Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaPijany kierowca zabił pieszą

(Zam: 18.01.2017 r., godz. 12.42)

Wyszkowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Miał ponad dwa promile alkoholu we krwi i mimo to, wsiadł za kierownicę samochodu. Chwilę później uderzył w idącą chodnikiem pieszą.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 14.00 w Dalekiem (gm. Długosiodło). Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 45-letni kierowca daewoo lanosa nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w idącą chodnikiem 82-letnią pieszą. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu.
Sprawca miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do aresztu. Zatrzymali też jego prawo jazdy.
Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierowcy będącemu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
Policja apeluje, by nie dawać społecznego przyzwolenia na wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy takie sytuacje. Reagujmy, zanim będzie za późno.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl