Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraOkiem rzuciłam

(Zam: 21.12.2016 r., godz. 13.16)

Święta, święta, idą święta. Powszechnie narzekamy na brak kasy. Patrząc jednak na ilość ludzi w sklepach, na wypełnione po brzegi zakupami wózki sklepowe, myślę sobie, że nie należy narzekać.

Skoro kupujemy, kupujemy, kupujemy i jeszcze raz ciągle kupujemy to znaczy, że kaski nam nie brakuje. Szał zakupów ogarnął cały naród. Galopujący czas sprawia, że pod koniec roku zaczynam podsumowywanie tego, co się wydarzyło, co się udało lub nie udało, co mnie zaskoczyło, co nie zaskoczyło, czego dowiedziałam się o sobie i o innych. Podsumowanie nie zawsze wychodzi korzystnie, co sprawia, że pod koniec roku łapię tzw. doła (lub chociaż malutkiego dołka). Pojawiający się dół (lub dołek) sprawia, że zaczynam narzekać i robię postanowienia, o których wraz z rozpoczęciem nowego roku natychmiast zapominam. Z lekkim zaniepokojeniem patrzę również na swoje odbicie w lustrze i coraz częściej zastanawiam się, czy ja to na pewno ja. Jeszcze nie tak dawno moje odbicie było zdecydowanie młodsze, ja byłam bardziej uśmiechnięta i zdecydowanie mniej zmęczona. Coraz częściej dostrzegam, że tu należy coś poprawić, tam naciągnąć, gdzie indziej coś wyciąć. Na świadome zadawanie sobie bólu nie jestem jednak gotowa. Trudno, jest tak jak jest, grawitacja niestety działa :)
Skoro idą święta, wszyscy są radośni i mili, ja również postanowiłam być delikatna, wyrozumiała i mało uszczypliwa :)
***

10 grudnia odbył się jeden z największych turniejów tanecznych w Polsce – Grand Prix Polski Dance Września. Wziął w nim udział Wyszkowski Teatr Tańca, który zaprezentował czterominutową choreografię, ,Nie widzę nic złego”, pochodzącą z ostatniego spektaklu „Sanzaru”. Z nieukrywaną radością przyjęłam informację, że dziewczyny zajęły I miejsce oraz zdobyły Grand Prix w kategorii taniec współczesny. Jestem pod wielkim wrażeniem ich umiejętności. Dla mnie, Wyszkowski Teatr Tańca jest największym odkryciem mijającego roku. Słowa uznania i gratulacje należą się tancerkom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.
***

„Nowy Wyszkowiak” poinformował, że w tym roku gmina nie poprawi oświetlenia na ul. Sowińskiego (artykuł „I wciąż widzimy ciemność …”), gdyż firmy, które złożyły najkorzystniejsze oferty odmówiły podpisania umowy, z uwagi na brak w hurtowniach odpowiednich słupów. Kierowcy od dawna skarżą się na fatalne oświetlenie wyszkowskich ulic, zwłaszcza niedoświetlone przejścia dla pieszych. Z lekką irytacją przyjęłam więc informację, że być może inwestycja zostanie wykonana w styczniu lub dopiero... na wiosnę. Lokalne gazety wielokrotnie poruszały temat oświetlenia w naszym mieście. I tak w styczniu 2014 r. w „Wyszkowiaku” (nr 4/2014) czytaliśmy „Gmina Wyszków zamierza w tym roku uważniej zająć się kwestią oświetlenia na terenie miasta. Nadużyciem byłoby stwierdzenie, że po zmroku Wyszków tonie w ciemnościach, ale faktem jest, że na ulicach mogłoby być jaśniej. Kierowcy skarżą się, że niektóre lampy dają żółte i w dodatku rozproszone światło, które niewiele daje. To jest pewien kompromis między bezpieczeństwem, który podnoszą lampy z jasnym, białym światłem a oszczędnością, którą mamy po wprowadzeniu żarówek zmniejszających zużycie prądu a dających żółte światło – wyjaśnia Adam Mróz. – Owszem, też mam wrażenie, że niektóre lampy są jakby mniej aktywne niż były na początku. W związku z tym podejmujemy działania, ażeby jak najszybciej doświetlić przejścia dla pieszych, bo to one są źródłem wielu niebezpiecznych zdarzeń. Ponadto będziemy dyskutować z radnymi, czy zdecydować się na większą ingerencję w to oświetlenie, które jest na terenie naszego miasta” (artykuł „Kompromis między bezpieczeństwem a oszczędnością”). Minęły dwa lata, moim zdaniem w kwestii oświetlenia wyszkowskich ulic niewiele się zmieniło. To, co dla lokalnych władz powinno być priorytetem, stało się mało istotną, błahą sprawą.
***

Moje dziecko powiedziało, że felietonistom i dziennikarzom nie wypada składać na łamach prasy życzeń czytelnikom. Ponieważ nie jestem dziennikarzem i nie jestem felietonistą, postanowiłam złożyć wszystkim Państwu życzenia.
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia każdemu z osobna i wszystkim razem życzę dużo radości, spokoju i szczęścia. Aby nadchodzący Nowy Rok 2017 przyniósł same pomyślności:)
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Życzyć innym dobra, nigdy nie jest nietaktem i czymś czego robić nie wypada.
Dodane przez S., w dniu 21.12.2016 r., godz. 13.30
A skąd dziecko bierze takie mądrości? Każdy, kto zechce, a szczególnie felietonista może złożyć swoim czytelnikom życzenia świąteczne. I zapewniam, że nikt z czytelników się na to nie obrazi. Czy dziecko zaraziło się jakąś niezrozumiałą dla mnie lewacką, polityczną poprawnością? Zrozumiem, jeśli studiuje na UW, który stał się wylęgarnią lewackości. Wesołych Świąt.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 21.12.2016 r., godz. 14.04
Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, życzę dużo zdrowia, szczęścia, paniom Judycie i Justynie, redakcji gazety, czytelnikom i komentatorom Wyszkowiaka. Życzę także pomyślności mieszkańcom naszej małej Ojczyzny w nowym, 2017 roku. Rok 2017 będzie bardzo interesujący, dbajmy, żeby było spokojnie. :)
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2016 r., godz. 14.52
Tegoroczne święta baaardzo przypominają mi atmosferę świąt z 1981 roku ale zima Wasza wiosna Nasza.Precz z pisem !!!!!!!!!
i naukowy - artystyczny świat w kolorze
Dodane przez Lila Róż, w dniu 21.12.2016 r., godz. 16.23
że też dyrektorka Biblioteki Publicznej wyraża zgodę na bezeceństwa takie jak wystawa i wykład naukowy na temat lirycznego Gawlika, dodatkowo w okresie przedświątecznym.Takie przegięcia prowadzą do wyciągnięcia wielu konkluzji, w tym nierówno a nawet bardzo , na pohybel przełożone pod deklem.
Do 14.25
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2016 r., godz. 20.02
Chora,msciwa istoto,nie dziwi,ze wsciekasz sie na PiS,a to dlatego,ze PiS rozlicza zlodzieji,malwersantow,aferzystow i inna chuliganerie. Nie oczekuj wiosny,bo nikt z nas nie zna jutra,wiemy co bylo wczoraj i dzisiaj w tej chwile,a co bedzie jutro,tego nikt nie wie. Pomarzyc dobra rzecz,a myslec madrze to zaleta.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2016 r., godz. 22.23
Ślepcze, anonimie z godziny 20.02.Przestań oglądać propagandowy program DTVPisyjny.Tylko w Rosji i Białorusi takie bzdury Nie czytaj podpuch i idiotyzmów z Gazety Polskiej.Ogarnij się w prymitywnym myśleniu.Wy naprawdę nie wiecie co dzieje się w Polsce a My wiemy co będzie.Będą przegrane przez ciemnogrodzian pisoskich wybory i Trybunały Stanu.W pierwszej kolejności odpowie PAD
Pisowski nierząd powoli zaczyna pękać.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2016 r., godz. 23.19
Właśnie wróciłem spod Sejmu. Poniedziałkowy stalowy płot rozebrali! A pajac zwany dalej prezydentem kaja się w telewizji (kurwizji) mówiąc, że wszystkie te ostatnie wybryki pisu to tylko luźne pomysły, żadne tam konkrety. Prawdę mówił Prezydent Lech Wałęsa, że na Kaczora trzeba porządnie tupnąć i się wystraszy bo to tchórz.
Dodane przez Korek, w dniu 22.12.2016 r., godz. 00.14
Dzięki Eychler. Daj znać jak będziesz jechał na Sejm. Chętnie z Tobą pojadę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.12.2016 r., godz. 08.50
Jadę dziś o 12.00, chętnych proszę o przyjście na Pułtuską 27. Wyjazd busem. Wracam z Wawy ok. 22
Dodane przez opozycja, w dniu 22.12.2016 r., godz. 11.35
Po zagarnięciu Trybunału Konstytucyjnego....Konferencji na której nie było nawet jednej flagi Unijnej i nie można było zadawać pytań, łamaniu prawa przez PAD,który jako prawnik powinien wiedzieć,że stanie na 100% z innymi przed Trybunałem Stanu.Pani Joanna Szczepkowska powinna ogłosić że W POLSCE SKOŃCZYŁA SIĘ DEMOKRACJA..Jeszcze jedno do osobnika z godz 20.02. czyli najprawdopodobniej Głowackiego !!!!"Szanuj bliźniego swego jak siebie samego" a Twoje "toto" będzie długo pamiętane..BRAWO EYCHLER !!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 11.38
GŁOWACKI POJMIJ WRESZCIE,ŻE EYCHLER NIE JEST SAM W MIEŚCIE !!!!!!!!!
Do mściwej istoty z 20.02
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 13.11
Pis rozlicza UB-eków.Sknocona jak wszystkie ustawy.Wrzucająca wszystkich do jednego worka.Nawet po dniu pracy.Będą skargi do Strasburga.Będą wypłaty odszkodowań z Naszych podatków.Polska straci miliony przecz nieudolne rządzenie Pis-u.NIE STOSUJE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ.Oj szkoda publicznego grosza.
Do niezrownowazonego seledynowego
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 14.26
Chlopie do reszty odleciales. Stan zdrowia pogarsza sie z dnia na dzien. Widzisz i czujesz samego siebie w kiilku osobach i te halucynacje przekazujesz w komentarzach. Uswiadom sobie,jezeli jeszcze potrafisz,ze POziomem POgardy i arogancji demaskujesz sie i jestes skazany na calkowita marginelizacje jako Polityczny Odpad. Przez twoja bezczelnosc i przez takie chamskie i wulgarne zachowanie pelo i nowowstecznej przegrywacie coraz mocniej z Narodem Polskim.
Do eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 14.37
Zapomniales dodac,ze bus bedzie podstawiony w srodku twojej chalupy,bo na zewnatrz pod podanym adresem taki wehikul nie czkal. Znowu te same konfabulacje i przywidzenia. Eychlej jestes jak samotny bialy zagiel ( lajba) bez szansy na towarzystwo.
Dodane przez ..., w dniu 22.12.2016 r., godz. 19.39
Seledyn nie jest sam w mieście? Serio? To mówisz, że mamy tu więcej takich co leków nie biorą?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 20.38
TYLKO CHORZY MÓWIĄ I MYŚLĄ O ZDROWIU I LECZENIU.Josek Lecz się z choroby w kolorze seledynowym.Nie zanudzaj czytelników swoimi w kółko to samo rzygawinami.Wyłącz się i nie psuj powietrza na tym forum
do ..., 22.12.2016 r., godz. 19.39
Dodane przez krystyna p., w dniu 22.12.2016 r., godz. 20.48
masz rację ..., w tym mieście jest bardzo dużo takich co leków nie biorą bo i po co mają brać.tylko chorzy propisowcy ustawiają się w kolejkach na ul Kościuszki do doktor ....... psychiatry. A słyszałam, że nawet jest jakiś delikwent/ka z tej gazety co w kolejce stoi.Widocznie też wyznają kult jarosława a ciśnienie jest tak wielkie że potrzeba wspomagaczy.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 21.18
Urszulka Dudziak mófi prafdę.Sex jest do rozrodu a nie pszyjemności i będzie to w podręcznikach.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 22.00
Szanowna redakcjo Wyszkowiaka !! Jesteście jedynym forum do w miarę swobodnego wypowiadania się mieszkańców naszego miasta.Nie słuchajcie typków typu nienawistny Głowacki.Pis nie pokona demokracji.NEVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 22.13
Kroić weas i solić.Taka wasza przyszłość pisiory.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.12.2016 r., godz. 22.59
Pani Judyto, pani dziecko jest chyba odrobinę przekorne. Z jednej strony lekki ton tego wydania "Okiem rzuciłam" jest jak najbardziej na miejscu, z drugiej ta sama uwaga dotyczy świątecznych życzeń. Ja chciałbym dołączyć do życzeń skierowanych do wszystkich. Dla pani, całej redakcji i czytelników Wyszkowiaka. Spokoju, radości, rodzinnej atmosfery. Wiary, nadziei i miłości. Siły, zdrowia i prawdziwych przyjaciół. Pozdrawiam i dziękuję za ciekawe uwagi, spostrzeżenia oraz felietony z całego roku.
22.13 wygrazasz sie seledynowy
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2016 r., godz. 23.35
Kroic i solic przydaloby sie twoj jezor, bo mozgu sie u ciebie nie doszuka. A swoja droga takie grozenie,przez niezrownowazonego osobnika moze byc niebezpieczne i powinien byc jak najszybciej izolowany w warunkach szpitalnych. Co ci z nowowstecznej i pelowcy cpaja,ze tyle w nich agresji i wynaturzenia. Tak jak seledynowy pelniacy tam funkcje porzadkowego,on. juz nie wie jak sie nazywa, w jakim miescie mieszka,poucza redakcje co ma robic, i pisze idiotyzmy ktore towarzysza pewnym zaburzeniom i taki nigdy nie uwierzy ze jest chory. Tylko czekac jak oglosi sie Rasputinem alb Mesjaszem.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2016 r., godz. 08.19
W Wyszkowie PO Nowosielskiego i Mroza i PiS Sobczaka i Andrzejewskiego to jedna ekipa, więc dlaczego taka wielka nerwowość i bardzo mocne nienawistne słowa. Jedynie Głowacki i jego klub GP popiera politykę Kaczyńskiego i zjednoczonej prawicy ale robią to w sposób inteligentny i przedstawiają sensowne argumenty. W Wyszkowie postkomuna rządzi wyraźnie i wiele jeszcze wody w Bugu przepłynie zanim to się znacząco zmieni. W Warszawie przekraczane są kolejne granice przez PO-Nowoczesną i to jeszcze potrwa bo są dobrze wspomagani finansowo. Kijowski jak go zapytano w Słupsku, kto go utrzymuje odpowiedział, że rodzina. Wiemy jaka rodzina. Dobrze, że rządzi zjednoczona prawica bo w odwrotnym kierunku, gdyby rządziła PO-Nowoczesna to ich kumple z liberalnej Europy zgodziliby się dostrzelania do zwolenników prawicy w obronie liberalnej demokracji. Komorowski aż pieje, że posłanka Pawłowicz była popychana i lżona. Jesteśmy rozgrywani przez obie strony konfliktu, jak różnie wgląda narracja w mediach TVP, TVP info i Republice a inaczej w POLSAT, TVN,TVN24 czy innych. Dlatego odpocznijmy podczas tych krótkich świąt i wyłączmy telewizor. Życzę wesołych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.
że szczęka opada
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2016 r., godz. 15.18
taki był koncert Żaka w Miejskiej Bibliotece!
Sobczak w nowosielskim sosie?
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 23.12.2016 r., godz. 17.08
Nie jest najważniejsze kto rządzi, tylko w jakim stylu. Dlatego Nowosielski z Sobczakiem nigdy wyżej już nie podskoczą. Tu w grajdołku decydują interesy, ale nikt nie chce takich trzecioligowców widzieć w parlamentarnych ławach, nawet koledzy się smieją na taką wizję.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 23.12.2016 r., godz. 18.45
Nie kręć ola z 08.19. Fajnie zaczynasz dzień w Urzędzie. Po rzekomą krytyką atrapy burmistrza próbujesz konfliktować prawicę? Wielu jak Sobczak współpracuje w burmistrzem jako burmistrzem Wyszkowa, bo inaczej się w pewnych sprawach, póki co, nie da. Z Nowosielskim jako takim, coraz mniej ludzi chce mieć doczynienia. PiS i GP to właściwie jedno. Różnice są natury kosmetycznej. Wesołych świąt :) smacznego śledzika i karpia.
Gloria Dei et pax hominibus !
Dodane przez Josek, w dniu 24.12.2016 r., godz. 11.25
Na Swieta Bozego Narodzenia wszystkim skladam serdeczne zyczenia ..... Takze tym w odcieniu seledynowym i czerwonym, aby Bog dal im rozum, wiare, powage i uczciwosc oraz zdolnosc zrozumienia prawdy i przemyslenia swoich zachowan...!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.12.2016 r., godz. 15.02
Josek !! Nie PISz o Bogu bo do diabła ci bardzoooo bliziutko.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.12.2016 r., godz. 15.56
BRAWO KSIĘŻE BISKUPIE TADEUSZU PIERONEK.JESTEŚ WIELKI !! A Wy zamiast oglądać propagandę jak w stanie wojennym, Dzienniki Telewizyjne w TVPis posłuchajcie prawdziwego księdza.
Dodane przez AWP, w dniu 24.12.2016 r., godz. 16.08
Paniu Justynie, Judycie i reszcie redakcji orazwszystkim czytelnikom i komentującym życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Chociaż smutna jest ta nasza najpiękniejsza w Wyszkowie ulica, wszystkiego dobrego władzom powiatowym Życzymy.
Do 15.56
Dodane przez Edward, w dniu 24.12.2016 r., godz. 20.21
Panie Marku, piszesz,ze Panu Joskowi bardzo bliskich do diabla, absolutnie nie zgadzam sie z tym bo przeciez ty nie jestes diablem,napewno nie jestes az tak zlym czlowiekiem,to tylko chorobe.
do Josek
Dodane przez Anonim, w dniu 24.12.2016 r., godz. 21.17
W Wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem.
do Edek czyli Josek
Dodane przez Anonim, w dniu 25.12.2016 r., godz. 21.08
Edek !! Ostro popiłeś w Wigilię. Josek to nie jest Pan.
Ad vocem : "i kaftan bezpieczenstwa powinien byc na miare szalenstwa"/ S.J. Lec
Dodane przez Josek, w dniu 26.12.2016 r., godz. 00.21
Szanowny seledynie esbecy musza cos na biskupa Pieronka miec, ze az tak sie udziela politycznie... Ale odniose sie do innej sprawy... Od kilkunastu dni Kijowski i jego banda obwisiow urzadza pod Sejmem " szopke b...ez ...na ... dzie.. jo...wa" ..... Kijowski gra po przyprawieniu mu rogow , zapewne diabla/ rola w sam raz dla niego/, a ty seledynie albo barana , albo osiolka ------- mowiacego oczywiscie ludzkim glosem....
Dodane przez PSLowski cham, w dniu 26.12.2016 r., godz. 11.41
​Nietypowe życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia postanowił złożyć radny PSL z Gorzowa Wielkopolskiego. Jego twórczość została opublikowana w powiatowym biuletynie. – Te życzenia miały być wesołe, z przymrużeniem oka. Życie w ostatnim czasie jest wystarczająco dołujące, chciałem, żeby te życzenia były inne od pozostałych – powiedział radny w rozmowie z „Gazetą Lubuską”. Życzenia świąteczne: ".... Żeby święta takie były, jak piersi co nas wykarmiły: ciepłe, obfite, wspaniałe, przyjemne, pachnące i białe. Święta cudowne, święta magiczne i takie .... takie śliczne.
Do Anonim 25 .12 g. 21.08
Dodane przez Edward, w dniu 26.12.2016 r., godz. 16.05
Biedny seledynowy kubraczku, nie utozsamiaj mnie z twoimi ciagotkami. Przelicz lepiej ile od dawna wlewasz w siebie,mawiajac setuchna z rana lepsza niz smietana,a glupoty co piszesz to napewno nie PO trzezwemu. Ostatnio wymarzles pilnujacc tych co w ciepelku palili swiece,to z rozgrzewanim wnetrza przeholowales i takie teraz cieniutkie wypociny piszesz. Nastepnym razem zapal koksownik,to przypomni ci ,,kulturalne zachowania" w stanie wojennym i piersiowka szybciej zaskutkuje.
Do redakcji "W"
Dodane przez Anonim, w dniu 26.12.2016 r., godz. 21.33
Rok 2017 nie będzie,tak jak nie jest rok 2016 rokiem "POZYTYWNYCH ZMIAN".Równia pochyła.Polska tonie.Totalny chaos w polityce krajowej i zagranicznej.Ciągłe konflikty z U.E. Wygaszanie Państwa prawa.Zlikwidowane wolne media (wszystkie klepią co Pis nakazuje a każdy ma za to płacić abonament).Propaganda w tych programach odbieranych przecież przez wszystkich polaków wpływa BAAAARDZO ZNACZĄCO NA WYNIKI POPARCIA DLA PARTII W SONDAŻACH !!!!!!!!!! Rozdmuchany socjal.Walka z niezależnym sądownictwem.TOTALN zadłużanie Państwa skończą się w Polsce odsunięciem od władzy pisowców wcześniej niż myślicie.NIE NAZYWAM SIĘ MAREK EYCHLER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Optymistycznie., w dniu 27.12.2016 r., godz. 09.55
Rok 2017 będzie rokiem gospodarki. To będzie trudny rok bo w Europie panuje chaos ale nastąpi uspokojenie nastrojów bo w Francji czy Niemczech będą wybory, prezydenckie lub parlamentarne. Następują też zmiany na stanowiskach w UE. Morawiecki wprowadził szereg pozytywnych zmian, których efekty przyjdą w przyszłym roku, wielu przedsiębiorców, którzy doszli do maximum swoich możliwości będą mogli spróbować zwiększyć swoje możliwości dzięki pomocy państwa w eksporcie albo połączyć się w większe grupy. Rząd B. Szydło próbuje przedstawić zręby polityki przemysłowej państwa, która będzie ważna dla biznesu. Dojdą wreszcie inwestycje z funduszy UE, jest konsumpcja, równomierna na terenie kraju z 500+. Oczywiście państwo nadal się zadłuża, zadłużenie dojdzie do 53 % ale nie jest to jeszcze niepokojące. Zawsze jest opcja na podwyższenie podatków dla najbogatszych do 40 %, co biznes przyjąłby pewnie z oporem ale i zrozumieniem. Jeśli Morawiecki "rozbuja" gospodarkę na nowych zasadach, innowacyjności, to będzie to duży sukces na przyszłość. Co do prawa to pewnie będą napięcia ale już nie takie jak w 2016 roku. Nowy TK nie będzie polityczny jak za Rzeplińskiego,będą pewnie zmieniane co pewien czas obostrzenia poprzez nowelizacje ustawy o TK, minister Ziobro mniej jest w telewizji a więcej pracuje i wyrabia sobie markę dobrego szeryfa, sędziowie będą musieli bardziej stanowczo zwalczać swoje czarne owce. Polska staje się coraz mniej teoretyczna, wzmacniają sie instytucje państwowe. Co może martwić to takie poczucie w PiS, że państwowe jest lekiem na całe zło. Nie do końca jest to prawda i tu widzę największą możliwość kryzysu. Nierozsądne działania opozycji na arenie wewnętrznej i zagranicą w walce o władzę jak również nieodpowiedzialne działania misiewiczów obecnej władzy mogą doprowadzić do takiego kryzysu, z którego się przez wiele lat nie wygrzebiemy, ale liczę tu na rozsądek polityków i Polaków. Rok 2017 będzie dobry a 2018 jeszcze lepszy. Dlatego miejmy w sobie tą cząstką optymizmu i celebrujmy ją.
Dodane przez Optymistycznie., w dniu 27.12.2016 r., godz. 10.39
Co do wolnych mediów to nie widzę tu zagrożenia. Za rządów PO-PSL istniała tylko jedna narracja, prorządowa i antypisowska. Teraz inna jest narracja (prorządowa) w mediach TVP, inna w mediach prywatnych(PO-Nowoczesna) a w mediach społecznościowych pełen pluralizm. Z czasem skrajne narracje będą się do siebie zbliżać, prorządowe będą nieraz krytyczne, prywatne będą pokazywać też sukcesy władzy bo dziennikarzy nie da się zagonić do propagandy. Popatrzmy na nasz lokalny rynek, został tylko Wyszkowiak i NW, pozostałe są tylko nadrukowanym papierem wychwalającym nachalnie władzę. Co do niezależnego sądownictwo to co to jest, sędzia na telefon jak sędzia M. a może sędzia umawiający się z prasą ? Sądy powinny być miejscem gdzie jest prawo i sprawiedliwość. Co do konfliktów z UE to są one wydumane. Demokracja liberalna jest w konwulsjach i nerwowo reaguje. Władza złagodziła spór w TK a Timermans nadal chce reagować w tej sprawie, Tusk straszy Kaczyńskiego, że mu nie daruje i wprowadzi sankcje, UE chce debatować na temat Polski na wniosek Petru, PO i socjalistów w dniu 13 grudnia, w dniu tragicznym dla Polski. To kto tu prze do konfliktu ? Nie podoba się legalnie wybrana przez Polaków władza. Gdybyśmy posłuchali się UE to podobnie jak inni w UE trzęślibyśmy portkami przed islamistami. A tak mówimy im fuck off. I nie jest obraźliwe ale jest to troska o nas wszystkich, którzy widzą zagrożenie ze strony dość licznej grupy islamistów nam nieżyczliwych.
Do 21.33 czyli zamotanego seledynowego
Dodane przez Anonim, w dniu 27.12.2016 r., godz. 14.02
Rokowania nie daja nadzieji,choroba w szybkim tempie postepuje, osobnik piszac komentarze wypiera sie swojego nazwiska,a przeciez nie kto inny tylko on moze pisac takie klamstwa i konfabulacje bedace wytworem chorej wyobrazni. Moze odpoczynek troche zlagodzi nastroj,ale zapomnialem,ze bedzie zebral o jedzenie dla tych co zawsze zarli nie za swoje.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.12.2016 r., godz. 20.46
Kościół katolicki powoli dochodzi do wniosku,że źle zainwestował swoje uczucia w Kaczyńskiego i partię jego.
Polonia w USA -KOD organizacją terrorystyczną
Dodane przez Anonim, w dniu 27.12.2016 r., godz. 23.46
Polonia Institute (Instytut Polonia) - przedstawiający się jako "intelektualny lider polskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych" - deklaruje w piśmie zamieszczonym na swojej stronie internetowej, że pragnie "aktywnie promować i chronić interesy Polski, Polskiego Narodu i Polonii w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie". Autorzy listu wyrazili "zaniepokojenie ostatnimi działaniami używającej przemocy i terrorystycznej organizacji KOD, którą niedawno zawiązano w Polsce". Zapowiedzieli też: "zwrócimy się do amerykańskiego rządu o zaklasyfikowanie KOD-u jako organizacji terrorystycznej" i o odrzucenie starań wizowych "członków tego niebezpiecznego ramienia międzynarodowego terroryzmu". W swoim piśmie uzasadnili, że "przywódcy KOD otwarcie nawołują do destabilizacji kraju" i "co więcej, deklarują użycie broni palnej i ukrytej broni". Zdaniem Instytutu Polonia działania KOD-u niosą niebezpieczeństwo, gdyż wielu jego członków to "dawni funkcjonariusze byłej komunistycznej tajnej policji". Autorzy listu piszą też, że "KOD ustanowił swoją silną obecność w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie w Kalifornii, Chicago, Waszyngtonie". Ostrzegają, że "planuje on wykorzystanie przemocy w protestach tu, w Stanach Zjednoczonych, tak jak niedawno czynił to w Warszawie". Wobec tego Instytut Polonia deklaruje poparcie dla udzielenia przez polską ambasadę i polskie misje dyplomatyczne "zdecydowanej odpowiedzi na takie bezprawne działania" KOD-u i wyraża swoją gotowość do "pomocy polskim misjom dyplomatycznym w stawieniu czoła wszelkim nieodpowiedzialnym działaniom postkomunistycznej kliki w Stanach Zjednoczonych".
kto rozwalił solidarność
Dodane przez Stynka, w dniu 28.12.2016 r., godz. 11.18
bo ,że się sypie to nie ulega wątpliwości
znowu fajerwerki będą smrodzić
Dodane przez alutka, w dniu 28.12.2016 r., godz. 15.37
Judyto, Twoje felietony tak naprawdę są lekceważone. Piszesz o sprawach lokalnych, oceniam że dosyć fajnie. Tymczasem dyskutanci zajmują się wielką polityką. Mnie to męczy bardzo. Niewyżyci politycznie. Wkrótce sylwester. Powietrze w Wyszkowie jest zima baardzo zanieczyszczone. Osoby z troszeczkę słabszymi płucami, alergicy będą cierpieć. Ludność wyszkowska dokonuje szerokich zakupów fajerwerków i będzie odpalać, hałasować smrodzić tymi czarcimi chińskimi badziewiami. Może Rada Miasta wyda zakaz dla tego wątpliwego biznesu i wątpliwych atrakcji?
Psy trzęsą się ze strachu
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2016 r., godz. 16.15
w takich grzmotach . Mój Azor Sylwestra spędzał w łazience i dlatego nie na serce zszedł. Myślę ,że radni jednak tak daleko nie posuną się , by zakazać odpalać kolorowe , zimne ognie w większych wymiarach i należy niestety te hałasy, dymne smrody przetrwać. Do Siego Roku!
Dodane przez Aśka, w dniu 28.12.2016 r., godz. 18.12
Matka Martyny Bogusławskiej , Jolka Wisniewska też wszystko wygrywała. To po prostu nazywa się mieć talent.
Święta rodzina w szopce
Dodane przez Anonim, w dniu 28.12.2016 r., godz. 19.11
temat ten zainteresuje z pewnością wszystkich, nie tylko uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez Karpińskiego w gminnym Domu Kultury w Brańszczyku.
Dodane przez dlaczego jeszcze władza a nie opzycja, w dniu 29.12.2016 r., godz. 14.29
Alutko, ja nie lekceważę felietonu pani Judyty i spraw lokalnych ale obecnie wiele ważnych spraw, także tych lokalnych rozgrywa się w Warszawie i jest rozstrzygana na szczeblu centralnym między władzą a opozycją. Oni czyli zjednoczona prawica kontra PO-Nowoczesna-PSL walczą na poważnie i jak przekroczą granice smaku, bo granicę przyzwoitości przekroczyły obie strony to ludzie przyzwoici mogą wspierać Ruch Kukiza. Na obecnym etapie wskazówka racji jest jeszcze po stronie władzy a ostatnie zdarzenia w Sejmie i jego otoczeniu to potwierdzają. Dochodzi do groteski gdy opozycja mówi, że walczy o demokrację i praworządność a z drugiej strony ta sama opozycja blokuje obrady Sejmu, okupuje budynek parlamentu i uniemożliwia marszałkowi Kuchcińskiemu prowadzenie obrad i uchwalanie prawa. Schizofrenia.
do Alutki...
Dodane przez Josek, w dniu 29.12.2016 r., godz. 20.37
Droga Alutko, badzmy troszeczke tolerancyjni --- sylwester jest raz do roku i ten "smrod" po fajerwerkach nastepnego dnia bedzie juz nieobecny. Proponuje pozamykac okna , to rowniez i halas bedzie mniej uciazliwy... Natomiast smrod polityczny , jaki zostawil po sobie prezio Rzeplinski w TK i banda Tuska w tzw. " demokratycznym parlamentaryzmie " juz nam bardzo doskwiera i czuc bedzie go jeszcze przez wiele, wiele lat..!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam , takze tych niewyzytych politycznie.......
Panie Marku
Dodane przez Anna, w dniu 29.12.2016 r., godz. 21.47
Czy Sylwestra też spędzamy przy koksowniku pod Sejmem?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.12.2016 r., godz. 09.08
Wasz naczelny naczelnik spędził szczególnie dużo czasu strajkując w stanie wojennym przy koksowniku.Nijak nie kojarzę gdzie to było.Chyba pierzynowo dolne.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.12.2016 r., godz. 15.02
Nie obchodzi mnie gdzie, kto był w stanie wojennym. Obchodzi mnie za to co robił po stanie wojennym, czy nie "zaprzedał duszy dziabłu" i czy ktoś, gdzieś go nie " trzymał za jaja" za zdradę rodaków.
Jam jest Jacek Soplica , ojciec Tadeusza!
Dodane przez Stańczyk, w dniu 30.12.2016 r., godz. 16.38
i tak raz na jakiś czas popadamy w romantyzm. Widać chyba to lubimy , skoro tak się u nas dzieje. Teraz już Moskal we wsi nie stoi. Nie ma potrzeby iść przez zboże. Znaczy się na około. Nawaleni jak stodoła rzadziej po pijaku już prawią kazania. Dlaczego więc po 37 latach ktoś wycina hołubce o koksownikach ?! Skóra na baranie w większości przecież też podzielona. Buławę na tym etapie historii dzierży jednak kawałek z Wiesława Gołasa - ,, W Polskę idziemy drodzy panowie " - ,,... a potem wyśnimy SEN KOLOROWY , SEN MALOWANY z twarzą wtuloną w kotlet schabowy panierowany... ". Teraz już pozostaje śpiącemu odpowiedzieć na zgotowany, przypalony bigos. A morał ? Morał jest od dawien dawna kolorowy !Jeżeli ktoś chce niech wita Nowy Rok przy koksownikach.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.01.2017 r., godz. 17.17
Dla jasności, pulwy to w gwarze kurpiowskiej bagna. W tym przypadku to bagna w starorzeczu Narwi. Bez względu na porę roku takich wypraw jak do Wicentowa tylko pozazdrościć.
do 15.02
Dodane przez Anonim, w dniu 02.01.2017 r., godz. 21.09
"Nie obchodzi Cię człowieku WAŻNA część życiorysu" człowieka ????????????!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 03.01.2017 r., godz. 09.24
Też ciamajdan wybrał sobie niezłych przywódców. Jeden Petruniusz wybrał się z kochanicą Joanną na portugalską Maderę a drugi ojciec Mateusz jest w grupie alimenciarzy, którzy zalegają na rzecz dzieci w sumie kilka miliardów złotych. A przedstawiciel wyszkowskiego KOD z rodziną i o resztkach jedzenia, przy warszawskim koksowniku, broni demokracji, która w Polsce jest w pełnym rozkwicie. Można i tak.
to się przejechałam
Dodane przez Zośka, w dniu 03.01.2017 r., godz. 14.08
a tak dobrze z oczu mu patrzyło.
Czy balet śpiewa?
Dodane przez Anonim, w dniu 03.01.2017 r., godz. 18.43
ale wraz z Sylabą też na premierę zaprasza.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl