Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Inwestycje nie bez problemów

(Zam: 23.11.2016 r., godz. 14.48)

Są kłopoty z realizacją budowy drogi w Sitnie i Akacjowej w Leszczydole-Nowinach. Wykonanie robót może wydłużyć się, być może nawet do przyszłego roku.

 • Budowa ul. Targowej w Rybienku Leśnym
  Budowa ul. Targowej w Rybienku Leśnym
Mimo późnej pory roku trwa jeszcze realizacja niektórych inwestycji infrastrukturalnych zleconych przez gminę Wyszków. Place budów 15 listopada odwiedzili członkowie komisji finansów i gospodarki Rady Miejskiej. Przyjrzeli się z bliska największym obecnie prowadzonym przez samorząd pracom budowlanym na terenie gminy. Sprawdzali ich stan zaawansowania i jakość. Jan Abramczyk (przewodniczący komisji), Danuta Kukwa, Wojciech Rojek, Andrzej Piątek, Lucyna Sosnowska, Sławomir Wróbel w asyście Barbary Prus z wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego oraz komendanta straży miejskiej Mirosława Wysockiego ocenili sześć wybranych inwestycji.
Ul. Akacjową w Leszczydole-Nowinach buduje Skanska S.A. z Warszawy (nadzoruje budowę Rosbud Roberta Rosińskiego z Wyszkowa). Wartość robót budowlanych to (według umowy zawartej między wykonawcą a gminą) 2 323 757,80 zł. Kierownik budowy stwierdził w obecności wizytujących radnych, że istnieje ryzyko niedotrzymania terminu wykonania zadania. Opóźnić realizację prac może trwająca wycinka drzew oraz trudne do przewidzenia w listopadzie i grudniu warunki atmosferyczne. Za wycinkę drzew w pasie drogi odpowiedzialne jest Nadleśnictwo Wyszków. Odbywa się ona w trudnych warunkach (przeszkadza pogoda, warunki gruntowe). Zgodnie z porozumieniem zawartym z wyszkowskim samorządem, Nadleśnictwo powinno zakończyć swoje prace i przekazać teren gminie do 22 listopada.
Długo oczekiwana przez mieszkańców Sitna budowa drogi asfaltowej też niestety się przedłuży i to niewykluczone, że do wiosny przyszłego roku. Wykonawca (firma Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic) wybudował kanalizację deszczową. Ułożył krawężnik i częściowo podbudowę. Padające w październiku deszcze sprawiły, że podbudowa nasiąkła wodą (podłoże nie przyjmuje wody, bo znajduje się na nim glina). Wykonawca nie może położyć na nią asfaltu (podbudowa nie ma odpowiedniej nośności). Inspektor nadzoru stwierdził, że najlepiej byłoby poczekać do wiosny i w sprzyjających warunkach atmosferycznych dokończyć budowę. Korekty wymagają też dojazdy do posesji. Wartość robót budowlanych w Sitnie to 1 192 098,61 zł.
Trwa budowa ul. Stefana Batorego w Rybienku Leśnym. Kanalizację deszczową wykonuje wraz z odtworzeniem nawierzchni ulicy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Gaw-Bud” Eugeniusza Gawora z Łosic za 405 738,16 zł. Inspektorem nadzoru jest Aqua Inżynieria, Obsługa Inwestycji, Mariusza Macierakowskiego z Ostrołęki. Źle zinwentaryzowane sieci podziemne były powodem wydłużenia terminu realizacji prac oraz zwiększenia kosztów przedsięwzięcia.
Chodnik w ul. Batorego (na odcinku od ul. Targowej do alei Wolności) wykonuje Bruk-Bud Mirosława Wróblewskiego z Lucynowa Dużego za 51 361,41 zł. Komisja finansów podsumowuje: „Wyremontowany odcinek ulicy S. Batorego od ul. Targowej do alei Wolności wygląda dobrze. Nie ma zastoisk wody, a chodnik wykonany z kostki z rozbiórek innych ulic jest jak nowy. Mieszkańcy Rybienka Leśnego są zadowoleni z remontu często uczęszczanej ulicy, przy której znajduje się szkoła”.
326 263,65 zł ma kosztować budowa ul. Targowej w Rybienku Leśnym, którą realizuje firma Drogowiec Macieja i Wacława Wojtaszków z Rybienka Nowego. Nadzór sprawuje Rosbud. Według radnych z komisji finansów, roboty przebiegają prawidłowo, zgodnie z projektem technicznym, a wykonawca nie ma problemów z realizacją inwestycji. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (brak deszczu i śniegu) inwestycja będzie zrealizowana w terminie.
Wykonawca IV etapu budowy ul. Przejazdowej w Skuszewie (Zakład Usług Techniczno-Handlowych Eko-Bud inż. Eugeniusza Pogorzelskiego) zgłosił inwestycję do odbioru końcowego. Radni stwierdzili podczas wizytacji, że teren przyległy do budowy należy uporządkować, a spróchniałe drzewa na terenie przyległego lasu uprzątnąć, by nie zagrażały bezpieczeństwu użytkowników drogi. Komisja zwróciła uwagę, że na granicy pasa drogowego rosną trzy drzewa, które należałoby wyciąć, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego. „Należy również poprawić spadki poboczy drogi, tak by woda spływała zgodnie z przekrojami poprzecznymi projektu drzewa, które należałoby wyciąć” – stwierdziła komisja.
Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa energooszczędnego budynku przedszkola przy ul. Meliorantów w Wyszkowie. Realizuje ją Firma Ogólnobudowlana „Miseco” Mieczysława Łagi z miejscowości Baniocha. Inspektor nadzoru to WDI Obsługa Inwestycji z Ostrołęki. Koszt robót budowlanych to 5 753 318,01 zł brutto. Powstanie 6-oddziałowee przedszkole (6 grup po 25 dzieci), parterowe z antresolami w poddaszu. Powierzchnia użytkowa budynku to 1 437,5 m2. Trwa montaż więźby dachowej, okien, drzwi, instalacji elektrycznych, sanitarnych, wykonywanie tynków wewnętrznych. Do zimy budynek będzie zamknięty, tak by mogły odbywać się prace wykończeniowe wewnątrz budynku. „Generalny wykonawca zatrudnia firmy podwykonawcze z terenu Wyszkowa i nie zgłasza trudności w realizacji inwestycji. Potwierdził, że termin umowny zakończenia robót będzie dotrzymany” – podsumowała komisja.
J.P.
 • Budowa ul. Przejazdowej w Skuszewie została zgłoszona do odbioru końcowego
  Budowa ul. Przejazdowej w Skuszewie została zgłoszona do odbioru końcowego
 • Budowa ul. Akacjowej w Leszczydole-Nowinach może opóźnić się przez trwającą wycinkę drzew
  Budowa ul. Akacjowej w Leszczydole-Nowinach może opóźnić się przez trwającą wycinkę drzew
 • Mieszkańcy Sitna muszą uzbroić się w cierpliwość. Inspektor nadzoru budowy drogi sugeruje zakończenie inwestycji wiosną przyszłego roku
  Mieszkańcy Sitna muszą uzbroić się w cierpliwość. Inspektor nadzoru budowy drogi sugeruje zakończenie inwestycji wiosną przyszłego roku
 • Przy ul. Meliorantów powstaje przedszkole dla 150 dzieci
  Przy ul. Meliorantów powstaje przedszkole dla 150 dzieci

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2016 r., godz. 19.33
A jakie mętne POjęcie w sprawach inwestycji drogowych ma pani Sosnowska, niegdyś właścicielka wielu samochodów?
Dodane przez lipa, w dniu 24.11.2016 r., godz. 08.17
Tu nie radnych trzeba,bo oni w tym temacie są mało kompetentni Tu trzeba rozliczyć inspektorów Nadzoru i kierowników budów
Dodane przez lipa, w dniu 24.11.2016 r., godz. 08.21
ps no i oczywiście Wydział Inwestycji z paniąFijałkowską na czele
Dodane przez co jest grane., w dniu 24.11.2016 r., godz. 13.43
Ładna pogoda a ci każą z drogą w Sitnie czekać do wiosny, maja się paplać w błocie do wiosny. Korekta wjazdów na posesję, to co wszyscy ślepi.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 11.13
Wreszcie buduje się NOWE a nie naprawia dobrych na lepsze
zepsute oświetlenie
Dodane przez bubel, w dniu 29.11.2016 r., godz. 08.52
Ulica Geodetów w zeszłym roku była modernizowana. Wymienione było między innymi oświetlenie na ledowe. Miesiąc temy uległo uszkodzeniu. Po naprawie jedna lampa vis a vis parkingu szkolnego się nie świeci, nierówności na kostce, to jest jakość nowych inwestycji.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl