Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Dekomunizacja na ulicach

(Zam: 30.11.2016 r., godz. 12.11)

Weszło w życie prawo, na mocy którego samorządy są zobowiązane do zmiany nazw ulic, dróg, obiektów użyteczności publicznej itp. noszących imię osób, organizacji symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny.O tym, że w życie weszła ustawa „o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej” poinformował w swoim piśmie skierowanym do wójta gminy Brańszczyk starosta wyszkowski. Sprawę konieczności zmian nazw omówił podczas sesji wójt Mieczysław Pękul. Jego zdaniem, w gminie Brańszczyk nie ma nazw, które zgodnie z ustawą kwalifikowałyby się do zmiany. Samorząd został jednak oficjalnie zobowiązany do ich analizy i poinformowania wojewody o jej wynikach.
Sprawa oczywiście dotyczy wszystkich samorządów. Według ustawy „nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować. Za propagujące komunizm uważa się także nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944–1989”.
Gminy mają czas do września 2017 r. na dokonanie zmian. W przypadku niewypełnienia tego obowiązku wojewoda wyda zarządzenie zastępcze. Pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy dokonanej na podstawie ustawy są wolne od opłat. Zmiana nazwy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ola, w dniu 01.12.2016 r., godz. 09.02
proponuję aby głównym konsultantem wojewodów, co jest komunistyczne, post-, itp. a co nie, został prokurator Piotrowicz - co do innego ustroju totalitarnego, to jeszcze się zobaczy...
Dodane przez JP2, w dniu 01.12.2016 r., godz. 11.22
Gmina Brańszczyk Janem Pawłem II stoi.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.12.2016 r., godz. 12.22
Komuniści z PISu chcą dekomunizacji?
Do 12.22
Dodane przez Josek, w dniu 01.12.2016 r., godz. 19.50
Pan znowu z tym wpisem " z choinki sie urwal"...!!!
Dodane przez Edek, w dniu 01.12.2016 r., godz. 22.01
Porównując rok władzy Pisu z tym co było w latach 1970-1980.To wolałbym żyć w tamtych spokojnych wspaniałych czasach.
Dodane przez anonim, w dniu 02.12.2016 r., godz. 10.38
oczywiscie większego problemu obecnie w Polsce nie ma
TFUUUUUU
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2016 r., godz. 22.14
JAK DEKOMUNIZACJA TO CO ROBI W SEJMIE NIJAKI PIOTROWICZ !!!!!! TAM TRZEBA ZACZĄĆ.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.12.2016 r., godz. 06.48
Komuniści, ale jak się okazuje również nowoczesna platformesko-koderska lumpeninteligecja protestują i drą szaty. Ale dekomunizacja nazw i pomników jest oczywiście potrzebna. Trudno, żeby było inaczej w państwie niepodległym, a takim chcielibyśmy być. Nie są nam potrzebne pomniki, czy ulice Świerczewskiego, Armii Czerwonej itp. - osób, czy organizacji niszczących polską niepodległość i polskość w ogóle. Ważne jest jednak to, że samorządy najpierw mają czas, żeby problem załatwić samodzielnie. Jak tego nie zrobią to zostanie wydana decyzja administracyjna.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.12.2016 r., godz. 09.18
KAŻDA ŻMIJA PRZEMIJA.......PRZEMINIE I PIS..
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.12.2016 r., godz. 12.07
Jak to co robi tam Piotrowicz? Rządzi i dzieli. Z resztą to nie jedyny przecież komuch w tym nierządzie. Złodzieje krzyczą - łapać złodziei.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.12.2016 r., godz. 21.17
ZA "PÓŁTOREJ" ROKU BĘDZIE PO BÓLU BO BĘDĄ PRZYSPIESZONE WYBORY PANIE PAD
Dodane przez Anonim, w dniu 03.12.2016 r., godz. 21.25
No to teraz bez Rzeplińskiego Trybunał Konstytucyjny poleeeeeci na łeb na szyję bez hamulców w przepaść i niebyt.Przecież nikt na poważnie nie będzie brał pod uwagę zdania pisoskich klakierów panie Głowacki Marek.
Dodane przez vice-maciora, w dniu 03.12.2016 r., godz. 21.35
Niby mamy (?) demokrację ale najsamprzód demonstracje mogo być kościelno-państfowe.Jak zostanie troche mniejsca to niech se KOD demonstruje ale wyślem na wasz jednostki ormowców z OTK
Dodane przez ola, w dniu 04.12.2016 r., godz. 09.01
7 listopada 1918 roku Józef Piłsudski (m. in. członek Polskiej Partii Socjalistycznej ) w manifeście proklamował utworzenie Polskiej Republiki Ludowej, więc jakby nie patrzył wszyscy żyjący i urodzeni z narodowością polską wywodzimy się z PRL, tak jak Jezus z rodu Dawida, ustanowiony Królem i Panem Polski - nie da się ukryć, że korzenie polityczne mamy PRL-owskie a religijne żydowskie.
Dodane przez Jola, w dniu 04.12.2016 r., godz. 13.34
Brednie pisane przez Eychleja swiadcza o tym,ze nawet utrata wladzy ich nie otrzezwila. Cos wykasowalo w ich mozgach osrodek odpowiedzialny za ocene wlasnego postepowania. Stopien zaburzenia u tego goscia jest tak wysoki,ze nie dostrzega swego klamstwa,chamstwa,tepoty i ze jest tylko posmiewiskiem.
Do Oli manipulantki i klamczuszki...!!! (09.01)
Dodane przez Josek, w dniu 04.12.2016 r., godz. 17.07
Droga Olu , nie myl narodowosci polskiej z obywatelstwem polskim albo z polskojezycznymi mieszkancami....!!!!! Ale przechodzac do korekty twojego wpisu.........: 7 listopada 1918 roku Pilusudski przebywal jeszcze w twierdzy w Magdeburgu , wiec nie mogl nic proklamowac !!! Poniewaz z historia Polski jestes na bakier , wiec krotko napisze jak bylo naprawde.... - W nocy z 6 na 7 listopada 1918 roku w Lublinie powstal / samozwanczy / Tymczasowy Rzad Ludowy Republiki Polskiej, w ktorym stanowisko premiera i ministra spraw zagranicznych objal Ignacy Daszynski.... W wydanym 7 listopada 1918 roku Manifescie rzad ten proklamowal utworzenie Polskiej Republiki Ludowej.... Dopiero 10 listopada na dworcu kolejowym w Warszawie pojawil sie zwolniony z twierdzy w Magdeburgu Jozef Pilsudski.... Nastepnego dnia , to jest 11 listopada na prosbe Rady Regencyjnej Krolestwa Polskiego ( namiastka wladzy panstwowej, ktora wykonywala glownie polecenia wladz okupacyjnych) Jozef Pilsudski objal dowodztwo nad Polska Sila Wojskowa... Stacjonujacym w Warszawie wojskom niemieckim Pilsudski zaproponowal zlozenie broni i wyjazd koleja z miasta nim wybuchna rozruchy.... Niemcy skorzystali z oferty i po trzech dniach w Krolestwie Polskim nie bylo sladu po ich wojskach.... ------- OLU ..!!! nie probuj manipulowac i przeklamywac historii Polski.... Pisz o tym oczym masz wiedze i sie na tym znasz np.: o swiatlach chanukowych i tradycjach ............ PS.: Z dekomunizacja na ulicach mozna sobie poradzic, gorzej jest z dekomunizacja zdegenerowanych i zindokrynowanych komunizmem umyslow ludzi typu : Ola lub Seledynowa Kamizelka, ktorzy ewoluja teraz w kierunku skrajnego lewactwa..... Tego typu mentalnosci nie da sie zdekomunizowac -- musi ona umrzec smiercia naturalna....!!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.12.2016 r., godz. 17.29
Pani olu, Piłsudski, jak sam powiedział "z tramwaju zwanego socjalizmem wysiadł na przystanku niepodległość". Proszę więc go nie wciągać do swoich manipulacji. Jeżeli chodzi o korzonki PRLowskie to u pani rzeczywiście są bardzo widoczne.
Dodane przez ola, w dniu 04.12.2016 r., godz. 21.34
Panie Głowacki - nie wciągam "go" do swoich manipulacji, ustawicznie robi to PiS, a na tym forum pan szczególnie, i trudno tylko zrozumieć jaki jest cel; czy degradowanie zasług Marszałka, poprzez nazywanie prezesa "naczelnikiem" i stawiania Jarosława Kaczyński na równi z Józefem Piłsudskim, czy też dodawanie splendoru "Naczelnemu naczelnikowi", co też może być kontrowersyjne, zważywszy chociażby bardzo bujne życie erotyczne "Dziadka". P.S. czy mam rozumieć, że pan nie wywodzi się z PRL: Polskiej Republiki Socjalistycznej? Manifest z 7 listopada 2018 roku wprowadzał równouprawnienie wszystkich obywateli bez różnicy narodowości i wyznania oraz przyznawał wolność słowa, zgromadzeń, zrzeszeń i prawa do strajku, oraz m.in. bezpłatnego i obowiązkowego świeckiego nauczania w szkole, reszta reform z wachlarza socjalistycznego, np. reforma rolna, upaństwowienie kopalń, czy zniesienie wielkiej i średniej własności rolnej - jakby nie patrzył na obecną rzeczywistość, to samym kotem wiele dobrego dla ojczyzny zrobić nie sposób, dlatego zapraszam 13 grudnia 2016 roku do udzialu w demonstracjach.
do oli
Dodane przez Ja, w dniu 04.12.2016 r., godz. 21.37
korzeń religijny - żydowski to masz chyba ty
Dodane przez a na drzewach ..., w dniu 05.12.2016 r., godz. 08.39
Opozycja wzywa 13 grudnia do nieposłuszeństwa i protestuje wobec polskiego państwa. Przy okazji popierają wojskowego, który wychwala wprowadzenie stanu wojennego. 13 grudnia znowu niektórzy chcą wrócić do komunizmu. Praca polskich patriotów powinna być wzmożona bo komunizm nadal mocno tkwi w niektórych głowach.
Dodane przez UBek uczy Polaków historii., w dniu 05.12.2016 r., godz. 09.10
A sam stan wojenny? Czy oprócz tego, że byli ludzie internowani, to - oczywiście, nie powiem, były tam jakieś bijatyki, były tam jakieś ścieżki zdrowia - ale generalnie rzecz biorąc najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu. Ja przeżyłem już stan wojenny, byłem dorosłym oficerem i nie pamiętam, żeby na ulicach działy się jakieś dziwne rzeczy, jakieś szczególne prześladowania i tak dalej - mówił pułkownik Adam Mazguła do esbeków zebranych przed Sejmem. Okazuje się, że autor kuriozalnej wypowiedzi jest jednym z sygnatariuszy listu dotyczącego protestu planowanego na 13 grudnia.
Dodane przez MM, w dniu 05.12.2016 r., godz. 12.12
Żeby wysiąść trzeba najpierw wsiąść...
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2016 r., godz. 13.49
Kultura osobista wPISującego tu się o godzinie 13.34. osobnika jest na poziomie oślizłego padalca poruszającego się po pustym szambie.......Odpowiedzią na krytykę jest chamskie opluwanie i poniżanie krytykującego......Jesteście na samym dnie pustego szamba.....Niedługo coś na Was poleci i nie będzie to czysta woda
Pszczółki Mai
Dodane przez art, w dniu 05.12.2016 r., godz. 14.08
Na pierwszy odstrzał z pewnością pójdzie ul. Pszczółki Mai w Wyszkowie... Mi się kojarzy... Później ulice Meliorantów z pewnością ul. Żytnia (no ta to się kojarzy szczególnie), Jutrzenki, 1-go Maja, Robotnicza, I Armii Wojska Polskiego, bezwzględnie wszystkie sklepu oznaczone logiem Społem. Ulice imienia wszystkich pisarzy bo ich prace były tłumaczone na rosyjski... Są ważniejsze problemy niż krecia robota przy dzieleniu ludzi przez miłościwie nam panujących i zajmowanie się pierdołami.
Do Anonima -seledynowego z 13.49
Dodane przez Jola, w dniu 05.12.2016 r., godz. 15.14
Rozum w deficycie. PO wpisie widac,ze twoje miejsce jest na drzewie i widzisz jedynie swoja szanse w patologicznych srodowiskach.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2016 r., godz. 15.19
Tak glupi wpis o 14.08 jest autorstwa trawale uPOsledzonego. Pisze aby pisac i na bredniach zarabiac i cieszyc,ze seledynowo mu.
Dodane przez ola, w dniu 05.12.2016 r., godz. 16.22
oczywiście: 7 listopada 1918 rok
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 05.12.2016 r., godz. 16.49
Chętnie sią z olą zabiorę 13 grudnia na demonstrację. Będzie busik, czy tylko bijesz pianę, bo sama nie wierzysz w co piszesz. Oj ci los, to już grudzień ola. A przecież wiosny mieliśmy nie przetrwać. Po 13, też będziemy, jeszcze mocniejsi. Masz ola w zanadrzu kolejną datę, czy też kolejną wiosnę POludów?
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2016 r., godz. 21.04
Oj,josek,josek już sukienkę zakładasz dla kamuflarzu (Jola) a każdy internauta wie,że jesteś autorem wszystkich inwektyw na tym forum związanych z leczeniem psychiatrycznym i kamizelką (seledynową).Najprawdopodobniej mścisz się za zakładanie tej zawiązywanej na plecach na tobie.Przestań przepisywać texty z Gazety Polskiej i innych ultra niemądrych fanatyczno-idiotycznych szmatławców
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2016 r., godz. 21.17
OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM.....
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2016 r., godz. 21.48
A znacie to "NIE WIERZCIE IM,ŻE SIĘ NIE DA !!!! TO BZDURA !!!
Do seledynowego ciezko myslacego
Dodane przez Jola, w dniu 06.12.2016 r., godz. 13.48
Jak zawsze nie masz racji,a twoje skojarzenia sa takie jak to ty robisz piszac pod roznymi nickami, aby sprawiac wrazenie,ze tych p....... jak ty jest wiecej. Mylisz sie,albo za trudno ci zrozumiec, ze Wyszkow to miasto ludzi myslacych samodzielnie i tylko nieliczni biora udzial w KODospedzie broniac tych co nasz Kraj cofneli w rozwoju i zostawili miliony ludzi z dlugami, a o ich aferach to juz temat rzeka.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.12.2016 r., godz. 18.42
Dekomunizacja nazw ulic to prosta i oczywista sprawa. Ale nie dla każdego. Dlaczego musiała tak długo czekać w III RP ? Dlaczego w całej Polsce pozostało tak dużo komunistycznych pozostałości w przestrzeni publicznej ? Dlaczego jeszcze dziś są ludzie, którzy podejmują z tak oczywistymi zmianami walkę, nie przebierając w słowach, a nawet wyprowadzając ludzi na ulice ? Bardzo jestem ciekaw, czy rzeczywiście w tej sprawie będzie u nas w Wyszkowie jakaś akcja protestacyjna KODu, czy innego czadu ? A może bojkot umiejętnie zaaranżowany przez naszą władzę gminną, podobnie jak właśnie się rozgrywa w przypadku reformy edukacji ?
Dodane przez Żenua, w dniu 06.12.2016 r., godz. 20.46
Tyle zamieszania i będzie jak miało być. Nic paprotka na budowaniu tych negatywnych emocji nie ugrała. W pamięci pozostanie niezrozumiały opór władzy i niechęć do czołowych kombinatorów.
PRECZ Z PISEM !!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2016 r., godz. 20.47
PANIE MARKU EYCHLER !!! W WYSZKOWIE TRZEBA ZORGANIZOWAĆ PROTEST PRZECIWKO PISOWI 13 GRUDNIA !!!!!!!.ZDZIWI SIĘ PAN,ŻE PRZYJDZIE WCALE NIE MAŁO LUDZI.NIE BĘDZIE TO TŁUM ALE SAMI PATRIOCI
PRECZ Z PISEM !!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2016 r., godz. 20.55
NIE POTRZEBA AUTOKARÓW.PROTEST ODBĘDZIE SIĘ W MIEŚCIE WYSZKÓW !!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2016 r., godz. 21.32
MY NARÓD NIE JESTEŚMY KOMBINATORAMI ALE NIE CHCEMY ŻEBY NAMI KOMBINOWALI.............70% POLAKÓW NIE POPIERA KACZYŃSKIEGO, JEGO POLITYKI,KTÓRA ZRUJNUIE POLSKĘ I LUDZI REPREZENTUJĄCYCH POLSKĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2016 r., godz. 23.20
Po co takie górnolotne słowa "My naród"? Polacy wiedzą kim jesteście "wy naród".
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 09.47
Zajrzyjcie do niezależnych mediów.Co niektórzy już przesiąkli TVPisyjną i nie wiedzą kogo popierają.DTV to dno.W TVP Info aferę Amber-Gold komentuje "specjalistka" skazana za wyłudzenie 270 tysięcy zł........W sejmie poPISuje się wszechmocny prokurator stanu wojennego Piotrowicz.Jak można takiego fagasa trzymać na stanowisku Przewodniczącego Sejmowej Komisji Praw Człowieka !!???? Jak można wicemarszałkiem sejmu mianować człowieka wyrzuconego z Technikum Morskiego za OKRADANIE kolegów !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 10.17
Wszyscy wiedzą a do niektórych nie dociera.My naród to suweren,któremu nie podoba się to co robi władza
TAKI JEST PISS
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2016 r., godz. 11.07
AGENCJĄ RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA KIERUJE KOLEŚ,KTÓRY MA W TOKU PROCESY O ŁAPÓWKARSTWO I PRZEKROCZENIE UPRAWNIEŃ.
Dodane przez Tedy, w dniu 07.12.2016 r., godz. 14.01
Tak jatrzy seledynowy osobnik ktorego Polska nauczyla czytac,pisac,dala darmowa szkole,opieke medyczna i to specjalistyczna. Czy ten osobnik ma inne zainteresowania? W komentarzach na forum przebija klamstwo,manipulacja,wrogosc,msciwosc . Pisze pod roznymi nickami ale temat jest od bardzo dawna ten sam swiadczacy o nienormalnosci. Stan gosciu przed lustrem i popartrz na faceta ktorego tam zobaczysz i wtedy wez szybko tabletki o ktorych w zacietrzewieniu zapominasz.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl