Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Śmieci będą odbierane częściej

(Zam: 21.12.2016 r., godz. 13.12)

Nie raz w miesiącu, ale w okresie wiosenno-letnim częściej będą odbierane śmieci od mieszkańców gminy Zabrodzie. Nowy harmonogram wywozu odpadów ma obowiązywać od 1 stycznia 2017 r.

Radni gminni zmienili prawo lokalne dostosowując je do zaleceń Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Do tej pory firma MPK Pure Home z Ostrołęki przyjeżdżała do mieszkańców poszczególnych sołectw raz w miesiącu zabierając śmieci zmieszane i segregowane. Takie rozwiązanie będzie stosowane nadal od października do marca. Od kwietnia do września śmieci (zmieszane i segregowane) będą odbierane dwa razy w miesiącu. Dotyczy to zabudowy jednorodzinnej, wielorodzinnej, a także nieruchomości niezamieszkałych, gdzie powstają odpady.
– Dochodzi do tego obowiązek nałożony na gminę gromadzenia przeterminowanych leków. Wcześniej były one przyjmowane przez apteki – tłumaczył podczas listopadowej sesji Rady Gminy wójt Tadeusz Michalik.
Jak zapisano w uchwale, „Przeterminowane leki należy wydzielić ze strumienia odpadów komunalnych i przekazać je do specjalistycznych pojemników znajdujących się na terenie PSZOK (Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów – przyp. red.) Gminy Zabrodzie”.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl