Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 maja 2020 r., imieniny Pauliny, Eweliny

Walentynki uczcili biegiem

(Zam: 15.02.2017 r., godz. 14.41)

W Leszczydole Starym po raz drugi odbył się Bieg Walentynkowy o Puchar Sołtysa Wsi Leszczydół Stary. Dzieci i dorośli, w parach i indywidualnie uczestnicy przemierzyli przygotowane przez organizatorów dystanse.Mimo chłodu, wiatru i zasp śnieżnych, które czekały na biegaczy na trasach, chętnych na linii startu nie zabrakło. W Szkole Podstawowej w Leszczydole Starym witała ich organizująca bieg sołtys wsi Monika Bieżuńska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym Agnieszka Drążewska. Przy wsparciu organizacyjnym Radosława Jastrzębskiego, szkoły i sponsorów udało się stworzyć rekreacyjną imprezę i alternatywną formę świętowania dnia zakochanych.
Bieg rozpoczął się od 2-kilometrowego dystansu, który po głównej ulicy Leszczydołu Starego, a też po zaśnieżonych polach przemierzyli wspólnie kobiety i mężczyźni nagradzani w oddzielnych klasyfikacjach. Już na boisku przyszkolnym na swoim dystansie wystartowały dzieci oraz pary, które biegły trzymając się za ręce.
Czas dzielący do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestnicy spędzili przy wspólnym posiłku – organizatorzy zapewnili bigos, kiełbasy usmażone przy ognisku, ciepłe napoje.
W biegu kobiet na 2 km pierwsze miejsce zajęła Anna Zaręba, drugie – Katarzyna Sadlik, trzecie – Justyna Pochmara. Bieg mężczyzn na 2 km wygrał Przemysław Oleksiak, drugi był Tomasz Sadlik, trzeci – miejsce Radosław Jastrzębski. Bieg parami wygrali Teresa i Grzegorz Rogólscy, drudzy byli Anna Zaręba i Przemysław Oleksiak, trzeci – Anna i Mariusz Białobrzescy.
Bieg chłopców wygrał Bartosz Bieżuński, drugie miejsce wywalczył Bartosz Rogólski, trzecie – Filip Staniszewski. W biegu dziewczynek pierwsza była Julia Jastrzębska, druga – Julia Maliszewska, trzecia – Eliza Piotrowska (najmłodsza uczestniczka).
Zdobywcy podium otrzymali medale, nagrody oraz dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali również puchary. Nagrody były atrakcyjne i różnorodne. Studio Urody Real Butterfly Wyszków Aneta Rucińska ufundowała dwa bony upominkowe o wartości 100 zł każdy do wykorzystania na dowolną usługę w salonie oraz kosmetyki, Barbara i Jerzy Dąbrowscy, do których należy Dom Weselny „Kasztelanka” – dwa bony na „słodki upominek” o wartości 100 zł każdy, dyrektor Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym Agnieszka Drążewska – puchary i medale. Bieg finansowo wsparli także Adamex Adam Łapiński, ZB Grzegorz Bieżuński.
Ostatnim punktem imprezy było dzielenie pysznego tortu w kształcie serc, który przygotowała Klaudia Dąbrowska.
PP
***

Sołtys Monika Bieżuńska dziękuje wszystkim sponsorom za wsparcie II Biegu Walentynkowego: Studio Urody Real Butterfly Wyszków Aneta Rucińska, Dom Weselny „Kasztelanka” Barbara i Jerzy Dąbrowscy, dyrektor Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym Agnieszka Drążewska, firmy Adamex Adam Łapiński, ZB Grzegorz Bieżuński. Dziękuje też Klaudii Dąbrowskiej za piękny i pyszny tort, Iwonie Piwowarskiej za opiekę medyczną, Radosławowi Jastrzębskiemu i oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w biegu walentynkowym i kibicom. Dziękuje również gazecie „Wyszkowiak”, która objęła patronat medialny nad niedzielną imprezą.Komentarze

Dodane przez Szacun, w dniu 15.02.2017 r., godz. 17.16
Super pomysł 😊 Operatywna Pani Sołtys.Widać zależy jej na mieszkańcach i potrafi coś zorganizować bez wsparcia gminy
Dodane przez Matka Polka, w dniu 15.02.2017 r., godz. 19.22
To gmina nie wspiera takich inicjatyw, dlaczego nie można liczyć na pomoc. Czy wszystko jest w tej gminie tak poukładane i zaplanowane jak w tym kalendarzu? Ja to się cieszę, że są jeszcze ludzie w tej gminie, co się nie oglądają i robią dobre rzeczy.
Do zkochania jeden bieg...
Dodane przez Fan, w dniu 16.02.2017 r., godz. 08.52
Brawa dla organizatorek, Pani Moniki i Pani Agnieszki.
Dodane przez Leszczydolak ale nie Stary, w dniu 16.02.2017 r., godz. 10.37
Można? Można... To się nazywa bezinteresowne poświęcenie.Mieszkańcy powinni doceniać i wspierać takie inicjatywy.Leszczydół-to jedna z niewielu wiosek,gdzie się coś dzieje, a pani soltys jest jedną z najbardziej aktywnych w tej gminie
Dodane przez Łosiek, w dniu 16.02.2017 r., godz. 10.56
Bez przesady, że Leszczydół to jedyna miejscowość, w której coś się dzieje. Nie popadajcie w samozachwyt.
Do Łosiek
Dodane przez zrozumienie, w dniu 16.02.2017 r., godz. 11.51
Nie jedyna,a "jedna z niewielu... " tzn.że są takie miejscowości ale jest ich mało.(mówimy o Gminie Wyszkow o wioskach).Ktora miejscowość robi imprezę bez pomocy gminy?Robią,ale z dofinansowaniem w całości lub częściową przez gminę.
Brawo Monika
Dodane przez Jadwiga, w dniu 19.02.2017 r., godz. 16.38
Gratulacje Moniko za taką inicjatywę. Super sprawa. W ten sposób można zintegrować mieszkańców wsi. Zorganizowanie takiej imprezy to nie tylko koszt, lecz poświęcony czas, którego nie mamy zbyt dużo. Życzę Ci, żeby więcej mieszkańców włączało się w organizację takich imprez i wspierało Cię w tych przedsięwzięciach. Pozdrawiam.
Tytuł
Dodane przez Imię, w dniu 29.11.2018 r., godz. 19.54
to się nazywa dobry sołtys. Pani Monika jest Najlepsza, zrobi wszystko dla mieszkańców

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl