Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyRobert Mamątow: Problem wyszkowskiego szpitala jest w dyrekcji

(Zam: 07.12.2016 r., godz. 12.01)

Podsumowaniu dotychczasowych dokonań rządu Prawa i Sprawiedliwości poświęcone było spotkanie, w którym uczestniczyli senator Robert Mamątow i poseł Daniel Milewski.

  • Robert Mamątow
    Robert Mamątow
    (fot. J.P.)
Parlamentarzyści odnosili się jednak także do spraw lokalnych, m.in. reformy oświaty i konfliktu w wyszkowskim szpitalu.
Dyskusja odbyła się w miejskiej bibliotece 28 listopada. Robert Mamątow podczas swojego wystąpienia skrytykował postawę władz lokalnych.
– Nie ma współpracy z władzami miasta Wyszkowa. Można było to zrozumieć, kiedy byliśmy w opozycji. Dziś można by było wiele ciekawych spraw dla Wyszkowa zrobić wspólnie z samorządem – stwierdził. – Nie otrzymałem ani razu zaproszenia od burmistrza czy starosty, żeby chociaż spotkać się i porozmawiać o sprawach dotyczących Wyszkowa – stwierdził.
Dziękował jednocześnie mieszkańcom powiatu wyszkowskiego za głosy oddane na niego podczas ostatnich wyborów parlamentarnych.
– Jestem dumny, że taki wynik od państwa uzyskałem – podkreślił.
Robert Mamątow pracuje m.in. w senackiej komisji praw człowieka, praworządności i petycji.
– Bardzo dużo petycji wpływa bezpośrednio od obywateli. Jeśli mają państwo problem, który można rozwiązać na podstawie ustawy, można wystąpić z petycją do komisji. Ona ma obowiązek zająć się tematem. Zawsze odpisujemy, informujemy o sposobie załatwienia sprawy – zapewniał senator.
Podkreślił, że pracuje teraz nad drugą częścią ustawy dekomunizacyjnej (pierwsza dotyczy zmiany nazw ulic, placów itp. gloryfikujących totalitarne ustroje). Dotyczy ona m.in. likwidacji pomników Armii Czerwonej.
– To spotkanie traktuję jako możliwość podsumowania ostatniego roku. Na pewno każdemu z nas wydawało się rok temu, że uda się zrobić więcej. Nasi wyborcy mają niedosyt, ale to dobrze, bo to mobilizuje do działania – zaznaczył Daniel Milewski.
Przygotował listę spraw, które się udało zrealizować PiS-owi przez ostatni rok. Wymienił m.in. Program 500 plus, wprowadzanie minimalnej płacy wynoszącej 2 000 zł brutto, zakaz odbierania dzieci rodzicom z powodu biedy, wprowadzenie obowiązku szkolnego dla dzieci siedmioletnich, plan Morawieckiego, utworzenie obrony terytorialnej.
– Mówi się, że wojska obrony terytorialnej mają być kolejnym ZOMO. Minister Macierewicz mówił, że osoby w tej formacji nie mogą prowadzić działalności politycznej. Na tym polega wojsko – zaznaczył poseł. – To, że ci ludzie mają w sobie element patriotyczny nie podoba się. Wielu by chciało, by w Polsce młodzież się nie interesowała, co się dzieje w kraju, by nie kultywowała tradycji.
Według niego, do tej pory 11,3 mld zł trafiło do prawie 4 mln dzieci w ramach programu Rodzina 500 +.
– O 14 proc. wzrosła liczba wyjazdów wakacyjnych dzieci i młodzieży – podkreślił, dodając, że 11,5 mln zł jest więcej w budżecie państwa dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. – Pani Kopacz mówiła, że pieniędzy nie znajdzie na taki program. Nie chciała ich znaleźć, one były wyprowadzane, grupy robiły na tym swój biznes.
Poruszył też temat wyszkowskiego szpitala i strajku pielęgniarek.
– W poprzedniej kadencji brałem udział w negocjacjach związanych ze strajkiem, już wtedy stwierdziłem, że w tym szpitalu jest problem nie pielęgniarkami, z płacami, ale z dyrektorką – oznajmił Robert Mamątow. – Ona na mnie zrobiła wtedy takie wrażenie, że jej nie zależy, żeby w tym szpitalu się dobrze działo, ona ten spór wręcz podsycała. Panie pielęgniarki zawarły porozumienie przy naszym udziale. Wiem, że następne posunięcia pani dyrektor zrujnowały całe to porozumienie i konflikt nadal trwa. Powtórzę – uważam, że problem wyszkowskiego szpitala jest w dyrekcji. Jeśli starosta tego nie widzi i nie chce tego rozwiązać, to ja tego nie rozumiem.
– Czy nie macie wrażenia, że w samorządach za mało robi się spotkań na temat oświaty? – zwrócił się do gości Waldemar Sobczak. – W samorządzie wyszkowskim nie ma dobrego klimatu, by tę reformę wprowadzić.
– Myślę, że w Wyszkowie nie powinno być żadnych problemów z wprowadzeniem reformy oświaty. Trzeba sobie zdać sprawę, że jest ona skierowana do dzieci i młodzieży – Robert Mamątow zajął stanowisko w sprawie przygotowywanych zmian w szkolnictwie. – Rektorzy wyższych uczelni mówią, że przychodzą do nich maturzyści, nieprzygotowani po trzech latach liceum. Ta reforma ma przywrócić stan, jaki był przed wprowadzeniem gimnazjów. Słyszymy, że będą zwolnienia w oświacie. Żadnych zwolnień nie będzie, przecież liczba dzieci pozostanie taka sama – zauważył.
Według niego udowodnione jest, że łatwiej wprowadzać dzieci w dorosłość, kiedy uczą się od I do VIII klasy w tej samej szkole.
– Jesteśmy na 70 proc. przygotowani do reformy, odkładanie tego o rok nie ma sensu – zaznaczył. – Cała reforma w większości takich miast jak Wyszków leży w rękach samorządów, to one decydują, jak ona będzie przebiegała. Mogą działać tak, by ten proces przebiegał bezproblemowo, ale mogą też iść w całkiem innym kierunku. Jeśli samorządom będzie przyświecał cel, jakim jest dobro dzieci, to nie będzie problemów.
J.P.

Komentarze

Bardzo dobre stwierdzenie
Dodane przez 123, w dniu 07.12.2016 r., godz. 14.53
"uważam, że problem wyszkowskiego szpitala jest w dyrekcji. Jeśli starosta tego nie widzi i nie chce tego rozwiązać, to ja tego nie rozumiem"
Dodane przez Gołezadki, w dniu 07.12.2016 r., godz. 15.04
Lepiej mieć gołąd......, niż d..... na "usługach" mafii, nieprawda?
Dodane przez St.."....W, w dniu 07.12.2016 r., godz. 16.02
Nie dziwi,ze opozycja walczy o gimnazja, zalezy im,aby spoleczenstwo bylo niedouczone. Niewyksztalconymi i glodnymi latwo rzadzic i za nich decydowac. Nadszedl czas,aby przegonic z zajmowanych stanowisk ludzi nieudacznych PO i PSL i oczyscic Wyszkow z tego robactwa.
Dodane przez nowoczesny., w dniu 07.12.2016 r., godz. 17.10
Sobczak coś obiecał pielęgniarkom i pewnie nie dotrzymał słowa. Może i problem szpitala tkwi w Domżałowej ale Sobczakowi nie przeszkadzała jak był wicestarostą, przecież Domżałowa jest od 2003 roku dyrektorem. Mamątow to trefniś i niepoważny człowiek. Czy szpital w Wyszkowie trafi na listę sieci szpitali opracowywaną przez ministra zdrowia ? Jedyna szansa w Joannie Bali, że w PiS w Wyszkowie coś się zmieni.
Dodane przez Wiktoria, w dniu 07.12.2016 r., godz. 17.41
to będzie trudne ,żeby w wyszkowskim PIS coś drgnęło.
Do nowoczesny
Dodane przez Antek, w dniu 07.12.2016 r., godz. 17.46
Możesz wytłumaczyć dlaczego Joanna Bala miałaby coś zmienić skoro ona z Zabrodzia. Co ma wspólnego z wyszowskim PiS.
Dodane przez Jacek, w dniu 07.12.2016 r., godz. 18.03
Dopóki szpital będzie pod tym szkodliwym PO-PSL -owskim zarządem, placówka nie powinna dostać nawet złotówki dodatkowo. Nie zapominajmy o ścieżce zadłużania szpitala pod tą czerwono zieloną kuratelą.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 07.12.2016 r., godz. 18.20
Burmistrz narobił w gacie i w tym samym dniu i o tej samej godzinie zorganizował spotkanie nauczycieli w budynku urzędu p[rzy Alei Róż. Bał sie spotkania nauczycieli z parlamentarzystami z PiS. Z drugiej strony wydutkał tym Sobczaka, poniekąd starego lisa.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 18.41
A co, Sobczak chciał sobie nauczycielami frekfencję podbudować?
Dodane przez antypis, w dniu 07.12.2016 r., godz. 18.41
Widać jak PIS bardzo chce przejąć władzę w samorządach, szpitalach, szkołach itp. Tylko naród nie głupi i tego nie kupi. Wolę Domżałę niż waszych misiewiczów typu bala. Próżne wasze zabiegi. Tu na dole jesteście znani i nie uda wam się tak jak tym cwaniaczkom niewydarzonym z sejmu. Zresztą po ich wyczynach na górze wy pisiaki tu na dole nie macie szans.
Dodane przez cypr, w dniu 07.12.2016 r., godz. 20.28
Pisiakom marzy się władza w samorządach. Nie macie szans nawet na stanowisko sołtysa. Znamy was misiaczki.
do Sąsiada
Dodane przez Jacek, w dniu 07.12.2016 r., godz. 21.01
Tak robia ludzie nie tylko PO pas ufajdani, ale i zdesperowani.
reforma nie dla nauczycieli
Dodane przez reforma, w dniu 07.12.2016 r., godz. 21.26
Cytat z Nowego Wyszkowiaka: "Reforma oświaty, zdaniem senatora Mamątowa, spoczywa głównie w rękach samorządów i nie powinna być problemem: - Trzeba sobie zdać sprawę, że reforma kierowana jest do młodzieży, do dzieci. Ona nie jest robiona dla nauczycieli, dla samorządowców, tylko dla dzieci".
Dodane przez do reformy, w dniu 08.12.2016 r., godz. 08.29
Reforma przedstawił sedno sprawy, reforma jest dla dzieci. Adwent i Boże Narodzenie jest okresem wyciszenia i radości, ale po nim przypomnimy sobie o Nowosielskim i jego ekipie i jego numery z podwyżkami za wodę i ścieki oraz numery z reformą oświaty w Wyszkowie a głównie z nagonką na gimnazjum nr 2 i zmianę okręgów szkolnych, bez przeniesienia dzieci z innych szkół, 1 i 2, do powstającej nowej 4. Co do służby zdrowia to lepiej nie majdrować przy niej, trzeba być zdrowym i tyle. Co do wypowiedzi Mamątowa to gen niszczenia pielęgniarek ma nie tylko obecna dyrektor ale i poprzednia, Wyszyńska, jak pamiętam też zwalniała... pielęgniarki. Nic w tym względzie się w Wyszkowie nie zmienia, jak traktujesz ludzi "z buta" to jesteś traktowany jak wielka osobowość i dla ciebie są nagrody i odznaczenia. A chamstwo, brak kultury, lizusostwo, staje się coraz bardziej widoczny i trudniejszy do zrozumienia.
Dodane przez MM, w dniu 08.12.2016 r., godz. 08.49
A w zaciszu gabinetu Paprotki szykuje się kolejna niespodzianka. Długi z czegoś władza musi spłacać. Planowana jest kolejna POdwyżka opłat. Trzepnie wszystkich PO kieszeni. Włos się jeży, a władza się cieszy.
Dodane przez prawy, w dniu 08.12.2016 r., godz. 11.13
Przeczytałem ten artykuł, nie widzę tu nic nowego w wypowiedziach posłów PiS i może to dobrze, to znaczy, że sprawy idą we właściwym kierunku. Jak tak obserwuję środowisko PiS w Wyszkowie to nie widzę entuzjazmu w popieraniu reform, wtopili się w koalicję liberalną rządzącą w Wyszkowie i czekają co się zdarzy. Nie wiem czy to wada czy zaleta ale to znaczy, że w Wyszkowie nic dobrego się nie zdarzy dla mieszkańców.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 08.12.2016 r., godz. 15.51
PiS wyszkowski albo nie chce wziąć spraw w swoje ręce, albo nie potrafi. Jak nie chce, to co to za kanapowa struktura, co się rozsiadła na 4 stołeczkach w radach i na "laurach" spoczęła? Jak nie potrafi, to może czas skończyć z marzeniami o wielkiej polityce nad naszymi głowami, a skupić się na "tu i teraz". Ale czy obecnych kanapowców na to stać? Może trzeba chorym i zmęczonym zejść ze sceny, ustąpić miejsca tym, których dawne układy z szałajdą Nowosielskiego nie krępują możliwości skutecznego działania. Bo przyznać trzeba, że w Wyszkowie zwycięskiego ducha Prawa i Sprawiedliwości, który przejął władzę w Polsce, nie widać i nie słychać. W co jest tu grane?
Dodane przez knom, w dniu 08.12.2016 r., godz. 16.57
Uciec od wielkiej polityki się nie da. Stanowisk trzeba przypilnować, ale jak nie będzie zaplecza, to i nie będzie stołków. Pozostaną stare rozpadające sie kanapy. Pozdrawiam.
Dodane przez C14, w dniu 08.12.2016 r., godz. 23.09
Proszę Pana Krzysztofa Sola, teza o układach z szałajdą jest dalece przesadzona. Bo co wyszkowski PiS ma w tym za interes? Sobczak zasiada w nadzorze PWiK, może paru dawnych sympatyków partii ma jakiś marny urzędowy etat i tyle tego całego układu i interesu. Stołek w radzie PWiK to nic nadzwyczajnego. Mamy w niej byłego policjanta, może milicjanta? z Ostrołęki - kandydata PO na tamtejszy urząd prezydenta. Obcy spadochroniarz w pewien sposób łupi każdego z nas i będzie jednym z konsumentów ogromnej podwyżki za wodę i ścieki w PWIK, a Waldkowi Sabczakowi, co tyle dobrych rzeczy dla ludzi w tym mieście robi, żałować? Ostrołęka jak dawniej żerowała na Wyszkowie, tak i teraz przysyła nam specjalistów, za których musimy wszyscy płacić. Dlatego nigdy bym nie wypomniał Sobczakowi żadnej fuchy w radzie, bo i tam konstytucyjnie oko opozycji musi być obecne. Inną sprawą jest, czy to jest bystre oko czy przymrużone? I jeszcze historia sprzed kilku godzin z wyszkowiakowego forum. Okazuje się, że nie ma w Wyszkowie miejscowych firm, które by mogły zajmować się konserwacją ulicznego oświetlenia. Jedna, co fontannę konserwowała, komuś bardzo uwierała i zamienili ją sobie na inną , nową, spod Wołomina. Ciekawe rzeczy, dla tych, co się w tych sprawach nie orientują. Światłem na ulicy też się firma spod Wołomina zajmuje. Jeszcze chyba nigdy władza nie była tak wroga dla swoich obywateli, a ci tak ze sobą, przez taką politykę, poróżnieni. Nienajlepiej to o niej świadczy i zaprzecza całej tej sztuce jego negocjacji. PiS nie śpi Panie Sol i zamawia, jak od lat to czyni, uroczystą mszę patriotyczną w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia w kościele św. Wojciecha. Wyszkowscy kodowcy i platformersi jadą do Warszawy na swoją beznadziejną pod każdym względem demonstrację poparcia PRL-owskiego aparatu represji. I jeszcze, co tyczy zmęczenia. To nie w PiS-ie, jako takim go szukać, proszę Pana. Zmęczone to jest całe miasto ale Nowosielskim. Na jego kanapach przydałoby się przewietrzenie, bo suma sumarum, wszyscy coraz gorzej na tym rządzeniu wychodzimy. To m.in. jest tutaj grane proszę Pana.
Dodane przez hajke, w dniu 09.12.2016 r., godz. 07.45
Coś w tym jest. Coraz więcej rzeczy w gminie jest wymęczonych, przepłaconych i wymemłanych. Burmistrz okopuje się jakby osobiście był na wojnie z częścią mieszkańców. Kiepskich a doradców.
Dodane przez Jacek, w dniu 09.12.2016 r., godz. 08.21
PWiK to nie PiS się powinien wstydzić tylko Nowosielski z Mrozem. Po co ten skoczek z Ostrołęki i te wszystkie zewnetrzne firmy? Co wyszkowska PO dostała w Ostrołęce w zamian?
Do C14
Dodane przez Krzysztof, w dniu 09.12.2016 r., godz. 09.14
Piszesz Waść:" Waldkowi Sabczakowi, co tyle dobrych rzeczy dla ludzi w tym mieście robi, żałować?....... Dlatego nigdy bym nie wypomniał Sobczakowi żadnej fuchy w radzie, bo i tam konstytucyjnie oko opozycji musi być obecne." Proszę wymień choć trochę tych dobrych spraw które Sobczak zrobił. Ja takowych nie widzę. widzę zaś człowieka który wykorzystuje pozycje społeczną do prywatnych spraw. Widzę człowieka który jest gotów donosić do wszystkich i na wszystkich. Widocznie zostało mu tak z minionej epoki.
Dodane przez AntyBox, w dniu 09.12.2016 r., godz. 09.35
Mniejsza o altruizm Sobczaka. Co jednak w PWiK robi ostrołęcki kolega Mroza? Proponuję czytelnikom wpisać jego nazwisko w google i trochę o nim poczytać. Wstydź się Mróz tego upolitycznienia obcymi wyszkowskiej spółki. Jesteś jednak beznadziejny. Wracaj do pracy miejskiego krawężnika.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 11.05
Waldek to fajny człowiek, mieliśmy deal z PiS i zachowali swoje stołki i stołeczki. Mieli zwalczać inny wybór i z tego się wywiązali znakomicie.Gdyby mieli 2, 3 radnych to byliby w koalicji ale tak PSL stanęło okoniem. Czego chcecie od Adasia, wygrał i ustawia jak chce a wam co do tego.
Dodane przez Prawy i sprawiedliwy?, w dniu 09.12.2016 r., godz. 13.47
No właśnie, nam nic do tego tylko płakać i płacić. Dziękujemy Ci Adamie Mróz. Mógłbyś zmienić nazwisko na Wielki. A Pan Sobczak, tak się zawziął na komitet Masz Wybór, że jak kamień u szyi pociągnął wyszkowski PiS na samo dno. Co u z satysfakcji, że jego ludzie w kilku okręgach zajęli drugie miejsce. Nie jest coraz młodszy, więc i jemu przyjdzie spojrzeć w lustro, zastanowić się jaką fałszywą odegrał na prawicy rolę. Podobno nawet leczy się za pomocą Nowosielskiego, opozycjonista.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 14.16
Panu Waldkowi nie pasowali Szklarski, Gajewski, Rusak, Głowacki w PiS. Później zaczął mu przeszkadzać Warpas, teraz Adrzejewski. Najlepiej jakby w PiS byli sami tacy jak Zaręba.
Dodane przez Prawy do lewego, w dniu 09.12.2016 r., godz. 16.09
Dobrze lewaczki, co było to było. Teraz jest nowe spojrzenie na wszystko.
Dodane przez prawica, w dniu 09.12.2016 r., godz. 21.09
Panie Andrzejewski .... prośba- pisz Pan pod własnym nazwiskiem. Niby PIS... Wydaje się, że należy zweryfikować czy zdjęcia z W. Sobczak - Pana - od pewnego czasu :( to przypadek ...czy Pan się utożsamia, czy opozycja i do kogo - to pytanie , czy raczej Komitet do wyborów. Ostatnio Pan był przeciwny w poście aby utożsamiano Pana z W. Sobczak. AWS już nie ma:)
Dodane przez x, w dniu 09.12.2016 r., godz. 21.14
A jak Mróz może być w radzie PWIK i ją nadzorować?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 22.08
Co będzie jak teraz Waldek nie wspomoże szałajdy?
Już wiadomo o co w tym PWiK z Mrozem chodzi.
Dodane przez Socjalny, w dniu 10.12.2016 r., godz. 08.05
Wyszkowskie wodociągi nadzoruje koleś Mroza z Ostrołęki. Też zapytam, czy Wyszków ma z tego powodu jakieś przywileje w tej Ostrołęce.
Dodane przez Anna S., w dniu 10.12.2016 r., godz. 09.14
Panie Marku Eychler, coś wiadomo na temat organizacji wyszkowskiego wyjazdu 13 grudnia na pikiete KOD i SB do Warszawy? W naszym mieście jest tyle chętnych osób, mających czerwone korzenie i kosmate mysli. Proszę, niech Pan jako doświadczony organizator oraz wpływowy członek zarządu mazowieckich struktur KOD, dopomoże wszystkim chętnym wyszkowianom i wynajmie, zorganizuje transport dla starszych, zasłużonych dla sprawy ale nieporadnych osób. Z poważaniem. Liczymy na Pana.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2016 r., godz. 10.45
Wyszków w Ostrołęce przywilejów nie ma. Przywileje ma pewnie Mróz, osobiste. Zgodzisz się ze mną ola? Po co nam nadzorca w PWiK z PO z Ostrołęki ola?
Dodane przez Wandzia, w dniu 10.12.2016 r., godz. 23.01
Co zrobil seledynowy Mareczek,ze grono Kodowcow nie chce miec z nim nic wspolnego?
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2016 r., godz. 14.28
Wladza obecna,za konfiskate nie uczciwie bogacenia sie,powinna budowac wiezienie i oddz.psychiatryczne. Obserwujac te ch........ podobna do seledynowego s.......,to oni wszyscy nadaja sie tylko do izolowania. Frustracja ich,gdzie oderwalo sie te strupy od darmowego luksusu,wprowadza ich w nie wyobrazalna wscieklosc,graniczaca z zaburzeniami psychicznymi. Mowa nienawisci,ich mimika,rozbiegane oczy,nerwowa gestykulacja rak,wypowiedzi mijajacych sie z prawda i sensem,to obraz robactwa,ktore ujawnilo sie walczac o zabrane im emerytury i przywileje,a dotychczas zylli w ukryciu, wierzac,ze bedzie tak do konca ich dni.
Dodane przez precz z komuną., w dniu 12.12.2016 r., godz. 12.46
Czytam komentarze i widzę, że PiS w Wyszkowie rozmienia szyld partyjny na drobne, w zamian za stołeczki w samorządzie PO-PSL. Jeśli to prawda to rozwiążcie strukturę bo Kaczyński będzie musiał zwalczać także takich jak wy.
13 gniewnych opozycji odmówi 13 grudnia tenkrajowi pańsłuszeństwa. Oto szczeguły
Dodane przez 1/13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 13.59
Sławomir Broniarz - odmówi pobierania wynagrodzenia od "tejwładzy" oraz zakończy pracę z młodzieżą. A żeby rozpacz pisowców była jeszcze większa, odtąd Sławomir Broniarz będzie nieubłaganie odmawiał pojawiania się w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 2/13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.00
Grzegorz Schetyna - złoży mandat posła. Przeprowadzi się do pułkownika Mazguły. Zaprzestanie - i to samo nakaże wszystkim członkom swojej partii - pojawiania się w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 3/13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.01
Ryszard Petru - złoży mandat posła. Zaprzestanie używania Słownika Wyrazów Polskich. Zaprzestanie i to samo nakaże wszystkim członkom swojej partii - pojawiania się w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 4/13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.03
Jacek Jaśkowiak (prezydent Poznania) i Jacek Karnowski (prezydent Sopotu) - przy pomocy straży miejskich internują policjantów, urzędników, nauczycieli, lekarzy i wszystkich pozostających w służbowej zależności od "tejwładzy" oraz usuną ich z terenu Poznania i Sopotu.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 5/13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.04
Pułkownik Adam Mazguła - zrezygnuje z wojskowej emerytury (zadowoli się przeciętną polską emeryturą), a także zrezygnuje z działalności w Związku Harcerstwa Polskiego, by nie mieć kontaktu z niewdzięczną młodzieżą, która nie rozumie jak bardzo kulturalny był stan wojenny.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.07
Władysław Frasyniuk - zrezygnuje ze zleceń, jakie otrzymuje jego firma od spółek z udziałem skarbu państwa oraz instytucji państwowych. Także Władysław Frasyniukodtąd będzie odmawiał pojawiania się w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu. I to znieść najtrudniej.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.09
Krystyna Janda - odmówi przyjmowania dotacji dla swego teatru oraz -podobnie jak Krzysztof Pieczyński - odmówi udziału w jakichkolwiek produkcjach finansowanych przez Ministerstwo Kultury, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Telewizję Polską.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.10
Aleksander Smolar - zrezygnuje z otrzymywania jakichkolwiek dotacji rządowych dla Fundacji Batorego. W Telewizji Polskiej pojawiać się jednak będzie. Musi.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.11
Lech Wałęsa - odmówi oddania Instytutowi Pamięci Narodowej dokumentów ze swej przeszłości, które ukradł był jako Prezydent RP. A także odmówi złożenia próbki do analizy grafologicznej czy podpisy jego i podpisy TW Bolka są tożsame.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.12
Mateusz Kijowski - zaprzestanie płacenia alimentów.
Odmówi posłuszeństwa tenkrajowi...
Dodane przez 13, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.15
Marta Lempart - odmówi wszystkiego. Po takich ciosach "tenkraj" może się już nie podnieść. Groza nadciąga.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2016 r., godz. 16.30
Paru naszych z Wyszkowa do kompletu, nie znajdzie się chętnych?
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2016 r., godz. 21.45
POsłuszeństwa nie odmówią ci nasi wielcy bojownicy, ale wiec z nawoływaniem do zwalczania PiSu w bibliotece zorganizowali. Jak oni to nazwali?
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2016 r., godz. 22.09
Nasi nie odmówią, ale obszczekają temu krajowi
"Odsunąć PiS od Władzy"
Dodane przez Świnia, w dniu 13.12.2016 r., godz. 12.16
Z takim hasłem Mróz, ola i Eychler będą dzisiaj demonstrować razem z KOD i SB kami w obronie ich przywikejów. Może Mróz wypowie posłuszeństwo tenkrajowi?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 13.49
Czy takie cos jak Mroz,ola,Eychlej maja w sobie godnosc i milosc do naszej Ojczyzny.? Tacy jak oni nie zasluguja aby podac im reke,czy nawet chwile z nimi porozmawiac. Jak Mroz czy,ola usprawiedliwia nieobecnosc w pracy?
Dodane przez KOD z herbem Wyszkowa, w dniu 13.12.2016 r., godz. 17.05
Ci pracownicy Władzy pojadą na demonstrację w ramach pracy w delegację. Podwójnie zarobią.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl