Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 marca 2023 r., imieniny Balbiny, BeniaminaRap na ulicach, rap na osiedlach

Ikona
(Zam: 12.04.2011 r., godz. 11.38)

Wyszkowski rap z ulic i osiedli naszego miasta 8 kwietnia na chwilę przeniósł się do sali kameralnej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury. Kamil Gąsiewski, dwudziestoletni wyszkowianin, znany pod pseudonimem Młody, zaprezentował utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Spełnione marzenie”.

Raper nie poprzestał na wykonaniu własnych piosenek, zebraną publiczność zachęcił do freestylowej walki na hip-hop. Piątkowy wieczór zdecydowanie należał do nich – twórców hiphopowego undergroundu.

Młody tworzy od sześciu lat. Swoją przygodę z hip-hopem rozpoczął w 2006 r. Jest współzałożycielem WWY Sqadu – rapowego bandu z naszego miasta. Na swoim koncie ma nagraną razem z Vitem płytę „Każdy z nas ma swoje sumienie”, solową epkę „To jest ten przekaz”, a także wydaną w 2010 r. płytę WWY SQAD „Wkraczamy na rejony”. Pracę nad solową płytą rozpoczął w lutym 2010 roku, jej premiera miała miejsce 21 lutego bieżącego roku. Kamil jest również założycielem wytwórni UNDERGROUND STUDIO RECORD'S, gdzie płyta została nagrana. Jak sam podkreśla, rok przygotowań do wydania autorskiego albumu obfitował we wszelkiego rodzaju trudności. Nie było łatwo, mimo to Młody podkreśla, że jest zadowolony z efektu końcowego.

- Od początku do końca robiłem wszystko na własny rachunek. Jeśli nie wydaje cię żadna wytwórnia, a ty sam nie masz dużego pojęcia o tym, jak wydawać płytę, to czeka cię wiele pracy, załatwiania spraw – czytamy słowa Kamila w wywiadzie dla gazetki szkolnej „Copernicus” Zespołu Szkół nr 2.

Młody artysta mówi o swojej płycie jako o spełnionym marzeniu.
- To ta chwila, w której trzymałem własną płytę w rękach i patrzyłem na rozłożone egzemplarze. To wewnętrzne podniecenie, gdy wiesz, że dokonałeś czegoś, nad czym pracowałeś wiele miesięcy i teraz efektu twojego zaangażowania i pasji mogą posłuchać inni – dodaje.

O czym śpiewa wyszkowski raper? O realizowaniu się w szarej codzienności betonowych osiedli, spełnianiu marzeń i pragnieniu godnego„zapisania życiowej karty” bez plam atramentu, przy użyciu „najlepszego pióra i papieru”, a także o pasji, która pozwala urzeczywistnić samego siebie.

K.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl