Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraSprawdzali wiedzę na temat ekologii

(Zam: 04.01.2017 r., godz. 11.04)

W Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie 14 grudnia odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez gminę Wyszków w ramach projektu „Organizacja konkursów ekologicznych dla szkół podstawowych z terenu Gminy Wyszków”.

Konkurs został dofinansowany przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jego przebieg podsumował dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Wiesław Pasek oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego: burmistrz Grzegorz Nowosielski i naczelnik wydziału oświaty Sławomir Cieślak.
W konkursie wiedzy wzięło udział 20 uczniów z 9 szkół podstawowych gminy Wyszków. Wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu ekologii i sozologii. I miejsce zajął Mateusz Matusiak (Szkoła Podstawowa nr 1), II – Julia Gudanis (Szkoła Podstawowa nr 2), III – Bartłomiej Prus (Szkoła Podstawowa nr 2).
Nagrodą za zajęcie I miejsca był tablet, II – czytnik e-booków, a III – aparat fotograficzny. Szkoła, której uczeń zajął I miejsce, otrzymała laptop. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz notesy pochodzące z recyklingu.
Propozycją dla klas młodszych był Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej. Wzięło w nim udział 20 uczniów z 10 szkół podstawowych gminy Wyszków. Przez półtorej godziny trzecioklasiści wykonywali prace plastyczne dowolną techniką. Wszystkie zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej i ocenione przez jury. I miejsce zajęła Alicja Deluga (Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie), II – Alicja Kaczmarczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie), III – Jakub Abramczyk (Szkoła Podstawowa w Łosinnie).
Nagrodami były sztalugi malarskie z dodatkowym wyposażeniem, a dla pozostałych uczestników upominki w postaci małych zestawów plastycznych i dyplomy.
A. Kosińska, E. Landoch

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl