Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Odnieśli sukcesy, walczą o kolejne

(Zam: 18.01.2017 r., godz. 13.57)

1 300 zł miesięcznie będzie otrzymywać czterech sportowców wyróżnionych stypendium gminy Wyszków. To pływak Miłosz Grzybowski, siatkarka plażowa Aleksandra Żebrowska, niewidomy pływak Dawid Głowacki i bokser Mateusz Tryc.

 • Miłosz Grzybowski obecnie uczy się i trenuje w Warszawie przygotowując się do startu w Mistrzostwach Polski
  Miłosz Grzybowski obecnie uczy się i trenuje w Warszawie przygotowując się do startu w Mistrzostwach Polski
  (fot. Justyna Pochmara)
Symboliczne wręczenie stypendiów odbyło się 13 stycznia w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie z udziałem burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i pracowników wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego.
Aby ubiegać się o stypendium sportowe na 2017 r. należało do 30 listopada przesłać pocztą, bądź złożyć w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie wniosek skierowany do burmistrza. Kandydat musiał być zameldowany w gminie Wyszków, być zrzeszony w klubie sportowym, zobowiązać się na piśmie do promocji gminy Wyszków, a dyscyplina sportowa, jaką uprawia, musi być objęta programem igrzysk olimpijskich.
Wpłynęło pięć wniosków, z czego cztery zostały rozpatrzone pozytywnie.
Miłosz Grzybowski (ur. 2006 r.) otrzymał stypendium dzięki wnioskowi złożonemu przez Uczniowski Klub Sportowy „Polonez” Wyszków. Uzyskał brązowy medal Letnich Mistrzostwa Polski Juniorów do 16 lat (III miejsce na 100 m wpływaniu stylem grzbietowym). Tylko 0,06 sek. zabrakło mu, by cieszył się drugim brązowym medalem – na 50 m grzbietem był tuż za podium, na IV miejscu. Szkolił się pod kierunkiem trenerów Arkadiusza Kowalskiego – w gimnazjum, Małgorzaty Karłowicz – w szkole podstawowej.
O Aleksandrze Żebrowskiej (ur. 1998 r.) było głośno w ubiegłym roku. Zawodniczka UKS SMS Łódź w parze z Martyną Kłodą w Częstochowie wywalczyła wicemistrzostwo Polski w siatkówce plażowej juniorek. Aleksandra jest wyszkowianką, wychowanką UKS „Polonez” Wyszków, a obecnie reprezentantką Polski. Wzięła również udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata kat. U-19 na Cyprze, gdzie zagrała w parze Aleksandrą Patek. Niestety, walka biało-czerwonych skończyła się już na pierwszej z trzech rund kwalifikacji, przegrały ze słoweńskim duetem.
Dawid Głowacki (rocznik 1993) reprezentuje klub UKS „Laski” w pływaniu. Podczas rozdania stypendiów w Urzędzie Miejskim reprezentowała go mama Bożena, Dawid bowiem przebywa we Wrocławiu, gdzie uczy się i trenuje. W minionym roku Dawid uzyskał doskonałe wyniki na Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych, które miały miejsce w Drzonkowie (17-19 czerwca): I miejsce – 50 m stylem klasyczny, I miejsce – 100 m stylem klasycznym, II miejsce – 50 m stylem dowolnym, III miejsce – 100 m stylem dowolnym. Ostatecznie zajął II miejsce w punktacji generalnej w klasie S11 klasa S/SB11 (zawodnicy mają bardzo niską ostrość widzenia i/lub brak postrzegania światła). Dawid Głowacki jest stypendystą gminy Wyszków od 2014 r.
Mateusz Tryc (1991 r.), dyscyplina boks. Nie udało mu się uzyskać awansu do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, przegrał w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym w wenezuelskim Vargas z Kolumbijczykiem i ostatecznie zajął 4 miejsce. Powetował to niepowodzenie na Mistrzostwach Polski w Sokółce, gdzie zdobył srebrny medal mistrzostw Polski Seniorów w boksie. Z bardzo dobrych wyników w ubiegłym sezonie warto wymienić III miejsce podczas Turnieju Chemie Pokal (waga 81 kg) w Halle (Niemcy) i II miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie (81 kg) w Sokółce.
J.P.
 • Mateusz Tryc planuje na ten rok swoją pierwszą walkę zawodową, która być może na przełomie lutego i marca odbędzie się w Wyszkowie
  Mateusz Tryc planuje na ten rok swoją pierwszą walkę zawodową, która być może na przełomie lutego i marca odbędzie się w Wyszkowie (fot. Justyna Pochmara)
 • Dawid Głowacki przebywa we Wrocławiu, gdzie uczy się i trenuje. W minionym roku uzyskał doskonałe wyniki na Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych
  Dawid Głowacki przebywa we Wrocławiu, gdzie uczy się i trenuje. W minionym roku uzyskał doskonałe wyniki na Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych (fot. Justyna Pochmara)
 • Aleksandra Żebrowska od trzech lat jest w reprezentacji Polski w piłce siatkowej juniorek
  Aleksandra Żebrowska od trzech lat jest w reprezentacji Polski w piłce siatkowej juniorek (fot. Justyna Pochmara)

Komentarze

Dodane przez Matka Polka, w dniu 18.01.2017 r., godz. 16.03
A gdzie tenisiści Panie burmistrzu? Mamy przecież piękne korty, których zazdroszczą nam wszyscy w okolicy. Na które podatnik płaci niemałe pieniądze. Pan tylko w mordobicie wierzy.
ile?
Dodane przez Paula, w dniu 18.01.2017 r., godz. 22.17
Trenowałem pływane przez kilkanaście lat w UKS Polonez za swoje medale z mistrzostw Polski dostałem 50 zł jednorazowo, zadnego dyplomu. Skąd teraz są takie kwoty? to jakieś zarty ze chlopak dostaje stypenium za jedynie brazowy medal.
Dodane przez KOD, w dniu 19.01.2017 r., godz. 10.09
Nowosielski musi poparcie kupować. Za pieniądze podatników oczywiście.
UkS Polonez
Dodane przez pływak, w dniu 20.01.2017 r., godz. 09.59
Tylko brązowy medal. Kiedyś pływacy z naszego klubu odnosili większe sukcesy. A teraz? Gimnazjum trenuje.... Trener siedzi albo go nie ma na treningu.
Dodane przez Racjonalista, w dniu 20.01.2017 r., godz. 12.05
Plywaku, przykro to czytać. Ale wiem, co ma na ten temat do powiedzenia nasz, z żyłką sportową, burmistrz: nie mam sobie nic do zarzucenia, ot.
Kierownik pływalni
Dodane przez Klauz, w dniu 20.01.2017 r., godz. 22.23
A skoro o pływalni mowa ostatnio dowiedziałam się ze kierownikiem pływalni błękitna została pani kasjerka.
Lol
Dodane przez Idek, w dniu 21.01.2017 r., godz. 14.00
Na pływalni jest dwóch kierowników. Jeden lepszy od drugiego. Mają super kompetencje do swoich stanowisk.
Dodane przez Bell, w dniu 23.01.2017 r., godz. 08.30
Na lodowisko dla dzieci pieniędzy nie starczyło?
Dodane przez Wiśnia, w dniu 23.01.2017 r., godz. 14.18
Burmistrz wydał kasę na Owsiaka i swiatełko do nieba. A przecież wiadomo, że nawet niebo już mu nie pomoże.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl