Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraMatematykę da się lubić

Ikona
(Zam: 12.04.2011 r., godz. 11.35)

31 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Turzynie odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie z klas II i III szkół podstawowych. Każdą szkołę mogło reprezentować po dwóch uczniów z danej klasy.

Konkurs składał się z dwóch etapów, w pierwszym – indywidualnym – uczestnicy mieli do rozwiązania test matematyczny. Drugi etap to praca w zespołach z poszczególnych szkół. Konkurs przygotowały dwie nauczycielki ze szkoły w Turzynie – Anna Siemieniewska i Ewa Zdziarstek.

Indywidualnie w kategorii klas drugich zwyciężył Wojciech Sitek z PSP w Porębie, drugie miejsce zajęła Martyna Rozenek z PSP w Turzynie, a trzecie – Weronika Szymańska z PSP w Trzciance. W kategorii klas III zwycięzcą okazała się Katarzyna Rowińska z PSP w Trzciance, drugi był Michał Laskowski z PSP w Brańszczyku, a trzecia Marta Pałubińska z PSP w Turzynie.

Po zsumowaniu punktów etapu indywidualnego i konkurencji drużynowych wyłoniono najlepszą szkołę. Pierwsze miejsce zajęła PSP w Trzciance, drugie przypadło PSP w Porębie, a trzecie zajęła PSP w Brańszczyku. Wójt Mieczysław Pękul podziękował wszystkim młodym matematykom za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie uczniów.
- Matematyki trzeba się uczyć. Cieszę się, że mamy tylu matematyków w gminie – dodał wójt.

Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu organizatorzy wręczyli wyróżnienia w postaci książki.

D.L.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl