Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora



Nagrodzeni za aktywność i sukcesy

(Zam: 08.02.2017 r., godz. 10.55)

Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” z Jackowa Górnego, firma Bossberry Piotra Sempkowskiego, Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”, kolarz Łukasz Góralewski to laureaci tegorocznej edycji Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za czyn”.



  • (fot. Justyna Pochmara)
Gala wręczenia wyróżnień odbyła się 6 lutego w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wnioski rozpatrywała kapituła w składzie: Adam Mróz (wicestarosta powiatu), Paweł Deluga (przedstawiciel Rady Powiatu), Józef Bieganowski (kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie), Paweł Trzciński (przedsiębiorca), Piotr Nida (nauczyciel wychowania fizycznego) i Maria Gajewska (dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu).
W kategorii pomoc społeczna „Za czyn” otrzymało Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” z Jackowa Górnego za działalność charytatywną na rzecz integracji środowiska lokalnego. Wnioskodawcą była Teresa Pawlak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Jackowie Górnym.
Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” działa od 2010 r., a od 2012 r. prowadzi Publiczną Szkołę Podstawową oraz Niepubliczne Przedszkole w Jackowie Górnym. Jak podaje kapituła w uzasadnieniu, stowarzyszenie „Z zadań organu prowadzącego wywiązuje się wyjątkowo skutecznie, a obydwie placówki mogą stanowić wzór dla innych podmiotów oświatowych na terenie całego powiatu. Jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyła zdaniem kapituły działalność na rzecz rozwoju kultury, integracji środowiska lokalnego. Oparta na pracy wolontariuszy i członków stowarzyszenia organizacja bali andrzejkowych, bożonarodzeniowych, przeglądów kolęd i pastorałek, orszaku Trzech Króli, koncertów Zespołu Ludowego „Przepióreczka” wykracza poza działania stricte oświatowe i pozwala na objęcie programem działania wszystkich dzieci i młodzież z terenu miejscowości. Bardzo skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych umożliwia realizację kosztownych przedsięwzięć jak wyjazdy na basen do Wyszkowa czy Pułtuska wraz z opieką instruktora, na szczodre upominki świąteczne oraz na pomoc rzeczową dla dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” .
W tej kategorii nominowani byli także: Monika Elimer za organizację wyjątkowych festynów i pikników dla dzieci w Gaju (wpłynęło pięć wniosków – Agnieszki Piaseckiej, Diany Paź-Stepnowskiej, Ireny Kaczmarskiej, Moniki Kaczmarskiej, Anety Baranowskiej) oraz Urszula Mikołajczyk za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz za ogromną wrażliwość społeczną (wnioskodawca Ewa Gałązka – wiceprzewodnicząca Wyszkowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym).
W dziedzinie innowacja jako element rozwoju gospodarczego powiatu „Za czyn” zdobyła firma Bossberry Piotra Sempkowskiego za stworzenie i prowadzenie unikatowej uprawy borówki amerykańskiej w miejscowości Suski Stare (gm. Długosiodło). O nagrodę wnioskował wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski.
W pełni ekologiczna uprawa odbywa się na pow. 20 ha. Owoce trafiają przede wszystkim na rynek Polski, ale też do odbiorców zagranicznych. W 2016 r. firma otrzymała certyfikat Dobrej Praktyki Rolniczej. Gospodarstwo zatrudnia sezonowo nawet do 50 osób, inwestuje w swój rozwój (w 2016 r. powstał budynek sortowni i chłodni). W ubiegłym roku Bossbery otworzyła zakład produkcyjny „Zielona tłocznia”, w którym produkuje naturalne soki. Innowacyjność i nowoczesne technologie to jeden z najważniejszych celów firmy.
W tej kategorii nominowany był też Urząd Miejski w Wyszkowie za organizację I Targów Budowlanych w Wyszkowie (wnioskodawca Marek Siekierski – prezes Zarządu Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.).
W dziedzinie kultura kapituła przyznała „Za czyn” Zespołowi Pieśni i Tańca „Oberek” z Wyszkowa za działania kulturalne (w szczególności taniec i śpiew) oraz przybliżanie osobom młodym tradycyjnych obrzędów ludowych regionu Puszczy Białej i okolic (wnioskodawca – prezes Klubu Przyjaciół Wyszkowa Marek Siekierski). Nagrodę odebrała choreograf Danuta Deptuła. Zespół na swoim koncie ma udział i nagrody w wielu przeglądach twórczości ludowej i senioralnej, występuje w Wyszkowie i poza jego granicami (w ubiegłym roku – na Litwie).
W kategorii kultura nominowani byli także: Andrzej Rębowski za konsekwentne i skuteczne działania w sferze kultury i sportu (wnioskodawca Artur Rębowski), Mieczysław Joniuk za działania w zakresie aktywności społecznej oraz twórczości kulturalnej (wnioskodawca Adam Mickiewicz – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczy Białej i Kamienieckiej), Jacek Szymanik za organizowanie niepowtarzalnych rajdów rowerowych oraz stworzenie aktywnej strony internetowej Wyszków Moje Miasto (wnioskodawca – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Maria Puścian), Fundacja „Wyszkowski Teatr Tańca” za wyjątkowe widowiska taneczne w Wyszkowie oraz sukcesy w licznych turniejach taneczne na parkietach scen polskich (wnioskodawca – burmistrz Grzegorz Nowosielski).
W kategorii sport nagrodę otrzymał Łukasz Góralewski za wyjątkowe osiągnięcia i sukcesy w kolarstwie (wnioskodawca – Stanisław Jastrzębski). Swoją karierę sportową rozpoczął w 1992 r. Od tamtego czasu kariera rozwijała się prężnie. Pierwsze zwycięstwa w 2013 r., w 2015 r. jego drużyna sięgnęła po srebrny medal drużynowych Mistrzostw Polski i złoty medal w jeździe parami. W 2016 r. poprowadził ją po tytuł drużynowych mistrzów Polski. Ma też na koncie zwycięstwa indywidualne – jest mistrzem Polski w jeździe drużynowej amatorów na czas MTB Otwock, pierwsze miejsce Lotto Poland Bike Maraton w Stężycy, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Mazovia MTB Maraton kategoria giga open, pierwsze Mazovia MTB Maraton Legionowo i wiele innych.
„Za czynu” nie otrzymali: Kacper Terlikowski nominowany za osiągnięcia, sukcesy i czołowe miejsca w sporcie motorowym w 2016 r. (wpłynęły dwa wnioski: od Romualda Chałasa – prezesa Automobilklubu Polskiego i Grzegorza Nowosielskiego – burmistrza Wyszkowa), Uczniowski Klub Sportowy „Loczki” nominowany za osiągnięcia i zwycięstwa w żeńskiej piłce nożnej, sukcesy ligowe i turniejowe (wpłynęły dwa wnioski: od Mariusza Kowalskiego – dyrektora Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” i Macieja J. Kowalskiego), Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” z Wyszkowa – zgłoszony za organizację zajęć sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych w dyscyplinie piłka nożna, a także indywidualne i zespołowe sukcesy uczniów z UKS Jedynka (wnioskodawca – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie Hanna Dziubiel).
Podczas gali komendant powiatowy policji inspektor Michał Toporkiewicz wręczył asp. Edycie Prus nagrodę za uzyskanie w prowadzonym przez wyszkowską policję plebiscycie tytułu Najpopularniejszego Dzielnicowego roku 2016.
Na finał gali wystąpili w koncercie operetkowym artyści z Warszawy.
J.P.

  • (fot. Justyna Pochmara)

  • (fot. Justyna Pochmara)

  • (fot. Justyna Pochmara)
  • Adam Ciach
    Adam Ciach (fot. Justyna Pochmara)
  • Przedstawiciel Firmy Bossberry
    Przedstawiciel Firmy Bossberry (fot. Justyna Pochmara)
  • asp. Edyta Prus
    asp. Edyta Prus (fot. Justyna Pochmara)

Komentarze

Dodane przez Niezazdrosna, w dniu 08.02.2017 r., godz. 13.02
"Jacek Szymanik za organizowanie niepowtarzalnych rajdów rowerowych oraz stworzenie aktywnej strony internetowej Wyszków Moje Miasto (wnioskodawca – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Maria Puścian)" Czy aż tak niepowtarzalnych rajdów? Większość z nich to rajdy na trasie wyszków Brańszczyk Nowy.
Do niezazdrosnej -
Dodane przez bulterier, w dniu 08.02.2017 r., godz. 17.02
zaczyn to zaczyn.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.02.2017 r., godz. 17.56
niepowtarzalne może dla zgłaszającej.
Vox populi - głos ludu, nie w kontekście gazety Trybuny
Dodane przez Jasio, w dniu 09.02.2017 r., godz. 16.12
Vanitas vanitatum et omnia vanitas - sam se przetłumacz albo dobra - marność nad marnościami i wszystko marność - sentencja wspomnianego Koheleta ze Starego Testamentu.
desperacja
Dodane przez Niezapominajki, w dniu 10.02.2017 r., godz. 11.49
Całkiem niedawno Pani Judyta napisała, że największym dla niej odkryciem w 2016 r. był Wyszkowski Teatr Tańca. W desperacki sposób chciał to wykorzystać Nowosielski, który wcielił się w rolę męża opatrzności i zgłosił Teatr do Zaczynu. Jemu, jak i będącej już na budżetowym etacie - byłej szefowej kampanii wyborczej Kowalewskej, należy przypomnieć, że wszystkie formy Pań Wiśniewskich zaczynały w Domu Kultury "Hutnik", skąd z aprobatą Nowosielskiego zostały wywalone na przysłowiowy bruk przez statystę figuranta Kowalskiego. Chcący wyjść z twarzą z tego klopsu, rzucają teraz ochłapy w postaci użyczenia sali "Hutnika" na premiery. Smród jednak pozostał.
Butna i denny tulipan czyli nie warto cicho być.
Dodane przez Amerykanka, w dniu 11.02.2017 r., godz. 15.32
Największe odkrycie 2016 roku w/g Judyty co podkreśla niezapominajka nadal nierozerwalnie wiąże się z kontynuacją promocji Teatru Tańca. Z bólem serca a jednak klops, co prawda tylko przy pomocy figuranta . Co zatem było na początku i kto grał główną rolę w tym teatrze?W tym miejscu nasuwa się kolejne pytanie - z jakiego powodu panie Wiśniewskie usunięto z Domu Kultury?! Mnie osobiście przypadł do gustu zespół tańca innego typu mianowicie tańca ludowego. Zespół Oberek prowadzony jest przez sympatyczną p. Dankę Deptułę ze swą siedzibą w wyszkowskim Domu Kultury. Czyżby zaważyła widoczna już wcześniej i z jakiś tam powodów uzasadnione pogarda oparta na zasadzie śpiewać każdy może? Wniosek - zmiany są jednak konieczne a na układy znajdą się rady.Zawsze tak było.
Wywalił DZIECI na bruk!!!
Dodane przez Niezapominajki, w dniu 12.02.2017 r., godz. 09.09
Dobre, Panie Wiśniewskie usunięto. Ja widze to inaczej. Usunięto przede wszystkim dzieci i nie ma tu żadnego tłumaczenia. Nowosielski rękoma figuranta Kowalskiego wywalił DZIECI na bruk!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 12.02.2017 r., godz. 10.01
Oberek, to chyba odkrycie dyrektora Laskowskiego.
Czas przeszły juz dokonany.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.02.2017 r., godz. 16.05
Niezapominajko - za darmo to doskonale sama wiesz co!
Świat jest mały.
Dodane przez Grochowska, w dniu 13.02.2017 r., godz. 16.07
panią Deptułę spotkałem nawet w Ząbkach.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta