Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Okiem rzuciłam

(Zam: 04.01.2017 r., godz. 11.16)

Święta, święta i po świętach. Po szalonych przygotowaniach do Bożego Narodzenia i sylwestra pozostało nam kilka zbędnych kilogramów, prezenty, którymi obdarzył nas Mikołaj i leciutki kacyk po sylwestrowej zabawie.

Przejrzałam lokalną prasę i stwierdziłam, że oprócz relacji z licznych spotkań wigilijnych, mnóstwa życzeń i krótkich, mało znaczących informacji nie bardzo jest o czym pisać. Pomyślałam, że początek roku to dobry czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się w ubiegłym.

Co mnie zaskoczyło? Co rozbawiło? Co zaciekawiło? Co rozzłościło?
Od maja do listopada towarzyszyło mi raz większe, raz nieco mniejsze poirytowanie związane z inwestycją trwającą na ul. Serockiej i Kościuszki. Miasto stanęło. Zdecydowanie łatwiej było przemieszczać się pieszo, niż korzystać z samochodów. Wszechobecne korki i objazdy zorganizowano tak, że gubili się mieszkańcy Wyszkowa. Tzw. letnicy i przejezdni, którzy przez przypadek znaleźli się w naszym pięknym miasteczku wywołali potok mało przychylnych komentarzy na stronach internetowych lokalnych gazet. Na nic zdało się tłumaczenie, że żeby było lepiej, najpierw musi być gorzej. To „gorzej” wytrzymujemy przez maksimum miesiąc, po czym oczekujemy „lepszego”. W listopadzie inwestycja dobiegła końca. Dostaliśmy nową drogę i … dodatkowe rondo.
***

Z niemałym zainteresowaniem przyglądałam się dyskusji dotyczącej dalszego losu Gimnazjum nr 2. Zgodnie z przeprowadzaną reformą oświaty, od 1 września 2017 r. gimnazja będą wygaszane, zaś szkoły podstawowe zyskają klasy VII, a rok później klasy VIII. Ogólnie rzecz ujmując, powraca stary system nauczania. Nie ukrywałam i nie ukrywam, że reforma oświaty bardzo mi się podoba. Niestety, mniej entuzjastycznie do reformy podeszły gminne władze, które moim zdaniem „nadęły się”, obraziły i wśród mieszkańców Wyszkowa zasiały gigantyczne ziarno niepokoju co do dalszych losów Gimnazjum nr 2. Ukazujące się w lokalnych gazetach informacje powodowały, że większość z nas nie wiedziała i chyba w dalszym ciągu nie wie, jaki los czeka szkołę i pracujących tam nauczycieli.
***

Wielkim odkryciem minionego roku był dla mnie Wyszkowski Teatr Tańca. Najpierw wzruszyłam się na premierze spektaklu „Sanzaru”, potem ucieszyłam się, gdy usłyszałam, że dziewczyny na turnieju tanecznym Grand Prix Polski Dance Września zajęły I miejsce i zdobyły Grand Prix w kategorii taniec współczesny.
Nie mniej emocji wywoływały mecze Rhinos Wyszków, którzy w trakcie kolejnych spotkań pokonywali przeciwników i uzyskali awans do PLFA 1.
Moim zdaniem, zarówno Rhinos Wyszków, jak też Wyszkowski Teatr Tańca zasługują na przyznanie im nagrody starosty „Za czyn” – ci pierwsi w kategorii sport, drudzy w kategorii kultura.
***

Wiele emocji wywołały również wydarzenia, które mają miejsce w Sejmie. Część opozycji postanowiła spędzić święta na sejmowej sali plenarnej, zaś garstka miłośników KOD-u, PO i.Nowoczesnej ustanowiła nową świecką tradycję i zorganizowała wigilię pod gołym niebem na Wiejskiej. Z rozbawieniem czytałam niektóre komentarze ukazujące się na stronie internetowej „Wyszkowiaka”: „Nie być na wigilii na Wiejskiej w Warszawie dziś o 22.00, nie zaśpiewać razem z Elżbietą Wojnowską, Dorotą Stalińską i innymi licznymi a znanymi gośćmi, to grzech niezmywalny wobec tych, co trwają w oporze w sejmie i pod jego gmachem. Swoją obecność zapowiedział fiński obywatel Mikołaj (w osobie pewnego znanego aktora). Oj, będzie się działo! Tak i ja, z małżonką i najbliższymi mi osobami spędzę tę Wigilię na Wiejskiej by sobie i rodzinie nie narobić wstydu absencją w takim wydarzeniu. Czem prędzej więc przybywajcie! Innym ludziom radość dajcie!”. Lub taki: „W każdym domu zostaje po Świętach mnóstwo jedzenia. Chodzi o produkty, które mogą kilka, kilkanaście dni poleżeć. Przywoźcie je pod Sejm, przekażcie straży Obywatele RP lub komuś z KOD. (…) Potrzebna jest też ropa (olej napędowy) do agregatów i nagrzewnic. Do 11-go stycznia protest pod Sejmem będzie w obecnej formie, co będzie dalej zobaczymy, najprawdopodobniej będzie w formie dużo ostrzejszej, więc przygotujmy się do tego jak najlepiej”.
Ponieważ w święta moja rodzinka zeżarła wszystko, co zrobiłam do jedzenia, a z produktów o długim terminie ważności została mi mąka i cukier, nie skorzystałam z zaproszenia, by przekazać je osobom protestującym pod Sejmem:). Zastanawiam się również, czy posłowie spędzający święta w sejmowych ławach chociaż przez chwilkę pomyśleli, co na temat ich protestu myślą ich najbliżsi – dzieci, małżonkowie, rodzice…
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Mam pytanie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.01.2017 r., godz. 12.25
Czy pseudonim JUDYTA pochodzi od słowa - judzić, podjudzać?
Dodane przez Anonim, w dniu 04.01.2017 r., godz. 12.43
A ty pochodzisz z Nadrenii Eychler. V kolumna?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.01.2017 r., godz. 15.33
Pochodzę z Wyszkowa dziecko, moi przodkowie mieszkali tu 100 lat przed tym jak pod blokiem pojawiła się twoja furmanka.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.01.2017 r., godz. 16.03
to prawda w lokalnej prasie jest "mało znaczących informacji" , dobrze jest forum
Dodane przez Anonim, w dniu 04.01.2017 r., godz. 17.20
Eychler a jak czujesz się za Radzyminem?
Dodane przez Fokstrot, w dniu 04.01.2017 r., godz. 18.16
odpowiedź skarbnik Koch z gminy Rząśnik rzeczywiście jak zwykle nie wymaga więcej pytań. Skarbnik jak zwykle sama jasno wszystko jak umiała tak przedstawiła.
Do Eychlera z 4 01 godz.15.33
Dodane przez Anonim, w dniu 05.01.2017 r., godz. 15.41
A czym gospodarze podwozii make do piekarni? Nie chwal sie zacnymi przodkami,lepiej pomysl co ty osiagneles w zyciu,nawet nie umiales zadbac,aby jak prawdziwy mezczyzna wybudowac dom,wegetujesz na tym co wypracowali twoi przodkowie. Jaki rozum takie osiagniecia.
Dodane przez do z 15.41, w dniu 05.01.2017 r., godz. 17.05
On jak prawdziwy mężczyzna buduje właśnie KOD! Nawet rodzinę zabiera na te budowy :) Wszyscy jednak widzą, że z tej cegły nic trwałego nie da się wybudować.
Dodane przez P. Młynarska, w dniu 05.01.2017 r., godz. 19.27
Już nawet zagorzałym zwolennikom opozycji ręce opadają, a "ola" wyznaje swoją miłosć do Kijowskiego i Petru Nie wytrzymała nawet Paulina Młynarska uczestniczka marszów KOD i przeciwniczka PiS. Ryszarda Petru i Mateusza Kijowskiego nazywa "żałosnymi pętakami”. Młynarska zamieściła ostry wpis na swoim Facebooku. "Nie minął pierwszy tydzień nowego roku, a już mamy dwa totalne skandale w wydaniu 2 liderów opozycji. Nie wiem czy Bareja wpadłby na taki pomysł, w którymś ze swoich scenariuszy. Żałosne pętaki! Jeden teraz powtarza, że nie musi mówić mamie, gdzie był w sylwestra, bo przecież już miał osiemnastkę i jest duży. Drugi - niczego nienauczony wtopą z alimentami, przeprasza i przyznaje, że wystawianie faktur za obsługę informatyczną ruchowi społecznemu, który sam stworzył, to był chyba jednak błąd. Co mamy mu powiedzieć? Szlaban na kompa Mateusz? A potem mama przytuli i ukocha" Pisze Młynarska, a dalej padają już niecenzuralne słowa: K..wa. Tomaszki polskiej polityki. A ludzie myśleli, że dorośli faceci, którzy wiedzą co robią. Nie ma w tym kraju granic kompromitacji. – dodała.
Żałosne Pętaki
Dodane przez A!, w dniu 09.01.2017 r., godz. 11.38
Królowie opozycji spod znaku KOD i Nowoczesnej są bezwstydnie nadzy. Kto chętny umierać na mrozie za żałosnych pętaków na kolejnym Ciamajdanie?
Przeglad internetowych komentarzy Wyszkowiaka
Dodane przez Josek, w dniu 09.01.2017 r., godz. 18.54
Pani Justyno, trzeba isc za ciosem i ten pomysl z wyartykulowaniem tych dwoch " cudacznych" komentarzy z wielu innych ze strony internetowej Wyszkowiaka w OKIEM RZUCILAM nalezy dalej rozwinac... !!! Mysle, ze te wyjatkowe w tresci komentarze ( wszystko jedno na jaki temat ) , jako ciekawostki powinny ukazywac sie w wydaniu drukowanym Wyszkowiaka. Czytelnicy tez niewatpliwie beda mieli ubaw... PS. Ciekawe , czy ta 13 potrawa wigilijna - pasztet KOD- przyjmie sie w polskiej tradycji.., chyba nie......????
do Joska
Dodane przez Anonim, w dniu 10.01.2017 r., godz. 15.21
to z pewnością popłaci.
Dodane przez Bronek, w dniu 10.01.2017 r., godz. 17.44
Czy Judyta jest z Wyszkowa jak wielu innych redaktorów?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.01.2017 r., godz. 18.46
...Zastanawiam się również, czy posłowie spędzający święta w sejmowych ławach chociaż przez chwilkę pomyśleli, co na temat ich protestu myślą ich najbliżsi – dzieci, małżonkowie, rodzice… Pani Petru, małżonka Ryśka i ich córki dały sie nabrać na rewolucję w Sejmie i są dzisiaj rogate. Łajdactwo kwitnie także w wyszkowskiej samorządowej polityce.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl