Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaPlan zimowych sparingów Bugu

(Zam: 18.01.2017 r., godz. 12.39)

Nowy trener zespołu seniorów Bugu Wyszków, Stefan Liszewski, ogłosił plan zimowych meczów towarzyskich, które jego zespół rozegra w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi.

Pierwszym przeciwnikiem Bugu będzie Victoria Sulejówek. Wicelider tabeli grupy południowej, mazowieckiej IV ligi będzie z pewnością wymagającym rywalem dla wyszkowian. Victoria od kilku lat stanowi ścisłą czołówkę mazowieckiego, czwartego frontu. Zespół kilkukrotnie bliski awansu do III ligi, kilka lat temu prowadził go trener Liszewski. Mecz pomiędzy drużynami zostanie rozegrany w środę 18 stycznia na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Sulejówku.
Tydzień później wyszkowska drużyna będzie rywalizować z jeszcze bardziej wymagającym rywalem – 13 drużyną grupy I rozgrywek III ligi – ŁKS-em Łomża. W barwach ŁKS-u występuje obecnie wychowanek Bugu – Damian Gałązka. Były pomocnik wyszkowskiej ekipy będzie miał szansę ponownie zagrać z kolegami z drużyny, tym razem jednak nie będzie stanowił o sile ofensywy Bugu, a sprawdzi jego defensywę. Co ciekawe, Gałązka został wybrany zawodnikiem listopada w łomżyńskim klubie. Mecz zostanie rozegrany w Łomży, w środę 25 stycznia.
Trzy dni później, w Ciechanowie, Bug zmierzy się z Nadnarwianką Pułtusk. Zespół z Pułtuska plasuje się obecnie na pozycji wicelidera tabeli ciechanowsko-ostrołęckiej Ligi Okręgowej. Drużyna prowadzona jest przez trenera Artura Salamona, który w latach największej świetności Bugu stanowił o jego sile ofensywnej jako napastnik, a jeszcze w maju 2016 r. prowadził zespół jako trener.
W pierwszą sobotę lutego wyszkowianie udadzą się do stolicy, gdzie zmierzą się z występującym obecnie w Lidze Okręgowej, Drukarzem Warszawa. Stołeczni zajmują drugie miejsce w tabeli grupy Warszawa I co oznacza, że będą liczyć się w walce o awans do IV ligi.
Po dwóch starciach z rywalami z niższych klas rozgrywkowych wyszkowska drużyna zmierzy się z drużyną o teoretycznie bardzo podobnym potencjale sportowym – Mazurem Karczew. Mazur obecnie występuje w grupie południowej, mazowieckiej IV ligi, gdzie na półmetku rozgrywek zajmuje 7. miejsce. Mecz zostanie rozegrany w środę 8 lutego w Karczewie.
Trzy dni później, w Warszawie, wyszkowskich seniorów czeka dwumecz z zespołem z Konstancina. Pierwsza drużyna Bugu zmierzy się z KS-em Konstancin (14. miejsce w grupie południowej, mazowieckiej IV ligi). Rezerwy, prowadzone przez trenera Arkadiusza Mielczarczyka, staną natomiast naprzeciw drugiego zespołu z Konstancina-Jeziornej.
W sobotę 18 lutego Bug Wyszków czeka spotkanie z zaprzyjaźnionym kibicowsko zespołem z Ciechanowa. MKS ma za sobą świetną rundę jesienną, po której zajmuje pozycję lidera grupy północnej, mazowieckiej IV ligi. Co ciekawe, wyszkowski Bug był jednym z trzech zespołów, które wyszły zwycięsko z boju z Ciechanowem w rundzie jesiennej.
22 luty to z kolei data starcia wyszkowian z juniorami Polonii Warszawa. Stołeczni zajmują wysokie, szóste miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Spotkanie, które najprawdopodobniej odbędzie się na stadionie przy ul. Konwiktorskiej w Warszawie będzie dużym wyzwaniem dla piłkarzy Bugu.
Na zakończenie serii spotkań sparingowych wyszkowian czeka teoretycznie mniej wymagający przeciwnik. Mowa tu o rezerwach Victorii Sulejówek. Spotkanie planowane jest na sobotę 25 lutego.
Tydzień później, według oficjalnych terminarzy ramowych MZPN-u, rozpoczną się rozgrywki IV ligi. W pierwszej kolejce Bug powinien podejmować Mazovię Mińsk Mazowiecki na wyszkowskim stadionie. Biorąc pod uwagę doświadczenia z lat ubiegłych oraz dotychczasowy, zły stan murawy na wyszkowskim stadionie trudno jest uwierzyć, że wspomniane spotkanie zostanie rozegrane w wymienionym, bardzo wczesnym terminie. Jeśli do niego nie dojdzie, trener Liszewski prawdopodobnie zarządzi dodatkowy mecz kontrolny. W ubiegłych latach, przy tego typu sytuacjach, wyszkowianie z reguły rozgrywali sparing wewnętrzny.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl