Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Sportowe kalendarium 2016

(Zam: 04.01.2017 r., godz. 11.30)

Rhinos Wyszków awansowali do PLFA 1, Loczki do II ligi, Camper przeżył kryzys i reorganizację, a aż siedem zespołów Bugu Wyszków walczyło o ligowe punkty na mazowieckich stadionach. O tym i nie tylko, w krótkim podsumowaniu wydarzeń sportowych, które przeżyliśmy w 2016 r.

Styczeń
– Bug Wyszków na półmetku rozgrywek piłkarskiej IV ligi zajmuje 9. miejsce w tabeli, szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej są iluzoryczne.
– W hali sportowej WOSiR odbywa się gala sportów walki federacji PLMMA. W walce wieczoru Marcin Naruszczka pokonuje na punkty Krzysztofa Sadeckiego i broni mistrzowskiego pasa w kategorii średniej.
– Camper Wyszków po pierwszej rundzie fazy zasadniczej rozgrywek I ligi siatkarzy zajmuje najgorsze w historii swoich występów na zapleczu PlusLigi 10. miejsce, klub jest w wyraźnym kryzysie.
– Wyszkowscy sportowcy-amatorzy po raz jedenasty wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W rozgrywkach piłki nożnej i siatkowej, z których dochód został przeznaczony na rzecz WOŚP, triumfowały zespoły Skuszewo, PTM Fitland oraz Waleczne Pantery. W obydwu dyscyplinach wystartowało w sumie 14 zespołów.
– Loczki Wyszków na półmetku rozgrywek III ligi kobiet zajmują wysokie, 2. miejsce w tabeli.
– Sukcesy w rajdach samochodowych na terenie województwa mazowieckiego, odnosi Kacper Terlikowski. Wyszkowski kierowca ściga się za kierownicą Citroena Saxo.

Luty
– Camper Wyszków, mimo ambitnej postawy swoich zawodników, przegrywa mecz za meczem i wypada z pierwszej „10” tabeli I ligi. Maleją szanse na występ w fazie play-off.
– Bug Wyszków rozpoczyna serię spotkań sparingowych przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną rozgrywek IV ligi. Zespół trenera Artura Salamona gra w kratkę.
– Kadeci UKS-u Polonez Wyszków zajmują 4. miejsce w siatkarskich Mistrzostwach Mazowsza i uzyskują awans do marcowych Mistrzostw Polski.
– Mateusz Tryc zalicza kolejny występ w barwach Hussars Poland w lidze WSB. Niestety wyszkowianin, podczas wyjazdowego pojedynku w Wenezueli przegrywa minimalnie na punkty.

Marzec
– Po bardzo słabym sezonie, Camper Wyszków kończy rozgrywki I ligi siatkarzy na 11. miejscu.
– W inaugurującym rundę wiosenną rozgrywek IV ligi spotkaniu Bug Wyszków pokonał na własnym stadionie Naprzód Skórzec 2:0. Podopieczni trenera Salamona w kolejnych kolejkach przeplatali dobre występy, słabszymi.
– Mateusz Tryc na obozie treningowym w Wielkiej Brytanii przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
– Siatkarze UKS-u Polonez Wyszków wystąpili w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski kadetów. Podopieczni trenera Główczyńskiego zajęli w Krakowie bardzo dobre, 4. miejsce.

Kwiecień
– Loczki Wyszków rozpoczęły rundę wiosenną rozgrywek III ligi od pokonania 3:1dotychczasowych liderek tabeli, Wilgi Garwolin. Rozpoczyna się marsz podopiecznych trenera Karola Wołynki po awans.
– Bug Wyszków gra bardzo nierówno w rozgrywkach IV ligi. W rezultacie wyszkowianie cały czas znajdują się w środkowej strefie tabeli, nie mogąc nawiązać kontaktu z czołówką.
– W hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie odbywa się XI Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. Kilkanaście pojedynków w boksie, kickboxingu i MMA z udziałem zawodników Gimnazjonu Apin Wyszków rozgrzewa publiczność do czerwoności.
– Mateusz Tryc przegrywa w II rundzie turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Swoich szans na olimpijski paszport wyszkowianin będzie szukał w kolejnym turnieju, w czerwcu, w Ameryce Południowej.
– Rhinos Wyszków rozgrywają sparingowe spotkania przed zbliżającym się sezonem rozgrywek PLFA 2. W pierwszym meczu towarzyskim wyszkowianie pokonują AZS Olsztyn Lakers.
– Rezerwy Bugu Wyszków przewodzą tabeli B-klasy i pewnie zmierzają do wygrania sezonu.

Maj
– Siatkarze UKS-u Polonez zostają Mistrzami Mazowsza w minisiatkówce chłopców (do 12. roku życia). W ostatnich dniach maja drużyna dokłada do kolekcji brązowy medal Mistrzostw Polski.
– Wyszkowianie tłumnie biorą udział w kolejnej edycji akcji „Polska Biega”. Na wyszkowskim stadionie startuje 1 382 biegaczy.
– Loczki Wyszków wygrywają mecz za meczem w rozgrywkach III kobiet i awansują na 1. miejsce w tabeli.
– Piłkarze Bugu Wyszków nadal nie mogą ustabilizować formy i dobre występy przeplatają słabszymi. Zespół cały czas balansuje na granicy pierwszej „10” tabeli. W ostatnich dniach maja dochodzi do roszady na stanowisku trenera zespołu, Artura Salamona zastępuje Maciej Wesołowski.
– „Wyszkowskie Rezerwy”, a więc Bug II Wyszków, pod koniec maja zapewniają sobie awans do A-klasy.
– Camper Wyszków ogłasza, że nie przystąpi do kolejnego sezonu rozgrywek I ligi. Drużyna sezon 2016/17 rozpocznie w najniższej, czwartej klasie rozgrywkowej.

Czerwiec
– Loczki Wyszków wygrywają rozgrywki III ligi kobiet i uzyskują awans do II ligi.
– Śladami dziewcząt idą piłkarze Bugu II Wyszków, którzy w czerwcu dopełniają formalności i szturmem wchodzą do A-klasy.
– Słabiej wygląda, niestety finisz pierwszej drużyny Bugu Wyszków, która kończy rozgrywki IV ligi na 10. miejscu w tabeli.
– Rhinos Wyszków rozpoczynają sezon PLFA 2 od zwycięstwa na własnym stadionie z Crusaders Warszawa. Wyszkowscy futboliści głośno mówią o walce o mistrzostwo ligi.
– WKS Rząśnik, po dobrej końcówce sezonu, utrzymuje się w rozgrywkach A-klasy.

Lipiec
– Mateusz Tryc po heroicznych bojach zajmuje ostatecznie 4. miejsce w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do IO w Rio de Janeiro i żegna się z marzeniami o występie na olimpiadzie.
– Rhinos kontynuują swoje występy w PLFA 2. Wyszkowianie pewnie pokonują kolejnych rywali i zmierzają ku fazie play-off rozgrywek.
– Na wyszkowskiej plaży odbywa się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Triumfują bracia Karol i Kacper Wojtkowscy.
– Aleksandra Żebrowska zostaje wicemistrzynią Polski w siatkówce plażowej juniorek. Wyszkowska siatkarka w ostatnich dniach lipca bierze udział w Mistrzostwach Świata juniorek na Cyprze, które kończy w fazie eliminacji.
– Bug Wyszków rozpoczyna serię letnich sparingów.

Sierpień
– Rhinos Wyszków nadal bez porażki w rozgrywkach PLFA 2, wyszkowianie zostają jednymi z głównych faworytów do awansu.
– Startuje nowy sezon piłkarski, pierwsze mecze rozgrywają Bug Wyszków, Bug II Wyszków, WKS Rząśnik i Loczki Wyszków.

Wrzesień
– Bug Wyszków, po słabym początku sezonu, notuje serię zwycięstw w rozgrywkach IV ligi. Zespół trenera Wesołowskiego pod koniec września zajmuje 7. miejsce w lidze.
– Rhinos Wyszków kończą fazę zasadniczą sezonu 2016 w PLFA 2 na pierwszym miejscu w grupie i uzyskują awans do fazy play-off.
– Loczki Wyszków po udanym początku sezonu w II lidze notują serię przegranych. Jedną z głównych przyczyn są kłopoty kadrowe zespołu (liczne kontuzje).
– Bug II Wyszków szybko włączył się do walki o najwyższe cele w rozgrywkach A-klasy. Dużo słabiej radzi sobie WKS Rząśnik, który po dwóch zwycięstwach na początku sezonu, pikuje w dół tabeli.
– Sezon rozpoczęły powołane do życia wiosną 2016 zespoły juniorów i kadetów Campera Wyszków. Trzon obu zespołów stanowią zawodnicy UKS-u Polonez Wyszków.

Październik
– W Wyszkowie odbywa się XIX edycja imprezy pod hasłem Rally Wyszków. Emocjonujące zmagania kierowców rajdowych na cały dzień opanowały m. in. znajdującą się w centrum miasta ul. Sowińskiego, 3. miejsce zajmuje wyszkowska załoga, Kacper Terlikowski i Adam Ciach.
– Wisła II Płock przerywa świetną passę Bugu Wyszków w rozgrywkach IV ligi. Po ostatniej, październikowej kolejce, zespół zajmuje 10. miejsce w tabeli.
– O punkty walczą pozostałe drużyny piłkarskie, Loczki utrzymują się w środkowej części tabeli, w ścisłej czołówce natomiast plasuje się Bug II Wyszków.
– Rhinos Wyszków wygrywają w ćwierćfinale PLFA 2 z Green Ducks Radom, jednak w półfinale są zmuszeni uznać wyższość zespoły z Olsztyna. Tym samym wyszkowianie zajmują 3. miejsce w rozgrywkach, które daje im awans do PLFA 1!

Listopad
– Bug Wyszków po słabej końcówce rundy jesiennej plasuje się ostatecznie na 12. miejscu w rozgrywkach IV ligi.
– Mateusz Tryc, drugi raz z rzędu zostaje wicemistrzem Polski w boksie olimpijskim (kategoria -81 kg), w finale wyszkowianin drugi rok z rzędu przegrywa po kontrowersyjnym werdykcie z Arkadiuszem Szwedowiczem.
– Bug II Wyszków kończy rundę jesienną na pozycji wicelidera tabeli A-klasy. WKS Rząśnik zajmuje 11. miejsce.
– Mimo bardzo niesprzyjającej aury, ponad setka osób bierze udział w V Wyszkowskim Biegu Niepodległości, który odbywa się na ulicach Rybienka Leśnego.

Grudzień
– Reaktywowany Camper Wyszków od wyjazdowej przegranej z Zawkrzem Mława rozpoczyna sezon rozgrywek IV ligi siatkarzy.
– FC Dudowizna wygrywa IV Halowy Turniej „6” Piłkarskich o „Puchar Burmistrza Wyszkowa”.
– Juniorzy Rhinos Wyszków zostają mistrzami kraju w futbolu flagowym. Zespół seniorów zajmuje 2. miejsce.
– Stefan Liszewski zostaje nowym trenerem drużyny seniorów Bugu Wyszków, zastępując na tym stanowisku Macieja Wesołowskiego.
– W hali sportowej WOSiR odbywa się pierwsza w historii, wspólna Wigilia wszystkich klubów sportowych z gminy Wyszków.
Opracował Turu

Komentarze

Dodane przez Lidka, w dniu 05.01.2017 r., godz. 13.28
Rhinos - największy!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl