Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaNa rocznicę stanu wojennego

(Zam: 07.12.2016 r., godz. 11.35)

Zbliża się 13 grudnia – kolejna rocznica stanu wojennego. Dla mnie bardzo ważna, ponieważ była przełomem w moim życiu. Byłem wówczas, w grudniu 1981 studentem Politechniki Warszawskiej, młodym chłopakiem, który w skomplikowanym świecie dookreśla swoją życiową ścieżkę.

Czas „karnawału” Solidarności, a więc okres od sierpnia 1980 do grudnia 1981 roku był dla mnie prawdziwym wstrząsem. Liczne spotkania, wykłady, filmy i dyskusje odsłoniły przede mną wszechobecność, totalność i perfidię komunistycznych kłamstw, którymi nas, Polaków karmiono przez minione dziesięciolecia. Także 13 grudnia 1981 roku, po obejrzeniu i wysłuchaniu telewizyjnego przemówienia towarzysza Jaruzelskiego nie miałem wątpliwości, po której stronie stanąć. Przez wiele lat byłem aktywny w antykomunistycznym podziemiu lat 80-tych, określanym czasem jako Podziemna Solidarność, ale już po 1989 roku uznałem, że wszystko idzie w dobrym kierunku i można zająć się wreszcie życiem prywatnym. Niesłusznie, bowiem po okrągłym stoliczku doszło do zblatowania się części opozycji z komunistami i utworzenia na gruzach PRL-u III RP – postkomunistycznego, pół wasalnego potworka, w którym Polacy mieliby wstydzić się swojej historii i zachowywać się grzecznie we współczesności, tzn. nie oczekiwać zbyt wiele od świata. Zachowywać się jak „brzydka panna bez posagu”, jak to powiedział kiedyś pewien pseudoprofesor.
Dziś mamy do czynienia z kolejną próbą odejścia od układu okrągłego stołu, wg którego komuniści mieli zapewnioną nie tylko bezkarność za swoje zbrodnie, m.in. zbrodnie stanu wojennego, ale również uprzywilejowaną pozycję w Polsce po 1989 roku. Jeszcze niedawno towarzysz Jaruzelski był doradcą pana prezydenta Komorowskiego, a po swojej śmierci chowany był z honorami państwowymi. Ale już po zwycięstwie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich rządząca koalicja PO-PSL nie zdecydowała się na podobną uroczystość po śmierci towarzysza Kiszczaka, jego najbliższego współpracownika w niszczeniu Solidarności i organizatora aparatu terroru w stosunku do społeczeństwa polskiego. Była to pierwsza jaskółka nadchodzącej zasadniczej zmiany. Dziś mamy uchwaloną dekomunizację ulic, placów i pomników, która najdalej w ciągu roku zostanie zakończona. Właśnie procedowana jest ustawa, w wyniku której odebrane zostaną wysokie emerytury funkcjonariuszom PRL-u. To wszystko działania w jakiejś części symboliczne i mocno spóźnione, ale jednak bardzo ważne dla elementarnego poczucia sprawiedliwości. Choć szacuje się, że obniżenie esbeckich emerytur przyniesie sumę ok. 500 mln zł do budżetu państwa. To pokazuje, jak towarzysze potrafili się ustawić, to przecież potężne sumy.
Drugą stroną medalu jest aktywna polityka historyczna, która sprzeciwia się zdecydowanie pedagogice wstydu, promowanej przez pseudoelity III RP, a także pozostałościom komunistycznej propagandy rodem z PRL-u. Po zmianie rządów przed rokiem nastąpiła w tej sprawie zasadnicza zmiana. Władza Zjednoczonej Prawicy włączyła się aktywnie w potężny, oddolny ruch, który doprowadził do uhonorowania Żołnierzy Wyklętych i dołącza do niego nowe elementy i pomysły, np. powstają muzea Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce i Warszawie. Ale zmian jest oczywiście dużo więcej i dotyczą np. naszych chrześcijańskich tradycji – wspaniałe obchody 1050 rocznicy chrztu Polski, a także wielu ważnych spraw z naszej historii. Polski duch narodowy nie jest już krępowany, polski patriotyzm wyśmiewany i przerabiany na coś zupełnie innego, polskie tradycje mają właściwe miejsce w działaniach władz państwowych. Czy kończy się pewna epoka i wreszcie w sposób rzeczywisty rozliczymy się z komunizmem? Niewątpliwie zmiana władzy przed rokiem, która wynikała przecież z poparcia społecznego dla Zjednoczonej Prawicy umożliwia to rozliczenie. I fakty podane przeze mnie potwierdzają, że rządząca koalicja zmierza w tym kierunku. Chodzi o elementarną sprawiedliwość, a nie o zemstę, jak próbuje nas przekonywać nowoczesna PSL-PO-KOD-erska koalicja, która dziś reprezentuje komunistyczno-esbeckie interesy. Jednak trzeba mieć świadomość tego, że oddolna aktywność obywatelska, która była jednym z ważnych elementów podwójnego zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy w minionym roku nie może wygasać. Z jednej strony nie możemy zostawić samej sobie władzy, którą wybraliśmy, a z drugiej fakty dokonane, które sami stworzymy będą musiały być respektowane przez każdą władzę.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 13.19
Gdyby nie okrągły stół to byś Głowacki miał wojnę domową.Władza komunistyczna poszła po rozum do głowy i w sposób EWOLUCYJNY postanowiła oddać kraj w ręce demokracji.Okrągły stół był bardzo pozytywnym wydarzeniem i obniżanie jego rangi świadczy o wyjątkowym zacietrzewieniu niektórych spałowanych przez ZOMO.Jaki z ciebie chrześcijanin.Trzeba wybaczać.Było,minęło a mogło być znacznieeee gorzej
Które fakty?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.12.2016 r., godz. 13.43
"fakty dokonane, które sami stworzymy będą musiały być respektowane przez każdą władzę." Czy panu chodzi o zablokowanie Trybunału Konstytucyjnego, zniszczenie polskiej gospodarki, idiotyczne ustawy jak ta o likwidacji gimnazjów czy też wprowadzanie na powrót ustroju komunistycznego w Polsce wraz z ludźmi z tamtego okresu? O nie drogi panie, Polska postpisowska tymi waszymi faktami dokonanymi wytrze sobie ...to i owo oraz was z tego draństwa porozlicza.
do Głowacki Marek
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 14.28
Jak Pan "trawi" jako zawzięty antykomunista w swojej partii piotrowicza ??? No dla mnie to jest mega niepojęte
Do Eychlera
Dodane przez Jola, w dniu 07.12.2016 r., godz. 14.41
Panie Eychler,skoro tak zle w tym kraju,teskni pan za okraglym stolem,za tym,ze stan wojenny byl dobra decyzja. Nie wspomina pan ile ludzi zabito ilu zlamano zycie i psychike. Popiera tych co rozkradli Polske,macicieli,oszustow i nie zbyt rozgarnietych umyslowa bliskich mu idoli,przeciez nie bedzie problemu,jezeli zmieni ten Kraj na inny miodem plynacy.
Rozpasanie
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 15.31
Przyzna pan , panie Glowacki ,iz w wielu przypadkach jest to kontynuacja historii rodzinnej poprzez dzialanie i publiczne mowienie o tym akurat z tej strony choragiewki na ktora wietrzyk wial czy wieje. Niekiedy nawet nie przyznajac sie do rodzimej historii. To co zrobili w nastepstwie okraglego stolu po roku 1989 najtrafniej okreslalaja slowa piosenki - pokaz na co cie stac pod kazdym wzgledem.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 15.37
I tak dookreśla do dzisiaj i nie może dookreślić...
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 16.21
wlasnie nawet cos wiecej niz drgnelo!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.12.2016 r., godz. 17.32
Trzymanie się kurczowo okrągłego stoliczka to klasyczny przejaw mentalności niewolniczej. Gdyby tak myślały elity II RP to nigdy nie odzyskalibyśmy niepodległości i zatrzymalibyśmy się na poziomie Rady Regencyjnej, czapkującej Niemcom i kadłubowego państewka o powierzchni 3krotnie mniejszej niż II Rzeczpospolita. Ta mentalność jest niestety dziś bardzo rozpowszechniona.
Do Anonima z 15.31
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.12.2016 r., godz. 17.33
Szanowny Panie, wypowiedział się pan dość niejasno. Jeżeli jednak pan sądzi, że prawdziwe jest stwierdzenie, że dziś pokolenie dzieci AKowców zmaga się z pokoleniem dzieci ubeków, to z pewnością coś w tym jest. Ale prawda jest z pewnością znacznie bardziej skomplikowana. Niewątpliwie bowiem jest wiele wyjątków od tej reguły. Oprócz tego do gry wchodzą również osoby z wielu innych środowisk. I to po obu stronach.
No i muszę mu przyznać rację
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.12.2016 r., godz. 20.28
Ma pan 100 % racji mówiąc, że pokolenie dzieci AKowców (oraz ich wnuki) muszą się dziś zmagać z pokoleniem dzieci ubeków (a nawet z nimi samymi, z ubekami) zasiadających dziś w pisnierządzie (patrz Kaczyński, Piotrowicz i cała reszta).
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 20.58
Głowacki,oj,Głowacki !! Tylko w Twojej głowie są podziały lub na nowo chcesz je stworzyć.Nie ma żadnych podziałów na dzieci Akowców i ludzi,którym młodość przypadła na lata Polski komunistycznej.Po koszmarach wojny wielu miało dość trupów i zabijania i pogodziło się z potęgą ZSSR nie uczestnicząc w walkach o Polskę z przed wojny.Dali za wygraną i nie wolno ich oskarżać o to,że nie chcieli być mięsem na ruskie kaemy.O.........L SIĘ FANATYKU PISOSKI od tych ludzi i daj im budować Polskę.Jesteś cholernym zakapiorem.I co Piotrowicz odpowiada ??? Przepraszam za inwektywę ale inaczej się nieda
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 21.14
Jola !!! Ludzie średnio inteligentni czytają text ze zrozumieniem jeden raz.Ty musisz 20 i nie daję gwarancji,że go zrozumiesz.
Dzień Wolności i Solidarności.
Dodane przez Michał Czajka, w dniu 07.12.2016 r., godz. 22.36
Ku pamięci oraz hołdzie tym, co mieli odwagę powiedzieć nie, pamięci ofiar stanu wojennego, ofiar systemu komunistycznego w Polsce, odbędzie się XI Przegląd Piosenki Opozycyjnej „Bardowie Wolności Solidarności” 09.12.2016 r. ( piątek)godz. 17.00 sala gimnastyczna I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie Młodzi wykonawcy/artyści z Norwida oraz innych szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych przypominają utwory Bardów i Kontestatorów z okresu PRL-u. Zapraszam.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 22.51
Głowacki nie odpowiada na niewygodne pytania a Pis tak się ma do prawa i sprawiedliwości jak krzesło do krzesła elektrycznego
a na dobranoc paciorek
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2016 r., godz. 00.21
Litania na 25-te urodziny Radia Maryja. Rzeko obskurantyzmu, Tocz swe ciemne wody! Wieżo z darowanego złota, Rośnij do nieba! Tubo antysemicka, Nie ustawaj w tropieniu! Ucieczko obłudników, Daj im pewne schronienie! Skarbono wiecznie nienasycona, Proś o więcej! Ostojo drogich limuzyn, Błyszcz się z daleka! Ostatnia desko ratunku stoczniowców, Płyń z falami! Mekko darowizn bez pokwitowania, Wznoś się wysoko! Arko ksenofobii, Przepędź obcych! Wspomożenie polityków, Otwórz im swe mikrofony! Podporo dyktatury, Ucisz wątpliwości maluczkich! Beneficjentko chorych i nieszczęśliwych, Powiększaj swe włości! Przeczyste źródło energii geotermalnej, Przyjm rządowe dotacje! Dumna stolico pychy, Nie pozwól na żadną krytykę! Teologiczna pustynio, Wypleń każdą myśl! Ciemne źródło podziału i zamętu, Mąć w głowach słuchaczy! Ostojo polskości wolna od Żydów, Pusz się przed światem! Królowo pozorów, Nie daj się złapać na żadnym szwindlu! Raju obłudy głoszący ubóstwo, Pław się w przepychu! Nadziejo wdów i emerytów, Pomóż im wydać ostatnie grosze! Przewodniczko zaślepionych nienawiścią, Prowadź ich do bratobójczej walki! Matko wszystkich podziałów, Nie pozwól na narodowe pojednanie!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.12.2016 r., godz. 05.20
Tawariszcz palkownik Mazgula pokazał prawdziwą twarz KODu. To twarz sowieckiego zupaka, manipulanta i oszusta. Jego wypowiedzi o stanie wojennym są takim "gorącym mięsem" rzuconym na stół dyskusji zarówno o tamtych wydarzeniach, jak i o kondycji dzisiejszej lumpeninteligencji.
Dodane przez PRECZ Z PISEM, w dniu 08.12.2016 r., godz. 09.19
Co znaczy jakiś Mazguła do kłamiącego,krzyczącego i znienawidzonego przez naród Piotrowicza czy kierującego służbami specjalnymi skazańca uniewinnionego przez Dudę lub pani z Bazaru Różyckiego Pawłowicz,paranoika w roli Ministra Obrony Narodowej.Stojącego na czele sejmu byłego hippisa.Absolwenta Policealnego Studium Ogrodniczego,któremu przez wiele lat nie udawało się pokonać drugiego semestru KUL-u ale według prezesa świetnie nadaje się do kierowania państwem
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2016 r., godz. 09.55
Oj, w gacie robicie towarzysze. Boicie się KODu bo macie już zbyt wiele za uszami.
Dodane przez prawy, w dniu 08.12.2016 r., godz. 11.01
Dobra jest inicjatywa LO i ich coroczny przegląd piosenki opozycyjnej, fajne kawałki, które słucha się bardzo przyjemnie. 13 grudnia to dzień pamięci po okresie smuty, który rozpoczął się od wprowadzenia stanu wojennego przez WRON i towarzyszy, którzy przedłużyli swoją władzę. Okres represji a nie tak jak uważa Mazguła i inni, "..... Oczywiście były tam [w czasie stanu wojennego] jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu...." To okres pamięci o osobach poszkodowanych, takich jak m.in. Wojtek Fijałkowski, którego szykanowano za rozrzucenie ulotek a nie "kulturalne wydarzenie". Jestem zniesmaczony Mazgułą, z którym zaprzyjaźnia się PO, Nowoczesna, KOD czy inni ale i Piotrowiczem, którego przygarnął PiS i zrobił z niego specjalistę od praworządności. Może do walki z TK się nadaje ale w innych sprawach powinien się schować. Nie podzielam opinii M. Eychlera, Kościół nie jest wrogiem naszej Ojczyzny, jest naszą opoką. Są różne nurty w Kościele podobnie jak my sami jesteśmy różni i czego innego wymagamy od naszych przewodników. Księża sami się dyscyplinują, bo widzą, że w demokracji niczego nie da się zamieść pod dywan a uogólnianie i odpowiedzialność zbiorowa może być gorsza niż koszty wyłapywania czarnych owiec wśród swoich. Kościół, religia, daje spokój wewnętrzny w tym bardzo agresywnym świecie. Bycie niewierzącym jak proponuje nam M.Eychler jest tylko krótkim okresem radości, rozkoszy, po którym przychodzi długi okres wewnętrznej pustki i samotności. Jest dobry dla bogatych, którzy kupują sobie dwór, ludzi, samochody, domy itp. Demokracja pozwala ME na propagowanie swoich idei, nawet w sposób bardzo agresywny na tym forum ale czy lud to kupi, wątpię.
do Prawy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2016 r., godz. 11.22
Oj, kolego, nie wkładaj w moje usta słów, których nie powiedziałem, bo to bardzo brzydkie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2016 r., godz. 11.31
No i nie przystaje profesorowi od historii, zwłaszcza z liceum.
Co do płk. Mazguły
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2016 r., godz. 12.08
Jest to człowiek ze wszech miar prawy, nigdy nie dopuścił się żadnych czynów określanych działanie przeciwko narodowi polskiemu, człowiek honoru. Jedna mało fortunna (jak sam przyznaje) wypowiedź nie przekreśla jego zasług dla kraju. Miał z resztą wiele racji w tym co powiedział, wojsko nie przyniosło w tamtym okresie hańby. Ścieżki zdrowia to milicja i ZOMO, wojsko z poboru w ogromnej większości zwykłych zgarniętych młodych ludzi naprawdę zachowywało się bardzo w porządku. Nie przypominam sobie aktów agresji wobec ludzi w wykonaniu wojska. Trzeba pamiętać, że aparat PRL był dobrze przygotowany do tłumienia wszelkich protestów i do akcji wysyłano wyłącznie jednostki milicji i ZOMO (Duda), prokuraturę i sądownictwo (Piotrowicz i sędzia Kryże). W zasadzie patrole wojskowe stały na ulicach na pokaz, dla zastraszenia, często budzili politowanie dla niewdzięcznej służby, do której zwyczajnie ich zmuszono wbrew woli młodych ludzi.
Dodane przez Jątek, w dniu 08.12.2016 r., godz. 12.59
My się KODu nie boimy, my się obawiamy o Eychlera Marka. A KOD, cóż każdy ma swojego KOta, nawet prezes Kaczyński. Komitet KOD postrzegamy jako zanikający folklor.
Dodane przez prawy, w dniu 08.12.2016 r., godz. 13.08
Pana, nie wkładaj w moje usta, nie brzmi przekonująco. Wypuszcza pan z siebie potok słów, niekiedy sprzecznych, agresywnych. Niech osoby postępują w/g tych słów, kierują się wytycznymi, dokąd zajdą, gdzie się zatrzymają. W pana liberalnej rzeczywistości, wirtualnej rzeczywistości, pełnej poprawności, też jest wiele niewiadomych, ci ludzie gdzieś się zatrzymają, nie znajdą bratniej duszy. Zacznie im wszystko przeszkadzać, płaczące dziecko, które trzeba uciszyć, zbyt agresywna żona, prawicowa część rodziny przyjaciół, zmanipulowana katolicką ideologią ojca dyrektora itp. Tacy - nikt nas nie rozumie. Tak nielubiany przez pana prezydent Andrzej Duda, mówi o wspólnocie, niebywałe, po okresie róbta co chceta Donalda Tuska ekipy PO-PSL. To dało mu zwycięstwo, ale w tej wspólnocie jest autentyczny, choć nie przynosi to na razie owoców.On nie czeka, on daje pierwszy przykład, jak spadło "ciało pana Jezusa" to on pierwszy podbiegł, wziął z ziemi i podał księdzu. Nie czekał, na niego można liczyć, że nie zapomni. Może nie od razu, może nie do końca ale się choć zainteresuje. Jego żona przyjechała do Wyszkowa, bez zbędnych przywitań, bez bufonady, na Zakolejową, pocieszyć, powiedzieć kilka ciepłych słów, wysłuchać. To nie przeszkadza budować. A pan co ma do zaoferowania wspólnocie oprócz agresywnej retoryki? Dlaczego nie protestuje pan przeciwko podwyżkom za wodę i ścieki, którą serwuje nie najbogatszym Wyszkowianom pana burmistrz ? Podwyżki opłat pójdą na podwyżki dla misiewiczów, których burmistrz przyjmuje do PWiK, żeby zapewnić sobie kolejną, bezproduktywną dla miasta, kadencję. Nie żeby PiS nie dostał się do władzy, bo to nie możliwe ale żeby władza obecnego włodarza była jeszcze bardziej absolutna czyli despotyczna czyli autokratyczna czyli niedemokratyczna. Dlaczego trzeba protestować przeciwko Kaczyńskiemu a nie przeciwko władzy samorządowej Nowosielskiego, który w sposób skryty dąży do autokracji i monopolu, które są przeciwieństwem demokracji ?
Dodane przez lipa, w dniu 08.12.2016 r., godz. 13.19
tak Trzymać do prawego
13 GRUDNIA
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2016 r., godz. 13.31
13 grudnia, o godzinie 16:30 spod ronda Charlesa De Gaulle’a rozpoczyna się marsz Stop Dewastacji Polski, organizowany przez środowiska demokratyczne z KOD Mazowsze na czele. Marsz sprzeciwu wobec zawłaszczania i niszczenia Polski połączy symbolicznie KC PZPR i nowy KC – Komitet Polityczny PiS na Nowogrodzkiej. DOŁĄCZMY do marszu STOP DEWASTACJI POLSKI. Połączymy ideowych spadkobierców komuny z miejscem, gdzie gnieździła się przez lata! Przypomnimy im o wartościach - Wolność ! Równość! Demokracja! KOD-AKCJA-MAZOWSZE.
Eychler odplywa
Dodane przez Tedy, w dniu 08.12.2016 r., godz. 13.48
To co ten osobnik napisal 12.08 wzywa o pomste do nieba. Antydemokratyczny typek zachwala czas stanu wojennego,nie widzac w tym nic zbrodniczego. Gdzie ty wtedy przebywales? Moze na ,,wypoczynku" i tam izolowany byles od informacji. Tego juz za wiele,a tych ktorych zachwalasz,widac,ze sa podobni do ciebie.chamstwo,buta,prymitywizm,nienormalnosc w mysleniu,pisaniu,zachowaniu. Potrafisz tylko to co piszesz nieustannie jedno i to samo bez konca,az do calkowitej ekstazy. Takim jak ty,najtrudniej dostrzec wlasna smiesznosc.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2016 r., godz. 13.53
Dla takich jak Pan podniesienie z podłogi opłatka przez prezydenta to wyczyn, ale łamanie przez tego zdrajcę narodu Konstytucji to już mały pikuś. Tak, zdrajcę narodu, bo przysięgał na Konstytucję bronić Jej, a ją wielokrotnie złamał. Złamał przysięgę przed polskim narodem. Tym samym dopuścił się zdrady państwa, która tak jak morderstwa i gwałty jest na całym świecie uznawana jako zbrodnia.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2016 r., godz. 14.30
Osobnik taki jak Tedy nie potrafi czytać ze zrozumieniem. A Pan Panie Marku ma 100% racji.
Dodane przez Tedy, w dniu 08.12.2016 r., godz. 15.02
Seledynowy z esbekami w KODzie to twoje miejsce,szuje nie lubia uczciwych. Nic nie wiesz o Polsce oprocz wrzaskow i plucia na Polske.
Dodane przez ola, w dniu 08.12.2016 r., godz. 15.10
panie Głowacki - myślę, że Polacy nie bali się tak stanu wojennego, zapłacili okrutną cenę, jak obecna władza tego co może się zdarzyć ewentualnie 10 i 13 grudnia tego roku - Polacy "dobrej zmiany" się nie boją, portkami trzęsie rząd
Dodane przez Litości, w dniu 08.12.2016 r., godz. 15.22
Eychlej, ślepy jesteś i nie widzisz co się o tobie czy do ciebie pisze? Co z rekordowymi podwyżkami za wodę i ścieki? Zrób coś pajacu dla Wyszkowa. Pociągnij za soba pod urząd platformersko-nowoczesne sopłeczeństwo "obywatelskie". Daj się poznać z pozytecznej strony. Nawet na tego 13 nie potrafisz zorganizować dla chętnych małego busika, a śnią ci się rewolucje. Lipa jesteś. Totalna.
Dodane przez prawy, w dniu 08.12.2016 r., godz. 16.01
Prawo, które nie służy narodowi jest bezprawiem, demokratyczne państwo prawa to nie państwo zarządzane przez prawników z tymi stwierdzeniami trzeba się zmierzyć a nie tylko, że prezydent Andrzej Duda to jest zdrajca. To parlament wybrany przez społeczeństwo uchwala prawo. Wnosi jego grupa posłów lub przewidziana prawem grupa obywateli zbierając odpowiednią liczbę podpisów, rozpatrywana jest w komisjach, w trzech czytaniach, wprowadzane są poprawki, etc. Tak uchwalane przez Sejm jest rozpatrywane przez Senat i po uchwaleniu przez parlament trafia do podpisu prezydenta. TK jest instytucją kontrolującą zgodność prawa z konstytucją, TK nie uchwala prawa. Ważne jest aby orzekał w sprawie zgodności, zachowując reguły państwa prawa a nie państwa prawników. Nie może być tak, że trzech sędziów TK może obalić mozolnie przygotowaną, skonsultowaną z różnymi instytucjami, potrzebną ustawę. Np. TK uważa, że ustawa 500+ jest niekonstytucyjna bo zgodnie z wnioskiem rzecznika praw obywatelskich, nie obejmuje wszystkich dzieci i to jest dyskryminacja. Czy niewyważone reguły, relacje między władzą ustawową, wykonawczą i sądowniczą mają powodować, że TK będzie blokował pozostałe dwie władze ? Czy postępowanie zgodnie z ustawą o TK, stosowane przez wiele lat,jest poniżeniem dla obecnego TK i jego odchodzącego prezesa Rzeplińskiego ? Prezydent Andrzej Duda jasno to przedstawił podczas ostatniego wywiadu w TVN24. Co do pana Mazguły to po pierwszym zachwycie i zadowoleniu, że podpisał apel o nieposłuszeństwie przychodzi czas refleksji, po tym jak wychwala stan wojenny. Dlatego przyszło otrzeźwienie wśród PO (Schetyna) i byłych antykomunistów (Frasyniuk) i domaganie się wykreślenia tego nazwiska wśród apelu poparcia. Relatywizm historyczny stanu wojennego przez tego pana może doprowadzić do zatarcia różnicy między katem i ofiarą. Choć tak różnica staje się coraz mniejsza, dobrze, że dostaną "po kieszeni" i podani z imienia i nazwiska, że odpowiadają za nieszczęścia wielu ludzi.
Lumpeniteligent i BUFONADA
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2016 r., godz. 16.31
Panie Głowacki z 1733, myślę ,iż rozumie pan ,że zbyt nagminne stosowanie historycznej zasady , iż wyjątek potwierdza regułę , której pan tak pokrętnie i zajadle broni a jak pokazuje historia współczesna nie wyszło nam nam dobre. Dla licznych wyjątków nagminne kierowanie się tą regułą jest korzystne z wielu powodów ot , chociażby z powodu umiejętności a może bezczelności pisania wymyślnych , górnolotnych epitetów jakie pan zamieszcza w swoich komentarzach . Naprawdę nie ma w tym nic trudnego wystarczy wdrożyć się w historię. Mając na uwadze pańskie komentarze, stosowne wieki z pewnością sam pan trafnie dobierze, wówczas wszystko okaże się jeszcze bardziej jasne. Z całą pewnością pan poniał bo jakże nie!
W następstwie mydełko FA
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2016 r., godz. 16.39
Co by było gdyby ktoś tak obsmarował Żyda jak Eychler katolika w swej obraźliwej litanii - a na dobranoc paciorek?! Nie jestem fanatykiem religijnym ale z tego rodzaju opiniami spotkałem się często.
dla uporządkowania dyskusji
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.12.2016 r., godz. 16.57
Kluczową sprawą w ocenach stanu wojennego jest ówczesna sytuacja międzynarodowa a przede wszystkim słabnięcie Związku Sowieckiego i baty, jakie Armia Czerwona dostawała w Afganistanie, w wyniku czego Sowieci nie chcieli wchodzić do Polski, żeby rozprawić się z Solidarnością. Po prostu bali się kolejnego problemu międzynarodowego. Odmawiali więc pomocy polskim towarzyszom pod kierownictwem Jaruzelskiego, Kiszczaka i Urbana, którzy wielokrotnie prosili o wsparcie. Jak wynika z dokumentów towarzysze radzieccy naciskali swoich polskich przyjaciół, żeby zdecydowanie spacyfikowali polski, buntujący się i dążący do wolności naród. Stan wojenny, związany ze skrytobójczymi morderstwami, terrorem, więzieniami, prześladowaniami, wypędzaniem patriotów z kraju, niszczeniem społeczeństwa obywatelskiego był ostatnią, nieudaną próbą utrzymania totalnej władzy przez komunistów w Polsce. Oprócz łamania kręgosłupa polskiemu narodowi doprowadził również do gospodarczej katastrofy. Dlatego te dzisiejsze bełkoty różnych ubeków i KODziarzy są po prostu żałosne. Ich bezczelność świadczy jednak o tym, że okrągły stół był błędem.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2016 r., godz. 17.54
W litanii obsmarowani są durnie i fanatycy, a nie Katolicy czy tym bardziej Chrześcijanie.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 08.12.2016 r., godz. 18.15
13-go grudnia będzie powtórka z 11 listopada. Komuna swoje, a prawi ludzie po prawej stronie. Z frekfencją również zapowiada sie podobnie. Z komuchami pójdą tęsknący za stanem wojennym członkowie KOD, Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej (komuny). Z Wyszkowa wybiera się ponoć delegacja PO z Adamem Mrozem i Markiem Eychlerem na czele. Pierwszy chce pójść za ciosem i zabrać na czerwoną manifę herb powiatu. Nie stosowanie się do powiatowych zarządzeń na nikim, łącznie ze starostą Pągowskim, nie robi większego wrażenia.
Dodane przez Abc, w dniu 08.12.2016 r., godz. 18.20
W przypadku żyda, jako wyznawcy judaizmu, w zestawieniu z katolikiem piszmy z małej litery.
PRECZ Z PISEM !!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2016 r., godz. 21.11
DUDA MA OBOWIĄZEK ZAPRZYSIĘŻENIA LEGALNIE WYBRANYCH TRZECH SĘDZIÓW TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO PRZEZ SEJM POPRZEDNIEJ KADENCJI.JEŻELI TEGO NIE ZROBI BĘDZIE TRYBUNAŁ STANU I WIĘZIENIE ZA 3 LATA !!!!!!!!!!!
PRECZ Z PISEM !!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2016 r., godz. 21.25
Głowacki !!! Nie bądz struś.Nie chowaj głowy w piasek.Wypowiedz się kato-fanatyku w sprawie prokuratora Piotrowicza !!
wiadomość dnia
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2016 r., godz. 21.57
PIS i wyznawcy szaleją z radości. Kraków ma nowego metropolitę – ksenofoba, rasistę, homofoba i kapłana religii smoleńskiej. Amen.
do Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 13.19
Dodane przez Nie "rozum" tylko strach, w dniu 08.12.2016 r., godz. 23.12
"Rozum" władzy komunistycznej był taki, że doprowadził Polskę do zapaści i ruiny. Tej władzy nie wybierało społeczeństwo bo wybierała się sama dopóki Sowieci wszystkiego pilnowali. Jak Sowieci stwierdzili, ze nie dadzą już dłużej rady wspierać swoich sługusów w demoludach to sługusy polskie ze strachu zgodziły się na okrągły stół. Gdyby nie niepotrzebny wtedy pośpiech to Okrągły stół w ogóle nie byłby potrzebny bo komuchy zostałyby odsunięte od władzy bez żadnego dogadywania się, tak jak to się stało w NRD i w Czechosłowacji.
ocena przełożonych
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.12.2016 r., godz. 06.03
W dokumentach z okresu stanu wojennego znaleziono m.in. ocenę oficera Ludowego Wojska Polskiego towarzysza Mazguły - "W okresie stanu wojennego wzorowo realizował stawiane przed nim zadania. W pełni popierał ideę socjalistycznej odnowy i akceptował konieczność wprowadzenia stanu wojennego. Postawa ideowo-polityczna nie budziła zastrzeżeń". Towarzysz Mazguła został niedawno, przez ówczesnego szefa MON, pana (????) Siemoniaka awansowany do stopnia pułkownika. Dziś wspiera protesty byłych esbeków, a także jest sygnatariuszem listu otwartego, wzywającego do wypowiedzenia posłuszeństwa demokratycznie wybranej władzy. W stanie wojennym "wzorowo realizował postawione przed nim zadania", dziś wzywa do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy. Patriota spod znaku sierpa i młota.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.12.2016 r., godz. 08.51
To ty jesteś spod znaku sierpa i młota, Wyszków już ciebie poznał.
do Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 09.26
Panie Głowacki !!! Co z "patriotą spod sierpa i młota" Piotrowiczem ?? Czy doczekamy się Pana opinii na jego temat czy w kółko będzie pisał Pan o Piłsudzkim.Same błędy Pis-u.Do białoruskiego dyktatora pojechała rządowa delegacja na najwyższym szczeblu z Morawieckim.To następna zła decyzja.To dyktator powinien prosić o audiencję a przyjąć go powinni vice-ministrowie
Dodane przez AntyBox, w dniu 09.12.2016 r., godz. 09.42
Eychlej, a co powiesz w obronie tych, którym podwyżki Nowosielskiego w PWiK z a wodę i ścieki zrujnują domowy i tak kruchy budżet. Nie za wszystkich rachunki regulują rodzice, jak za ciebie. Zejdź wojowniku na ziemię. Siła!
do Antybox
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 10.31
Jak ci podwyżki o 5zł na miesiąc zrujnują budżet to słaby z Ciebie zawodnik.Znajdz sobie lepszy fach lub postaraj o 500+
Dodane przez Spacja :), w dniu 09.12.2016 r., godz. 10.46
Słucham Piotrowicza i myślę sobie, że każdy może dobrze wykorzystać drugą szansę. Posypał głowę popiołem i nie jest dumny ze swojej PRLowej przeszłości. Nie wychwala tamtej epoki. Spoko gość i cieszę się, że jest w PiS.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 13.35
Spacja NIE KOMPROMITUJ SIĘ CZŁOWIEKU !!!!
Dodane przez Jerzy, w dniu 09.12.2016 r., godz. 13.43
Eychlej jezeli masz chociaz odrobinke godnosci to daj nam odpoczac o tych ,klamstw,obrazania i innych glupot w twoich komentarzach. Chwytasz sie brzytwy zaprzeczenia,zagluszajac w sobie strach przed nieuchronnym utonieciem. Kto cie tak skrzywdzil,ze stales sie ofiara manipulacji. Jakim pozytecznym dzialaniem dla Wyszkowa mozesz sie pochwalic? Co dobrego zrobiles dla spoleczenstwa w ktorym zyjesz? Wstydu i honoru to Ty nie masz opluwajac Polske razem z esbekami w KODzie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.12.2016 r., godz. 14.11
To, że do białoruskiego dyktatora pojechała polska delegacja na najwyższym szczeblu oznacza, że szykują sobie gniazdko, gdzie mogą spieprzyć z Polski. Łukaszenka jest jednym z niewielu, którzy przyjmują z otwartymi ramionami (oczywiście za odpowiednią kasę) bandziorów z całego świata, których w ich krajach czekałby stryczek albo dożywocie.
Dodane przez Spacja :), w dniu 09.12.2016 r., godz. 14.29
Właśnie internauci tworzą listę członków PZPR w PO. Są tam tacy demokraci jak Danuta Hibner, Rosati, Zwiefka. Komuch na komuchu.
Dodane przez Ann, w dniu 09.12.2016 r., godz. 16.16
15% to 5 zł. To czemu nie podnieść do 10 zł i 30%, pójść dalej i wmawiać ludziom, że i 15 zł - 45% na miesiąc nie zrujnuje nikomu budżetu. Świnie.
Dodane przez ola, w dniu 09.12.2016 r., godz. 17.43
Jacek Sasni (PiS): "nie jest dobre grzebanie w życiorysach" - ależ jest bardzo dobre! Okragły stół tego nie zrobił, i już najwyższa pora - grzebać, przegrzebywać, wyciągać, ekshumować, szpiegować, inwigilować, itd. itp. - tylko kto ma to robić, bo jest bez winy?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 18.39
Do 1754 - kolejna poprawka z uprzedniej rozrywki. 0603 - to już wytrawność.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 19.06
Panie Głowacki w swych komentarzach skupił się pan na patriotach z pod znaku sierpa i młota jak pan to określa , historycznie rzecz ujmując należy zacząć od początku czyli międzywojnia. Nie wierzę,że pan o tym nie wie.
" Miales chamie zloty rog, ....."
Dodane przez Josek, w dniu 09.12.2016 r., godz. 19.16
tak powinien zaspiewac SELEDYNOWY CHOCHOL z pultuskiej ulicy 13 grudnia na spedzie kwiczacych darmozjadow oderwanych od koryta i od "soczystych" emerytur...!!!!! Kwiczacy , to ludzie, ktorzy w swym zyciu nie wypracowali uczciwie ani zlotowki, a wyciagaja lapy po miliony... Polemika M. Glowackiego z osobami o proweniencji neandertalczyka jest jalowa i bezcelowa , a w konsekwencji prowadzi donikad.... W ich DNA zaniknely cechy homo sapiens jak : wstyd, uczciwosc, prawdomownosc, praworzadnosc, itd.... , w ich miejsce pojawily sie takie cechy jak manipulacja, obluda, cynizm, prywata, itp... Polska to dla nich dojna krowa, a zwykli obywatele to czarna masa, ktora mozna wykorzystywac do swoich niejasnych celow.... Trudno sie rowniez zorientowac na czym --- ta demokracja ---- wedlug KOD i splesnialej zbieraniny UBecko-SBeckich szumowin ma polegac.... Policja tym ubekom i sbekom oraz wichrzycielom z KOD powinna przypomiec na czym polegal Stan Wojenny poprzez przykladne spalowanie i polanie zimna woda , jak to oni onegdaj robili..... Aaaaaaaaa, niech tam sobie maszeruja te tluste ubecko-sbeckie " d......py", moze niektorzy schudna, bo sie spasli na ludzkiej krzywdzie..... Na koniec ---- Marsz "... to bedzie ostatni"....... chcialoby sie tak sparafrazowac slowa miedzynarodowki.....!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 22.03
NIKT JUŻ NIE ŻYCZY SOBIE KONTAKTÓW Z POLSKĄ I JEJ RZĄDEM.MIELIŚMY ZŁOTY RÓG ALE CHAM GO NAM WYŁUDZIŁ PRZEZ OSZUSTWO PRZEDWYBORCZE
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 22.12
Grzebać w życiorysach. Popieram olę. Niech szmatłactwo wychodzi na jaw. A ludzie sami sobie wyrobią zdanie. Popieram.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 22.13
Josek-CABAJ
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 23.12
Josek super komentarz.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2016 r., godz. 23.33
Josek to d..... i dno.Podstawowe prawo obywatelskie to w demokratycznym kraju prawo do demonstracji.Jeżeli jakaś władza próbuje to w jakikolwiek sposób ograniczać to jest to oczywisty ZAMACH NA DEMOKRACJĘ.Jeżeli ktoś ma złudzenia i myśli,że w dobrym kierunku idzie Polska.Niech przeczyta co mówi teolog Urszula Dudziak.(tego jeszcze nie było).Ręce i nogi opadają.Wstyd,hańba,średniowiecze.
Dodane przez Jola, w dniu 09.12.2016 r., godz. 23.53
Eychlej,skad masz wiadomosci o warunkach sp.......a do Lukaszenki I za ile? Widac,ze szukasz gdzie czmychnac,czyli masz troszeczke rozumku i zdajesz sobie sprawe,ze bedziesz musial poniesc konsekwencje za ublizanie demokratycznie wybranemu Rzadowi i antypolska propagande. Towarzyszu Eychlej,to co robisz za pare srebrnikow nie jest godne czlowieka.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2016 r., godz. 09.37
KTO DAŁ PRAWO PISOWI DO ZŁEJ ZMIANY USTROJU Z DEMOKRACJI NA DY-KTA-TU-RĘ K..... Z ŻOLIBORZA ???!!!!!!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.12.2016 r., godz. 11.44
Ubole już się odgrażają, że będą strzelać. To takie internetowe pogróżki w stylu seledynowej kamizelki. Sądzę jednak, że nie są tacy głupi, żeby w rzeczywistości to zrobić, choć rzeczywiście najwięcej broni jest w rękach byłych esbeków. Raczej chodzi o to, żeby podgrzewać atmosferę i może znajdzie się jakiś niezrównoważony idiota, który podobnie jak Cyba zaatakuje znienacka, a później pójdzie siedzieć. Sądzę, że te najbliższe (dzisiejsza i wtorkowa) akcje nowoczesnej ubecko-KODersko - POwskiej targowicy będą nieudane, jednak nie podzielam poglądu Joska, że będą to ostatnie podrygi zdychającej ostrygi. Zbyt duże interesy zostały naruszone przez nową władzę - ubole, szemrany biznes, klakierzy od kultury, przyzwyczajeni opływać w dotacje, sprzedajni dziennikarze itp. Sądzę, że dalej będzie podobnie, jak w tym roku. Po jednej akcji, niezależnie od tego udanej, czy nie natychmiast ogłaszana będzie następna, a kumulacja, czyli główny atak jest dopiero szykowany. Będzie on połączony z zewnętrznym atakiem międzynarodówki spekulantów i lewaków oraz związany z próbą rozchwiania finansów państwa polskiego.
Cisza na morzu
Dodane przez Młotkowski, w dniu 10.12.2016 r., godz. 14.37
Kiepskie pranie mózgu za pomocą wzorowo wykręconego kota ogonem raczej frajera nie znajdzie, panie Głowacki jakby to nie pisał.
Do Anonima z 23.33 i 9.37 czyli seledynowego prowokatora
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2016 r., godz. 15.29
Nie raz pisano o tym,ze twoj mozg dziala na dwoch zwojach.i jest tak ograniczony w mysleniu I przekazywaniu,ze dalej nie siega niz zascianek. Biedny i nieszczesliwy chlopulku,zastanawia mnie jak dlugo wytrzyma twoj organizm zyjacy nieustannie w stressie,nienawisci,klamstwie,podlosci,wrogosci dla Kraju w ktorym zyjesz.?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.12.2016 r., godz. 16.55
Głowacki, no i gdzie są ci twoi kibole na Krakowskim Przedmieściu, coś ich tak namawiał do atakowania, bo ich coś nie widzę na Krakowskim.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2016 r., godz. 17.13
a ja myślałem że Josek to J Osęka
Dodane przez ola, w dniu 10.12.2016 r., godz. 18.19
panie Głowacki, zapomniał pan dodać "zielonych ludzików", bo tego należy się najprędzej spodziewać po "gorącym romansie" dwóch bratanków. P.S. finanse naszego państwa już są rozchwiane, oczywiście przez wrednych rodzimych przedsięborców, bo jakże by inaczej - winny musi być!
Ad vocem
Dodane przez Josek, w dniu 10.12.2016 r., godz. 19.50
Nawiazujac do wpisu pana Glowackiego (11.44) przyznaje , ze osobiscie nie wierze w to, ze marsz " jest to ostatni"; byla to aluzja do wieku tych smutnych panow, dla ktorych ten marsz moze byc juz ostatnim..... "Wyrzuceni z siodla" POmywacze, polityczne typy spod ciemnej gwiazdy i wszelkiej masci lewactwo nie ustaja w przekonywaniu, ze w Polsce demokracji nie ma ..... Na razie protesty i manifestacje ---- tej garstki frustratow, aferzystow, ubekow, esbekow oraz zmanipulowanych uzytecznych idiotow szukajacych taniego poklasku /seledynowa kamizelka/ pod wodza rozczochranego Alimenciarza --- nie wygladaja imponujaco i stanowia raczej taki swoisty folklor....... Ale protesty w calej Polsce , nawet po kilka osob moga juz byc --- poprzez socjaltechniczny i zmanipulowany przekaz medialny sprzedajnych dzienikarzy--- odebrane w swiecie, jako rzeczywiste masowe protesty w obronie demokracji.... i to takze poprzez inne niejasne dzialania wplywowych osob z zagranicy, nieprzyjaznych obecnej wladzy , moga byc grozne dla Polski i jej wiekszosci obywateli....!!!!! Niektorzy ludzie w Polsce poprzez uplyw czasu zapominaja o aferach poprzednich rzadow, a przez to staja sie mniej odporni na zmasowana propagande pogrobowcow postkomunistyczej"bolszewii".... PS. : Ale ci wielcy zawodowi manifestanci i protestujacy /chociazby trollujacy na tym forum seledynowy chochol/ na swoim podworku, czyli w lokalnym samorzadzie nic zlego nie widza, albo nie chca widziec --- liczac po cichu na miejsce na liscie wyborczej w nadchodzacych wyborach samorzadowych....!!!
ZNOWU POTĘŻNA PIS ŻENADA
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2016 r., godz. 22.23
Idz chłoptasiu,siu wycinać konfeti dla vicka-ministra i za swoje pieniądze zwal się razem z nimi z helikoptera po czym może jakieś występy artystyczne małżonki w stylu hula-gula.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2016 r., godz. 22.59
TAK PANIE EYCHLER.DZIŚ TRZEBA PŁYNĄĆ TAK JAK PAN POD PRĄD.....Z PRĄDEM PŁYNĄ TYLKO ŚMIECI
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.12.2016 r., godz. 03.48
Głowacki, atak spekulantów/dyletantów i lewaków na polską gospodarkę trwa już od ponad roku, a skutki już widać w gospodarce. O polityce międzynarodowej nawet niema co wspominać, tu bagno i staczanie się Polski jest widoczne najbardziej.
Wielki szacunek dla OBYWATELE RP.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.12.2016 r., godz. 03.57
Obywatele RP - Dziękuję. Paweł Kasprzak - Dziękuję. To było jak wejście w środek watahy hien podczas ich rui. Sekta smoleńska najwyraźniej dziś pękła, jak żyłka w oku prezesa. Lewym. Dziękuję za odwagę, ze determinację, za poświęcenie, za wiarę, za patriotyzm. Byłem naprawdę szczęśliwy widząc jak Kaczyński w ścisku, nie miał odwagi żeby wejść na drabinkę i przemówić na kolejnej miesięcznicy, no i to oczko, co mu pierdyknęło ze strachu chyba (temu misiu). Szydło była wyraźnie przestraszona. Daliście nieprzeceniony dowód patriotyzmu. Podbudowujecie cały naród. Dziękuję.
do Anonima 19.06
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.12.2016 r., godz. 08.22
Szajka morderców, która wjeżdżając na sowieckich bagnetach objęła w Polsce władzę po 1944 roku wywodzi się z Komunistycznej Partii Polski, której korzenie sięgają nawet dalej niż międzywojnie, bo początków 20 wieku. Do tego środowiska należy również rodzina Szechterów. Ozjasz Szechter, ojciec Adama i Stefana Michnika był członkiem Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy i wypróbowanym sowieckim agentem. Ostatnio Stefan Michnik, stalinowski morderca, mieszkający dziś w Szwecji i pobierający UBecką emeryturę dał się nabrać na prowokację dziennikarską i wyraził swoje poparcie dla KODu. Adam Michnik oczywiście też popiera, a być może nawet jest twórcą KODu. Koło się więc zamyka.
Dodane przez Inka, w dniu 11.12.2016 r., godz. 09.14
tak sie zastanawiam do czego doprowadzi ten pelen nienawisci rzad , wszedzie widza przekrety ,klamstwa ,praktycznie dali po 500 niestety najczesciej leniom ktorym nie chce sie pracowac a tak naprawde to zaczynaja wiekszosci zabierac ......dlaczego tylko tak siebie wybielaja dlaczego prokuratorzy poddają sie do dymisji widząc ze musza robic cos nielegalnego ,leki miały być darmowe a naprawde wyszlo tak ze niestety teraz emeryci maja mniej darmowych lekow niz przed ich ustawa,niestety firmy zagraniczne uciekaja z naszego kraju i tysiace ludzi juz starcilo prace i mozna tak wymieniac w kółko ale zastanawiające jest to że za granicą porównuja przemowy kaczyńskiego do nawoływań faszystowskich straszne w tym wszystkim jest to że przeciwników pisu jest wiecej i nic z tym nie robimy
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2016 r., godz. 09.46
Panie Eychler dla mnie szarego obywatela antydemonstracja miesięcznicy smoleńskiej to strzał w kolano, bo dla większości Polaków wartości religijne są ważniejsze od gierek politycznych wieprzów "odpędzanych" od koryta. Im głośniej kwiczą, tym bardziej się ośmieszają. I nie wyjeżdźaj z tą obroną na swój sposób postrzeganej demokracji.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2016 r., godz. 10.47
Ludowe Wojsko Polskie a nie "szajka morderców" Głowacki. Nie szanujesz krwi przelanej przez zwykłych prostych żołnierzy w większości z kresów II R.P...Oni nie wdawali się w politykę.Walczyli o wyzwolenie Polski i ginęli za nią.Nie opluwaj Polskiej krwi !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2016 r., godz. 10.57
Olu tak biadoliłaś, że społeczeństwo zapłaci za badania szczątków ofiar katastrofy smoleńskiej. Żeby poprzedni rząd nie "oszczędzał na ośmiorniczki", to przez tyle lat rodziny ofiar nie zapalałyby zniczy na grobach w których są obce ciała.
Dodane przez Hot, w dniu 11.12.2016 r., godz. 11.22
A co pani olu z "rattingami"? Pną się w górę na POhybel bezsilnej oPOzycji. Petru szuka pieniędzy w Azotach. Bieda w komunie coraz większa.
Dodane przez ola, w dniu 11.12.2016 r., godz. 11.26
PiS rozdziera szaty, że 13 grudnia ma sie odbyć debata o Polsce poza jej granicami, będąca konsekwencją i dalszym ciągiem działań ich ministra spraw zewnętrznych, natomiast z premedytacją sejm ustala w tym czasie głosowania, aby uniemożliwić opozycji manifestowanie - ogrom hipokryzji "dobrej zmiany" nie znajduje określenia - wczoraj prezes portkami trząsł, pani premier również, ale do wieczora wymyślił: "w sensie formalnym działają legalnie ( opozycja ). Ale czy legalne i dopuszczalne są cele które sobie stawiają?...Nie proszę państwa, to wszystko jest nielgalne" - Kogo PiS kupiła, to kupiła, ale duch w narodzie nie zaginie - dziekuję Obywatelom RP za odwagę i determinację a takiego samozwańczego mentora jak "Naczelny naczelnik" nie potrzebuję. P.S. Stefan Michnik nie od dzisiaj mieszka poza granicami kraju, ale jakoś jego przeszłość nie raziła podczas poprzednich rządów PiS-u. Panie Głowacki, polecam lekturę o niejakim Rajmundzie, dla równowagi
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2016 r., godz. 14.11
Co w Wyszkowie robi jeszcze ten seledunowy klakier,wrogi Polsce i Narodowi Polskiemu,chwalacy,esbekow,zlodzieji,mordercow,pognac to s......... i oczyscic Wyszkow z szamba,a moze warto zainteresowania sie o jego dochodach,zajeciu i rozliczaniem z Urzedem Skarbowym.
Dodane przez Ej, w dniu 11.12.2016 r., godz. 16.32
ola, tracicie w oczach. lecą sb-ckie emerytury, przywileje topnieją. oczywiste, że ta dziejowa sprawiedliwość nie mogła dokonać się za rządów PO-PSL komuny.
Dodane przez Josek, w dniu 11.12.2016 r., godz. 17.11
POmachajmy Oli, bo w tych swoich pokretnych komentarzach odlatuje nie tylko "na miotle."..!!!!!! PS.: Meychler, Ola, Schechtery, Baumanny, Morel´e, ubole, esbecy i inni wichrzyciele o podejrzanej proweniencji beda 13 grudnia walczyc z "rezimem" Kaczynskiego ???? Czy ja zyje w Matrixie.....
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2016 r., godz. 17.37
Wszystkie komentarze osobnikow wrogich naszemu Panstwu,sa do siebie bardzo podobne co swiadczy o przepisywanie zleconych tresci. Poniekad nie dziwi to,gdyz do wrogich manipulacji werbuja sie uzytecznych i........, t........., nie myslacych samodzielnie i lasych na ochlapy z panskiego stolu. Takich ma Wyszkow,seledynowego klakiera i w klimakterium ,uboga w mysleniu ola. Moj sasiad mowil ,,mucha ktora jesienia mocno kasa, to szybko zdechnie" Przyslowia sa madroscia narodu i zawsze spelniaja. Mile zlego poczatki,lecz koniec zalosny..........
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2016 r., godz. 17.55
Panie Eychler odleciałeś, te kilkanaście osób z Obywatele RP, przypartych przez ochraniających ich policjantów, żeby im krzywdy nie zrobiono, nazywać ich należy najwyżej pajacami. Patrioci buhahahaha to nawet propaganda PRL z Urbanem na czele tak by ich nie nazwała. 13 grudnia 2016 roku skończy się w Polsce komunizm, bo postkomuniści i ich solidarni obrońcy osiągną poziom krytyczny swojej śmieszności.
No to żeś Głowasiu teraz odjechał na całego.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.12.2016 r., godz. 18.17
Brak ci podstawowej wiedzy historycznej, no ale to jeszcze zrozumiałe, bo i skąd miałbyś ją mieć, z kato-faszystowskich brukowców?. Otóż przyjmij do wiadomości, że Szechter nie był ojcem Stefana Michnika, lecz Adama. Ojcem Stefana był Samuel Rosenbusch. Ojciec Stefana Michnika został zamordowany (przez sowietów) w roku 1937, a Adam Michnik urodził się w roku 1946. Teoretycznie to możliwe, ale pod warunkiem, że ojciec Stefana zamroził przed swoją śmiercią swe nasienie, które prawie 10 lat później wykorzystała pani Michnikowa. Mało to jednak prawdopodobne przyznasz. Ale to nie jedyne kłamstwo z twojego postu. Na wniosek strony polskiej w październiku 2010 r. wydany został Europejski Nakaz Aresztowania na Stefana Michnika. 18 listopada 2010 sąd w Uppsali odmówił wydania Stefana Michnika do Polski tłumacząc, że czyny które mają mu być zarzucone w Polsce, a umieszczone w europejskim nakazie aresztowania, w świetle prawa obowiązującego w Szwecji, uległy przedawnieniu. Od 1969 roku do dnia dzisiejszego Stefan nie pobiera żadnych pieniędzy z Polski, ma emeryturę wypracowaną w Szwecji (jak mógłby ją pobierać będąc jednocześnie ścigany przez polskie ustawodawstwo?). Po trzecie - Adam Michnik nigdy nie utrzymywał z nim żadnych kontaktów ani nie utrzymuje do dziś. A po czwarte Adam Michnik jest polskim patriotą, który całym swym życiem i dokonaniami na stałe i chlubnie zapisał się w polskiej historii, któremu ty i tobie podobna kato-faszystowska s......... nie jesteście godni nawet butów czyścić.
zbliża się 13 grudnia
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.12.2016 r., godz. 18.51
Za dwa dni 35 rocznica wypowiedzenia narodowi polskiemu wojny przez Wojciecha Jaruzelskiego i jego partyjnych towarzyszy, komunistów z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Co się wówczas działo ? Z pewnością będzie w polskich mediach wiele informacji na ten temat. Polecam jednak dodatek do aktualnej Gazety Polskiej, poświęconej temu tematowi. Mamy w nim świetny historyczny artykuł Tomasza Panfila o przygotowaniach do wprowadzenia i przebiegu stanu wojennego, obszerny materiał o polskim Wallenrodzie - generale Kuklińskim i wiele innych. Z pewnością w TVNach, TOKefemach, Gazetkach Wybiórczych i Newsweekach będzie nadal wiele sowieckich kłamstw i manipulacji. Dlatego warto dobrać sobie odpowiednią lekturę, a dodatek historyczny GP w zwartej formie opisuje podstawowe fakty.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2016 r., godz. 21.19
KOMENTARZE NA FORUM (NIE TYLKO TYM) SĄ WROGIE RZĄDOWI A NIE PAŃSTWU POLSKIEMU!!!!!!!!!!!! I ŚWIADCZĄ O ZGODNOŚCI POGLĄDÓW MILIONÓW POLAKÓW,ŻE PIS TO ZERO
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2016 r., godz. 09.48
Dziwię się, że nasi "patrioci" z pod znaku KOD, Obywatele RP, towarzysza Mazguły, PO, Nowoczesnej i innego lewactwa nie poprosili jeszcze wielkiego przyjaciela Polski, towarzysza Władimira Władimirowicza Putina, żeby interweniował w Polsce, Polsce rządzonej przez neofaszystów, nacjonalistów, populistów. Towarzysz Wojciech Jaruzel, człowiek honoru, zapraszał swojego odpowiednika z ZSSR aby interweniował ale towarzysz Putin a czemu nie, pewnie skorzystałby z okazji i udzielił bratniej pomocy. No towarzyszu Marku, towarzyszko Olu, do dzieła, przedstawcie tą propozycję, zbierzcie podpisy, zróbcie kilka wieców z serii " KOD bratnia pomoc". Rozczochrany Belg, oprócz milczącego poparcia nic nie może pomóc, towarzysz Juncker z Mogherini mogą się upić i rozpłakać ale powracający prezydent Donaldinio razem z przyjacielem Władimirem mogą tu zrobić porządek i zaprowadzić właściwą demokrację. Oddziały OT generała Macierewicza nie mają szans z zielonymi ludzikami. Przemyślcie ten krok bo trzy lata bez władzy to wieczność i może szerzyć się dezercja i przejście do oddziałów wroga. Nasza propaganda gazetowa plajtuje, media mają coraz gorsze wyniki. Nie dadzą rady bez wsparcia a PiS atakuje na każdym polu. Za rok zabiorą na duszyczki szkolne i zmienią historię Polski. To będzie koniec i armagedon naszej liberalnej wiary.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2016 r., godz. 11.53
Kodonowożercy- raczej starożercy za cenę nawet wprowadzenia stanu wojennego chcieliby powstrzymać działania obecnego rządu. Jak teraz żyć w takiej Polsce, gdzie nic nie można załatwić za łapówę.
Dodane przez Precz z komuną., w dniu 12.12.2016 r., godz. 12.37
Jakie łapówy, oni to mieli za darmo i jeszcze mogli na tym zarobić, że znają takiego jegomościa, który może to załatwić, od prostych rzeczy jak miejsce dla wnuczka w przedszkolu, etacik dla córki czy kogoś z rodziny, zleconko, karnet bezpłatny itd. Z naszej krwawicy tak się tarzali w luksusie czy układach. Mówią, że za PiS jest podobnie, niekoniecznie, za nowej władzy jest czuje oko służb kontrolnych, ABC, ŚBC itd. Nie tylko wyłapują w samorządzie PO-PSL ale wyłapują także swoich o lepkich rękach. Min. Jackiewicz długo nie porządził a pewnie to nie ostatni członek nowej władzy. Słucham rozmowę z Marcinem Święcickim z PO, w 1981 roku był w PZPR, a jutro ma iść na manifestację i krzyczeć precz z komuną, precz z PiS. Dlaczego był w PZPR w stanie wojennym ? Bo on chciał wprowadzać reformy gospodarcze w bankrutującym państwie, żenujący gość. Ideowy komunista albo zwykły cwaniak, który jest przy korycie w każdym systemie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.12.2016 r., godz. 13.33
Chciałbym doczekać tego dnia, w którym wszyscy dziennikarze, pracujący obecnie dla mediów reżimowych, depczący swoimi brutalnymi kłamstwami godność człowieka myślącego, kreujący kiboli, faszystów, kseno,- i homofobów na bohaterów narodowych, przyczyniający się do rozwarstwienia społeczeństwa, indoktrynujący na niespotykaną skalę ludzi słabo wykształconych oraz młodych, nieznających historii i niezainteresowanych niczym, z wyjątkiem czubka własnego nosa - nigdy już nie mogli ponownie zaistnieć w przestrzeni środków masowego przekazu. To samo dotyczy świata szeroko pojętej kultury - aktorów, reżyserów, twórców.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2016 r., godz. 13.56
Seledynowy n........ pisze drukowanymi literami z bezradnosci swojej prowokacji. Trudno uwierzyc mu,ze nikt,ale to nikt nie bierze go powaznie,znany jest z falszywej,wrogiej,pelnej klamliwej,podlej propagandy i problemow zdrowotnych.
Dodane przez Zenek, w dniu 12.12.2016 r., godz. 14.15
No Eychlej,tak obrzydliwy komentarz jaki napisales 11 .12 godz18.17 chwalac stefana michnika swiadczy o twojej zboczonej psychice. Mysle,ze gdyby ofiarami byli twoi bliscy,tezbys to zachwalal. Pochwaly zbrodni stalinowskich swiadczy o twoim wynaturzeniu. Co do czyszczenia butow tego przestepcy,to tylko nadajesz sie ty,robiac to za falszywe srebrniki. Masz juz doswiadczenie jako sluzacy w robieniu porzadku, PO spedach juz wiekowych funkcjonariuszy SB, a zatem,twoj poziom umyslu jak tez morale kwalifikuja cie na CZYSCIBUTA, Bedziesz mial dwa etaty i stac cie bedzie na oplaty,odciazajac rodzicow.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2016 r., godz. 15.23
Zenek, piowska s........ co szczuje ludzi, możesz wskazać choćby fragment, w którym Pan Eychler chwaliłby Stefana Michnika?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.12.2016 r., godz. 18.30
To już jutro ! Strajk Obywatelski na chwilę obecną Polska 81 miast, Europa 13 miast, Ameryka Północna 11 miast, Ameryka Południowa 1 miasto W Warszawie spotykamy się o godz. 16.30 przy rondzie pod palmą, róg Nowego Światu i Al. Jerozolimskich. Przemarsz pod KC PIS na Nowogrodzkiej.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.12.2016 r., godz. 20.43
13 grudnia, o godzinie 16:30 spod ronda Charlesa De Gaulle’a rozpoczyna się marsz Stop Dewastacji Polski, organizowany przez środowiska patriotyczne i demokratyczne z KOD Mazowsze na czele. Marsz sprzeciwu wobec zawłaszczania i niszczenia Polski połączy symbolicznie KC PZPR i nowy KC – Komitet Polityczny PiS. Połączymy ideowych spadkobierców komuny z miejscem, gdzie gnieździła się przez lata! Przypomnimy im o wartościach - Wolność ! Równość! Demokracja!
Dodane przez Apel, w dniu 12.12.2016 r., godz. 23.28
List otwarty do III RP i społeczeństwa ws 13 XII i prób destabilizacji państwa W związku z tragiczną rocznicą wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku jesteśmy świadkami dążenia do destabilizacji państwa polskiego. Wybrane media i pojawiający się w nich tzw. eksperci, dyżurne autorytety, sztucznie wykreowane legendy oraz politycy opozycji i ich sympatycy, najczęściej wywodzący się z dawnego aparatu przemocy, którym towarzyszą wszechobecna korupcja i oszustwa dokonywane przez ludzi z politycznego establishmentu, obwieszczają codziennie, że demokracja w Polsce jest zagrożona. .Należą do nich także środowiska zdolne zaakceptować tylko taki konsensus, w którym oczywisty agent jest wybielany, bezczelny złodziej może być pewien bezkarności, a transfery publicznych pieniędzy do ich firm, mediów, teatrów i wszelkich innych organizacji uznają za normalność. Moralne i polityczne kreatury narzucane są w prasie i telewizji, literaturze i sztuce, w nauce i oświacie. Żyjemy w dobie poszukiwania moralnych autorytetów, wzorów do naśladowania. Jakże często robimy to jednak na ślepo, przyjmując kłamliwe podpowiedzi cynicznych mediów, sięgamy tam, gdzie są ideowa pustka, zaprzaństwo, sztucznie kreowane życiorysy, wypreparowane z prawdy i pozbawione podstawowych wartości. Przypominamy, że wiara w sztucznie wykreowaną rzeczywistość powoduje, że draństwa autorytetów przyjmowane są za wzorce. Wyznacznikiem bycia autorytetem winien być wyznawany taki system wartości, który opiera się na prawdzie i odpowiedzialności. Autorytetami, zarówno dla tego, jak i przyszłych pokoleń młodych Polaków, powinni być ludzie bezkompromisowi, nieugięci, ale także potrafiący zrozumieć własne błędy i umiejący za nie przeprosić. Dziś prawdziwi bohaterowie dawnych wydarzeń są zepchnięci w niepamięć, wegetują w niszowych środowiskach, częstokroć bez środków do życia, bywa, że w wyniku represji pozostaną na zawsze kalekami. Czas najwyższy skończyć z dzikim obyczajem, że tak zwane „legendy Solidarności”, niezależnie od tego, kim okazały się po Sierpniu 1980, mają dozgonnie otwartą drogę do kariery politycznej pod chroniącym je immunitetem nietykalnych świętych krów. A jednocześnie stają oni w jednym szeregu z ludźmi pokroju b. pułkownika LWP, nawołującego do dokonania zamachu stanu, dziećmi morderców Żołnierzy Wyklętych, księży Popiełuszki, Suchowolca, Zycha, Niedzielaka, dziewięciu górników z kopalni „Wujek” czy też ponad stu ofiar skrytobójczych mordów, które dokonano w stanie wojennym. Apelujemy do tych sztucznie wykreowanych „legend”: opamiętajcie się, nie da się zachować cnoty i jednocześnie pełnić rolę alfonsa! Oświadczamy, że wyprowadzanie ludzi na ulicę w dniu 13 grudnia celem obrony nieuzasadnionych przywilejów, wzywanie prokuratorów, sędziów, policjantów, żołnierzy oraz przedstawicieli innych służb mundurowych do wypowiedzenia posłuszeństwa, w tym dokonania zamachu stanu wobec demokratycznie i zgodnie z prawem wybranych władz Rzeczypospolitej, jest przestępstwem ściganym z mocy artykułu 18 Kodeksu karnego! Władze III RP wzywamy do skorzystania z art. 127 § 1 kk, który mówi: „Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”. Najjaśniejsza Rzeczpospolita, nasza Ojczyzna, o którą my walczyliśmy w przeszłości, winna w ten sposób pokazać swą determinację i siłę w walce ze złem! Oświęcim, 8 grudnia 2016 r. Pod listem podpisy sygnatariuszy listu podpisy przywódców strajków i osób represjonowanych w czasie stanu wojennego.
Jutro protest nawet w Sydney obok opery.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.12.2016 r., godz. 00.20
Ten protest to stanowcze NIE dla : Paraliżu Trybunału Konstytucyjnego. Nakładaniu kagańca na Polaków poprzez wprowadzenie ustawy inwigilacyjnej. Pseudoreformie Edukacji. Osmieszającej Polskę polityce zagranicznej. Obsadzaniu spólek skarbu państwa przez ludzi niekompetentnych a wyróżniających się tylko szczególną lojalnością wobec naczelnika kaczyńskiego. Prób zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, która jest jedną z najbardziej restrykcyjnych w Europie. Miesięcznic smoleńskich ośmieszających polskie państwo. Szkalowania dobrego imienia Lecha Wałęsy i próbie zmiany najnowszej historii Polski. Zawłaszczenia mediów publicznych. Ministrowi Środowiska niszczącemu nasze dobro narodowe jakim jest Puszcza Białowieska. Przyczyn tego protestu jest bardzo wiele i nie sposób ich wszystkich wymienić. Jednocześnie informuję, że nie jestem finansowany przez Sorosa, żydowskich bankierów czy jakąś partie polityczną jak mi zarzuciły osoby będące zwolennikami "dobrej zmiany". Dlatego 13 grudnia: Solidarnie zostańmy w domu, nie pójdźmy do pracy, weźmy urlop jednodniowy na żądanie albo wyjdźmy na ulice, ubrani na czarno, pokażmy w ten sposób Nasze niezadowolenie i sprzeciw wobec polityki obecnej władzy. Nie ma takiej władzy na świecie, która nie boi się solidarności społecznej i ulicy!!!
Dodane przez ola, w dniu 13.12.2016 r., godz. 06.49
PiS zmienił ze strachu planu i nie odbędzie marszu - swoich zwolenników zwołuje na słuchanie "największego bohatera stanu wojennego", Apel Poległych i mszę - krok, po kroczku... idzie święto
Róbmy swoje
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.12.2016 r., godz. 09.01
DZIŚ 13 grudnia, o godzinie 16:30 spod ronda Charlesa De Gaulle’a rozpoczyna się marsz Stop Dewastacji Polski, organizowany przez środowiska patriotyczne i demokratyczne z KOD Mazowsze na czele. Marsz sprzeciwu wobec zawłaszczania i niszczenia Polski połączy symbolicznie KC PZPR i nowy KC – Komitet Polityczny PiS. Połączymy ideowych spadkobierców komuny z miejscem, gdzie gnieździła się przez lata! Przypomnimy im o wartościach - Wolność ! Równość! Demokracja!
Dodane przez ola, w dniu 13.12.2016 r., godz. 10.29
dzisiaj, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, "salonowy bohater" i "największy patriota, piewca wolności" powiedział: będzie podjęta próba uporządkowania działań opozycji - nie boję się, a panu Głowackiemu gratukuję wyboru guru, który kryje sie za wojskiem, policją, innymi służbami, lizusami, marionetkami, sprzedwczykami, zdrajcami, farbowanymi lisami i innymi sprzymierzeńcami "dobrej zmiany". P.S. po wydarzeniach z dnia 10 grudnia pod Pałacem Prezydenckim, samozwańczy "naczelnik" nie może się otrzasnąć ze strachu, i ze złości knuje zemstę; zemstę na własnym narodzie!
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 10.50
Wolność dla oszustów, złodziei i bandziorów. Równość- dla nas ośmiorniczki, karpaczio z żubra, dla was mirabelmi, szczaw i marchewka. Demokracja- nam wszystko wolno, wy morda w kubeł. Właśnie Polacy w wyborach pokazali, że mają już dość waszych ideii.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.12.2016 r., godz. 11.20
Wybory były już dawno temu (pomimo, że to 1 rok), to była inna epoka
Dodane przez Świnia, w dniu 13.12.2016 r., godz. 11.58
ola co z twoim wyszkowskim oddziałem Obywateli 80? Może wpadniecie pod kościół św. Wojciecha? Ty swoich, Eychler KOD, zrobicie zadymę, aż się moherom rocznicowania odechce.Macie odwagę?
Dodane przez ola, w dniu 13.12.2016 r., godz. 12.21
obecny rząd został wybrany w demokratycznych wyborach i to zostało zrozumiane i uszanowane - natomiast zgody na niszczenie demokracji, ten rząd nie dostanie - jasne?
fragment przemowienia A. Leppera w Sejmie
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 12.31
"I oczywiście bohaterowie ­ Platforma Obywatelska. (Wesołość na sali, oklaski) Tam są mistrzowie w niszczeniu kraju. Nie ma lepszych mistrzów niż ci panowie. Ci panowie wiedzą wszystko najlepiej. Ci panowie, jeśli im nie pasuje jedna partia, to idą do drugiej, tworzą następną. Nie odpowiadają za Unię Wolności. Jakim prawem mają odpowiadać, skoro w niej nie są. Oni teraz są w Platformie Obywatelskiej. Za AWS ­ nie. Jakim prawem? (Oklaski) Przecież oni teraz są w Platformie Obywatelskiej. Czy myślicie, że będziecie nadal ludzi oszukiwać, że będziecie nadal tak ciągnąć? Panowie, wy się nie boicie tego, że takie słowa mówi Lepper; wy się boicie Leppera i Samoobrony. I taka jest prawda. Nic innego."
Dodane przez 13 grudnia - zgody na niszczenie demokracji nie będzie- ola, w dniu 13.12.2016 r., godz. 12.53
To będzie ten busik ola? Ty ze swoimi Obywatelami 80, p....... ze swoimi. Dacie radę. Zbiórka u Nowosielskiego na Kasztanowej?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 12.55
Wg Eychlera i oli demokracja jest wtedy, gdy wszyscy myślą tak samo - jak oni. A jak ktoś myśli inaczej, to demokracja jest zagrożona .
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 12.56
Demokracja KOD, PO i innych. Wszystkimi siłami walczą o powrót starego układu.
Jarek Kaczyński padł ...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.12.2016 r., godz. 13.16
Polecam wpisanie tego fragmentu w wyszukiwarce. Doskonała piosenka. A na mnie już czas, dziś wraz z rodziną biorę udział w demonstracji, więc do zobaczenia jutro. Pa.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 13.37
35 lat już stara gwardia kombunatorów niszczyła Polskę. Dość tego. Teraz niszczą? Ktoś tu wypisuje brednie.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 13.51
NIE MA ZGODY NA DEMONTAŻ DEMOKRACJI W POLSCE !!!!
Dodane przez Anka, w dniu 13.12.2016 r., godz. 13.54
ola,jestes warta tylko pogardy,jak twoi domownicy moga patrzec na ciebie. W twoim wieku nie przystoi na te glupoty jakie piszesz.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 14.08
Lepper jako nieliczny mial pojecie, o co w tym b......... chodziło. Cała zgraja wilków zrobiła z niego przygłupa.
Dodane przez KOD SB, w dniu 13.12.2016 r., godz. 14.45
A co z resztą wyszkowskich członków KOD Eychler. Nie zorganizowałeś busika nawet. Kiepski jesteś. Cieniutki jesteś.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 15.05
Wreszcie zaczyna się normalnie w Polsce. Antoni Macierewicz wystąpi z propozycją odebrania stopni generalskich zbrodniarzom, Jaruzelskiemu i Kiszczakowi. Skończą się głupie pomysły aby stan wojenny nazwać kulturalnym wydarzeniem i porównywać z obecnym okresem, w którym rządzi zjednoczona prawica. To okres rozkwitu demokracji choć niektórzy przekraczają granicę dobrego smaku wzywając do nieposłuszeństwa wobec władzy prawicy. Jeśli mówimy o dewastacji to Jaruzelski nie zmniejszył dewastacji polskiej gospodarki. Straciliśmy 7 lat. W nowym Wyszkowiaku widzimy, że wyszkowianie się budzą. Mamy ciekawe wspomnienie pana Karpińskiego, mamy kolejne działania nauczycieli gimnazjum nr 2, idących za ciosem i realizację całkowitej reaktywacji szkoły podstawowej nr 4 a nie jakieś kompilacji, co nauczyciele z 1 i 2 burmistrzowi i jego stokrotce podpowiedzą. Nie mówię o Marku Głowackim działającym na wielu frontach, masakrującym hołotę z "klasą", nauczycielach z Norwida, którzy poparli zamierzenia nauczycieli gimnazjum nr 2 dodając im otuchy do działań, mamy pana Konrada Wróbla i jego piłsudczyków, stowarzyszenie "Pepisko", animatorów wielu wydarzeń w tym biegu "Wilczym tropem", uczczenie pamięci "Przelotnego", bohatera ataku na więzienie w Pułtusku, mamy klub Gazety Polskiej pod przewodnictwem M.Głowackiego, młodzież wszechpolską i kibiców Bugu, którzy zaangażowali się w pamięć żołnierzy wyklętych, mamy organizacje, które organizują wraz z kościelnymi marsze dla życia i rodziny, mamy radnego komitetu "Masz Wybór", Adama Szczerbę, pomagającemu mieszkańcom Wyszkowa i aktywnemu w wielu sprawach, w którym władza samorządowa działa agresywnie wobec mieszkańców. Z optymizmem wkraczamy w 2017 rok.
Dodane przez ola, w dniu 13.12.2016 r., godz. 15.27
szczyt odwagi PiS-u: odebrać stopnie generalskie trupom, gratuluję!
Zakamuflowany burak
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 15.31
Głowackiemu kazali gdyż Eychler nie dawał rady i to jest goła prawda . Bez inwektyw na każdym froncie proszę.
Miszmasz
Dodane przez Stynka, w dniu 13.12.2016 r., godz. 15.57
do 1408 - stać mnie na zasłonę dymną
Dodane przez olala, w dniu 13.12.2016 r., godz. 17.11
Szczyt odwagi? Szkoda, że zabrakło jej poprzednikom u władzy. Tak byli do tych trupich legend komuny przywiązani, czy naprawdę nie byli w stanie nic zrobić trzymani przez truposzy za jaja?
Dodane przez antonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 18.45
Zapomniał Pan dodać, że niejaki Lech Kaczyński też był przy okrągłym stole. To rodzaj zapomnienia jaki ma teraz wasza gwiazda poseł Piotrowicz. On był Wallenrodem, Pan był w podziemiu, teraz jesteście w "dobrej zmianie", to wiele wspólnego. Jak to w partii "dobrej zmiany" wszyscy są 200% katolikami, proponuję więc zrezygnowanie z siania nienawiści do wszystkich którzy mają inne zdanie i poglądy.
Do olla
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 18.58
Strzał w dziesiątkę
Dodane przez Do ola z 15.27, w dniu 13.12.2016 r., godz. 19.04
Czemu nie zrobisz pikiety w Wyszkowie potępiającej odebranie stopni generalskich Jaruzelskiemi i Kiszczakowi? Jest was tu w mieście spora grupka. Farbowany patriota Nowosielski ze sztabem chętnie się do twojego protestu przyłączą. No wiadomo, ze względu na to, że obecne czasy przypominają wam stan wojenny, do zorganizowania protestu potrzeba będzie ci wiele cywilnej odwagi ola. Ale czego nie robi się dla obrony własnych ideałów. Dacie radę.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 20.54
BĘDĄ PIKIETY PRZECIWKO PISOWI RÓWNIEŻ W WYSZKOWIE.NIE PRZEBIERAJCIE NOGAMI.WSZYSTKO JEST KWESTIĄ CZASU.KOD ZNOKAUTOWAŁ W DNIU DZISIEJSZYM PIss
ola ...ale duch w narodzie nie zaginie - dziekuję Obywatelom RP za odwagę i determinację...
Dodane przez ola-ć, w dniu 13.12.2016 r., godz. 22.10
Podziękuj też poprzednikom Obywateli RP, co to oddawali mocz na palące się znicze podczas innej miesięcznicy. Nic mnie już nie zadziwi w twoim wykonaniu.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 22.37
Należy podziękować za dzisiejszy dzień władzy PiS i szefowi TVP Jackowi Kurskiemu. Przesiedziałem parę chwil i dowiedziałem wiele rzeczy o stanie wojennym, obejrzałem film Towarzysz generał idzie na wojnę, w którym historycy totalnie negatywnie przedstawili rolę Jaruzelskiego, odrzucono ideę stanu wojennego jako mniejszego zła i że Sowieci wejdą do Polski. Widziałem dobre wystąpienie prezesa Kaczyńskiego i skrzywioną ze złości twarz Wałęsy w TVN24. Nie jestem zwolennikiem protestów 13 grudnia ale dzisiejsze wydania informacyjne dają dużo prawdy o tamtych czasach a porównanie dzisiejszego dnia do 13. 12.1981 roku to jakaś schizofrenia. PiS walczy o taką Polskę jaką ja chcę. Szkoda tylko, że jak napisano w jednym z komentarzy, PiS w Wyszkowie rozmieniło się na dobre i wspiera w samorządzie koalicję Nowosielskiego czyli PO-PSL. Walka o Polskę w Wyszkowie potrwa jeszcze, czekam, że spotka mnie w tym względzie miła niespodzianka. Nadzieja jest we mnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2016 r., godz. 22.51
Jednym z posłów, zatwierdzającym w Sejmie stan wojenny, był Józef Kijowski, który zasiadał w parlamentarnych ławach z ramienia Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. To dziadek lidera tzw. Komitetu Obrony Demokracji – Mateusza Kijowskiego.
Razem nas bohato ! Nas ne podolaty !
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.12.2016 r., godz. 00.30
I tak oto 30 tysięcy z Marszu STOP DEWASTACJI POLSKI dołączyło do 2 tysięcy na Strajku Obywatelskim pod siedzibą PIS. Demonstracja PiSowców zebrała natomiast około 10 tysięcy ludzi (korekta, bliżej 5 tys.) :) Choć dziwne i te dane, bo na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Kruczej, w miejscu, w które zwoływał swoich najgorliwszych wyznawców 10-go podczas miesiączki wściekły ze złości Kaczyński, przyszła jakaś smętna setka ludzi zajmując jeden narożnik, otoczona drugą setką policjantów chroniących ich przed zadeptaniem. Uściślając zajęli oni przestrzeń 10 m w lewo i 10 m w prawo od drzwi KFC. To skąd się wzięły nagle te tysiące pisowców chwilę później na Pl. Trzech Krzyży? Przecież to niedaleko, rzut beretem. Demonstracja KOD była wspaniałym, podniosłym patriotycznym przeżyciem. Szczególnie utkwiły nam w pamięci przemówienia Frasyniuka i twórcy KODu (pomysłodawcy) Krzysztofa Łozińskiego, słynnego polskiego himalaisty i prekursora polskiego karate. No i co Głowacki, jest ten KOD czy go już dawno niema, jak twierdziłeś ostatnio? Warszawa była jednym z ponad setki miast, w których KOD organizował dziś demonstracje ! Natomiast pisiory zjechały się z całej Polski w jedno miejsce do Warszawy.
przebój roku -"Jarek Kaczyński spał"
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.12.2016 r., godz. 00.59
Chłopcy z Targówka i ze Śródmieścia Pomnijcie Jarka co stan ten przespał Ludzi łapali, w ludzi strzelali Jarek Kaczyński spał! ************* Gdy w telewizji brak teleranka Gdy na górników czeka łapanka W wygodnym łożu , na Żoliborzu Jarek Kaczyński spał ************* Jeden zraniony, drugi zabity Krew się polała grudniowym świtem A tam w łóżeczku, na poduszeczce Jarek Kaczyński spał! ************* Gdy w kinie „Moskwa” film o Wietnamie Jarosław woli drzemać przy mamie Na prawym boku, w ciepłym półmroku Jarek Kaczyński spał! ******** Już Kuroń leży na styropianie bo go pobili zomowskie dranie Drżą robotnicy, a on w szlafmycy! Jarek Kaczyński spał! ******** Nie płaczcie dzieci, płakać nie warto W miękkiej piżamie, z różową kokardą. Za chleb, za wolność, za nową Polskę Jarek Kaczyński spał!
Jesteś Wielki Eychler.
Dodane przez Obudź się Polsko!!!, w dniu 14.12.2016 r., godz. 08.55
Ale w Wyszkowie ani drgnęło. W twoim mateczniku brynd a Panie. Wczorajsza demonstracja będzie procentować, tylko nie tak jak SB-ecja by chciała. Od rana ludzie komenyują 80 letniego dziada żalącego się, że za 20 tys emerytury nie da mu się wyżyć. Mówią ludzie, że oni za 700-900 zł musieli i często nadal tak jest, pociągnąć zubożałą rodzinę. Dziad SB zobaczy życie jakim ono jest za 2 tys zł. Dziś PO w Wyszkowie to grupa misiewiczów na stanowiskach z pensjami min. 5 tys. Kowalski, Siekierski, Daniel, Kowalewska (ok. 10 tys), Mróz (ten ok 14 tys). O co im chodzi? żeby było jak było. SB po 6-8 tys emerytury, a zwykły obywatel 800 zł. No, tylko Eychler z tej wyszkowskiej śmietanki jast wysiudany. Ale to osobny przypadek specjalnej troski pacjent.
poezja dla M. Eychlera.
Dodane przez Kiszczakowa o Kiszczaku., w dniu 14.12.2016 r., godz. 09.04
– Nie pogodziłam się z decyzją o obniżeniu emerytury. Mam swoją. To jest krzywda. To jest rodzaj zemsty nie wiadomo za co. Ja mam na utrzymaniu jeden dom, drugi dom na Mazurach. Poza tym mój syn nie pracuje. Robił wszystko, żeby represja była jak najłagodniejsza, żeby się odbyła bez rozlewu krwi. On nie podjął żadnej decyzji o wyroku śmierci na kogokolwiek, z jego rozkazu nikt nie zginął. On kochał polski naród, był prawdziwym, powiedzmy sobie, bohaterem polskim
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2016 r., godz. 09.34
Nie damy obniżyć nam emerytur. Nie po to byliśmy katami Polaków, żeby teraz biedować na nędznych emeryturach. Nie odpychajcie nas od koryt, będziemy kopać, gryźć i kwiczyć do upadłego. No wieprze nadszedł czas uboju. Nareszczie mamy dobrego rzeźnika, który nie boi się dobrać do rozwścieczonej trzódki.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.12.2016 r., godz. 12.36
Panu Głowackiemu i jego klubowi mogę tylko zadedykować wczorajsze hasło Władysława Frasyniuka - JE . . . Ć KOMUNĘ ! odzew - JE . . .Ć, JE . . .Ć I SIĘ NIE BAĆ !
No i co Eychler...
Dodane przez Kaliope, w dniu 14.12.2016 r., godz. 13.39
Jest ten KOD w Wyszkowie, czy go nadal nie potrafisz zorganizować? Władza POdniosła wysoko opłaty za wodę i ścieki, w przeszłości, za komuny POdwyżki byly zarzewiem do potężnych strajków i w efekcje stanu wojennego. Co myślisz o wyszkowskich podwyżkach i władzy w naszym mieście w ogóle? Tu na ciebie czekamy, ale ty wydajesz się być tchórzem. Zakompleksionym frustratem uciekającym schować się w tłumie na warszawskie manify. Tam jako tchórz czujesz się bezpiecznie?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2016 r., godz. 14.34
Wyszkowianin Wojciech Fijałkowski, który w stanie wojennym na dworcu w Wyszkowie rozrzucił 14 ulotek, po 34 latach od tego zdarzenia otrzymał odznakę honorową, legitymację i status osoby represjonowanej z powodów politycznych. Panie Eychler, niech pan spojrzy w oczy W.Fijałkowskiemu, który za kilkanaście ulotek został represjonowany a pan gloryfikuje jego katów. Władysław Frasyniuk dostał małpiego rozumu i wali gdzie popadnie. Tak się zbratali z komuną, tak z nimi spoufalili, robili interesy, że teraz trudno im trzeźwo myśleć. Zanim chcesz JE.....Ć to trochę pomyśl.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.12.2016 r., godz. 16.16
Co? Szczęki wam opadły po wczorajszym? I słusznie, niedługo wam wylecą całkowicie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.12.2016 r., godz. 20.28
Łatwość, z jaką KOD miesza się z UBekami mnie nie dziwi. Nie mam złudzeń. To ta sama mentalność, widoczna również u urbanowców, palikociarzy. Ten sam rodowód i często ci sami ludzie pociągający za sznurki. Sowiecka hołota przepoczwarzona w demokratów. Bo takie demokratyczne czasy. Gdyby były inne znów mordowaliby polskich patriotów i jeżeli, nie daj Boże nadejdą to będą to znów robić. Dziś "tylko" szydzą z grobów, modlitwy, ponownie wybierają Barabasza.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.12.2016 r., godz. 23.07
Głowacki, hahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 14.12.2016 r., godz. 23.12
Głowasiu, czy ty naprawdę myślisz, że ktoś poważny jeszcze słucha tych twoich bredni?
do anonima z 13.12 godz. 22.37
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.12.2016 r., godz. 20.55
Na szczęście w mediach publicznych skończył się bełkot o tym, że towarzysz Jaruzelski to wielki patriota. I tak już pozostanie niezależnie od skowytu KODziarzy, seledynowej kamizeleczki, a także protestów różnych UBoli i manipulacji sowieckiej agentury.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.12.2016 r., godz. 21.52
Jestem w stanie zrozumieć twój ból i skowyt z powodu przerażenia jakiego doznałeś 13-go grudnia, gdzie marsz KOD-u zgromadził ponad dziesięciokrotnie więcej ludzi niż twoje szemrane towarzycho na Pl. Trzech Krzyży, ale ile można to przeżywać?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.12.2016 r., godz. 07.51
Stan wojenny był z punktu widzenia komunistów sukcesem. Udało się utrzymać zagrożoną władzę i stłumić kolejny polski bunt. Jednak z narodowego punktu widzenia to tragedia. Morderstwa, terror, więzienia, wypędzenie z kraju 2 mln ludzi i odebranie nadziei następnym milionom. Dziś ta prawda powoli przebija się do narodowej świadomości. Myślę jednak, ze potrzeba jednak 8 lat rządów zjednoczonej prawicy, żeby zrównoważyć propagandę III RP w tej sprawie, czyli mówiąc wprost propagandę komunistów i zblatowanej z nimi części ówczesnej opozycji solidarnościowej na czele z Bolkiem.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.12.2016 r., godz. 09.27
8 lat to dla was trochę będzie za mało, mówi się raczej o 15-20, a w niektórych przypadkach jak dudy, kaczyńskiego, maciorewicza - o DOŻYWOCIU (jeśli naród nie wprowadzi z powrotem kary śmierci).
Dodane przez Anonim, w dniu 16.12.2016 r., godz. 12.09
Oj eychler najpierw PiS powsadza twoich idoli- kombinatorów, aferzystów, cwaniaków od ośmiorniczkowego koryta. Codziennie wykrywają jakieś przekręty. Nareszcie miecz sprawiedliwości ścina łyb szubrawców.
Dodane przez zniesmaczony bełkotem, w dniu 16.12.2016 r., godz. 12.15
co ty Głowacki blantujesz? gadasz głupoty i chyba sam już siebie nie rozumiesz.żeby nie Eychler to dalej kreował byś się na świętoszka a tak to odpowiednio cię podszedł i słoma z butów wyszła.Ludzie już cie poznali i mają taki sam stosunek do ciebie jak do Eychlera.niczym się nie różnicie.Czas na zmiany!
Dodane przez Jola, w dniu 16.12.2016 r., godz. 14.38
Eychlej pisze, to,co mu sie marzy. Krojenie i solenie PiSu,wiezienie dla nich,moze nawet przywrocenie kary smierci. Ot,wtedy pokazalby to co tylko potrafi. Nie mysli,co moze spotkac jego,za klamstwa,jatrzenie,oblude moral na,ublizanie Rzadowi i jego wyborcom. Gdyby byl ciekawy i poczytal prase,to wiedzialby,ze w sondazach notowania PiSu rosna,a opozycji spadaja. Przeciez opozycja oprocz wrzaskow,belkotu,nic innego nie wnosi. Zblizaja sie swieta Bozego Narodzenia, zycze panu Markowi spokojnych i radosnych Swiat,pelnych wyciszenia i realnego spojrzenia na rzeczywistosc,niech ten czas bedzie mu przyjazny.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.12.2016 r., godz. 17.24
Dziś 35 rocznica pacyfikacji w kopalni Wujek. Komuniści zamordowali 9 strajkujących górników, a następnych 20 ranili. Za zbrodnię odpowiedzialni są przede wszystkim Jaruzelski i Kiszczak. Nigdy nie zostali osądzeni. III RP była dla nich bardzo łaskawa. Dobrze, że dziś zostaną zdegradowani. To jakaś namiastka sprawiedliwości po latach. Mam nadzieję, że będą kolejne kroki – degradacje innych zbrodniarzy sowieckich w polskich mundurach. Liczę również na to, że kolejna ustawa ureguluje sprawy emerytur dla niektórych towarzyszy z LWP np. towarzysza pałkownika Mazguły, współodpowiedzialnego za zbrodnie stanu wojennego.
KOD-AKCJA-MAZOWSZE
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.12.2016 r., godz. 17.54
KOD i opozycja wzywa wszystkich pod Sejm na godz. 20.00 Nareszcie!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.12.2016 r., godz. 12.38
Mieliśmy wczoraj i dziś do czynienia z próbą obalenia demokratycznie wybranej władzy podjętą przez połączone siły PO - Nowoczesna - KOD. Za sznurki pociągali Ubowcy i głównym motywem było nie dopuszczenie do uchwalenia ustawy dezubekizacyjnej. Próba nieudana, uchwała uchwalona. Ale nie mam wątpliwości, że współczesna targowica będzie dalej próbować. Pisałem o tym już na tym forum - zbyt duże interesy są naruszane przez władzę zjednoczonej prawicy. UBole, szemrany biznes, sprzedajni dziennikarze, sprzedajni politycy, klakierzy od kultury, przyzwyczajeni do opływania w dotacje itp., itd. To wszystko splecione w jeden węzeł wzajemnie przenikających się interesów. Ale na szczęście coraz więcej ludzi rozumie istotę tej rozgrywki. A jest ona zasadniczym tematem sporej części moich felietonów. Dość niedawno, jakiś rok temu rozmawiałem z moim znajomym, który zrobił wielkie oczy, gdy powiedziałem, że układ PO-Nowoczesna-KOD to współczesna targowica. Dziś przyznaje mi rację. Niektóre fakty powoli docierają do świadomości.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.12.2016 r., godz. 13.38
Następny strzał w kolano opozycji. Moim zdaniem posłowie powinni być badani na zawartość alkocholu i narkotyków, bo zachowanie Szczerby wskazywało, ze uczestniczył w obradach sejmu po imprezie suto zakrapianej używkami. Jeszcze na mównicy muzyka mu grała we łbie, zamiast debatować na temat budżetu. Myślał, że jest dowcipny, a okazał się żałosny.
Dajesz Głowacki, dajesz...
Dodane przez 101, w dniu 17.12.2016 r., godz. 16.17
Teraz coś na temat cenzury. Wyjaśnij wszystkim, że to dla ich dobra.
wiecie co Głowacki, towarzyszu Głowacki
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.12.2016 r., godz. 17.27
W Polsce ludzie dzielą się na dwie grupy - na tych co szanują Lecha Wałęsę i na tych co mogą go w d . . . ę pocałować.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.12.2016 r., godz. 22.02
Dopiero dziś w drugiej połowie dnia mogłem dokładniej zapoznać się z przebiegiem wydarzeń z ostatniego czasu. Muszę powiedzieć, że szczerze rozbawili mnie zarówno "człowiek gruszka", czyli towarzysz Kalisz, jak i szkolony w Moskwie specjalista od służb specjalnych, towarzysz Dukaczewski, główny expert TVNu, jako obrońcy demokracji. Do tego Raduś Sikorski i elastyczny, miękki Szejnfeld. Cóż za wspaniałe połączenie !!! Po prostu zachwycające !!!! Jak wynika z komunikatów, przed sejmem w rejonie godz. 20 było już jedynie kilkaset osób protestujących - ale oczywiście według opowieści z mchu i paproci snutych w michnikopodobnych merdiach to CAŁA POLSKA !!!! Najciekawszy jednak dla mnie był obrazek ostrożnie kładącego się na ulicy demonstranta, do którego podbiegają za chwilę różne osoby, jak do rannego i od razu filmują, fotografują. Boki zrywać !!! Ależ cyrkowcy.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.12.2016 r., godz. 12.27
Drogi Marku G., z przykrością stwierdzam, że stałeś się obiektem manipulacji kurwizji. Pokazywanie tej scenki spod Sejmu wpisuje się idealnie w motto życiowe Kurskiego Jacka - ciemny lud to kupi. Jak widać kupujecie to i sprzedajecie dalej. Tak się składa, że byłem tam przez całą noc z piątku na sobotę, widziałem to na własne oczy. Mało, sam brałem w tym udział z paroma tysiącami ludzi blokującymi wszystkie wyjazdy z Sejmu. Na widok usiłujących wyjść lub wyjechać posłów pisowskich kładliśmy się na ziemię, a policja nas wynosiła, i tak wielokrotnie. Mnie znosili 4 razy, innych nawet 15. Po wyniesieniu na trawnik wracaliśmy z powrotem i się kładliśmy. I tak to trwało dobre pół godziny aż zepchnęła nas policja i utorowała drogę przestraszonemu Kaczorowi, Pawłowiczowej i reszcie. Kurwizja dodała do tego własny komentarz, że ktoś zdrowy kładzie się udając pobitego. Ciemny lud wszystko kupi.
do Anonima 12.27
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.12.2016 r., godz. 19.23
Te bajeczki przypominają mi prawdziwa historię z Wyszkowa z lat 90tych, kiedy policja złapała nocą złodzieja w sklepie. Tłumaczył się, ze ktoś stłukł szybę, a on jedynie wszedł wówczas do sklepu, żeby sprawdzić, czy nic złego się nie dzieje.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.12.2016 r., godz. 21.08
Głowacki, w twoje bajeczki już mało kto wierzy.
12.27
Dodane przez Mira, w dniu 19.12.2016 r., godz. 21.10
"Mnie znosili 4 razy, innych nawet 15. Po wyniesieniu na trawnik wracaliśmy z powrotem i się kładliśmy. I tak to trwało dobre pół godziny" Bez komentarza...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.12.2016 r., godz. 06.18
Kolejna akcja tym razem połączonych sił targowicy PO-Nowoczesna - KOD spaliła na panewce, choć rozhuśtanie nastrojów miało miejsce i jeszcze jakiś czas będzie się tlić. Testowane są nowe warianty - działanie w stylu Samoobrony ( blokada mównicy) i ponowne włączenie Antify. Ponowne, ponieważ była ona już w akcji podczas Marszów Niepodległości. Niewykluczone, że prowokator "ranny" na Krakowskim Przedmieściu to właśnie działacz, albo sympatyk Antify. Jego małożoneczka należy do środowiska Krytyki Politycznej i jest pasem transmisyjnym lewaczków do HGW i odwrotnie. Niteczki łączą się więc w większy węzeł. Oczywiście już była to próba przejęcia władzy przy pomocy puczu i prowokacji. Nie udała się. Staje się więc kolejnym krokiem w te stronę. Czy Polacy obronią demokrację i niepodległość ? Tak, ale pod warunkiem, że staną się bardziej aktywni. Szybka kontrakcja Klubów Gazety Polskiej oraz środowisk niepodległościowych i manifestacja pod pałacem prezydenckim to jeden z przykładów na skuteczne działanie. Zapowiedź Solidarności o wsparciu dla polskiej niepodległości i wolności w tym momencie to niewątpliwie dobry sygnał.
Dodane przez MM, w dniu 20.12.2016 r., godz. 07.44
Nic więcej nie trzeba tylko dać Głowackiemu mówić a PIS-owi działać żeby się wyłożyli kabareciarze bajkopisarze....
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.12.2016 r., godz. 10.50
Jasne, niech plecie Głowacki jak najwięcej, podobnie Pawłowiczowa, chociaż ona ostatnio zamilkła, po tym jak "odprowadzano" ją z Sejmu i odjechała policyjną suką. Będziesz siedzieć, będziesz siedzieć... i ta jej grobowa twarz, niezapomniany widok. Dziś zaczynamy od 11.00 przed Sejmem i od 17.00 pod pałacem pajaca. I do oporu !
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 20.12.2016 r., godz. 11.00
Nie ma mocnych. W totalnej opozycji nie widzę godnego przeciwnika.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.12.2016 r., godz. 23.30
Marku Głowacki oflaguj się i przyjdź pod Sejm. Tam już jeden, a czasem dwóch takich stoi, jaja z nich są nieziemskie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.12.2016 r., godz. 06.55
Antydemokratyczny i antypolski pucz został zablokowany. A jednak w ruskich i niemieckich mediach szaleją z radości, że to już koniec rządów zjednoczonej prawicy. Tam się wcale nie kryją. U nas obowiązuje maskirowka. Próba puczu ma być elementem walki o "wolne media". Choć to sprzeczne z rzeczywistością i podstawową logiką. Bowiem uregulowanie dostępu dziennikarzy do różnych stref w sejmie o modelu obowiązującym w wielu krajach europejskich miałoby być zamachem na demokrację. Nie była nią natomiast niedawno odsłonięta afera podsłuchowa w stosunku do 50 dziennikarzy w czasie rządów PO-PSL, nocne wejścia ABW do internautów, czy kocioł policji w redakcji Wprost po aferze podsłuchowej. Zjednoczona targowica PO-Nowoczesna - KOD, wsparta przez UBoli, towarzyszy z Ludowego Wojska Polskiego (Mazguła) i szkolonych w Moskwie speców od służb specjalnych (np. Dukaczewski) robi z Polaków kompletnych idiotów, nie rozumiejących podstawowych faktów. I częściowo im się udaje sądząc po aktywności np. seledynowej kamizeleczki. Dla mnie stało się oczywiste, że bez jawnej, fizycznej interwencji z zewnątrz ( bo ukryta jest od bardzo dawna) zjednoczona targowica nie da rady obalić demokratycznie wybranych władz Polski. Niedługo, w styczniu będzie zorganizowana manifestacja w celu obrony niepodległości i polskiej wolności. Przeciwko targowicy i wspierającej ją zagranicy. Ona dopiero pokaże, gdzie jest Polska.
Dodane przez MM, w dniu 21.12.2016 r., godz. 08.10
Ależ hipokryzja Pana Głowackiego. Po pierwsze dziękuję że postawił Pan znak równości pomiędzy tym co robi PIS a tym co się działo wcześniej w czasie rządów koalicji PO-PSL. Przypomnę tylko że podstawowym hasłem wyborczym PIS było że będzie inaczej. Gdyby Pan naprawdę wierzył w działania PIS a nie był tylko agitatorem wbrew logice i faktom to nie przywoływał by Pan tych przykładów zresztą bezsensownie bo jakież to jest usprawiedliwienie....? Zgadza się że reakcja opozycji jest przesadzona w tej konkretnej sprawie tylko jetem tez przekonany że nie byłoby jej gdyby nie było całego roku degrengolady i niszczenia Polski przez PIS. I niech Pan nie stawia za wzór wielu krajów europejskich w sytuacji kiedy chwilę wcześniej Pan i Pańskie środowisko kazaliście im spadać na drzewo a demokracji uczyć się od Nas. Ktoś tu Pana pytał o towarzysza Piotrowicza jakoś nie widziałem odpowiedzi jak i na wiele innych niewygodnych pytań. A może odpowie mi Pan czy ważniejsza jest Konstytucja czy Ustawa, bo wg Pana Magierowskiego oczywiście Ustawa (słyszałem na własne uszy inaczej bym nie uwierzył) albo może coś Pan opowie o powoływanie się na akty prawne które nie weszły w życie itd... itd... Demokrata...
Dodane przez Świnia, w dniu 21.12.2016 r., godz. 08.58
oluś, życiorys Piotrowicza broni się sam. I mandat dostał od obywateli a nie od np. prezesa. Komu nie pasuje "degrengolada"? odsyłam do postu MK o tracących źródła utrzymania, żyjących jak w inkubatorze niedawnych "właścicieli" Polski pod wywiadem z A. Karpińskim. Sama widzisz, ze mimo pompowania wielkiej kasy w rozruchanie antyrządowych akcji, nikomu poza zainteresowanymi nie chce się na chłodzie walczyć o ich przywileje. Manify o liczebności od kilkudziesięciu do kilku tysięcy osób, jak na 1.700 tys lewacką Warszawę to wszystko na co było was stać. No, ale pocieszaj się, że już za chwilę, za chwileczkę, na wiosnę itp, itd. Trybunał wyczyszczony z łajna, przyjdzie też czas na sądy i prokuratury. PiS może jest powolny, ale konsekwentny. Eychler nic nie wspomina, żeby miał w Wyszkowie kompanów chętnych do przyodziania żółtej kamizelki. Nikt się nie kwapi do wsparcia lewackiej hucpy a przecież do Warszawy tylko 55 km. Jesteście internetowym kwikiem tracących koryto świń. Gumowce na drogę.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.12.2016 r., godz. 09.19
Atak targowicy osłabia państwo polskie. To oczywiste. Nie udało się Kijowskiemu odwołać szczytu NATO, to dzisiejsze zamieszanie może spowodować np. cofnięcie się Amerykanów przed rozmieszczeniem brygady pancernej. Godzi to w polski interes, jest zgodne z rosyjskim i niemieckim. Stąd jazgot i radość w mediach naszych sąsiadów. I dlatego targowica będzie nieustępliwa. Będzie dalej destabilizować państwo. A dla nich, przyzwyczajonych do strzyżenia polskich owieczek walka toczy się o duże pieniądze. Złodziejski biznes wypłukujący z finansów państwa miliardy, miliony w emeryturkach i rentach dla UBeków oraz LWPowskich pałkowników, miliony ze spółek skarbu państwa dla swojaków, miliony w dotacjach dla klakierów od kultury, sute apanaże dla sprzedajnych dziennikarzy itp., itd. Gra jest o dużą stawkę.
Dodane przez MM, w dniu 21.12.2016 r., godz. 10.14
Ooooo czyli Głowacki czytał (bezkrytycznie) instrukcję Prezesa co i jak mówić... Samodzielnie myślącym żadna instrukcja nie jest potrzebna tak jak i ściągawka dla posłów z wykazem mówiący czy dany poseł jest za czy przeciw. No ale po doświadczeniach w komisji, której przewodniczącym jest niejaki Piotrowicz, kiedy posłowie PIS jak jeden mąż zagłosowali przeciwnie niż im kazano i konieczna była reasumpcja, to też jest konieczne bo inaczej Ci demokraci by się pogubili bo nawet oni nie nadążają za swoim Prezesem. Prezes za sobą też nie nadąża więc w sumie nie ma się czemu dziwić... Ale to nic (pod warunkiem ze zostawią choć trochę demokracji) to wszystko da się jeszcze wyprostować...
do MM
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.12.2016 r., godz. 17.56
Przegraliście kolejną bitwę. Od wyborów prezydenckich, od maja 2015, a więc od półtora roku wyłącznie przegrywacie. Ale w ostatnich akcjach odsłoniliście się bardzo. Coraz wyraźniej pokazujecie swoją prawdziwą twarz. To twarz UBeka, walczącego o wielotysięczną emeryturkę, sowieckiego żołdaka, chwalącego stan wojenny, oszusta, złodzieja, prowokatora i manipulanta.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2016 r., godz. 23.06
Biedny, chory człowiek. Co tu więcej można powiedzieć.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.12.2016 r., godz. 18.59
A także twarz alimenciarza (Kijowski) i mordercy (Cyba).

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl