Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyTaki bal zdarza się tylko raz

(Zam: 25.01.2017 r., godz. 15.08)

– Studniówka to magiczny czas, kiedy młodzieży wypada pozostawić młodzieńczą beztroskę, a wkroczyć w dorosłość – mówiła do uczniów Zespołu Szkół nr 3 dyrektor placówki Elżbieta Michalik.Zabawa odbyła się 21 stycznia w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wydarzenie poprowadzili uczniowie Izabela Prus i Dawid Nowakowski.
– Przez ostatnie lata nie szczędziliśmy naszych wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy, by osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by naszym udziałem stała się dobra zabawa – podkreślił Dawid Nowakowski.
– Dorosłość przypieczętujecie jeszcze bardziej, kiedy pięknie zdacie maturę. A do matury, jak kalendarz wyraźnie mówi, pozostało 101 dni – zwróciła się do zebranych Elżbieta Michalik. – To jeszcze bardzo dużo czasu, by zebrać siły i życzę wam, by podczas matury wszyscy byli tak zadowoleni i uśmiechnięci jak dzisiaj, zwłaszcza w momencie, kiedy będziecie otwierali kolejne arkusze maturalne.
Podczas uroczystości gościli m.in. przedstawiciel organu prowadzącego szkołę Andrzej Kwiatkowski z Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, wicedyrektorzy Adam Mickiewicz, Jerzy Sasin.
Do zebranych zwrócił się także ks. Mateusz Cymek.
– Studniówkę ma się tylko raz w życiu, dlatego dobrze wykorzystajcie ten czas. Gdy jechałem tutaj przypomniały mi się słowa mojej wychowawczyni, która powiedziała „Najpiękniejszy czas jeszcze przed wami, miejcie tę świadomość, że to, co najpiękniejsze w życiu, jeszcze na was czeka” – stwierdził.
– Wiedza i umiejętności, które zdobyliście to zasługa waszych wspaniałych nauczycieli i dyrekcji – stwierdziła przedstawicielka komitetu studniówkowego Jolanta Królikowska. – My rodzice wyrażamy swoją wdzięczność i szacunek dla ciężkiej i wytrwałej pracy, która zapewne dostarczyła im wiele satysfakcji i radości. Wszystkim pedagogom pragniemy z całego serca podziękować za trud i poświęcenie, cierpliwość i wyrozumiałość – dodała. – Kochani maturzyści, rodzice patrzą na was dziś z wielką dumą i wzruszeniem. Mam nadzieję, że ten bal studniówkowy na zawsze pozostanie w waszej pamięci jako piękna chwila.
Przedstawicielka klas młodszych Milena Lenartowicz także miała przesłanie do bohaterów wieczoru.
– Proszę was, abyście opuszczając mury naszej szkoły nie zapominali o tym, co tu przeżyliście – pierwsze prawdziwe przyjaźnie, miłości, kłótnie oraz rozczarowania – podkreśliła. – Wszystko, co tu przeżywaliście z pewnością wpłynie na wasze przyszłe decyzje. Liczę na to, że gdy w dorosłym życiu wspomnicie o naszej szkole, na myśl przyjdą wam same pozytywne chwile.
– Dziękujemy szanownej dyrekcji za to, że mieliśmy możliwość kształcenia się w tak dogodnych warunkach, za opiekę i troskę okazaną w czasie naszej edukacji – podkreśliła Izabela Prus.
– Szczególne podziękowania należą się naszym wychowawcom, którzy zawsze starali się służyć nam pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce – dodał Dawid Nowakowski.
Młodzież wręczyła upominki wychowawcom: Agacie Zawadzkiej, Agnieszce Zdrojewskiej, Agnieszce Wydryszek, Robertowi Szulęckiemu, Małgorzacie Szwed i Joannie Świętoń.
W imieniu wszystkich klas maturalnych głos zabrali Paulina Petrykowska, Piotr Gałązka.
Specjalnie na bal studniówkowy układ choreograficzny przygotowali i walca zatańczyli: Weronika Kania i Piotr Gałązka, Anna Łempicka i Bartłomiej Podgórski, Maja Salwin i Tomasz Krawczyk, Karolina Bralewska i Maciej Chmielewski, Aleksandra Bednarczyk i Szymon Skura, Laura Morawska i Dawid Kalinowski, Monika Bereda i Adam Wojtkowski, Klaudia Zyśk i Kacper Chlipała. Choreografię ułożyli Gabriela Chełchowska i Weronika Podpora. Opiekę artystyczną nad grupą sprawowała Małgorzata Szwed.
– W szkole zawsze nas uczono nas szanować tradycję i obyczaje. By więc stało się im zadość, nasz bal pragniemy rozpocząć dostojnym, staropolskim tańcem – polonezem – zapowiedziała kluczowy punkt wieczoru Izabela Prus.
W pierwszej turze dyrektor Elżbieta Michalik poprowadziła taneczny korowód z Szymonem Skurą. Wicedyrektorowi Jerzemu Sasinowi towarzyszyła Klaudia Deptuła, Adamowi Mickiewiczowi – Katarzyna Szczerba, ks. Mateuszowi Cymkowi – Klaudia Zyśk. W drugiej turze z dyrektor Elżbietą Michalik zatańczył Adam Wojtkowski, z Jerzym Sasinem – Monika Bereda, z Adamem Mickiewiczem – Paulina Dąbkowska.
Tak dostojnym krokiem wkroczyli w dorosłość uczniowie klas: IV technikum ekonomicznego, III liceum społeczno-ekonomicznego, III liceum lingwistyczno-humanistycznego, IV technikum informatycznego, III liceum matematyczno-informatyczno-przyrodniczego, III liceum sportowego.
W blasku fleszy i w obecności kamer, które uwieczniały wydarzenie dziewczęta w wieczorowych sukniach, eleganccy chłopcy przeszli podziwiani przez stojących w sektorze dla publiczności rodziców, znajomych i innych. Potem zasiedli przy stołach. Po posiłku zaczęła się zabawa, gdzie młodzież tańczyła do białego rana przy dyskotekowej muzyce.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Kamila, w dniu 26.01.2017 r., godz. 22.50
Piękne zdjęcia. Dziękuję :)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl