Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaTrzydniowy finał WOŚP

(Zam: 11.01.2017 r., godz. 14.22)

Gmina Wyszków dopięła ostatnie szczegóły związane z organizacją zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na 25. finał akcji przygotowała szereg atrakcji rozłożonych na trzy dni.Piątek
13 stycznia (piątek) zaproszenie o godz. 19.00 do Starego Browaru, gdzie odbędzie się koncert organizowany przez Kolektyw Alternator, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” oraz Stary Browar. Na scenie tego wieczoru wystąpią: Criminal Tango (punk rock – Warszawa), Don’tWorry (reggae/ska – Wyszków), Good Attitude (hardcore – Wyszków/Zamość), Emitor (rock/metal – Wyszków). Bilety do nabycia w cenie 15 zł (można dać więcej), a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz WOŚP.
Tego dnia pieniądze do puszek będą zbierane również wśród pracowników firmy Quad/Graphics.

Sobota
14 stycznia (sobota) wszystkich wielbicieli sportów drużynowych organizatorzy zapraszają do I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie na Turniej Sportowy. O godz. 9.00 rozpoczną się mecze piłki siatkowej. O godz. 12.00 spotkania halowej piłki nożnej. Wpisowe: 50 zł – drużyna młodzieżowa, 100 zł – drużyna dorosłych (w całości przeznaczone na WOŚP). Zapisy w dniu turnieju od godz. 8.00.
O godz. 10.00 spod Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” wystartują uczestnicy gry terenowej organizowanej i prowadzonej przez Hufiec ZHP „Rój Promienistych”. Zawodnicy będą musieli rozwiązać zadania przygotowane przez harcerzy, np. rozszyfrować wiadomość, pokonać tor przeszkód (termin zapisów minął 9 stycznia).
Również w sobotę o godz. 15.00 na scenie widowiskowej Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” wystąpią dzieci z gminnych szkół i przedszkoli. Wydarzenie organizuje Wyszkowski Teatr Tańca, Deptak Taneczny oraz Szkoła Tańca Martyny Busławskiej. Przy wejściu do „Hutnika” będzie można wrzucić datki do puszki.
Wieczorem z kolei w Starym Browarze o godz. 21.00 rozpocznie się dyskoteka – 5 zł od każdej wejściówki zostanie przekazane na Wielką Orkiestrę.

Niedziela
15 stycznia od rana na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy (zarejestrowała się ponad setka) z puszkami i serduszkami. O godz. 12.00 ruszy scena plenerowa na placu między ul. Sowińskiego i 11 Listopada. Imprezę poprowadzi Kamil Szcześnik. Wystąpią m.in. zespół z Wyszkowa Misfire, Nadbużanie, Dejw, Hurt, Fu. Szanty zaśpiewają członkowie Klubu Żeglarskiego „Spinaker” – Karolina Eychler i Andrzej Bonalski. Rozgrzewki poprowadzą Joanna Zglec (klub PowerFit Wyszków) oraz drużyna futbolu amerykańskiego Rhinos Wyszków. Pokaz walki zaprezentuje Gimnazjon Apin Wyszków. Harcerze poprowadzą naukę udzielania pierwszej pomocy oraz pokażą symulacje na fantomach. W trakcie całodniowego wydarzenia na placu miejskim rozpalonych zostanie 6 koksowników (przygotuje je Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji) oraz duże ognisko, przy którym będzie można piec kiełbaski. Organizatorów wspomogą strażacy-ochotnicy z Gulczewa, Kamieńczyka, Lucynowa, Rybna. O godz. 12.30, po wcześniejszej rozgrzewce, wystartuje I bieg charytatywny „Policz się z cukrzycą”, z którego dochód (wpisowe min. 30 zł) zostanie w całości przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Trasa przebiegać będzie przez Park Karola Ferdynanda Wazy na dystansach (do wyboru): 1, 2, 3 km. Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Szczegóły i regulamin na 25wosp.wyszkow.pl.
Przy scenie będą rozstawione namioty harcerstwa, Klubu Przyjaciół Wyszkowa (każdy, który wrzuci symboliczną „złotówkę” otrzyma w podzięce reklamówkę jabłek). Na placu Ratuszowym pojawią się również teamy off-roadowe ze swoimi pojazdami: Topielec Off-road Team Wyszków oraz Wyszkowskie Wyjazdy Offroadowe. Będzie można wylicytować również „ekstremalny przejazd”. Do grona organizacji, które wesprą swoim udziałem imprezę plenerową WOŚP w Wyszkowie dołączyło również stowarzyszenie motocyklowe FreeHorses MC Wyszków, którego członkowie będą prezentować swoje motocykle. Dodatkowo organizatorzy corocznej imprezy Motoserce planują postawić namiot, gdzie każdy uczestnik wydarzenia na świeżym powietrzu będzie mógł przysiąść i się ogrzać.
Od godz. 9.00 w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie harcerze będą prowadzić zajęcia dla dzieci: sensoryczno-motoryczne, logopedyczne, ruchowe, plastyczne, warsztaty ceramiczne i tworzenia mydełek glicerynowych, a także malowanie buziek i skręcanie balonów. W bibliotece również za minimum 20 zł na WOŚP będzie można skorzystać z masażu dłoni, kręgosłupa, twarzy przygotowanego przez Stowarzyszenie „Bądźmy w kontakcie”, które będzie także prowadzić zajęcia terapeutyczne dla dzieci. Szczegółowy wykaz zajęć wraz z ich miejscem, będzie wywieszony na wejściu do biblioteki w dniu finału.
O godz. 17.00, również w bibliotece, na trzecim piętrze w sali im. L. Maciąga wystartuje licytacja wyszkowskich serduszek i gadżetów, którą poprowadzą: Tomasz Abramczyk oraz Stanisław Świadkowski.
Organizatorzy w przypadku sprzyjającej aury planują licytację na scenie plenerowej.
Finał zakończy się światełkiem do nieba o godz. 20.00.
Oprac. J.P.Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2017 r., godz. 20.30
WSZYSCY WSPOMAGAMY WOŚP !!!!!!!!!!! JEJ KASA IDZIE NA SZPITALE,WKTÓRYCH LEŻĄ NASI BLISCY I NIECH SIĘ CARITAS NIE PODPINA W TYCH DNIACH POD AKCJĘ OWSIAKA A KLER ZAPRZESTANIE POPIERAĆ PIS
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2017 r., godz. 09.33
Urząd Gminy Wyszków wykorzystuje ........ do zbierania pieniędzy na działalność Owsiaka. Ile z tych pieniędzy pójdzie na małe dzieci czy na ludzi starszych kto to wie.
Dodane przez bell, w dniu 12.01.2017 r., godz. 10.02
Anonimie, nie WSZYSCY. Nie bądź śmieszny. Szpitale są utrzymywane z naszych podatków i nikt nie powinien się PODPINAĆ pod takie hasła jak BLISCY LEŻĄ W SZPITALACH. Twoje hasła to czysty populizm dla intelektualnie opóźnionych. Nie popieram i nic nie dam, bo płacę na szpitale co miesiąc podatki.
Dodane przez anonim, w dniu 12.01.2017 r., godz. 10.29
Żeby zbiórka na WOŚP nie skończyła się jak zbiórka na KOD. Nie mam zaufania do Kowalewskiej i Nowosielskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2017 r., godz. 11.39
bell ma rację. płacimy podatki. wystarczy tylko przypilnować, aby nie "uciekały" pieniążki na zbytki administarycjne i na wszystko wystarczy.
zagadka
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2017 r., godz. 11.43
dlaczego w piątek zaczyna się od godziny 19.00?
Życzę sto lat w zdrowiu oraz konsekwencji do końca życia w realizacji głoszonych haseł.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2017 r., godz. 12.26
Dla jasności w szacunku- Caritas prowadzi oddziały dla osób starszych które w razie potrzeby przebywają przez jakiś czas w szpitalu. Prowadzi hospicja oraz świetlice dla patologicznie opóxnionych z profesjonalną kadrą psychologiczno - pedagogiczną. Nie jest łatwo w tej KATOLICKIEJ placówce umieścić kogoś z rodziny , która gwarantuje fachową opiekę oraz sprzęt na poziomie europejskim. Są tacy , którzy nawet pracują jako wolontariusze. Rodziny dziękując za opiekę twierdzą ,że w domu nie są w stanie zapewnić takiego poziomu opieki. Wystarczy kupić dekoracyjną świecę na Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Opluwanie tego rodzaju placówek,działanie na zasadzie - jak trwoga to do Boga świadczy o głupocie jak by ją nie interpretować .
Dodane przez Asia, w dniu 12.01.2017 r., godz. 15.36
A o co chodzi z Owsiakiem, dalej szuka słoika?
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2017 r., godz. 15.43
Asiu - jak nie wiadomo o co chodzi to dalej już chyba odpowiesz.
Dodane przez S., w dniu 12.01.2017 r., godz. 17.49
Powiem najprościej jak potrafię. WOŚP składa się z dwóch bytów. Jeden tworzą ci co na wszystko charują tzw. wolontariusze od czrnej roboty. Drugi, bardziej przyjemny, bo dochodowy tworzą - Owsiak ze swoją najbliższą rodziną. WOŚP opleciony jest pajęczyną żerujących na niej przystawek w postaci kilku firm załozonych przez samego Owsiaka, jego zonę, córkę. Problem Owsiaka zaczął sie od momentu, kiedy o wgląd na podstawie prawa o dostępie do informacji publicznej w krążące w "rodzinie" faktury, zaczeły prosić różne organizacje oraz indywidualni obywatele. Pomimo kilkukrotnych nakazów sądowych Jerzy O. nie udziela dostępu do jawnych informacji, chroniąc tym tajemnice rodzinnego biznesu kręconego na WOŚP. Do czasu.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2017 r., godz. 18.41
A kto zapłaci za zorganizowanie całej akcji WOŚP? Tyle co się w Wyszkowie zbiera to gmina też wyda.to jaki to ma sens? To co państwo dołoży, to daliby bez zbierania do puszek. Kto płaci za dodatkowe patrole, dodatkowe dyżury lekarzy itp.? Państwo!. A połowa i tak pójdzie na tych oszołomów z Woodstock i na rodzinę Owsiaka
WOŚP w szczegółach. Mechanizm i korporacja.
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 20.05
Na ogólnie dostępnej stronie zbiorki gov pl można zaleźć wszystkie zgłoszone zbiórki publiczne i ich obecny status. Jest to narzędzie genialne w swojej prostocie i niezawodne od strony formalnej. Mówiąc obrazowo jest to coś w rodzaju PIT z tym, że dokumentacja nie dotyczy osób fizycznych, ale podmiotów należących do tak zwanych NGO-sów. Prócz praktycznego pożytku jest jeszcze jedna bardzo ważna informacja, otóż sprawozdania umieszczone na www.zbiorki.gov.pl to są DOKUMENTY finansowe zatwierdzane przez ministerstwo. Nie ma to zatem nic wspólnego z kolorowymi rysunkami, które Jurek umieszcza na swojej stronie i mami ludzi nie obeznanych z tematem. Na ministerialnym portalu widzimy rzeczywiste i ostateczne potwierdzenie na jakim etapie znajduje się fundacja ze swoimi rozliczeniami.
cd
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 20.09
Dla porządku i precyzji, kwotę trzeba podzielić na dwa finały. W 2015 roku Jurek zebrał 53 109 702,83 zł, w 2016 roku 72 696 501,53 zł. Od pierwszej zbiórki minęły 2 lata, od drugiej rok? Ile i za ile przez ten czas WOŚP kupiła sprzętu? Uwaga! Proponuję usiąść, bo najtwardszych może zwalić z nóg. Do dziś Jurek z wesołą gromadką rozliczył 21 508 576,25 zł, co łatwo można sprawdzić wchodząc na dwie strony z kolejnymi zbiórkami: Po dwóch latach z 53 109 702,83 zł Jurek i wesoła kompania rozliczyli 21 508 576,25 zł, po roku z 72 696 501,53 zł rozliczyli 0 złotych. Za chwilę przeczytacie w Internecie PR-owskie wyjaśnienia rzecznika Dobiesa, wspomaganego przez płatnego propagandystę i admina TV Kręcioła, udającego anonimowego użytkowników Internetu, które odeślą wszystkich zainteresowanych do takich kolorowych wykresów.
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 20.15
Mój komentarz do tej bajki od lat jest jeden, chociaż złożony. W postępowaniu karnym i w 5 postępowaniach administracyjnych sądy powiedziały Jurkowi, żeby się nie wygłupiał z malunkami, tylko dostarczył faktury potwierdzające zakupy. Każdemu z Was za takie kółeczko nieciapane flamastrem Urząd Skarbowy wysłałby przekaz wypełniony na odpowiednią karę, za robienie sobie jaj ze sprawozdania podatkowego. Jurek nawet jeśli mówi, że coś kupił, to niczego nie kupił, podpisał jedynie kontrakty, które się finalizują dopiero po dostarczeniu sprzętu do szpitali i tutaj mamy kolejny manewr kosztem dzieci. Pan Jurek liczy sobie tak, aby sprzęt trafiał do szpitali po pół roku od podpisania kontraktu i tyle to trwa. Zanim WOŚP wyda pieniądze na sprzęt czeka od 1,5 roku do 2 lat, po zakupie daje sobie następne pół roku, na dostarczenie sprzętu do szpitali.
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 20.18
Nie wierzcie też, że te kolorowe wykresy są odzwierciedleniem zakupów za konkretny finał! Mówiąc wprost to "ściema". Do tych kółek Jurek wkleja wszystkie kontrakty jakie mu wpadną w rękę w danym okresie rozliczeniowym i podpina pod Finał, jaki mu pasuje. Oczywiście nie może tego samego zrobić w sprawozdaniach, głównie dlatego, że to niezgodne z prawem i nie tylko przez ministerstwo by nie przeszło, ale wiąże się z odpowiedzialnością karno-skarbową. Drugim „wyjaśnieniem”, jakie możecie usłyszeć od WOŚP, to ustawowy czas na złożenie pełnego sprawozdania.
trzy pytania
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 20.20
Jak widać WOŚP potrafi błyskawicznie rozliczyć środki, w tym samym roku i w całości. Mało tego, z ostatniego Przystanku Woodstock sprawozdanie do ministerstwa wpłynęło zaledwie po 3 miesiącach od zakończenia imprezy. Dlaczego? Jurka to rozliczenie w ogóle nie bolało, cała kasa poszła na koszty, a i suma nie robi wrażenia, cóż to jest 278 zł, czy nawet 42 tys. zł? Warto sobie w związku z tym zadać trzy kluczowe pytania po co to wszystko? Wiadomo już, że nie dla dzieci, które latami czekają na sprzęt i to pytanie pierwsze. Pytanie drugie, jaki sprzęt kupuje Jurek, że non stop słyszymy ile to serduszek w „szpitalach” ponaklejanych na urządzeniach? I pytanie trzecie, czy Jurek kupuje szpitalom to co chcą szpitale, czy to co się Jurkowi opłaca?
Owsiak pokaz faktury ????
Dodane przez Josek, w dniu 12.01.2017 r., godz. 20.41
Przez 24 lata nie dalem zlotowki Owsikowi i nie dam chocby zebral do konca swiata i jeden dzien dluzej !!!!!!!!!!!!
ad 1
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 20.51
ad 1 Zapraszam na stronę Fundacji WOŚP, gdzie zamieszczono sprawozdanie finansowe z 2015 roku ttp: //static.w..., czyli takie, które obejmuje zbiórkę z 2015 roku. A oto newralgiczny fragment W podpunkcie "d" mamy zyski z odsetek, bagatela 1,8 miliona zł. Jak widać kolega Jurek wie co robi, kisi pieniądze dzieci na koncie i ma z tego co roku parę milionów, w zależności od "rekordu", z czego urządza sobie huczne zabawy i drogie prezenty, jak Woodstock, czy Range Rover.
Pytanie 2, jaki sprzęt kupuje Jurek, że non stop słyszymy ile to serduszek w „szpitalach” ponaklejanych na urządzeniach?
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 20.55
z czego urządza sobie huczne zabawy i drogie prezenty, jak Woodstock, czy Range Rover. Ad 2 Moja odpowiedź na to pytanie już swego czasu padła i obroniła się przed sądem. Jurek kupuje sprzęt z wyprzedaży magazynowej i promocji na wybrane modele, generalnie idzie na ilość i parę innych rzeczy, które są przedmiotem postępowań sądowych. Naturalnie chodzi o to, żeby „serduszek” w szpitalach było jak najwięcej i wtedy można Pisiorom oraz innym hejterom podsunąć deklarację: „nie wspierasz WOŚP to podpisz, że nie będziesz korzystał ze sprzętu i zdychaj”. Odpowiedzi na pytanie drugie udziela też Jurek i sam otwarcie mówi jakiż to skomplikowany sprzęt medyczny w hurtowej ilości nabywa: Wiesz, dlaczego był drugi finał? Chcieliśmy rozliczyć pieniądze. W Polsce na słowo "pieniądze" ludzie dostają różnych wariackich pomysłów. Od razu o tym bardzo wyraźnie mówiliśmy. Po 25 latach bagaż tych rozliczeń jest naszym największym "otwieraczem" dla wszystkich, którzy chcą z nami być. Ludzie mówią: powiedział, ile zebrał, potem pokazał, co za to kupił. Nie opowiadał dużo, tylko dokładnie, ile zrobiono. Kupiliśmy 6125 łóżek dla seniorów, 80 ultrasonografów dla diagnostyki onkologicznej. Źródło: ttp: //fakty.in... Krótka matematyka. 6125 łóżek to 6125 „serduszek”, przy 125 tomografach to się nie opłaca „serduszek” naklejać.
Pytanie 3, czy Jurek kupuje szpitalom to co chcą szpitale, czy to co się Jurkowi opłaca?
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 21.02
Bądźmy poważni, jasne, że to nie dyrektorzy szpitali i personel medyczny decyduje o tym, co Jurek im wciśnie, o tym decydują intratne kontrakty i wszędzie tam, gdzie szpitalowi jest potrzebny stół operacyjny z respiratorem, pacjenci dostaną od WOŚP łóżko plus materac, ewentualnie fantom do sztucznego oddychania. Taka sytuacja miała miejsce w Mielcu ttp:// ww.kors.... Szpital poprosił o konkretny sprzęt i dostał gadżety od WOŚP, po czym odmówił ich przyjęcia. Kiedyś byłoby o tym we wszystkich mediach, ale to już nie te czasy, teraz Jurek siedzi cicho i modli się do Hare Kryszna, żeby nikt do papierów nie zaglądał i na portal www.zbiorki.gov.pl też nie zbłądził.
Dodane przez MK, w dniu 12.01.2017 r., godz. 22.47
Na koniec jeszcze jedna bardzo ważna informacja! WOŚP składa sprawozdania "sprzętowe" wyłącznie ze zbiórki publicznej, nie z kwoty finału. Co to oznacza? Z kwoty 53 109 702,83 zł robi się kwota 39 233 688,66 zł minus 2,5 miliona kosztów i to 23 Finał, z 72 696 501,53 zł zostaje 50 997 979,92 zł minus 2,5 miliona kosztów i to 24 Finał. Wszystko do sprawdzenia na ww. zbiorki. gov.pl. Sprawozdań za te różnice, które dotyczą zakupionego sprzętu nie znajdziecie nigdzie i nie dostaniecie ich też od WOŚP w ramach informacji publicznej. Innymi słowy z kasą za Allegro, wpłat elektronicznych, czyli wszystko co poza puszką, Jurek może sobie robić co chce i tak właśnie robi. Cytując klasyka: „Biznes na szpitalach i dzieciach będzie robiony!” Dopóki odpowiednie organa w końcu się nie odważą i nie wejdą na Dominikańską z kontrolami finansowymi i nie tylko.
Dodane przez Jacek, w dniu 13.01.2017 r., godz. 08.58
Odmowa na 5 wyroków mówi za siebie. O co chodzi panie Owsiak?
Korporacja
Dodane przez MK, w dniu 13.01.2017 r., godz. 11.00
Onet.pl opublikował materiały kompromitujące Mateusza Kijowskiego i jego żonę. Chciałoby się napisać, że o'kazało się,' ale dla mnie było jasne od początku, że Kijowski robi biznes na frajerach. Tacy cwaniacy zawsze chowają się za jakąś szlachetną tarczą, tym razem padło na demokrację. Gdy się publika dowiedziała, że Kijowski z żoną przejadał składki członkowskie, na skromną sumę 120 tys. złotych (to co udowodnione), nastąpiła konsternacja wśród członków KOD. Stało się tak wyłącznie dlatego, że informacje opublikował Onet.pl., gdyby to zrobił MK albo jakieś prawicowe media, Kijowski nie tylko zostałby męczennikiem, ale dostałby do puszki dwa razy więcej. Pan „demokrata” jest wierną kopią Jurka Owsiaka, pod każdym względem, nawet miał tego samego mentora – Waltera Chełstowskiego, który Owsiaka nauczył robić biznesy na szlachetności. Kijowskiemu zarzuca się nepotyzm, wyprowadzenie z fundacji do firmy żony „zaledwie” 120 tysięcy złotych i z tego powodu podniósł się wielki szum. Od trzech lat piszę jak Jerzy Owsiak wyjmuje i obraca pieniędzmi z puszek dzieci, a dokumenty dotyczą MILIONÓW złotych i żadne media z topu nigdy tego tematu nie podjęły. Kijowski to jest pikuś, tyci, tyci, przy Jurku, który w świetle kamer kroi frajerów, aż miło i jeszcze wychodzi na obrońcę życia, bo bez niego dzieci poumierałby w szpitalach.
Schemat korporacyjny: WOŚP, Złoty Melon, Tabasco, Mrówka Cała, Jasna Sprawa, Feel Mint Production
Dodane przez MK, w dniu 13.01.2017 r., godz. 11.05
Od drugiego Finału WOŚP Owsiak robił biznes na dzieciach, wtedy powstała fundacja i od razu przykleiła się do niej firma Owsiaka i Chełstowskiego „Ćwierć Mrówki”. Obaj panowie kasowali publiczną telewizję za realizację głupawych programików satyrycznych. W krótkim czasie Owsiak pogonił Chełstowskiego i zamienił „Ćwierć Mrówki” na „Mrówkę Całą”, która należała do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Od tego momentu zaczął się biznes na całego, a gdy Owsiak z żoną powołał spółkę „Złoty Melon” możemy zacząć mówić o milionach przelanych z WOŚP do prywatnych firm.
Podstawowe fakty z życia filantropijnej korporacji Owsiaków. 1-13
Dodane przez MK, w dniu 13.01.2017 r., godz. 11.09
1.) Jerzy Owsiak wraz z zarządem powołał na stanowisku dyrektora medycznego swoją żonę Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, ona sama jako członek zarządu powstrzymała się od głosu, ale uchwałę podpisała. Według sprawozdań pensja dyrektor medycznej zawiera się w widełkach 14 do 19 tysięcy. 2.) W ramach ciała zwanego Konwentem Fundatorów Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak powołali spółkę „Złoty Melon”. Na jedynego członka zarządu i prezesa zarządu spółki wybrali Jerzego Owsiaka. Jedyną przedstawicielką Fundacji WOŚP na zgromadzeniu wspólników Konwent Fundatorów głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka wybrał Lidię Niedźwiedzką-Owsiak.
Złoty sznur
Dodane przez MK, w dniu 13.01.2017 r., godz. 11.12
3.) Głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka zdecydowano o wykupieniu za kwotę 1,5 miliona złotych wszystkich udziałów przez Fundację WOŚP w spółce „Złoty Melon”. Sprzedaż udziałów spółki, jako prezes jej zarządu, zatwierdził Jerzy Owsiak. Innymi słowy Jerzy Owsiak będąc prezesem zarządu „Złoty Melon” Sp. z o. o. i prezesem zarządu Fundacji WOŚP był jednocześnie kupującym i sprzedającym udziały spółki „Złoty Melon”. 4.) Jerzy Owsiak sam siebie zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego spółki „Złoty Melon” i sam sobie wypłaca wynagrodzenie (około 13 tysięcy złotych brutto/miesięcznie). Zapytany w Sądzie o ten stan rzeczy stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem „Złotego Melona” i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego.
Złoty Melon, Mrówka Cała
Dodane przez MK, w dniu 13.01.2017 r., godz. 11.15
5.) Jerzy Owsiak jako prezes zarządu „Złotego Melona” sam ze sobą podpisywał umowy zlecenia i umowy o dzieło. 6.) Jerzy Owsiak jako prezes „Złotego Melona” i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako jedyny reprezentant WOŚP na zarządzie wspólników „Złotego Melona” podpisali umowy o dzieło i umowy zlecenia z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak. 7.) Jerzy Owsiak jako prezes „Złotego Melona” i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako jedyny reprezentant WOŚP na zarządzie wspólników „Złotego Melona” zlecali usługi prywatnej firmie Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak „Mrówce Całej”. 8.) Jerzy Owsiak jako prezes zarządu WOŚP i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, jako członek zarządu oraz dyrektor medyczny WOŚP zlecali usługi prywatnej firmie „Mrówce Całej” świadczone na rzecz Fundacji WOŚP.
Jasna Sprawa
Dodane przez MK, w dniu 13.01.2017 r., godz. 11.19
9.) Jerzy Owsiak jako prezes zarządu WOŚP podpisał umowę wynajmu lokalu dla WOŚP z dyrektorem medycznym i członkiem zarządu WOŚP oraz właścicielką firmy „Mrówka Cała” Lidią Niedźwiedzką-Owsiak. 10.) Jerzy Owsiak jako prezes zarządu „Złotego Melona” podpisał umowę wynajmu lokalu dla „Złotego Melona” z jedynym reprezentantem WOŚP na zarządzie wspólników „Złotego Melona” oraz właścicielką firmy „Mrówka Cała” Lidią Niedźwiedzką-Owsiak. W trakcie jednego z procesów, gdy zwrócono się o dokumentu finansowe „Złotego Melona” i Fundacji WOŚP, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak najpierw zawiesiła działalność „Mrówki Całej”, potem firmę wyrejestrowała. 11.) W tym samym czasie Jerzy Owsiak założył swoją firmę „Jasna Sprawa”, a jej pełnomocnikiem została… Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Zakres działalności „Jasnej Sprawy” i „Mrówki Całej” jest tożsamy i głównie opiera się na szkoleniach edukacyjnych i medycznych, produkcji gadżetów reklamowych, produkcji filmowej oraz muzycznej. Ile zleceń „Jasna Sprawa” pośrednio lub bezpośrednio otrzymała od WOŚP i „Złotego Melona” musiałby ustalać kolejny sąd, a najlepiej prokuratura, bo sądy Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak mają w najgłębszym poważaniu – odmówili dostarczenia pełnej dokumentacji w ramach prawomocnego zarządzenia Sądu, odmawiają udzielenia informacji publicznej pomimo 5 wyroków WSA stwierdzających naruszenie ustawy.
Rodzinka (Owsiaków) na swoim?
Dodane przez MK, w dniu 13.01.2017 r., godz. 11.23
12.) Obecnie głównym podwykonawcą "Złotego Melona" i WOŚP jest firma Tabasco Jacek Stachera. Pan Jacek jest ojcem najmłodszej wnuczki Jerzego Owsiaka, jednocześnie był/jest pracownikiem "Złotego Melona", fundacji WOŚP i szefem zatrudnionej w Tabasco Aleksandry Owsiak. W tym roku na koszty Finału WOŚP przeznaczyła 3,5 miliona złotych. Imprezę realizuje „Złoty Melon”, który jest tylko słupem. Fragment raportu KRS "Złotego Melona", który każdy może sobie zamówić i potwierdzić dane. Prawdziwą realizacją i kasowaniem zajmuje się firma córki i „zięcia” Owsiaków. Głównym kosztem jest organizacja koncertu w Warszawie i przypomnę, że żaden sztab WOŚP poza sztabem Owsiaka regulaminowo nie może ze zbiórki przeznaczyć na to ani złotówki, a członkowie sztabów nie pobierają wynagrodzenia. 13.) Młodsza córka Owsiaka, Ewa Owsiak, też ma firmę „Feel Mint Production”, do której nie można się dodzwonić, ponieważ poza darmowym adresem gmail nie ma żadnych danych kontaktowych. Profil firmy jest oczywiście tożsamy ze wszystkimi Mrówkami, Melonami i Tabasco. Pisano wielokrotnie do Feel Mint Production i WOŚP, jak się łatwo domyślić odpowiedzi nie było.
Dodane przez Asia, w dniu 13.01.2017 r., godz. 13.22
Przyznam, że dziwne jest to zachowanie Jurka Owsiaka. Zasadą powinno być to, że jak ktoś zasłaniając się dziećmi zbiera na nie pieniądze, powinien być względem rozliczenia kryształowy. Widać, że ten autorytet i monopol wyczerpuje ludzką cierpliwość.
Czar pryska
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2017 r., godz. 14.40
Jak przez tyle lat miał ochronny parasol to nie dziwota, że uległ pokusie a teraz nie bardzo wie jak z twarzą wyjść do ludzi i dalej zbierać na dzieci.
Dodane przez ola, w dniu 13.01.2017 r., godz. 15.33
Nie daję na kościół. Daję na Owsiaka! I możecie pisac co chcecie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Przystojny jest.
Dodane przez Będziesz miał w ..., w dniu 13.01.2017 r., godz. 15.41
On już twarzy nie ma. Stracił ja kilka lat temu.
Do Oli
Dodane przez Josek, w dniu 13.01.2017 r., godz. 16.59
To, ze nie dajesz na Kosciol , czy Caritas wcale mnie nie dziwi, przeciez Talmud ci zabrania pomagac gojom..... Dlatego z taka nienawiscia atakujecie politykow zwiazanych z chrzescijanstwem..... Akceptujecie szabegojow - dopoki sa uzyteczni, ale nimi gardzicie..!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2017 r., godz. 17.15
Owsiak powinien wypowiedzieć się na temat powyższych zarzutów publicznie przed komisją wówczas rozwiałby wszystkie wątpliwości.
Do Oli
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2017 r., godz. 20.07
Owsiak przystojny? :-D współczuję gustu
Dodane przez Iza, w dniu 13.01.2017 r., godz. 22.35
Nie mieszając w to dzieci, po przeczytaniu 13 punktów opisujących zależności i sposób działania tych wszystkich zależnych spółek, to przyznam, że pomimo tego, że słyszałam już o nieczystym zachowaniu Owsiaka, to zupełnie nie byłam świadoma jak to wszystko jest w rodzinie Owsiaków poukładane. Gdyby był czysty, nie wisiałoby nad nim pięć sądowych wyroków. Jestem w szoku. W prosty sposób - 13 punktów wszystko czytelnie obrazuje. "Rodzinka na swoim" - przykład podręcznikowy.
Dodane przez Jasna Sprawa?, w dniu 14.01.2017 r., godz. 08.37
Wypowiadanie się Owsiaka nic nie da. Chłop ma już 7 przegranych spraw, których on sam i zaprzyjaźnione media nie nagłaśniają.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2017 r., godz. 15.29
Prosta sprawa,nie dawac i nie wzbogacac rodzinki na swoim. Kazdy wspierajacy PO,Nowowsteczna,PSL,KOD ma cos za uszami. A cwanosc i przebieglosc tych rzekomo wspierajacych jest zadziwiajaca.
Dodane przez Gs, w dniu 14.01.2017 r., godz. 17.23
Nie o to chodzi, żeby nie dawać. Ale o jasne i przejrzyste reguły zbiórki. A wygląda na to, że mamy mistrza Kijowskiego. Ale teraz Owsiak będąc pod presją, nie strzeli sobie samobója i nie wypaczy kolejny raz akcji. Za dużo i tak ma już na sumieinu. Dlatego wrzucę.
Dodane przez Adelajda, w dniu 14.01.2017 r., godz. 18.36
Ciężko to czytać. Ale czy tak wspaniała rzecz jak WOŚP musiała zostać uwikłana w skandal na grube miliony? Bo nikt tu nie mówi o skali.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.01.2017 r., godz. 20.46
Na wszystkich może powiedzieć chejterzy. Ale sąd i jego 5 niewykonanych wyroków stawia go w podejrzanym świetle. Ta arogancja nie jest mu teraz potrzebna.
Dodane przez Kolekcja autorytetów, w dniu 14.01.2017 r., godz. 22.40
Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni doszły nowe fakty na temat Kijowskiego i KOD: Radomir Szumełda zdążył zdementować twierdzenia Kijowskiego, jakoby ten oddał pieniądze za kolejne dwie faktury, wystawione w październiku i listopadzie; „Niezależna” opublikowała dokument, z którego wynika, że oficjalnie informatycznymi kwestiami w KOD nie zajmowała się firma Kijowskich (która brała za to pieniądze), a Jerzy Pogorzelski (który pracował za darmo); portal wyświetlił też, że z datków do puszek na Zachodnim Pomorzu finansowano kolacyjki z Michnikiem (przy okazji wyszło na jaw, iż lokalni liderzy rozmawiają ze sobą słownictwem najbardziej wulgarnych dresiarzy); zaś działacz z Podkarpacia przyznał „Wyborczej”, że organizacja traci ludzi – odchodzą, bo zobaczyli, jak są wodzeni za nos przez chciwych liderów.
Dodane przez Chciwy lider, w dniu 15.01.2017 r., godz. 08.49
Od Sądu i oczekiwań opinii publicznej wyjaśnienia sprawy Owsiak już nie ucieknie. Nepotyzm w WOŚP to szczyt góry lodowej.
Dodane przez Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?, w dniu 15.01.2017 r., godz. 09.07
To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5 letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę „Złoty Melon”. Obrzydliwe granie na emocjach, szantaż emocjonalny, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8 letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego "serduszka" WOŚP, a obiecany przez Owsiaka sprzęt do dziś nie dotarł.
Dodane przez Dobromir, w dniu 15.01.2017 r., godz. 10.02
Zauważam, że nagminnie WOŚPowi przeciwstawiany jest Caritas. Gdyby tak zestawić WOŚP chociażby z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" porównanie okazałoby się dość ciekawe. Fundatorem FD"ZzP" jest Stanisław Kowalski - skromny przedsiębiorca, który przeznaczył swój nowo wybudowany dom na siedzibę Fundacji i tak się ta inicjatywa rozpoczęła. Ciężko też mówić o tym, żeby Fundacja otrzymywała wsparcie spółek Skarbu Państwa, samorządów. Nie ma też w zasadzie wsparcia mediów. Oprócz siedziby udało się Fundacji wybudować dwa ośrodki rehabilitacyjne. Żeby z nich skorzystać wystarczy być podopiecznym Fundacji. Z 1% podatku i darowizn Fundacja pozyskała w 2013 roku ponad 140 mln zł. Realizuje również wiele programów edukacyjnych.
lajki nie wyleczą dzieci.
Dodane przez Misiewicze, w dniu 15.01.2017 r., godz. 10.51
Trzydniowy finał po to żeby ratować rekord? W Wyszkowie powinien być zapewniony dzięku licytacjom lajkujących misiewiczów na dobrze płatnych posadach samorządowego budżetu. Ani Mróz, Kowalski, Siekierski, Nowosielski, Korczakowski, Kowalewska, Piórkowska, Daniel zrabiający grube pieniądze, nie pochwalili się wylicytowanymi wcześniej serduszkami czy innymi. Ale od lajkowania mało co się im facebook nie zapalił.
dawanie pieniędzy Jerzemu Owsiakowi to forma "walki z reżimem" PiS
Dodane przez Jacek, w dniu 15.01.2017 r., godz. 12.23
No to będą walczyć jak Mróz, co chciałby odsunąć PiS od władzy. Myślę, że naszym Misiewiczom pęknie na te konto co najmniej po 3 tysie. Prasa doniesie o wynikach licytacji.
Dodane przez Kinior, w dniu 15.01.2017 r., godz. 13.01
Tak w sumie, to pewnie nikt tutaj nie ma nic przeciwko WOŚP. Przynajmniej nie ja. Problemem jest tylko przejrzystość - zbieram, produkuję się w telewizji, chcę mieć dla siebie i rodziny tyle i tyle. Zgadzacie się - wrzućcie, dajcie mi darmowy czas antenowy (tak to się chyba nazywa), nie zgadzacie się na moje warunki - to nie wrzucajcie. I byłoby po sprawie.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.01.2017 r., godz. 13.09
SZPONY PISOSKIE PRECZ OD JURKA OWSIAKA.PRECZ Z PISEM !!!!!!!!!!!!!
Dodane przez PiSowiec, w dniu 15.01.2017 r., godz. 18.36
PiSowcy też wrzucają. Chodzi o samego prezesa Jurka Owsiaka i sposób prowadzenia przez niego fundacji. Polityczne zaangażowanie, butność oraz prawdopodobne przekręty finansowe nie przysparzają przjaciół WOŚPowi. Sama idea warta zachodu.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.01.2017 r., godz. 00.40
Kto płaci za montaż i demontaż sceny oraz jej wypożyczenie? A za "światełko do nieba"? Przecież idzie tyle forsy z dymem.pytam więc, z jakich pieniędzy to idzie? Nie mowcie, ze to wszystko z dobrego serca, bo gminy mają spory swoj wkład. Każde miasto powinno zbierać na szpital na swoim terenie i co roku bylby nowy sprzęt, a tak tyle lat i ile tego sprzętu trafiło do naszego szpitala?
smutna prawda
Dodane przez paszczur, w dniu 16.01.2017 r., godz. 08.14
Owsiaki wyciągnęli z puszek przez te lata 20 milionów złotych na swoja rodzinkę, dlatego nie mogą pokazać dokumentów finansowych bo nikt nigdy by nie dał 1 zeta do puszki. Miesięcznie rodzinka zarabia 50 000 zeta - to jest o co walczyć, nie? jak ktoś powyżej napisał- jakie koszty ponosi każda gmina na organizacje koncertów , a to co z puszek 50% zbierają prywatnie Owsiaczki na rezydencje, flotę terenowych landroverow, rajdy po Saharze i dostatnie życie rodzinki.
Dodane przez anonim, w dniu 16.01.2017 r., godz. 08.43
Jako zwolennik prawicy dawałem, bo idea warta zachodu. Nie łudźmy się jednak bo WOŚP jest wykorzystywana politycznie a Owsiak co roku pluje prawicowcom w twarz. W Wyszkowie w tam tym roku zebrano 68 tysięcy, a w tym roku jak zainteresował się tą imprezą urząd gminy i chcą na tym zrobić pijar to zebrano 111 tysięcy czyli 60 % więcej. Te zbiórki i tak bledną przy informacji, że jest kłopot z dyżurami nocnymi w szpitalu w Wyszkowie, lekarze to olewają, pewnie znowu chodzi o pieniądze dla nich, więc całe te zbieranie na sprzęt jest bez sensu bo i tak jest sprzęt ale nie ma do nich lekarzy i jest ograniczona liczba przyjęć lekarskich wynikających z kontraktu dla szpitala. Co do samej zbiórki to zebrano dla Owsiaka 62 miliony z tego jak patrzę 1/3 idzie na jego działalność czyli już ponad 20 milionów.
Dodane przez ola, w dniu 16.01.2017 r., godz. 09.08
Wczoraj, od samego rana tv rządowa wściekła za to, że WOŚP zrezygnowała z tuby rządowej i przeniosła się do konkurencji, opluwała na wszystkie strony Jerzego Owsiaka - "akcję" zaczął Michał Rachoń w "Woronicza 17" ( wcześniej bardzo dobry program polityczno-publicystyczny, dzisiaj, dzięki usilnej "pracy" prowadzacego, przekształcony z zwykły magiel na poziomie brukowca) a skończyła posłanka Lichocka, swoim słynnym słowotokiem-jadem - a jaki jest efekt grania WOŚP, widzimy już i zobaczymy niebawem. P.S. jeżeli, wg niektórych, Owsiak jest przestępcą finansowym, należy to zgłosić do prokuratury
Dodane przez Obrzydliwa, w dniu 16.01.2017 r., godz. 09.44
Rachoń, dla wyjaśnienia to ten, który na konferencji WOŚP zadał Owsiakowi niewygodne pytanie o faktury, a ten dostał szału i napuścił swoich deresiarzy na dziennikarza. Rachoń został poturbowany, a gdzie byli obrońcy wolnych mediów i KOD? Widać, że pan w czerwonych portkach jest bardzo nerwowy, kiedy próbuje mu się coś zarzucić, ale czsy jego bezkarności mijają. Nie trzeba też już niczego zgłaszać, przeciwko Owsiakowi toczą się równoległe postępowania. Kwestia czasu i z Owsiakiem zrobimy porządek, jak z jego uczniem oszustem i alimenciarzem Kijowskim.
utytłana błotem tłuszcz-a
Dodane przez na POdium, w dniu 16.01.2017 r., godz. 10.10
nastoletnie wolontariuszki i ich rodzice już się cieszą na wyjazd do Kostrzynia na Przystanek Woodstock, który zostanie dla nich zorganizowany przez Jurka w nagrodę. Brawo Wyszków, brawo samorząd miejski! Myślę, że wspólny wyjazd wszystkich pozwoli im podładować akumulatory do bicia rekordu w przyszłym roku i zrozumieć skalę potrzeb jaka czeka na stare lata uczestników tej imprezy. Właśnie dlatego WOŚP będzie grać do końca świata i jeszcze dzień dłużej. Jeszcze raz: brawo samorząd! Vox populi, ale czy vox Dei, Pani Burmistrz?
Dodane przez ola, w dniu 16.01.2017 r., godz. 11.46
Rachoń akurat poturbowany nie został, na co powoływał się wczoraj w "Minęła 20" wszystkowiedzący europoseł Czarnecki, a sam zainteresowany ( Rachoń) publicznie zdementował - został wyprowadzony z konferencji prasowej Owsiaka przez ochronę, i tyle - Rachoń bohaterem nie jest, jak sam przyznał. PS. O winie czy niewinności nie decydują media i ktokolwiek tylko sąd, widać brak dowodów winy Owsiaka, bo nawet generalny gubernator nic nie zdziałał. Brawo Wyszków!!! za WOŚP!
czysta jak żona cezara
Dodane przez Dzidzia, w dniu 16.01.2017 r., godz. 12.57
Olu, JASNA SPRAWA, że Rachoń nie wygląda na POturbowanego za to Owsiak zaliczył dosłowny i symboliczny upadek, aż mu MRÓWKA CAŁA przeszła PO plecach i ZŁOTY MELON z kolorowych majtek wyszedł, o mało co.ł. A przecież "z baśki" od nikogo nie dostał. Wyjazd na Woodstock z Wyszkowa POpieram. Zabierzmy dzieci , POdnieśmy z kolan seniorów wyszkowskich. Trzeba POsmakować, żeby wiedzieć jak smakuje błoto na Przystanku Woodstock
O, sprostowanie oli. Zagalopowałaś się?
Dodane przez kaliope, w dniu 16.01.2017 r., godz. 13.18
Ktoś pyta o rachunki i zostaje wyprowadzony przez ochronę? Dalej będziesz szambo nazywać perfumami? Przesiąkniesz ola tym szambem - wyszkowskim. Tym pluciem na Kościół. Zajmij sie smrodem Nowosielskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.01.2017 r., godz. 14.03
myślę, że ola dlatego zajmuje się pseudo problemami kraju, aby odciągnąć uwagę od smrodów lokalnych. Nie żądaj kaliope od niej lub niego, aby grzebał we własnym gnieździe, bo to osoba co dużo krzyczy globalnie a nie lokalnie. o wszystkim i o niczym, niczym jakby na czyjeś zlecenie.
Dodane przez Matka PO-lka, w dniu 16.01.2017 r., godz. 14.13
ola POwinnaś mieć już karmienie. Ale ty masz wiecznie kwaśną minę i mleko.
Dodane przez o, Matko PO-lko!, w dniu 16.01.2017 r., godz. 14.42
zaś mleko, Ola okruchami dzieci wykarmi, byle z P-ańskieg-O stołu spadły
Dodane przez ela, w dniu 16.01.2017 r., godz. 15.11
Dziecko, jedno i to jest powód jej złości na PiS za 500+, którego nie może w tej sytuacji dostawać.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.01.2017 r., godz. 15.45
Niech idzie do szefa, może jej coś na drugie dziecko PO-radzi.
Dodane przez ola, w dniu 16.01.2017 r., godz. 16.23
Znowu z PUCZEM mi nie wyszło...
Dodane przez ola, w dniu 16.01.2017 r., godz. 17.05
TVP Bydgoszcz wyretuszowała z kurtki posła PO, Arkadiusza Myrchy, serduszko WOŚP - strach?, lęk?, głupota?, małość?, poddaństwo?, czy jeszcze coś innego?
Dodane przez Josek, w dniu 16.01.2017 r., godz. 18.41
Caritas Polska zbiera - bez takiego szumu medialnego i kosztow- ponad 400 mln zlotych , a WOSP przy tym ryku medialnym i tysiacach zebrzacych dzieci ok. 60 mln....
Dodane przez Misiewicze, w dniu 16.01.2017 r., godz. 19.14
Który z wyszkowskich misiewiczów przelicytował resztę?
Dodane przez Misiewicze, w dniu 16.01.2017 r., godz. 22.08
Co lajkersi misiewicze, pękło po trzy tysie? Czy rączka zadrżała. Sami siebie nie oszukacie dmuchana elito.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.01.2017 r., godz. 23.49
W tym roku wrzuciłem 2 razy więcej niż w zeszłym, w którym wrzuciłem 2, razy więcej niż w jeszcze ubiegłym. Na pohybel diabłom w sutannach i na pożytek potrzebującym opieki i sprzętu medycznego.
Anonim, w dniu 16.01.2017 r., godz. 00.40
Dodane przez Anonim, w dniu 17.01.2017 r., godz. 09.17
o przepraszam, ale się uśmiałam "Każde miasto powinno zbierać na szpital na swoim terenie i co roku bylby nowy sprzęt," - przecież w Wyszkowie były cegiełki w szpitalu i co z tego? zajmują się wszyscy WOŚP a nasze cegiełki przykrył kusz pamięci.
Kacper, Melchior i Belzebub
Dodane przez Wośp, w dniu 17.01.2017 r., godz. 09.27
Łykasz jak pelikan ola. POłknęłaś zdemaskowaną już prowokację. Widać jak rozpaczliwie szukasz POżywki, żeby deprecjonować wszystko co pochodzi od obecnej władzy.
Dodane przez ola, w dniu 17.01.2017 r., godz. 09.28
Obecna władza nie chciała współpracować z Owsiakiem, tak samo wypiąła się Poczta Polska i Orlen - tak wyglada prawda o "dobrej zmianie" - rozmodlonej, katolickiej, współczującej: aż do bólu...potrzebującego. I pomyśleć, że na czele tego rządu "stoi" matka księdza!
do Josek z 18.41
Dodane przez MM, w dniu 17.01.2017 r., godz. 09.57
Widzisz Josek i wyszła Twoja wiedza rzetelności i wiarygodność. Gdybyś się choć trochę zainteresował a nie bezmyślnie i bezkrytycznie klepał to byś wiedział że budżet Caritasu to rzeczywiście kilkaset milionów złotych ale większość tego w zależności od roku 70% do 90% tego to są środki bezpośrednio z budżetu Państwa. To co zostaje to też nie są jeszcze zbiórki tylko środki pozyskane z innych źródeł, fundacji, Unii Europejskiej... a samej zbiórki jest w tym niewiele i sama Caritas już dawno to wyjaśniła i można to sprawdzić na stronach Caritasu w sprawozdaniach. Nie chcesz nie lubisz nie dawaj ale nie kłam...
Dodane przez Anonim, w dniu 17.01.2017 r., godz. 10.30
Właśnie wyczytałem na jednym z portali, że to ,co zbiera się do puszek , to tyle samo (albo i wiecej)samorządy wydają na zorganizowanie i poprowadzenie w danym mieście WOŚP.Przeciez to są koszty, a Owsiak na to nie da.za to ma robotę i dochód dla calej rodziny przez caly rok
Dodane przez Wsparcie, w dniu 17.01.2017 r., godz. 10.38
Niech się oczyści z zarzutów Owsiak i jego złota rodzinka. Wtedy rozpatrzymy sprawę. 5 wyroków sądowych nakazuje mu udostępnić kwity, w czym problem?
Dodane przez Kaśka, w dniu 17.01.2017 r., godz. 12.57
500+ też miało niemały udział w osiągniętym rekordzie. Ktoś zaprzeczy?
"MatkaKurka" i Jerzy Owsiak w programie u Michała Rachonia
Dodane przez Uwaga, nim minie 20., w dniu 17.01.2017 r., godz. 16.24
Bloger Piotr Wielgucki, piszący pod pseudonimem "MatkaKurka", poinformował, że weźmie dzisiaj udział w programie "Minęła 20". Do studia został zaproszony również Jerzy Owsiak, z którym bloger jest w sporze, ponieważ opublikował informacje na temat nieprawidłowości w działaniu WOŚP i fundacji zarządzanych przez Owsiaka. Czy Jerzy O. stawi się w studio?
Owsiak kawa na ławę
Dodane przez Słoik, w dniu 17.01.2017 r., godz. 17.10
Może Owsiak wskoczy znów na stół i bedzie szukał zaginionego słoika. Mnie chodzi o jedno. Względem prawa nie może być świętych krów. I nieważne czy to będzie chowający się za dziećmi Owsiak, czy jego ekscelencja biskup inflantów Gedroyć.
Dodane przez wolontariusz, w dniu 17.01.2017 r., godz. 19.35
Ludzie!!!! Ile w was jadu. Jestem wolontariuszem WOŚP i dalej będę robił to co robię Wy potraficie tylko siąść w ciepełku przed komputerem i wylewać swoje frustracje i żółć. A wziąć się do roboty !!!!!
Do MM, tego niewlasciwego
Dodane przez Josek, w dniu 17.01.2017 r., godz. 19.41
Jesli Owsik taki uczciwy to niech pokaze faktury !!!!!!!!!!!!
Buuuaaahahahhaaaa
Dodane przez Bul, w dniu 17.01.2017 r., godz. 19.54
TVP Kursk spanikowała i odwołała program z Wielguckim i Owsiakiem pod pretekstem wyimaginowanej Targowicy. Krętacze.
Dodane przez Stara Baba, w dniu 17.01.2017 r., godz. 20.12
Wolontariuszu, mam uwagę. Na przyszłość zróbcie w swoim gronie przeszkolenie na temat kultury osobistej kwestujących, abyście wiedzieli co to jest grzeczność. Żeby unikać sytuacji gdzie grupa kilku podrostków z puszkami osacza starszych ludzi pod nos im podstawiając puszkę. Taka moja uwaga na przyszłość. I proszę się nie frustrować z powodu tego, że ktoś wymaga przestrzegania reguł i prawa.
Dziwne
Dodane przez Teresa, w dniu 17.01.2017 r., godz. 20.37
Niektorzy udają filantropow obnoszą się swoją dobrocią i poboznoscią a z biednego czlowieka ktory u nich pracuje zdarliby skórę i wypili krew tyraliby w niego ponad sily bez prawa nawet do jednego dnia odpoczynku. Dlatego jak widze niektóre machy jak wychwalają swoja dobroć i szczodrobliwosc to robi mi się niedobrze
Dodane przez Misiewicze, w dniu 17.01.2017 r., godz. 21.06
A mnie dziwi skompstwo lajkersów, co zarabiaja grube tysiące na budżetowych posadach w samorządzie wyszkowskim i myślą, że zamiast uczciwej soczystej licytacji wystarczy im podlansować się pod akcją WOŚP lajkowaniem. Żygać się chce na te wiecznie głodne elity.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.01.2017 r., godz. 21.22
Rodacy, patrząc na obecna sytuację w Polsce i w Wyszkowie, można śmiało powiedzieć że nam nie jest potrzebny żaden "wróg z zewnątrz" my sami się potrafimy zniszczyć. Zawsze tak była że Polacy potrafili się zjednoczyć w trudnych chwilach by przeciwstawić się wrogowi, najeźdźcy ale gdy tylko życie zaczynało wydawałby się biec normalnie, Polacy szukali sobie wrogów w śród siebie.
Dodane przez Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu, w dniu 17.01.2017 r., godz. 22.03
Burmistrz za wrogów uważa wszystkich, którzy nie jedzą mu z ręki i mają lepsze pomysły niż on sam ze swoim zapleczem. W obawie o co, o utratę stołka? Mam nadzieję, że niedługo Polacy Wyszkowianie będą potrafili się zjednoczyć i pozbawić stołka najbardziej aroganckiego i nieskutecznego włodarza w historii Wyszkowa.
Dodane przez KOD, w dniu 17.01.2017 r., godz. 22.16
Kiedy nie ma woiny i jest pokój, powinno być szanowane dobre prawo. Dlaczego Jerzy Owsiak będąc na widelcu opini publicznej oraz mediów stawia się ponad prawem?
Dodane przez do ME, w dniu 17.01.2017 r., godz. 23.28
Stołeczna PO-licja poszukuje na podstawie 21 fotografi najbardziej agresywnych kodowców uczestniczących w grudniowych burdach przed Sejmem. Wśród poszukiwanych nie widać naszego działacza KOD. Wniosek? Nic nie robi, nic nie znaczy, nie naraża się i być może wszystko zmyśla. Bohater Związku Radzieckiego.
Do Josek
Dodane przez MM (ten właściwy), w dniu 18.01.2017 r., godz. 07.49
Nic o Owsiaku nie napisałem tylko o Twoich argumentach Panie czarno-biały (kto nie z nami ten przeciw nam i na pewno z PO albo PSL i nie ma innej opcji) ale skoro używasz takich oczywistych kłamstw to też o czymś świadczy... Ale w sumie, co się dziwić to takie PIS-owskie, po co rozmawiać o faktach kiedy można dorobić wirtualną rzeczywistość i do przodu alleluja... Poza tym nie wpisujesz się w ogólny trend po sukcesie (kolejnym) WOŚP bo teraz wszyscy od pp. Szydło przez p. Kempę po Ziemca chwalą się jak to razem ze swoimi rodzinami grają od wielu lat z orkiestrą Owsiaka...
Dodane przez Anonim, w dniu 18.01.2017 r., godz. 08.54
Bo wośp jest fajne, tylko Owsiak oszust.
Dodane przez Żenada, w dniu 18.01.2017 r., godz. 09.48
O fakturach Kijowskiego też nie wszyscy z liberalnej prasy chcieli pisać, w końcu napisał onet.pl i wybuchł skandal. Podobnie z Owsiakiem i jego kasą z orkiestry, Przyjdzie czas, że to też pęknie i liberalne media o tym zaczną pisać. Bo zbieranie to fajna sprawa ale wyprowadzanie z tego dużych milionów na siebie to brak przyzwoitości i standardów, które będą coraz większe.
Dodane przez Dobry przykład idzie z góry, w dniu 18.01.2017 r., godz. 09.49
Dwóch członków jednej z rad nadzorczych postanowiło przekazać na Orkiestrę swoje miesięczne diety członków rady. Brawo, tak trzymać.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.01.2017 r., godz. 10.15
Biorąc pod uwagę to, co mógł zrobić dla zwykłych ludzi Owsiak oraz co mógł a nie zrobił JP2 wszystko przemawia na korzyść tego pierwszego. Nobel dla Owsiaka i WOŚP jest tylko kwestią czasu.
Dodane przez bezpartyjna, w dniu 18.01.2017 r., godz. 10.48
Mam nadzieję, że ludzie tak nadający na WOŚP i Owsiaka, kiedy ich dziecko będzie potrzebowało leczenia sprzętem z serduszkiem - odmówią zgody na to leczenie. Przecież to pomiot szatana. Mogą wtedy ewentualnie iść do księdza i poprosić o cud uzdrowienia. Jestem przerażona tym, ile zawistnych, maluczkich, małomiasteczkowych i zaściankowych mieszkańców czai się w zakamarkach naszego miasta. Chcecie to też spróbujcie zrobić taką akcję i wtedy zobaczycie ile będziecie mogli "ukraść" dla siebie i swojej rodziny. Nikt nie zmusza. Po prosu nie dawajcie na WOŚP. Założę się, że ci co tak chcą oglądać faktury w życiu grosza nie dali. Weźcie się do roboty. Typowo polskie - nic nie robić i zaglądać do portfela sąsiadowi, ile to on zarabia i jeśli ma 1 zł. więcej, to na pewno ukradł.
Dodane przez POmiot bezpartyjny szatana, w dniu 18.01.2017 r., godz. 11.56
Kompromitujesz się bezpartyjna. Faktury chce obejrzeć sąd i też nazwiesz go POmiotem szatana? Oszust osłania oszusta! Tfu!
Dodane przez KOD, w dniu 18.01.2017 r., godz. 12.09
Jak są wątpliwości, to Owsiak i jego poplecznicy pierwsi winni zadbać o ich wyjaśnienie. Typowo polskie, mieć za uszami i udawać świętego, mówiąc jak nasz burmistrz: nie mam sobie nic do zarzucenia. Niech przekona nas o tym Sąd.
Dodane przez do Eychlera, w dniu 18.01.2017 r., godz. 12.29
Po pokojowej nagrodzie Nobla dla Obamy, wszystko może się zdarzyć.
Dodane przez Ciągnij, w dniu 18.01.2017 r., godz. 12.59
Nie tykaj papierza Jana Pawła II PO-wski Nowoczesny pajacu z KOD
WOŚP tak, złodziej nie!
Dodane przez Racjonalista, w dniu 18.01.2017 r., godz. 13.20
Dałem w drobnych do wielu puszek ok 50 zł. Byłem za PO, potem Nowoczesną a teraz też jestem bezpartyjny. I dlatego, że daję od lat żądam zwykłej ludzkiej przyzwoitości i uczciwości od Owsiaka. Kropka.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl