Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Ponad 27 mln zł na inwestycje

(Zam: 11.01.2017 r., godz. 13.57)

Miejscy radni uchwalili budżet gminy Wyszków na 2017 r. Postawili na duże inwestycje, wśród których jest m.in. budowa nowoczesnego boiska bocznego na stadionie WOSiR.

Głosowanie nad budżetem odbyło się 29 grudnia. Tak jak już informowaliśmy, wśród największych zaplanowanych inwestycji są: przebudowa ul. 3 Maja w Wyszkowie (odcinek od ul. Kościuszki do Pałacowej, współfinansowana ze schetynówki), budowa obwodnicy śródmiejskiej etap III i IV (gmina ubiega się o dofinansowanie), wdrożenie rozwiązań komunikacyjnych (m.in. budowa miejsca typu „parkuj i jedź”, wyznaczenie strefy ograniczonego parkowania), zakończenie budowy przedszkola przy ul. Meliorantów w Wyszkowie, budowa boiska ze sztucznej nawierzchni do gry w futbol amerykański i piłkę nożną.
Komisja oświaty i spraw społecznych Rady Miejskiej działająca pod przewodnictwem Jana Hryniewicza przygotowała wnioski do budżetu dotyczące zaplanowania pieniędzy na pracownie komputerowe w szkołach podstawowych, a także dodatkowych środków na dostosowanie szkół, pracowni, sal lekcyjnych w związku z reformą oświaty.
– Rozumiem troskę komisji oświaty, ale mamy w budżecie rezerwę, która będzie mogła być wykorzystana na ten cel. Nie wykluczam, że w ciągu roku nastąpią korekty budżetu w tym zakresie – zaznaczył skarbnik gminy Dariusz Korczakowski.
– Wydaje mi się, że decyzje pana burmistrza w zakresie budżetu są słuszne i zasadne, wybraliśmy najbardziej potrzebne w tej chwili inwestycje – oświadczył przewodniczący komisji finansów i gospodarki Rady Miejskiej Jan Abramczyk. – Postanowiliśmy przeznaczyć środki na te duże inwestycje, jak budowa stadionu, przedszkola, kanalizacji na Zakręziu. Jak co roku, jakaś nadwyżka w trakcie roku budżetowa się pojawi, wtedy w zależności od potrzeb uwzględnimy kolejne inwestycje. Budżet na 2017 r. jest bardzo dobry i będę za nim głosował. Proszę koleżanki i kolegów o to samo – dodał.
W sumie na inwestycje w przyszłym roku gmina Wyszków przeznaczy 27 760 448 zł. Ogółem wydatki mają wynieść 159 050 859 zł.
W ramach rezerwy ogólnej przeznaczono m.in. 300 tys. zł która, jak czytamy w uzasadnieniu projektu budżetu, „ma zabezpieczyć w szczególności trudne do oszacowania środki na odprawy dla nauczycieli gminnych placówek oświatowych, nieznane jeszcze wydatki związane z najbliższą reformą oświaty oraz dodatki wyrównawcze do wynagrodzeń”.
J.P.

Komentarze

mieszkaniec
Dodane przez Anonim, w dniu 19.01.2017 r., godz. 09.55
Priorytet to nie budowa nowych boisk do gry w palanta lecz budowa kanalizacji czyli fundamentu fundamentów nowoczesnego miasta.Kiedy wreszcie ulice:Chabrowa,Modra,Ruczajowa doczekają się tego luksusu ???? Ani tam chodników ani drogi jak w mieście ani kanalizacji.Czy gra w palanta amerykańskiego jest ważniejsza od ochrony środowiska i tym samym zdrowia polaków ???

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl