Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, Heleny



Szkoły branżowe w trzech placówkach

(Zam: 22.02.2017 r., godz. 14.44)

Trzy szkoły powiatowe są zainteresowane utworzeniem nowych szkół branżowych, które zgodnie z reformą oświaty, mają zastąpić dotychczasowe zasadnicze szkoły zawodowe.



Organ prowadzący, czyli Starostwo nie ma szacunków, jakie będzie zainteresowanie młodzieży tym poziomem kształcenia.
Na nowy rok szkolny 2017/2018 rekrutację do trzyletniej szkoły branżowej I stopnia zamierzają przeprowadzić Zespół Szkół nr 1, Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” i Zespół Szkół w Długosiodle. Będą oferowały możliwość kształcenia w wielu zawodach. Szkoły branżowe II stopnia, umożliwiające kontynuowanie kształcenia absolwentom I stopnia, powstaną za trzy lata (ruszą 1 września 2020 r.).
Absolwenci szkoły branżowej II stopnia będą mieli możliwość uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie nauczanym na poziomie technika oraz otrzymanie świadectwa dojrzałości otwierającego drogę na studia wyższe.
W branżowej szkole I stopnia realizowane będzie kształcenie w zakresie jednej kwalifikacji. Po jej ukończeniu i zdaniu egzaminu z jednej kwalifikacji absolwent uzyska dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także otrzyma wykształcenie zasadnicze branżowe
W okresie przejściowym (lata szkolne 2017/2018 i 2018/2019) branżowe szkoły I stopnia będą prowadziły klasy dotychczasowej 3-letniej zasadniczej szkoły zawodowej (odpowiednio klasa druga i trzecia). Uczniowie tych klas otrzymają świadectwa i dyplomy ustalone dla dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Gość, w dniu 22.02.2017 r., godz. 17.36
Ile lat będzie nauki w branżowej II stopnia? Kiedyś to się nazywało Technikum pozawodowe i trwało chyba dwa lata.
Dodane przez Janusz, w dniu 26.02.2017 r., godz. 08.12
Zmiana nazwy szkoły zawodowej na branżową niczego nie zmieni. Ta reforma to bubel prawny. Chodziło tylko o zniszczenie polskiej edukacji i obniżenie poziomu nauczania, a przy okazji naniesienie poprawek w podręcznikach do historii w celu jej sfałszowania. Naboru do szkól branżowych nadal nie będzie, bo nic się nie zmieniło w zasadach rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Dalej, kto będzie chciał, dostanie się do liceum czy technikum. I tradycyjnie w ostatniej klasie nauki nauczyciele stwierdzą, że uczniowie byli tak źle przygotowani przez gimnazja, że niestety matury nie zdadzą. To samo powiedzą rektorzy uczelni, no i mamy pozorną zmianę. PIS prowadzi nasz kraj do ruiny, dziwię się tylko, że rodzice nie protestują, gdy ofiarami tego nierządu są ich dzieci. Będą strajki, będzie referendum. Może czas się przebudzić. Pamiętajcie o słowach Papieża: o wolność trzeba walczyć. Nikt nam jej nie dał raz na zawsze. To samo dotyczy demokracji. Może potrzebne były rządy PISu, żebyśmy zaczęli tę demokrację doceniać i szanować ją. Najbardziej człowiek zaczyna odczuwać brak czegoś, gdy to coś straci.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.02.2017 r., godz. 21.59
Niżej z tym nauczaniem już nie mogło być. Pseudonim "Janusz" mówi sam za siebie. To synonim naiwniaka. P.S. przegraliście wybory nie bez przyczyny, i że zaczynacie doceniać, co straciliście (koryta wrzesz i wzdłuż) mnie nie dziwi.
brawo Janusz
Dodane przez Sylwia, w dniu 27.02.2017 r., godz. 08.32
Janusz, masz rację. Już słychać skowyt pisiaków, którym bardzo przy korytach się spodobało. To są ich argumenty: nie masz racji, bo nazywasz się Janusz. Takich też geniuszy mamy w nierządzie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl