Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Teodora

Człowiek jest drogą Kościoła

Ikona
(Zam: 05.04.2011 r., godz. 11.05)

Powiatowo-gminna uroczystość, podczas której uczczono 6. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II odbyła się w Brańszczyku 2 kwietnia.

Uroczystości odbyły się pod patronatem starosty Bogdana Pągowskiego. Całość otworzyła msza święta celebrowana przez czterech księży, której przewodniczył proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku– ks. kan. Paweł Stachecki.

- Pragniemy podziękować Bogu za polskiego Papieża Jana Pawła II – mówił, rozpoczynając mszę.

Podczas eucharystii wierni dziękowali Bogu za papieża Polaka. Mszę uświetniły utwory zagrane przez Młodzieżową Orkiestrę Strażacką OSP z Wyszkowa pod batutą Józefa Franciszka Bieganowskiego. Pieśnią wprowadzającą do modlitwy i skupienia było „Gaude mater”. Na początku mszy głos zabrała Maria Gajewska – dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu cytując krótki fragment pierwszej encykliki Jana Pawła II. Podczas wspólnej modlitwy homilię wygłosił ks. kan. Paweł Stachecki, który w prostych i krótkich słowach przedstawił życiowe credo naszego papieża oraz przekazał, ile dobra możemy otrzymać dzięki modlitwie.

– Jan Paweł II już za życia sformułował swoje credo, któremu był wierny do ostatnich dni. Polacy mogą szczycić się, że nasza ojczyzna ukształtowała tak wybitną osobowość – mówił. – Jan Paweł II był tym, który potrafił wsłuchiwać się w potrzeby bliźnich, był wrażliwym humanistą. Zawsze opowiadał się po stronie godności istoty ludzkiej. Potrafił skutecznie promować wartości chrześcijańskie, które współcześnie często gubimy. Jan Paweł II potrafił odnaleźć pokłady dobra w każdym człowieku. Dziękując Bogu za naszego papieża, możemy modlić się do niego i prosić o wszystkie łaski – mówił podczas kazania.

Po mszy świętej młodzież odczytała Modlitwę Pokolenia JP II, po czym w uroczystej procesji zgromadzeni udali się na skwer przy pomniku papieża. Przybyłe delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

– Wszyscy tworzymy tu, w Brańszczyku, ogromną wspólnotę stojąc przed pomnikiem. Każdy wie, co oznacza godzina 21.37. Jest to czas, w którym nasz Jan Paweł II odszedł do Ojca Niebieskiego – ze wzruszeniem mówiła Maria Gajewska.

O godz. 21.37 rozbrzmiała ulubiona pieśń kościelna Karola Wojtyły – „Barka”. Na twarzach przybyłych pod pomnik widać było wzruszenie, delikatny uśmiech, a nawet łzy.
– W całej Polsce dzisiaj trwają uroczystości rocznicowe. Sześć lat minęło od dnia, kiedy Ojciec Święty nas opuścił – głos zabrał Bogdan Pągowski. – W tym roku te uroczystości są szczególne, ponieważ za miesiąc odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Ojciec Święty, wyniesiony na ołtarze, symbolicznie powraca do nas jako błogosławiony. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby pamięć o naszym papieżu, jego naukach i wiedzy, którą nam przekazywał, nigdy nie zgasła – mówił.

M.Ch &D.L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl