Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaZłoci Juniorzy, srebrni Seniorzy Rhinos!

(Zam: 07.12.2016 r., godz. 11.26)

W sobotę 3 grudnia w stolicy odbył się doroczny, halowy turniej futbolu flagowego, w którym wystartowały zespoły seniorów i juniorów Rhinos Wyszków.Debiutujący w oficjalnej rywalizacji Rhinos Junior zdobyli złoty medal, seniorzy poprawili natomiast wynik sprzed roku i stanęli na drugim stopniu podium.
Tegoroczny turniej „flagówki” był trzecią edycją ogólnopolskiej rywalizacji klubów w futbolu flagowym, czyli bezkontaktowej formie futbolu amerykańskiego. Nowością było rozegranie zawodów na sztucznej murawie, znajdującej się pod kopułą Hali Piłkarskiej w Warszawie. Rhinos Wyszków (seniorzy) startowali już w tego rodzaju zawodach w 2015 r., gdzie jako debiutanci zajęli świetne, trzecie miejsce.
Jeśli chodzi o tegoroczną rywalizację, to zacznijmy od kategorii juniorów, w której tym razem również znalazła się reprezentacja Rhinos. Obok ekipy juniorów z Wyszkowa w zawodach wystartowało siedem zespołów reprezentujących Gdynię, Kraków, Poznań, Radom, Olsztyn, Szczecin oraz Toruń. Reprezentantom dużych ośrodków nosa postanowili jednak utrzeć młodzi Nosorożce.
Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Rhinos Junior trafili do grupy B. W niej wyszkowianie pokonali Green Ducks Radom (19:14) oraz Kraków Kings (21:20), ulegli natomiast ekipie Brutal Boys Olsztyn (6:19), która broniła wywalczonego rok wcześniej złotego medalu. Wyszkowianie z drugiego miejsca w grupie wyszli do półfinału turnieju. W nim trafili na zwycięzcę grupy A, Seahawks Gdynia. Rywale nie zaznali jeszcze goryczy porażki w turnieju. Smak ten przybliżyli im dopiero Rhinos Wyszków Junior, którzy po dobrym meczu pokonali faworyzowanych przeciwników 19:12. Na szczególne wyróżnienie za grę w tym meczu zasługują: rozgrywający Rhinos Mateusz Morka, a także Kacper Jaszewski, który zanotował kilka bardzo ważnych przechwytów. W finale turnieju wyszkowianie dostali od losu szansę na rewanż nad ich jedynymi pogromcami – Brutal Boys Olsztyn. Nosorożce skrupulatnie wykorzystali nadarzającą się okazję, jednak nie było łatwo. W decydującej o losach spotkania akcji Mateusz Morka posłał długie podanie w kierunku pola punktowego przeciwników, piłkę natomiast przechwycił Cezary Banaszek, dając Rhinos przyłożenie na miarę zwycięstwa w tym meczu (18:13), a także złotego medalu w całym turnieju.
Banaszek został wybrany MVP finału.
Rhinos Wyszków Junior: Bartosz Morka, Szymon Przybylski, Wiktor Stankiewicz, Artur Chrzumnicki, Piotr Wykowski, Kacper Jaszewski, Kamil Lelujka, Patryk Szczepaniak, Michał Kuchta, Mateusz Morka, Cezary Banaszek, Piotr Stępień.
W rywalizacji seniorów kibice wyszkowskich Nosorożców również liczyli na walkę o najwyższe laury. Wyszkowianie rozpoczęli turniej od rywalizacji grupowej. W pierwszym meczu Rhinos pokonali zespół Angels Toruń 25:13. Następnie Nosorożce „stratowali” kolejnych rywali – Tytanów Lublin (19:14) i Leons (19:6), z kompletem zwycięstw meldując się w półfinale rozgrywek. Tam trafili na swoich starych znajomych z rozgrywek PLFA 2 – Green Ducks Radom. Wyszkowianie nie dali Kaczorom żadnych szans, pewnie wygrywając spotkanie 35:7, tym samym pobijając swój wynik w ubiegłorocznych zawodach. W wielkim finale stanęły naprzeciw siebie dwie niepokonane drużyny – Rhinos Wyszków i Clockwork Orange. Mecz był bardzo wyrównany, a jego losy ważyły się do ostatniego gwizdka. Niestety, zwycięsko z tej rywalizacji wyszli rywale, triumfując 21:13. Świetnie dysponowanym wyszkowianom należą się jednak
słowa uznania. Zarówno my. jak i kibice Nosorożców czekamy już na przyszłoroczny turniej, na którym, po brązie i srebrze, z całą pewnością na szyjach zawodników Rhinos pojawią się złote medale. Obu zespołom gratulujemy!
Rhinos Wyszków: Łukasz Wiech, Bartosz Szymański, Karol Szymański, Łukasz Berbeć, Szymon Berbeć, Hubert Deptuła, Kuba Kazula, Hubert Morka, Piotr Wykowski, Piotr Piórkowski.
TuruKomentarze

Dodane przez Asia, w dniu 07.12.2016 r., godz. 16.08
Coś nieprawdopodobnego. Taki mały Wyszków.
Dodane przez Matka Polka, w dniu 07.12.2016 r., godz. 21.56
Jesteśmy dumni z Was.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl