Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

„To tylko nowy, dziwny twór”

(Zam: 14.12.2016 r., godz. 14.08)

Nauczyciele z Gimnazjum nr 2 uważają, że użycie przez burmistrza słowa „reaktywacja” może wprowadzić opinię publiczną w błąd co do przyszłości Szkoły Podstawowej nr 4. „A to przecież nie jest reaktywacja.

To tylko nowy, dziwny twór, będący szkołą niepełnosprawną” – piszą w kolejnym liście otwartym skierowanym do mieszkańców, który drukujemy poniżej.

***

Szanowni Mieszkańcy Wyszkowa
Dochodzą do nas głosy, że nasza akcja reaktywacja SP4 odniosła sukces. Bardzo tego pragniemy, ale na razie tak nie jest.
Niefortunne użycie w decyzji Pana Burmistrza słowa „reaktywacja”, mogło wprowadzić opinię publiczną w błąd. Sprawa dotyczy opublikowanej decyzji Burmistrza Nowosielskiego o sposobie wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie.
Zgodnie z definicją tego wyrazu w słowniku Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Reaktywacja oznacza ono wznowienie funkcjonowania, powrót do dawnej działalności. Zatem gdyby intencją Pana Burmistrza była reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 4, to zdecydowałby o jej powołaniu ze wszystkimi klasami. Bowiem wznowić można coś, co było. W Szkole Podstawowej nr 4 były klasy I-VIII.
Dlatego wcale zamiarem Gminy nie jest reaktywowanie SP4, lecz otworzenie pod tą nazwą kilku klas. Przewidujemy, że SP 4 w takiej formule nie dotrwa do jej wypełnienia wszystkimi klasami, ponieważ wcześniej zostanie zlikwidowana. Potwierdza to tabela, z której wynika, że zapełnianie SP 4 wszystkimi klasami trwałoby do roku szkolnego 2025/26. Tymczasem Pan Burmistrz w roku szkolnym 2017/18 chce utworzyć tylko klasy zerowe, pierwsze i siódme Szkoły Podstawowej nr 4. A to przecież nie jest reaktywacja. To tylko nowy, dziwny twór, będący szkołą niepełnosprawną.
Dlatego nadal zwracamy się do Państwa o wsparcie w naszej #AKCJAreaktywacjaSP4. Liczymy na Wasze głosy na TAK za reaktywacją Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami I-VIII. Zagłosować można w formularzu na naszych stronach internetowych oraz w zbieranych na mieście listach poparcia.


Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie

Komentarze

Dodane przez Adelajda, w dniu 14.12.2016 r., godz. 14.59
Burmistrz to stary manipulator, więc uważajcie. Cała zabrodzka ziemia jest z Wami i trzyma kciuki.
Dodane przez Pała, w dniu 14.12.2016 r., godz. 15.53
Mało Wam było ostrzeżeń, że t...... i jego szałajda jest poniżej poziomu, jaki powinien reprezentować włodarz naszego miasta. Milczeliscie jak zwalniał i likwidował. Niektórzy z powodu kotleta w Baśniowej poczuli się jak w 7. niebie. Towarzywo, elyta... i okazuje się, że kotlet w połączeniu z wodą sodową potrafi brutalnie rzucić na glebę! Jak się czuje teraz zrobiona bez mydla przez t....... nauczycielska elyta?
Dodane przez Jan, w dniu 14.12.2016 r., godz. 16.32
Pała, nie sadź się bo nie masz podstaw, takie są prawa demokracji. Nawet z takim określeniem wyżej tył... nie podskoczysz!
Dodane przez Czytelnik, w dniu 14.12.2016 r., godz. 16.41
Nie nauczysz jak się sam nie przekona. Z całego zamieszania z likwidowania szkolnego zaplecza, ludziom najbardziej utkwiła nauczycilska bierność i brak wsparcia dla zwalnianych przez Nowosielskiego sprzątaczek i kucharek szkolnych. To były chyba czasy tego kotleta w głośnej "Baśniowej". Teraz wam on chyba staje w gardle.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2016 r., godz. 18.17
czytelnik ma rację - bierność nauczycieli gdy zwalniano sprzątaczki i kucharki trudno zapomnieć. Panie i tak zarabiały najniższą pensję, albo niewiele ponad. Zostały same a Wy nauczyciele teraz mówicie o dobru dziecka A stołówki - nie były istotne dla dobra (zdrowia) dzieci? Wcale mi Was nauczyciele nie żal. Dlaczego uważacie się za ważniejszych niż panie sprzątające lub kucharki? Bo lepiej piszecie pisma, bo głośniej krzyczycie?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2016 r., godz. 18.22
"To tylko nowy, dziwny twór, będący szkołą niepełnosprawną" - o co chodzi tą niepełnosprawnością? czuję się urażona, Piszący nauczyciel powinien użyć słowa "niepełnoprawna" "niepełna" "niepełnowartościowa" ipt. ale w żadnym wypadku "niepełnosprawna" . To jest niesmaczne, mam nadzieję, ze to omyłka pisarska redakcji. Jak szkoła może być NIEPEŁNOSPRAWNA - co za nauczyciele !!!!
Dodane przez Odejdź już, w dniu 14.12.2016 r., godz. 18.47
Kłamstwo, występuje w wielu dziedzinach życia jako naturalna tendencja instynktu obronnego lub ofensywnego. Do kłamstwa szczególnie skłonne są osoby małowartościowe lecz ambitne. Wiele postaw motywacyjnych decyduje o zeznaniach nieszczerych np. obawa przed odpowiedzialnością karną, obawa przed kompromitacją moralną, tendencje do przesady lub chęć zwrócenia na siebie uwagi.
Dodane przez Sebastian, w dniu 14.12.2016 r., godz. 19.02
Rzeczywiście nauczyciele tej szkoły zawiedli i rodziców i uczniów. Kto z nich przeciwstawiał się zamiarom zalewskiej, a przecież to przez jej nieprzemyślane zamiary doszło do tego chaosu. Wywierają presję na burmistrzu, zamiast domagać się od rządu zaprzestania dewastowania szkół. Jakoś mi tych nauczycieli nie żal. Nie walczą o uczniów tylko o swoje etaty.
Dodane przez ?, w dniu 14.12.2016 r., godz. 19.15
To sie okazuje, że to kolejny nowowsielski PO-tworek. Jle jeszcze?
Dodane przez ela, w dniu 14.12.2016 r., godz. 19.31
Panie burmistrzu, pycha kroczy przed upadkiem.
Okiem rzuciła i poraziła
Dodane przez Men, w dniu 14.12.2016 r., godz. 20.24
Polecam wszystkim nauczycielom krótki komentarz Judyty zamieszczony obok, który dotyczy spotkania zorganizoanego przez outsidera Karola Pękula, mającego wyjść z odsieczą Nowosielskiemu. Pani Judyta w prosty i zrozumiały sposób nokautuje argumenty wyciągniętego z kapelusza specjalisty. Głowy do góry, jesteśmy z Wami, nawet gdy batalia o szkołę będzie musiała trwać do wyborów. Judyta pokazuje, jak są naiwni i w ogóle beznadziejni. Pozdrawiam.
Dodane przez ;), w dniu 14.12.2016 r., godz. 20.56
Rafałek trąci mi paprotką burmistrza, bo to właśnie paprotka jest twarzą tego całego zaklinania rzeczywistości. Ona szykowana przez Nowosielskiego na burmistrza w kolejnych wyborach. Baśniowa wizja, co?
Jednak op.......
Dodane przez Wiesiek, w dniu 14.12.2016 r., godz. 21.48
Kochani tu chodzi o teren przyszkolny, On nie odpuści, bo koło nosa przeszły by duże pieniądze !
Dodane przez Ostrowyianka, w dniu 14.12.2016 r., godz. 22.39
Ja tak właśnie odebrałam, ten sukces odtrąbiony. Poszedł komunikat, że będzie szkoła nr 4 i pomyślałam sobie, że dobrze się stało. Teraz z Wyszkowiaka się dowiaduję, że stało się coś dziwnego. Nie można tego gdzieś zgłosić? Od początku nie ufałam tej blond piękności Kowalewskich.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2016 r., godz. 00.16
Masz rację Men, skąd się ci fachowcy od oświaty biorą. Ma rację pani Judyta, zamiast poszukać najlepszych rozwiązań, Pękul i Linowski z Nowoczesnej wolą protestować, przedstawiają dziwaczne argumenty za gimnazjami,których nie da się obronić bo sami widzimy z własnego doświadczenia, rodzice są mądrzejsi z wiedzy ogólnej od swoich dzieci po tym systemie z gimnazjami. W Polsce widzimy wielki skok cywilizacyjny i dlatego młodzież jest biegła w nowych technologiach ale jak zabraknie energii elektrycznej to są kompletnie bezradni. Małych szkół wiejskich już nie ma, bo samorząd je zlikwidował, w gimnazjach nie są zgodne z prawem wprowadzanie specjalizacji czy specjalności jak oszukują w telewizji. Jedno moje dziecko było na specjalności a drugie już nie bo takie możliwości zlikwidowano itd. wójcik z ZNP jest opłacany z naszych podatków, podobnie jak cwaniak Broniarz. Takich powinno się gonić bo zamiast pomagać w walce z samorządami, które będą wprowadzać reformę, oni wzywają do walki z PiS Walczcie o swoje bo nie macie co liczyć na innych, znacie ich zdanie, bardziej was sprzedadzą niż pomogą. Do wyborów samorządowych i tak macie ochronę, że was nie zwolnią.
Dno..
Dodane przez Rew, w dniu 15.12.2016 r., godz. 07.04
Cóż sądzić o nauczycielach, którzy odwołują się do Wikipedii... Wystawiają sobie tym samym negatywną ocenę! Jak można użyć takiego określenia do określenia kogokolwiek! Wszak szkola to nie budynek, to społeczność... Może nie powinni uczyć naszych dzieci. Nie martwmy się o Nich. Caly czas należą do grupy uprzywilejowanej, są pod ochroną Karty Nauczyciela. Co mialy powiedziec sprzątaczki, zatrudniane wg Kodeksu pracy...Nauczyciele akademiccy Są wykształceni, na rynku pracy powinni sobie świetnie poradzić...
Dodane przez PO-tworki Nowosielskiego, w dniu 15.12.2016 r., godz. 08.21
Teraz władza postawiła na zwalczanie nauczycieli rożnymi Rew-ami, Rafałkami. Ludzie w swej znakomitej większości są z Wami nauczycielami, z władzą są przydupasy i różnego typu grupy zainteresowane jej trwaniem dla własnych korzyści.
Dodane przez Regina Rex, w dniu 15.12.2016 r., godz. 09.10
Tak DNO, my iemy, że paprotka to najbardziej wykształcUna osoba na Urzędzie. Doktor i żaden tu nauczyciel z wikipedią nie podskoczy. Ale nauczyciele zacytowali ją może w zapatrzeniu na ex prezydętego hrabiego KomoRuskiego? A mnie się wydaje, że zrobili tak ze wzgledu na sztab misiewiczów otaczających gburmistrza. Tak czy siak, nauczyciele mają raację.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 15.12.2016 r., godz. 11.51
Miasto jest zadłużone i końca tego zadłużania nie widać. Spirala zobowiązań się nakręca, a w kolejce po forsę stoi przedstawiciel Skarżyńskich, z którymi Nowosielski (podobno mediator) nie potrafił dojść przez szerg lat do konstruktywnego porozumienia. Wszyscy tę jego nieporadność będziemy spłacać. Niech odważni patrioci (chociażby lokalni) zainteresują się tym tematem. Panie Michale, skoro ma Pan już odwagę cokolwiek napisać dzięki cichym bochaterom sprzed lat. Niech się Pan wypowie i w temacie poczynań władzy. Może i Panu ktoś podziękuje.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 15.12.2016 r., godz. 17.06
Kotlet w baśniowej urata do symbolu zepsucia wyszkowskich elit. Smacznego ;)
KTO TO PISAŁ?
Dodane przez M, w dniu 15.12.2016 r., godz. 17.08
ODWOŁANIE SIĘ DO WIKIPEDII TO DNO !! Zresztą kto ma tam panować nad poziomem nauczania języka polskiego ?? Pani Obrostek, kiedy to ja chodziłam do tej szkoły, zostawiała swoją klasę i załatwiała wszystko, tylko nie uczyła polskiego...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.12.2016 r., godz. 01.34
Jeszcze raz powtarzam, ta deforma szkolnictwa nie wejdzie w życie, ale wy wszyscy też musicie w tym pomóc, za was teraz walczą inni.
Dodane przez POmoc, w dniu 16.12.2016 r., godz. 08.49
Tak jak ty pomogłeś nieporadnym, w tym Annie, w wyjeździe na demonstrację KOD. Nie spisałeś się, czego więc szukasz?
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2016 r., godz. 11.41
Ta władza to bolszewicy w ich najgorszym, sekciarskim wydaniu. Nie ugną się przed niczym za wyjątkiem zdecydowanego oporu społeczeństwa. Ani KOD, ani partie opozycyjne ani 'dziewuchy' sami tego nie dadzą rady zrobić. Koniec patrzenia z boku. Nie biorąc udziału w proteście wspierasz pis. Nie ma innego wyboru. Albo r.......... ten "nowy ustrój", albo on r.......... nam Polskę.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2016 r., godz. 17.34
Już nie masz odwagi sie podpisać?
Zrobi je każdy
Dodane przez Anonim, w dniu 17.12.2016 r., godz. 11.03
odgrzewane kotlety są niesmaczne.
Dodane przez zniesmaczona, w dniu 17.12.2016 r., godz. 23.13
Kotlety z baśniowej, wikipedia, inwektywy, wzajemne opluwanie... Czy nie rozumiecie, że po utworzeniu "szkoły" z klasami pierwszymi i siódmymi, nasze dzieci będą chodziły do szkoły na dwie zmiany? Ale co to was obchodzi...
Dodane przez Tedy, w dniu 18.12.2016 r., godz. 15.08
Seledynowy egzemplarz tak sie rozochocil w pisaniu klamstw i obelg,ze pewnie nie ma czasu na zmiany pampersa. Psy szczekaja,a dylizans jedzie dalej. PO rozrobach,gdzie ujawnilo sie esbecja i czerwona gawiedz,notowania PiSu w sondazach pojdzie w gore. Prawo i Sprawiedliwosc to Polska.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.12.2016 r., godz. 15.14
Muszka plujka( ola ) i zuczek gnojarek ( seledynowy ) zdyskfaliwikowani, KOD sie od nich odcina i dobrze, murzyn zrobil swoje i murzyn musi odejsc.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2016 r., godz. 08.37
PO-dziękujcie komu trzeba. Wyszków tonie, nie tylko w długach.
Dodane przez majka, w dniu 19.12.2016 r., godz. 13.01
Nauczycielom z Gimnazjum potrzebna jest pokora.Na szczęście moja córka już skończyła gimnazjum.Na palcach jednej ręki można policzyć wartościowych pedagogów. Reszta,po prostu brak słów.Dumni,butni ,głowy wysoko podniesione.To nie była dobra szkoła
Dodane przez AntyBox, w dniu 19.12.2016 r., godz. 13.29
Radnym potrzebna jest pokora. Na palcach jednej ręki można policzyć wartościowych ludzi w radzie. Reszta po prostu brak słów. Durni, butni, głowy wysoko podniesione. To nie jest dobra rada.
Dodane przez Wojna gangów, w dniu 19.12.2016 r., godz. 16.39
To nie jest dobry argument. Program rządu PO przewidywał także zwolnienia nauczycieli ze względu na niż demograficzny. PiS otrzymał to w spadku po PO i ubrał (bardzo inteligentnie) w szaty społecznego poparcia, które uzyskała propozycja likwidacji gimnazjów - propozycja jak najbardziej słuszna. Jednak żaden z żydowskich rządów nie zamierza realizować pozytywnego programu w oświacie m.in. przez tworzenie mniej licznych klas, co nie wymagałoby zwolnień nauczycieli i poprawiało efekty dydaktyczne. Natomiast każdy żydowski rząd dąży do pozyskiwania oszczędności na oświacie w rozkradanej gospodarce kraju.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl