Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława

Ostatnia prosta przed maturą

(Zam: 01.02.2017 r., godz. 12.08)

W scenerii tajemniczego ogrodu podczas swojej studniówki bawili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. W szkolnej sali gimnastycznej 28 stycznia rozbrzmiał rytm poloneza, którym młodzież rozpoczęła wydarzenie.Uczestnicy bali szli dostojnie przez salę, wśród nich tańczyli także dyrektor szkoły Dorota Piotrowicz i Maciej Mróz, starosta Bogdan Pągowski i Aleksandra Orłowska, wicedyrektor Wojciech Chaciński i Wanda Śniadała, wicestarosta Adam Mróz i Martyna Przybyłowska, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Bachański z Mileną Palesą.
– Bal studniówkowy wyznacza symboliczny okres oczekiwania na egzamin maturalny. Mam nadzieję, że te sto dni wykorzystacie na intensywną naukę, przygotowanie do egzaminu maturalnego, a my nauczyciele będziemy was w maju wspierać – mówiła Dorota Piotrowicz. – Życzę jak najwyższych wyników, które będą przepustką na wyższe studia, o których na pewno myślicie – oznajmiła.
– Trzyletnie liceum można porównać do biegu na tysiąc metrów, bo praktycznie tyle dni spędzacie w szkole. Pozostaje wam ostatnie sto. Każdy sportowiec ma swoją taktykę – albo idzie swoim tempem, albo sto ostatnie metrów przyspiesza. Życzę, byście wszyscy dobiegli do mety z jak najlepszym wynikiem. Od niego będzie zależała wasza przyszłość i uczelnia, na jaką się dostaniecie – zwrócił się do młodzieży Bogdan Pągowski.
Głos zabrał także wicestarosta i jednocześnie przewodniczący komitetu studniówkowego Adam Mróz.
– Jako samorządowiec życzę wam, by wasze kariery, niezależnie od tego jak się potoczą, były związane także z Wyszkowem i powiatem wyszkowskim – stwierdził.
Dobrej zabawy życzyła przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Rogulska.
– Czas studniówki to dla mnie chwila zadumy, jak ogromną metamorfozę przechodzą młodzi ludzie podczas trzech lat nauki w liceum – podkreśliła. – Do szkoły przyszły dzieci, a dziś widzimy przed sobą samych przystojnych mężczyzn i przepiękne kobiety. Tryskacie dziś wdziękiem, urokiem osobistym, energią, radością. Niech ten bal będzie równie piękny jak wy dzisiaj, niech nikt i nic nie przeszkodzi w dobrej zabawie. Nie ma dwóch tych samych nocy – ta noc jest wyjątkowa. Bawcie się tak, żeby po niej pozostały same dobre, ciepłe wspomnienia, a duma widoczna dziś na twarzach waszych rodziców pozostała także po balu.
Niezapomnianej nocy życzył również przewodniczący Samorządu Szkolnego Maciej Kopytowski.
– Życzę wam, żeby dobry Bóg wam błogosławił w życiu, w ten rok Brata Alberta, który mówił, że trzeba być dobrym jak chleb. Niech Jezus Chrystus będzie dla was zawsze drogą, prawdą, życiem – powiedział ks. Roman Karaś.
Szczególne podziękowania od uczniów otrzymali wychowawcy: Grażyna Piotrowicz, Beata Ziembowska, Jan Kowalczyk, Janusz Kosiński, Patrycja Ogrodzińska, Elżbieta Stańczyk, Katarzyna Mielcarz.
Piosenki „Ta sama chwila” i „We are young” wykonali: Karoli Pujer, Rozalia Wota, Magdalena Osik, Aleksandra Królik, Mikołaj Szulc.
Przez kilka miesięcy uczniowie pod kierunkiem Mateusza Puławskiego z kl. II g i nauczycielki Zofii Bernatowicz przygotowywali układ taneczny w rytm walca. Zatańczyli go: Aleksandra Sawko i Przemysław Stryjek, Martyna Przybyłowska i Marcin Piechociński, Aleksandra Wojtkowska i Przemysław Gorczyński, Natalia Skoczeń i Tomasz Pankowski,, Paulina Pawłowska i Karol Pych, Alek Bloch i Michał Skurzewski, Kinga Teofilak i Maciej Mróz.
J.P.
Komentarze

na kaganek oświaty
Dodane przez kaPSeL, w dniu 03.02.2017 r., godz. 14.41
"Zawsze będę mówił, że liceum to najlepsza średnia uczelnia w naszym powiecie." Konkurencyjny tygodnik zacytował pana starostę, ale tam sami absolwenci tej uczelni, pewnie dlatego. Nie żałuję, ale nie jestem jej absolwentem i dla mnie taka proklamacja jest przejawem dezynwoltury wobec innych uczelni w naszym powiecie, Panie!
takoż na kaganek
Dodane przez POkrywka, w dniu 03.02.2017 r., godz. 16.01
Na tak POstawione dictum nie będę zgłaszał votum separatum, ma się rozumieć.
Charakterystyka
Dodane przez John, w dniu 03.02.2017 r., godz. 23.50
Charakterystyką tej szkoły jest to że tu magistrzy każą się do siebie zwracać "Pani profesor", podczas gdy na uczelniach wyższych gdy do doktora powie się Profesor , to każe się poprawić, że jest tylko doktorem :)
Alzheimer
Dodane przez Lidzia i inni, w dniu 04.02.2017 r., godz. 17.46
mnie jest w tym świecie dobrze. Każdy jest inny a jednak coś mniej lub więcej na swój sposób odbiera.Bezbronni jak małe dzieci. Ot takie powołanie Salomeii z Wiernej rzeki zmieniającej powstańcom bandaże . Chamski snobizm zaś to już mentalność z tradycjami. Jak pisałem w swej prac magisterskiej najtrudniej zmienić właśnie mentalność , musi być rewolucyjna zmiana i muszą minąć lata . Nie jeden już tej zasranej mentalności doświadczył . Płakał albo bez powodu wstydził się gdyż jest to po prostu lokalne chamstwo z korzeniami. Sięga co najwyżej Radzymina.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.02.2017 r., godz. 16.32
czy niektóre to przejrzały się w lusterku przed zapłaceniem kosmetyczce i wyjście z czymś takim na twarzy?
Przepalony Chorwat
Dodane przez Anonim, w dniu 06.02.2017 r., godz. 17.18
Jacek Soplica na początku był warchlakiem dopiero później stał na rządnym poziomie
Dodane przez Stynka, w dniu 06.02.2017 r., godz. 17.19
ładne te zdjęcia jak to sprzed lat . Taka rola zdjęć.
prawda czy fałsz
Dodane przez Kuźwa, w dniu 06.02.2017 r., godz. 17.30
Jednym z filozofów był Demokryt z Abwery.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl