Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Miło szaleć, kiedy czas po temu

(Zam: 18.01.2017 r., godz. 13.55)

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie bawili się podczas studniówki zorganizowanej 14 stycznia w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.Odtańczeniem poloneza zainaugurowali zabawę, która przypomina o nieuchronnie zbliżającym się czasie egzaminu maturalnego.
– Lata wspólnej nauki upłynęły nam zadziwiająco szybko. W szkolnej rzeczywistości, trudach pracy i radościach towarzyszyliście nam zawsze wy, drodzy nauczyciele – mówił współprowadzący inaugurację studniówki uczeń Dawid Michalik. – Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. Pragniemy dziś podziękować wam za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość. To właśnie państwo wprowadzili nas w dorosłość pomagając rozstrzygać życiowe dylematy i podejmować wyzwania.
Kwiaty od swoich uczniów otrzymały wychowawczynie klas maturalnych: Ewelina Błachno, Magdalena Bombola, Anna Kozon, Magdalena Mikołajczyk, Bożena Pikora, Anna Przesmycka, Marzanna Siemienowska, Marzena Strzemieczna, Monika Studniarz.
Młodzież dziękowała również rodzicom zaangażowanym w przygotowanie studniówki, komitetowi organizacyjnemu na czele z Wandą Matusik i Jackiem Pietranikiem.
– Kochani rodzice, z całego serca dziękujemy wam za wsparcie, troskę, pomoc w każdym dniu naszego życia. To waszym staraniom zawdzięczamy tę pierwszą dorosłą zabawę – zaznaczyła współprowadząca Aleksandra Anklewicz.
– To wieczór, który pozostaje w pamięci każdego młodego człowieka na długie lata, jedno z wielu przyjemnych i zarazem pięknych przeżyć szkoły średniej – wspomniała przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Szmurło dziękując dyrekcji i nauczycielom „za lata trudu, które upłynęły na kształtowaniu tych młodych ludzi”.
Ks. Zdzisław Golan zapowiedział specjalną mszę dla maturzystów pragnących pomodlić się za powodzenie podczas egzaminów.
– W historię życia młodego człowieka wpisany jest czas radosnej zabawy, ale też i czas nauki. Dziś my, wasi duszpasterze, życzymy wam pięknej radosnej zabawy i z Bożym błogosławieństwem – podkreślił.
W imieniu władz powiatowych wspaniałej zabawy życzył sekretarz powiatu Jerzy Ausfeld.
– Niebywały nastrój tego wieczoru sprawia, że wszyscy czujemy się wzruszeni, szczęśliwi wszechobecnym pięknem, aktywnością wielu ludzi, miłością, wdziękiem i dojrzałością – podkreślił dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Marian Popławski. – Dziewczęta i chłopcy, ta studniówkowa noc jest niezwykła, bo to wasz pierwszy bal, którego się nie zapomina i do którego będziecie powracać we wspomnieniach. To pierwsza i, mam nadzieję, ostatnia wasza studniówka, czego wam życzę. W bajecznej scenerii stworzonej na dzisiejszy wieczór prezentujecie się wyjątkowo. „Miło szaleć, kiedy czas po temu” – powiedział Jan Kochanowski i muszę przyznać mu rację, bo szaleństwo jest jedną z najmilszych sercu przyjemności. Pozwala wyrwać się z ram szarości dnia codziennego, otwiera oczy na nowe perspektywy, dodaje skrzydeł, pozwala wykrzyczeć się duszy i potrafi ponieść mądrości.
Grupa taneczna uczniów na inaugurację studniówki wykonała też układ taneczny do rytmu walca.
J.P.
Komentarze

Dodane przez Studniowa, w dniu 18.01.2017 r., godz. 15.01
Wiecej zdjęć na fb Wyszkowiak
Dodane przez Pani, w dniu 19.01.2017 r., godz. 13.31
Piękna młodzież.
Dodane przez ....., w dniu 23.01.2017 r., godz. 11.30
tu urząd powinien sponsorowac, a nie seniorów .
Dodane przez Anonim, w dniu 23.01.2017 r., godz. 15.13
młodzież nie umie załatwić sobie sponsoringu.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl