Jaka szkoła?
(Zam: 23.11.2016 r., godz. 14.48)Najważniejszym medialnym tematem w Wyszkowie w ostatnich kilku miesiącach stała się planowana reforma oświaty i jej realizacja w naszym mieście. Z pewnością w gąszczu informacji można się pogubić, ponieważ są rozproszone w wielu miejscach.
Po krótkim przedstawieniu głównych aktorów telenoweli przejdźmy jednak do meritum sprawy. Jaka szkoła powinna powstać w miejscu dzisiejszego Gimnazjum nr 2? Nie mam najmniejszych wątpliwości, że powinna powstać nowa, równorzędna w stosunku do „jedynki” i dwójki” szkoła, jak napisali nauczyciele likwidowanego gimnazjum na stronie internetowej akcjareaktywacjasp4.pl – szkoła podstawowa nr 4, która funkcjonowała przecież w tym budynku wiele lat. Argumentów za tym jest bardzo wiele, ale zacznę od tego, że podobne zdanie wyrazili nauczyciele szkoły podstawowej nr 2. Jednogłośnie, na oficjalnej Radzie Pedagogicznej. Jest to odpowiedź na jedną z koncepcji władzy gminnej – dołączenie do „dwójki” szkoły powstałej na bazie dzisiejszego gimnazjum i utworzenie takiego dwubudynkowego kuriozum, niesterowalnego molocha. Przypominam, że taka szkoła kiedyś w Wyszkowie istniała, rozmieszczona była w dwóch budynkach znajdujących się naprzeciw siebie i w końcu ją rozdzielono, a w dzisiejszej koncepcji dwa budynki jednej szkoły odległe byłyby aż o prawie 1 km. Także pomysł dość absurdalny.
Ważną sprawą na naszym podwórku jest to, że w gminie Wyszków jest dość dużo dzieci i w ostatnich latach lekko ich przybywa. Dlaczego więc pani Kowalewska twierdzi, że obawia się demografii w tym kontekście? Stoi to w każdym razie w sprzeczności z danymi, które można znaleźć na stronie internetowej urzędu. Dzisiejsze gimnazjum nr 2, a mam nadzieję również przyszła szkoła podstawowa nr 4 mają idealne położenie w centrum miasta, pośród bloków mieszkalnych. W sposób naturalny będą więc ściągać w swoje podwoje liczne rzesze dzieci i młodzieży. Argumentem wzmacniającym jest również fakt, że w jej bliskim sąsiedztwie planowana jest niedługo budowa dwóch wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Mówimy przecież o funkcjonowaniu nowej szkoły nie dziś i jutro, ale przez lata, jest więc to czynnik znaczący.
No i wreszcie cały pakiet spraw związanych z jednej strony z infrastrukturą dzisiejszego gimnazjum oraz kadrą nauczycielską. Świetnie wyposażone pracownie, duża ilość sal klasowych, przestronne hole, wyposażenie łazienek na bardzo dobrym poziomie, świetna infrastruktura sportowa oraz doświadczona kadra nauczycielska. To wszystko powoduje, że przystosowanie gimnazjum do nowych wymogów będzie stosunkowo proste.
Podsumowując – analizując całą sprawę, rozmawiając z wieloma znającymi temat edukacji osobami nie znalazłem logicznych powodów, żeby w miejscu dzisiejszego gimnazjum nie powstała nowa, równorzędna do pozostałych szkoła podstawowa. Natomiast dziwne i kontrowersyjne działania władz gminnych podejmowane w związku z wdrażaniem reformy są w mojej ocenie źle rozumianą polityką, która nie powinna dzielić i podgrzewać nastrojów, lecz łączyć i uspokajać. A przede wszystkim rozwiązywać problemy, a nie je tworzyć.
Marek Głowacki
Komentarze
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.11.2016 r., godz. 15.55
Niema co sobie głowy tym tematem zawracać, a tym bardziej marnować na to naszych wspólnych pieniędzy. Nie podejmować żadnych decyzji, dać na przeczekanie. Z Tą "reformą" będzie jak z pisowską ustawą o aborcji, wystarczyło, że naród tupnął nogą mocniej i od razu telefon z "góry" - chłopaki, wycofujemy się!
W samo sedno Panie Głowacki. Chodzi tylko i wyłącznie o złą wolę wyszkowskiego układziku rządzących. Godzina rozliczenia tej szajki zbliża się każdego dnia.
Matołku, o której wiośnie KODludów mówisz? Nie masz nosa do wróżenia. Nic Ci się w tych przepowiedniach nie spełnia. Ustawa aborcyjna była projektem społecznym a nie PiS, ale ptasi móżdżek Twój może tego nie obejmować. Ahoj majtku.
Doskonale pamiętam burmistrza Malinowskiego. Ba, wiele kluczowych budowli, które po sobie pozostawił, o tym przypomina. O Nowosielskim przypominają mi chodniki. Szczególnie marnie położony bruk z kostki, pokruszone krawężniki niby nowych inwestycji. Tandetę jak jego znak firmowy widać szczególnie po deszczu. Radni też to widzą?
Otóż debilku niema to znaczenia jakim był ten projekt. Pis chciał to wprowadzić bo obiecał kościołowi za poparcie (to i wiele innych). Wycofał się w ostatniej chwili, debilku, kiedy zobaczył, że z Polkami nie przelewki. A tobie ciemniaku wmówili wersję o projekcie społecznym, a nie rządowym. Ciemny lud wszystko kupi, jak mawia Kurski.
Dodane przez Okoń, w dniu 23.11.2016 r., godz. 20.47
Ciemny lud kupi... i kupiłeś.
A co Pan by zrobił z reformą oświaty Panie Głowacki? Załóżmy, że jest Pan burmistrzem i wszystko jest w Pańskich rękach.
Dodane przez Ja, w dniu 23.11.2016 r., godz. 22.20
Przygadywał kocioł garnkowi - brak argumentów i zaczyna wyzywać . Ot kultura wyniesiona z domu.
Szkoła SP4, moim zdaniem powinna zostać przywrócona. Klamka zapadła i odwrotu od refomy raczej nie będzie. Dlaczego ta władza nie może przejśc nad tym do porządku dziennego, tylko kombinuje. Na szkoły są subwencje.
Nie wiązałbym tego z kulturą wyniesiona z domu. Dom Państwa Eychlerów, to solidny poatriotyczny fundament. Po prostu lewicowa owca się trafiła w stringach pod jednym dachem.
Pan Głowacki i pani Judyta to symbole dobrej zmiany, która powinna nastąpić także w Wyszkowie. Konkretni aż do bólu, potrafiący się wysłowić i przedstawić rozwiązania. Widzimy tą elytę wyszkowską rządzącą w Wyszkowie, nie potrafią się wysłowić, przedstawić konkretne rozwiązania, kluczą, dezinformują, liczą na skłócenie ludzi. Jawnym dowodem degradacji tej władzy są wypowiedzi M.Eychlera, członka komitetu obecnego burmistrza Nowosielskiego i kandydującego z ich komitetu, te oficjalne i Anonimowe, pełne nienawiści wobec osób o innych poglądach, podający narrację z mediów ogólnopolskich sprzyjających opozycji, jakże inne niż wiadomości oficjalne z dziennika o 19.30 w TVP1 czy TVP info. Jak oglądam dziennik to odczuwam spokój i zadowolenie, że sprawy małymi kroczkami ale idą do przodu. Burmistrz Nowosielski podczas debaty przed wyborami samorządowymi też niczym się nie wyróżnił, był jednym z dwóch najgorszych mówców, a najlepszymi byli Justyna Garbarczyk i Marek Głowacki. Ten wybór, wybór Nowosielskiego na burmistrza, był najgorszą porażką Wyszkowa, przekonujemy się tym każdego dnia, czy to w sprawie dróg czy w sprawie oświaty. Ileż jeszcze lat ta ignorancja władzy samorządowej i rzucanie kłód pod nogi, ma trwać w Wyszkowie.
karetka,wlasciwie ocenila dom panstwa Eychlerow. Doktor Eychler to wspanialy,sumienny lekarz a przy tym prawy czlowiek o wysokiej kulturze osobistej i zawodowej. Zatem seledynowym gosciu swoja kulture wyniosl nie z domu,
Szkoda iż Garbarczyk nie wybrali ponownie.
teraz my obsadzimy urząd swoimi, mamy kilku misiewiczów w kieszeni i nie zawahamy się ich użyć.cała władza to dno, my sięgniemy dalej.jak dorwiemy się do władzy to zaoramy te wszystkie drogi co burmistrz z lewakami pobudował.wrócimy do jaskiń i będzie dobrobyt.każdy żul dostanie od nas dziennie wino+ a i dla każdego narkomana znajdzie się jakaś działka a te co będą robić to obłożymy ich dużymi podatkami żeby równość w narodzie zapanowała.zlikwidujemy rachunki bankowe i prawa jazdy bo nam to nie potrzebne.głosuj na nas +++
czas na dobrą zminę w oświacie. co się upierać, że jest fajnie.
Brawo czas na zmiany z 19.42....
do anonima z 15.45 można powiedzieć że śnią ci się czasy byłej starosty,odpowiadam ależ to już było i nie wróci więcej itp
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 15.12
nie wierzę!
Dodane przez Josek, w dniu 26.11.2016 r., godz. 22.11
Jest to moja propozycja na haslo wyborcze w przyszlych wyborach samorzadowych ....!!!!!!
Niekoniecznie, Panie Josek.
Dodane przez Josek, w dniu 29.11.2016 r., godz. 19.12
Jezeli wiekszosc mieszkancow Wyszkowa uzna w wyborach samorzadowych, ze Wyszkow nie potrzebuje dobrej zmiany , to nalezy to uszanowac i poczekac do nastepnych wyborow !!!! Vox populi vox Dei --- jak mawiali rzymianie...!!!!
Napisz komentarz
- Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
- Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. nie będą publikowane.
- Za treść komentarza odpowiada jego autor.
- Regulamin komentowania w serwisie wyszkowiak.pl