Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaWizyta w Sejmie z „Drogowskazem”

(Zam: 14.12.2016 r., godz. 13.15)

Sześcioro uczniów z klasy I C I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida jako wolontariusze wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Pomagali osobom niepełnosprawnym z domu samopomocy „Drogowskaz” w wyjeździe zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Uczniowie pomagali przy przenoszeniu wózków inwalidzkich i przy oprowadzaniu swoich podopiecznych. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Sejmu RP. Tam mieliśmy okazję poznać i porozmawiać z posłem Józefem Brynkusem oraz asystentem poseł Anny Marii Siarkowskiej. Po ciekawej lekcji związanej z historią polskiego parlamentaryzmu udaliśmy się na obiad do restauracji obok Studia Buffo, gdzie później mieliśmy okazję obejrzeć musical „Piotruś Pan”.
Dzień okazał się dla młodych wolontariuszy szansą na pokazanie swoich zdolności w stosunkach interpersonalnych. Pokazali, że potrafią pomóc i chętnie to robią.
Kaja Kucypera kl. I C

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 20.12.2016 r., godz. 15.35
Pomaganie innym a szczególnie osobom niepełnosprawnym jest szlachetne, dobre zawsze nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Pomagając innym nie narzucamy się. Poprzez inteligentnie stwarzanie możliwości samodzielnego wykonania czynności pomagamy nie tylko sobie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl