twoje kwiczenie i bezradnosc w manipulacjach.
Dodane przez Adam, w dniu 28.02.2017 r., godz. 14.07
Kierowca zajmujesz się sprawami marginalnymi, duperelami, a ile ty razy przechodziłeś nie po pasach. Co mnie obchodzi jakiś Macierewicz, ale od Szydło się odwal, to sympatyczna, cicha, pracowita kobieta. Nie zdziwiłbym się gdyby na jej propozycję kierowca, BORowik, nie staranował tego w seicento, żeby nie zrobić młodemu krzywdy. Jesteście żałośni. Jak patrzę na Kopacz, Bronka, Hadacza, Niesiołowskiego, Budkę cz innych z PO czy Nowoczesnej to jestem zadowolony, że oddałem głos w wyborach na Balę z PiS czy nieznanego mi ich senatora.
Do Adama 14.07
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2017 r., godz. 14.50
Szkoda czasu aby tlumaczyc sprzatajacemu w KOD, ten osobnik za srebrniki napisze najgorsze swinstwo. Bezmyslnie i PO chamsku atakuje madrych,kulturalnych ludzi. Mozliwe,ze to jest zlosliwosc,ze natura nie dala mu madrosci intelektualnej i zyciowej. Ot,takie cos co nauczylo sie pisac teraz pisze co tylko rozum potrafi przekazac a na wiecej to juz go nie stac.
Dodane przez MM, w dniu 28.02.2017 r., godz. 15.02
W żenadzie zaczęła wybijać się Wielgus z nowośmiesznej. To jest dopiero kompromitacja na krzywych nogach. Przy tak koślawej opozycji, spokojny jestem o tę i kolejną kadencję dla PiS. W historii jeszcze nie było, żeby opozycja tak się pieknie samo-orała.
DoMarek Głowacki
Dodane przez Observator, w dniu 28.02.2017 r., godz. 16.42
Kluby Gazety Polskiej nie są ani ruchem obywatelskim ,ani też elementem społeczeństwa obywatelskiego.Inicjatywa ta została wymyślona prze redaktora Sakiewicza jako instrument promocji i marketingu Gazety Polskiej i temu to służy.Aby ratować sprzedaż tygodnika wymyślono darmową akcję tak ,aby logo GP było widoczne i docierało za darmo do potencjalnych czytelników .Ruchy obywatelskie nie maja nad sobą żadnej "czapy"- działają samodzielnie i bezinteresownie realizując cele bardzo potrzebne lokalnej społeczności.Na pewno tym celem nie jest promocja prywatnego interesu Sakiewicza czyli GP.
Nareszcie oficjalnie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.02.2017 r., godz. 17.12
Nareszcie Lotos doczekał się swojego kapelana, czekaliśmy na to latami. Od dziś chrzczone paliwo będziemy kupowali oficjalnie, z pierwszej ręki.
" Nie ma sie co przejmowac tym co mowi holota" - Arthur Schopenhauer
Dodane przez Josek, w dniu 28.02.2017 r., godz. 18.05
Rzecza jest oczywista , ze KOD to polityczna sekta "zasilana przez ludzi ze zmanipulowanymi mozgami w stopniu nieodwracalnym" , czego przykladem jest seledynowy anononim udzielajacy sie na tym forum pod roznymi nickami.... Jestesmy przez tego "paaana " systematycznie zasypywani informacjami, przewaznie nieprawdziwymi albo zmanipulowanymi. Natura tych informacji ma niewielkie znaczenie. Liczy sie tylko systematyczne bombardowanie informacja przewaznie pokretna i metna , ktorej rozne tresci niweluja sie i przestaja roznic sie od siebie....... Oczywiscie nikt na forum pisaniny tego osobnika, wyalienowanego z kulturalnych wartosci o prostackim monolicie spojrzen na rozne sprawy - nie traktuje powaznie... Widac, ze frustracja oraz zazdrosc przemawia przez tego biednego / umyslowo i mentalnie / czlowieka zyjacego wlasnymi urojeniami, a zarazem zadnego chwaly i zaszczytow...... Moze Kijowski w przyszlosci odznaczy jego i innych uzytecznych idiotow ORDEREM WIGILIJNEGO PASZTETU...!!!!!!!!!!!!! PS - o wypadku ministra Macierewicza i Premier Szydlo media pisza non stop, a moze seledyn napisalby o wypadku Komorowskiego, bo wtedy jakos cicho bylo w mediach.....??????????? Chyba , ze boli go glowa od zgadywania kto ukrywa sie pod nickiem Josek.... Pozdrawiam B.S. !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2017 r., godz. 21.13
Ludzie prawo uchwalający w sejmie powinni to prawo szanować.Pis nie szanuje nawet przepisów o ruchu drogowym a gdzie tam im mówić o przestrzeganiu konstytucji.Dno,totalne doo.Kluby Gazety Polskiej skupiają ludzi o poglądach nie z tego wieku typu babcie przeciwne aborcji lub przeciwne in vitro.Przeciwne na zawołanie wszystkiemu co guru nakarze.Cały ten Pis to ŻENADA.Przegracie wszystko.Nic srebrniki 500+ nie pomogą.Opozycja jednoczy się każdego dnia a Wam wrogów przybywa
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2017 r., godz. 21.21
A co wyszkoskie piśorstfo powie na temat pigułki "dzień po" Podobno piśorstfo jej nienawidzi za samo PO.Leczyć się kur.. leczyć josek
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2017 r., godz. 21.43
dO 14.50. SREBRNIKI KOJARZONE SĄ PRZEZ POLAKÓW WYŁĄCZNIE Z 500 PLUS
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2017 r., godz. 21.53
Pis rozdaje medale i wszystko co się da ale cała kasiora idzie z kredytu!! Ja też tak mogę rządzić
do Observatora
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.02.2017 r., godz. 23.36
Bardzo umiejętnie pan modeluje rzeczywistość wg swoich wyobrażeń. Wygląda to jednak zupełnie inaczej, bowiem Kluby Gazety Polskiej są organizacjami niezależnymi. Karta klubów, którą można bez trudu znaleźć w internecie określa bardzo ogólnie zasady funkcjonowania. Przykładowy zapis z karty : " Aktywność (klubu) musi być zgodna z linią programową „Gazety Polskiej”. Linia ta wyraża się przez: Dbałość o interes narodowy, suwerenność państwa, krzewienie patriotyzmu. Budowę państwa i społeczeństwa w oparciu o tradycyjne wartości wywodzące się z kultury chrześcijańskiej. Przeciwstawianie się wszelkim formom totalitaryzmu w życiu publicznym.... " Wyszkowski Klub Gazety Polskiej ma na swoim koncie wiele działań obywatelskich m in. tworzenie przestrzeni do dyskusji wyrzucanym z mediów publicznych przez koalicję PO-PSL dziennikarzom i pisarzom z różnych środowisk, odkrywanie prawdy o Żołnierzach Wyklętych, czy też wsparcie walki nauczycieli dzisiejszego Gimnazjum Nr 2 o normalna szkołę. Mamy na swoim koncie również wiele innych działań. Z pańskiej wypowiedzi wynika, że niewiele pan o tym wie. A wystarczy po prostu poczytać. Zapraszam na nasze najbliższe spotkanie otwarte. Wówczas z przyjemnością przekażę panu komplet informacji o naszej aktywności w minionych 5 latach.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2017 r., godz. 08.44
Tak pokrótce, paliwo chrzczone przez LOTOS nabierze charakteru paliwa bezpiecznego, będzie teraz w/g zasady "alleluja i do przodu". Co do klubu Gazety Polskiej to w niedzielę w imieniu klubu składały wiązankę osoby młode a nie stare babcie. Jak już się przyczepiłeś do tej tabletki "dzień PO" to po masowym stosowaniu tego specyfiku wielu komentatorów na tym forum by nie było. Stosujcie tą tabletkę to będzie mniej fanatyzmu liberalno-lewackiego.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl