Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaCo nas czeka w sporcie w 2017?

(Zam: 25.01.2017 r., godz. 15.11)

Jak co roku, w połowie stycznia gmina Wyszków ogłosiła kalendarz imprez, które czekają na mieszkańców naszego rejonu w tym roku. Co znalazło się w sportowej części kalendarium?

Oferta władz samorządowych na 2017 rok, jeśli chodzi o aspekt sportowy, nie jest zbyt obszerna. Pamiętać należy przy tym, że kalendarz może być uzupełniany o nowe wydarzenia w ciągu roku. Możemy spodziewać się następujących imprez:

Styczeń
Jedynym wydarzeniem, posiadającym aspekt sportowy w styczniu, był XXV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej Sportowy (jego trzynasta edycja) odbył się w hali sportowej przy I LO w Wyszkowie i przyciągnął blisko 200 zawodników i zawodniczek (rywalizowano w siatkówce oraz halowej piłce nożnej).

Luty
W lutym na wyszkowskich fanów biegów przełajowych czeka wydarzenie o charakterze historyczno-patriotycznym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Bieg odbędzie się na terenach przy moście drogowym, w niedzielę 26 lutego.
Marzec/Kwiecień
W marcu zabrakło wydarzeń sportowych, przechodzimy więc do kwietnia. W ostatni weekend miesiąca uaktywnić będą się mieli szansę fani e-sportu (gry PC, Playstation oraz Xbox). W dniach 29-30 kwietnia odbędzie się już VI edycja Turnieju E-sportowego. Jego lokalizacja nie jest jeszcze pewna, impreza odbędzie się w hali WOSiR lub CKU.

Maj
W długi majowy weekend odbędzie się V Pierwszomajowy Rajd Rowerowy (cztery dystanse). Start, tradycyjnie już, ze skweru św. Jana Pawła II. W piątek 19 maja wyszkowianie będą mieli natomiast okazję wziąć udział w XII edycji akcji Polska Biega, która odbędzie się na stadionie WOSiR.

Czerwiec
Rok 2017 jest jednocześnie jubileuszowym rokiem dla Bugu Wyszków, który obchodzi swoje 95-lecie. Gmina Wyszków z tej okazji organizuje 3 czerwca plenerową wystawę archiwalnych zdjęć poświęconych klubowi. Fotografie będzie można podziwiać na placu przy fontannie (ul. Sowińskiego). Dzień później, po raz kolejny uaktywnią się biegacze, którzy pobiegną ulicami miasta pod szyldem III Wyszkowskiej Dychy. W sobotę 17 czerwca środek ciężkości imprez sportowych zostanie przeniesiony na wody Bugu. Wyszkowianie będą mogli zbliżyć się do natury, biorąc udział w spływie kajakowym. 24 czerwca zainaugurowana zostanie plaża miejska.

Lipiec
To właśnie na plaży, pierwszego dnia lipca odbędzie się impreza Active Summer, w ramach której rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej. 8 lipca odbędą się zawody na orientację, na temat których nie podano jak dotychczas szczegółów. Rywalizacji o charakterze sportowo-rekreacyjnym należy się również spodziewać podczas Festynu w Gulczewie, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 16 lipca.

Sierpień/Wrzesień/Październik
Tradycyjnie już „martwym” sportowo miesiącem był sierpień. Na przełomie września i października wyszkowian czeka jubileuszowa, 20. edycja Rally Wyszków. Co ciekawe, władze miasta, zastanawiają się nad przeniesieniem drugiego dnia zmagań z ul. Sowińskiego do innej lokalizacji.

Listopad
11 listopada ulicami Rybienka Leśnego tradycyjnie pobiegną uczestniczy Biegu Niepodległości. Tegoroczna edycja będzie już szóstą odsłoną rywalizacji.

Grudzień
W grudniu odbędzie V Halowy Turniej „6” Piłkarskich o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Jego lokalizacja to oczywiście hala sportowa WOSiR. W połowie miesiąca będzie ona również najprawdopodobniej gościć wyszkowskie kluby sportowe, które spotkają się na wieczorze wigilijnym.
Oprócz wymienionych wydarzeń, do kalendarza gminnego może jeszcze wskoczyć gala sztuk walki, z planowanym występem wyszkowskiego pięściarza, Mateusz Tryca.
Turu

Komentarze

Dodane przez caro, w dniu 25.01.2017 r., godz. 22.45
Gdzie w tym programie jest lodowisko dla dzieci? Dlaczego musimy jeździć do innych miejscowości, a dla naszych dzieci w naszym miescie nie ma nic.
Dodane przez Rolki zamiast łyżew, w dniu 26.01.2017 r., godz. 11.53
Skoszenie jednorazowe kawałka trawy przy plaży kosztuje burmistrza 6.000 zł. Koszt lodowiska to pewnie z 60 tys na miesiąc.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.01.2017 r., godz. 16.52
trudna będzie realizacja powyższego kalendarza w sytuacji gdy trzeba zwracać raty kredytobiorcy.
Zajączku dlaczego masz takie krótkie uszy?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.01.2017 r., godz. 17.12
- Bo jestem romantyczny. - Wczoraj siedziałem na łące , słuchałem słowika. Tak się zasłuchałem ,że nie usłyszałem kosiarki.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl