Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Z empatią do drugiego człowieka

(Zam: 23.11.2016 r., godz. 14.50)

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej 21 listopada świętowali Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji spotkali się podczas krótkiej uroczystości w Urzędzie Miejskim. Trzy pracownice OPS-u otrzymały wyróżnienia za jubileusz pracy.Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych. Został ustanowiony na mocy ustawy o pomocy społecznej. Z powodu obowiązków zawodowych, nie wszyscy pracownicy OPS-u mogli wziął udział w spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie Stanu Cywilnego. Zebranych witała dyrektor OPS-u Agnieszka Mróz, która podkreśliła, że Dzień Pracownika Socjalnego to okazja do refleksji nad sensem pracy służb pomocy społecznej i doceniania jej. Szczególne wyróżnienia otrzymały: Monika Beresińska obchodząca 20-lecie pracy, Marzena Karpińska – 30-lecie, Henryka Chrupek – 40-lecie.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski zwrócił uwagę, że praca wykonywana przez służby pomocy społecznej nie jest tak spektakularna jak np. budowa dróg, ale ważna.
– Pochylenie się nad najsłabszym człowiekiem, pomoc mu, nawet wbrew jemu, jest ważna. To pomoc bez oglądania się na wdzię-czność – zaznaczył. – Jak co roku doceniamy państwa zaangażowanie, pracę, wysoko cenimy sobie państwa profesjonalizm. W tym roku nie mógłbym nie wspomnieć o naprawdę dużym sukcesie, jakim było sprawne wprowadzenie obsługi Programu 500+. Odbyło się ono tak, jak oczekiwało społeczeństwo – wypłaty były sprawne, a obsługa bez kolejek, życzliwa i kompetentna. To wszystko się udało.
– Nie ma dnia bez trudności w naszej pracy. Tuż przed naszym wyjściem tu też mieliśmy taką sytuację, bo pracujemy z ludźmi, którzy mają trudności, niełatwo jest je przezwyciężać – zabrała głos Agnieszka Mróz. – Bardzo się cieszę, że w pracownikach zatrudnionych w Ośrodku Pomocy Społecznej jest szacunek dla drugiego człowieka. Z szacunkiem, empatią, zrozumieniem podchodzimy do ludzkich problemów, choć nie jest to łatwe, gdy ktoś „kopie”. „gryzie”, a wciąż trzeba go rozumieć.
Dziękowała współpracującym instytucjom, organizacjom, mieszkańcom Wyszkowa wspierającym OPS.
– Potrafiliście zbudować świetny zespół i macie tego efekty – zwróciła się do pracowników OPS wiceburmistrz Aneta Kowalewska.
Do wyrazów uznania dołączyli radni: przewodniczący komisji oświaty i spraw społecznych Jan Hryniewicz oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska.
– Dziękujemy za życzliwość, codzienny uśmiech, którym obdarzacie mieszkańców, za to, że po prostu jesteście wśród tych, którzy na co dzień potrzebują serca – podkreśliła E. Piórkowska.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Jadwiga, w dniu 23.11.2016 r., godz. 21.26
Gratulacje dla wszystkich pracownikow socjalnych, nie tylko z OPS.
Przysłowie polskie.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2016 r., godz. 09.09
Kumo chwalą nas! Kto?? Wy mnie a ja was!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2016 r., godz. 09.41
do 0909 , ot i sedno sprawy!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl