Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Polska bastionem Europy

(Zam: 23.11.2016 r., godz. 14.43)

Już po raz siódmy 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł „Marsz Niepodległości”. Pogoda tego dnia nie sprzyjała spacerom, było zimno, wiało, na niebie gromadziły się ciemne chmury, co zapowiadało, że na pewno będzie padało. Umysł podpowiadał mi „zostań w domu”, serce mówiło „jedź!”.Posłuchałam serca i wiem, że gdybym z powodu zwykłego lenistwa została w domu, nie darowałabym sobie, że mnie tam zabrakło. Co roku, chwilę po zakończeniu marszu żałuję, że już się skończył i z niecierpliwością czekam na następny.
Jak zwykle, po raz kolejny wzruszyłam się, gdy zobaczyłam morze biało-czerwonych flag. Po raz kolejny, zafascynowana obserwowałam napływających z każdej strony ludzi na rondo Dmowskiego, skąd marsz wyruszał. To niezwykłe doświadczenie widzieć tyle tysięcy ludzi w różnym wieku, którzy przyjeżdżają do Warszawy niemalże z całej Polski, by wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Nie sposób policzyć, ile osób było tu w tym roku, może 70, może 80 tysięcy, a może więcej... Moim zdaniem, z roku na rok jest nas coraz więcej.
Marsz Niepodległości rozpoczął się o godzinie 14.00 i tak jak w poprzednim roku spokojnie, bez incydentów przeszedł ulicami Warszawy, by zakończyć się na błoniach Stadionu Narodowego. Spokój, jaki panował spowodował, że media nie poświęciły mu zbyt wiele uwagi. O czym można mówić, skoro nic ciekawego się nie dzieje? A skoro tak, to może należy podkręcić atmosferę? Być może dlatego, od czasu do czasu w telewizyjnych relacjach, jakiś zaniepokojony redaktorzyna mówił o łamaniu zakazu policji, czyli odpalaniu rac i petard.
Zdecydowanie większe zdenerwowanie wykazała jedna z aktorek, pani Krystyna Janda, która tego dnia na swoim Facebooku udostępniła aż dwa krótkie filmiki z Marszu Niepodległości. Pod jednym z nich napisała „Marsz Narodowców! Jezus Maria, będzie wojna! Chroń nas Boże”, pod drugim „Jezus Maria! Skąd oni mają tyle kasy?! Jaka agresja!!! Maski na twarzach”. Wpisy pani Jandy wywołały niemałe zainteresowanie komentujących. Na stronie pani Krystyny pod filmikami ukazały się m. in. takie komentarze: „Wojna bo ludzie kochający swój kraj świętują? Odpalają race, głośno śpiewają i wykrzykują hasła – toż to zbrodnia, na stos ich. Chyba czas odlajkować ten profil, bo wieje żenadą i głupotą!”, „Może mam słaby wzrok, a może autorka załączyła nie ten film do swej wypowiedzi, ale ja tu nie widzę agresji ani ludzi w maskach? No chyba, że okrzyki Cześć i chwała bohaterom to forma agresji?”, „A jakie? Bóg Honor Ojczyzna... Straszne, niech pani ucieka szybciutko”, „Ciekawe, że o pieniądze na Marsz pyta kobieta, która za rządów zarówno PiS, jak i Platformy brała garściami setki tysięcy złotych z państwowej kasy. Pani Krysiu, koszty organizacji Marszu to kilkadziesiąt tysięcy złotych z dobrowolnych datków, a nie z milionów złotych naszych podatków, które poszły na Pani teatr”, „I to pokazuje jak oni dalece są odrealnieni. Im się w pale nie mieści, że my możemy coś zrobić z czystej pasji oraz miłości, wkładając w to swój wolny czas, a nie raz swoje ciężko zarobione pieniążki...”.
11 listopada w stolicy odbyło się 15 mniejszych i większych zgromadzeń. Jednym z nich był Marsz „KOD niepodległości”. Na ten marsz nie poszłam ani ja, ani nikt z moich znajomych. Z ciekawością obejrzałam jednak telewizyjne relacje. Liczebności marszu nie będę komentowała, natomiast zwrócę uwagę na flagi na nim „obecne”. Flag biało-czerwonych było niewiele, zdecydowaną większość stanowiły niebieskie (z gwiazdkami) flagi Unii Europejskiej. Ktoś mógłby powiedzieć „A co w tym dziwnego? Przecież jesteśmy w Unii. Flaga Unii jest tak samo ważna jak nasza”. Ja jednak przypomniałam sobie odcinek mojego kochanego „Rancza”, w którym kandydat na prezydenta, były wójt Wilkowyj, Paweł Kozioł szykował się do telewizyjnego wywiadu. W jego biurze, za jego fotelem pojawiły się dwie flagi – większa (wyższa) nasza biało-czerwona i zdecydowanie mniejsza (niższa) unijna niebieska z gwiazdkami. Wywiad z Koziołem zaczynał się tak:
„Dziennikarka: – Panie prezesie nie mogę nie zacząć wywiadu od tych flag za panem. Niedobrane chyba.
Kozioł: – Bardzo dobrze dobrane. To jest dokładne odbicie mojego stanowiska.
Dziennikarka: – To znaczy?
Kozioł: To znaczy pani redaktor, że Unia jest dla nas dobra i ważna, ale Polska jest ważniejsza”.
W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada powinniśmy świętować z biało-czerwoną, a nie unijną flagą, gdyż to Polska, a nie Unia powinna być dla nas najważniejsza, bez względu na polityczne przekonania.
Siódmy Marsz Niepodległości przeszedł do historii. W Internecie można zobaczyć wiele filmików i zdjęć. Być może jestem beksą, być może za często się wzruszam, ale moim zdaniem, nie ma piękniejszego widoku niż morze biało-czerwonych flag ciągnących się po sam horyzont. Nie ma większego wzruszenia niż hymn narodowy odśpiewany przez tysiące ludzi. Nic bardziej nie chwyta za serce, jak wykrzykiwane przez ludzi hasła „Bóg, honor, ojczyzna”, „Cześć i chwała bohaterom…”.
Znalezione w sieci: „Fakty są takie – marsz przyszedł, przeszedł i poszedł:) Patrząc na zdjęcia widać, że klimat był właściwy. Drugi rok z rzędu było spokojnie. A przecież w marszu szli zapewne ci sami ludzie, co w latach ubiegłych. Mam nadzieję, że tak proste zestawienie faktów obudzi co niektóre umysły. Poprzedni układ zaciekle walczył ze środowiskami narodowymi. PiS tego nie robi i jak widać da się żyć w zgodzie i spokoju”.
Judyta
judyta@wyszkowiak.pl


Komentarze

gratulacje
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.11.2016 r., godz. 15.35
Pani Judyto, gratuluję właściwego wyboru idoli. Ten wójt Wilkowyj to zapewne odzwierciedlenie "prezydenta" A. D ... y. Ciekawym tylko kto pełni dziś rolę Czerepacha? Patryk Jaki czy sam prezes Kaczyński. A pasuje do niego wielu.
Dodane przez Pani, w dniu 23.11.2016 r., godz. 18.28
Z pańskich idoli, podczas ostatnich wyborów nawet "ciemny lud", jak go pan zwykł określać, zrezygnował.
Seledynowa inwersja aksjologiczna
Dodane przez Josek, w dniu 23.11.2016 r., godz. 19.42
Szanowny pan (15.35) to sie chyba z tym swoim komentarzem z choinki urwal, a scisle mowiac zapewne z innego kregu kulturowego... Jestesmy przez pana systematycznie zasypywani informacjami, przewaznie nieprawdziwymi, albo w odpowiedni sposob spreparowanymi lub zmanipulowanymi....Natura i tresc tych informacji ma niewielkie znaczenie. Liczy sie tylko systematyczne "bombardowanie " informacja przewaznie pokretna, ktorej roznorakie tresci niweluja sie i mieszaja a w konsekwencji przestaja roznic sie od siebie.....Ale odnoszac sie do Marszu Niepodleglosci, to wszyscy zapewne zauwazyli, ze po dojsciu do wladzy tzw. " Dobrej Zmiany " wszystko odbywa sie bez incydentow i marsz przebiegaL bardzo spokojnie i pokojowo....Zapowiadany przez Lisa pol milionowy marsz KOD na 11 listopada jakos sie skurczyl do ok. 7 tys. wypelniaczy demonstracji... Najmlodsi byli w wieku M.Eychler´a.....Zapewne byl to pierwszy i ostatni marsz KOD-ziarzy 11 listopada , bo nawet Kijowski gotowy jest maszerowac w Marszu Niepodleglosci...!!!!! Jak napisal kuriozalnie M. Eychler dnia 18.01.2016 o godz. 11.34 ( cytuje) :... " Mysle , ze ta nasza "garstka", jak okreslil ostatnia demonstracje na 70 tys. ludzi Glowacki - przykryje juz niedlugo czapkami moherow i narodowcow razem wzietych".... po niecalym roku nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Mozna powiedziec, ze te garstke sfrustrowanych i rozgoryczonych KOD-erow mozna teraz przykryc beretem Walencika....." To juz jest koniec, nie ma juz nic..." ( E.Gitary).....!!!!!
Dodane przez AntyBox, w dniu 23.11.2016 r., godz. 20.08
Jak tam Eychler KOD wypadł na 11 listopada. Niestety znowu nie dałeś rady zorganizować dla chętnych autobusu z Wyszkowa. Nawet busika. Może dlatego było was tyle, ile było. Garstka z wiosennych demonstracji. Czyżby przyczyną było to, że kończy sie paliwko od żydka Sorosa? już nie płacą po 300 za udział.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2016 r., godz. 20.43
Poprzedni marsz był chyba większy, na fali wygranej PiS. Ale nie wszystko jest różowe jakbyśmy chcieli.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2016 r., godz. 21.11
Panie Głowacki !! Nie jest tajemnicą bo każdy widzi po stylu pisania,że zochydzasz tu swoją osobę pod bardzo wieloma nickami.......Jesteś zajadłym przeciwnikiem byłego systemu.Jak w związku z tym znosisz obecność posła Piotrowicza we władzach Pis ??? Niepojęte.Wy powinniście takich ludzi się pozbywać a nie promować i dawać utrzymanie.
Precz z pislamem
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2016 r., godz. 21.24
Doczekacie sę zarówno setek autokarów jak i milionów przeciwko wam.........Stawiam milion,że przegracie wszystko......Zapisz i zapamiętaj ten wpis i nie przebieraj nogami.Na każdego przyjdzie jego pora.....Za to co robicie będą Trybunały Stanu i więzienia.Tym razem nie wolno tego popuścić.Sami się prosicie.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2016 r., godz. 22.54
Josek twierdzi, że faszystowski marsz ONRu był większy niż KOD? W kurwizji mu tak powiedzieli?
Dodane przez do frustratra z 21.24, w dniu 23.11.2016 r., godz. 23.38
POpuść, ulży ci.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.11.2016 r., godz. 00.07
Był już Andrzej D...pa, a teraz jest Andrzej DODA. Ile jeszcze wstydu ten człowiek Polsce przyniesie?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.11.2016 r., godz. 07.30
Bardzo ciekawa relacja pani Judyty z marszu. A także fajne zdjęcia. Dla każdej myślącej osoby oczywiste jest, dlaczego marsz był spokojny. Powodem jest zmiana rządów. Kilkuletnie starania panów i pań, a raczej towarzyszy i towarzyszek z koalicji PO-PSL, żeby rozbić marsz przez prowokacje, manipulacje, a także brutalne, chamskie kłamstwa "zaprzyjaźnionych" mediów nie odniosły skutku. Można nawet powiedzieć, że odniosły skutek odwrotny do zamierzonego. Marsz był od początku i jest nadal jednym z elementów budzenia się społeczeństwa obywatelskiego i sprzeciwu wobec oszustw III RP. W mojej ocenie najistotniejszą sprawą w Marszu Niepodległości jest potężna ilość młodych ludzi, którzy przyjeżdżają nawet z bardzo daleka, żeby uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Ale w relacji najbardziej spodobały mi się dyskusje internetowe między lewicową aktorką starszego pokolenia Krystyną Jandą i internautami. Wyborne. Ale z drugiej strony smutne, że ciekawa, znana aktorka staje tak jednoznacznie po stronie kłamstw i manipulacji.
Dodane przez Karetka, w dniu 24.11.2016 r., godz. 10.44
Sienkiewiczka jeszcze przyjmuje? Panie Mróz, załatwcie koledze "sanatorium" w Tworkach ew. w Drewnicy. Przez ostatni rok zadziadział, zapuścił się. Nie wygląda dobrze. KOD mu widac nie służy.
Dodane przez Marsz, w dniu 24.11.2016 r., godz. 11.39
A PiS znów w Krakowie. Obawiał się, że znów dojdzie do prowokacji?
Do karetka
Dodane przez Relaksik, w dniu 24.11.2016 r., godz. 13.56
Jak mozna przypuszczac to Mroz mu nie pomoze,bowiem w ich szeregach jest mnostwo madrych inaczej. Poza tym tacy sa im potrzebni, bo przeciez kto normalny bedzie robil to co zadziadzialy,zapuszczony,pozalowania godny osobnik. Slusznie napisalas,ze potrzebne mu ,,sanatorium" chociaz wyglada na to,ze szanse na remisje sa znikome. Jest takie powiedzenie ,,daj swini pioro,to atrament wypije" podobnie ma sie z tym typkiem.
Dodane przez Piotrowicz, w dniu 24.11.2016 r., godz. 14.06
Fakt poparcia przez Pis faszyzujących skrajnie radykalnych,nacjonalistycznych środowisk czyli kiboli to nie jest powód do zadowolenia......Cieszą Pana wygrane wybory przy poparciu ludzi,którzy od lat wywoływali burdy 11.11. na ulicach Warszawy łącznie z paleniem samochodów.Społeczeństwo obywatelskie pracuje,wychowuje dzieci i protestuje przeciwko łamaniu podstaw demokracji przez PiSS.Przekupiliście ciemniaków za 500 srebrników,naobiecywaliście gruszek na wierzbie i liczycie na cud,że pieniędzy wystarczy a wszystko zaczyna się walić.Przejrzyj Głowacki na oczy.Co komunista,prokurator Piotrowicz czyli każda menda przyjacielem aby klepał co prezes chce słyszeć ???
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.11.2016 r., godz. 14.30
Prowokacja (wg. pisu) to jest wtedy, kiedy na uroczystość ogólnodostępną przyjdzie Mateusz Kijowski i ludzie KODu ze swoimi flagami. Natomiast nie jest prowokacją kiedy na tą samą uroczystość, również ze swoimi flagami przyjdą bandy ONR, MW i innej swołoczy i zaczepiają, wyzywają i szarpią spokojnie stojących ludzi. To są normalne zachowania.
kolejny tuman z pisnierządu
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.11.2016 r., godz. 17.46
Wg. J. Szmita wybudowane przez poprzednie rządy autostrady wschód/zachód nie służą Polakom tylko obywatelom państw zachodnich. Znaczy się Niemcy mają same niepotrzebne autostrady, bo większość kierowców to nie Niemcy. Tylko czekać jak następny tuman wymyśli, że niepotrzebne są np. filtry na kominach fabryk bo z tego świeżego powietrza korzystać będą np. na Białorusi (przy zachodnich wiatrach). Hotele również, zwłaszcza te droższe, bo głównie mieszkają w nich cudzoziemcy. A w ogóle to po co Polsce dostęp do morza, budowanie nad nim portów, z których inni korzystają ??? No i może zrobić wszystkie sklepy w Polsce NUR FUR POLEN ? A co, będą nas objadać z naszego mięsa, kartofli i jabłek?
Dodane przez wierny wyznawca kultu buraka, w dniu 24.11.2016 r., godz. 19.54
pani Judyto cóż za wspaniała relacja z marszu a te zdjęcia wręcz rewelacyjne,nadziwić się nie mogę,prawie ekstaza.Jak czytam pani relację to wraca mi pani wiarę w człowieka jednak są ludzie którzy potrafią pokazać prawdę i dobry kierunek naszego marszu.o cholera trochę naszych przeszło na czerwonym świetle ale to nic zmienimy i światła.
Lieber Markus , du solltest bitte nicht so übertreiben !!!
Dodane przez Josek, w dniu 24.11.2016 r., godz. 20.22
Proste jak budowa cepa, ze lewicowosc to choroba umyslu i duszy , co widac po kolejnych wpisach naszego Seledynka...... Powinien poszukac jakiegos spokojnego zajecia .... Rola wypelniacza manifestacji KOD widocznie mu nie sluzy .. a trollowanie na forum tylko go frustruje... Mysle , ze reforma oswiaty jest szansa tez dla niego...??? Sprawdzil sie jako porzadkowy na spedach KOD, to sprawdzi sie jako wozny w przyszlej szkole podstawowej nr 4 ...Gdyby to zajecie bylo dla niego zbyt wymagajace, to moze przeprowadzac dzieci na przejsciu dla pieszych...Kamizeke w kolorze seledynowym przeciez juz ma... Zajecie odpowiedzialne , na swiezym powietrzu a i szacunek u ludzi wzbudzac bedzie --- toc to sluzba prawie mundurowa, chociaz w kamizelce.......
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2016 r., godz. 21.05
Jestem tu nowy, ale czytam od jakiegoś czasu te komentarze i mam takie pytanie do Pana o pseudonimie Josek - na czym polega ta lewicowość lub lewackość u Pana Eychlera, bo nie bardzo wiadomo? Może mi Pan to wyjaśnić?
Do seledynowego
Dodane przez Tedy, w dniu 24.11.2016 r., godz. 21.21
Podziekuj Joskowi,ze pomyslal o tobie i twojej przyszlej pracy w szkole nr.4 .Taka funkcja po porzadkowym w KODospedzie to juz cos., musisz jednak pamietac,ze,leki polykamy a nie wachamy. .
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2016 r., godz. 21.59
Nieszczęściem demokracji jest ta sama "waga" głosu w wyborach człowieka durnego i np.profesora.
Do anonima z 21.59
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 05.22
Właśnie o tak szczęśliwą demokracje walczą obrońcy pseudodemokracj, aby lczył się głos tylko cwaniaków, kombinatorów i złodzieii.
Do Anonima z 21.59
Dodane przez MM, w dniu 25.11.2016 r., godz. 07.56
I dokładnie ten mechanizm wykorzystują populiści nie tylko w Polsce ale i np w USA. Jak pokazują analizy PIS w Polsce nie wygrało dzięki profesorom...
Dodane przez Jacek, w dniu 25.11.2016 r., godz. 08.58
W Wyszkowie nie potrafiono nawet ścieżek rowerowych poprowadzić w jednym kolorze. Rządzą profesory czy durnie? A może misiewicze?
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 10.48
Misiewicze to symbol nepotyzmu wyłącznie PISU.Ten kolega przecież z waszej partii.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 11.01
Oczywiście,że Pis nie wygrało dzięki profesorom.Wygrało dzięki naiwniakom poprzez przekupstwo przedwyborcze i chowanie Maciarewicza i Kaczyńskiego.Wasz elektorat jest tak chwiejny,że szybko Was kopnie w cztery litery za 505 z plusem.Kopacz już obiecuje kasę na KAŻDE PIERWSZE dziecko w rodzinie a nie na drugie dla każdego prezesa spółki skarbu państwa i innych.
DO JACEK
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 11.10
Mam pytanie.Czy kolor asfaltu na autostradach Ci PISuje bo kierunki podobno nie.No tak prezes nie wybierał.
Do Jacek
Dodane przez MM, w dniu 25.11.2016 r., godz. 11.40
A gdzie jest napisane że ścieżki maja być w jednym kolorze?... To nie jest obiektywna miara tylko Twoja prywatna ocena. Jak się chce uderzyć to kij się zawsze znajdzie. Bardzo dobrze się jeździ po Wyszkowie rowerem bo jest ich (ścieżek) przede wszystkim dużo a kolory to zwykłe czepianie się by gdyby były takie same to dzisiaj pisałbyś że nudno bo ścieżki wszędzie takie same. Czas Nowosielskiego to dobry czas dla Wyszkowa dobrze wykorzystany tak w ogóle!!!
OTWÓRZCIE OCZY
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 12.38
POLSKA POPRZEZ DZIAŁANIA RZĄDU PIS JEST POWAŻNIE ZAGROŻONA WYRZUCENIEM Z UNII EUROPEJSKIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ale jaja, ale jaja
Dodane przez laki, w dniu 25.11.2016 r., godz. 20.10
powiedziała pewna "klasyk". Jak czytam wypowiedzi tego samego człowieka (łatwe do sprawdzenia), pod różnymi nickami , to powiem uczciwie , jeżeli mamy taką opozycję to gratuluję PIS-owi długich rządów. Dla wszelkiej maści oszczerców na tym forum ; Stare dziecięce przysłowie " Jak sie przezywasz tak samo się nazywasz" (panie E.)
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 20.44
Pul up,pul up ?? Oj tam,oj tam
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 21.03
Dla niektórych ciemniaków kucyk Kijowskiego z KOD-u to też kij na niego.Nie wspomnę o atakach na faceta,który miał kłopot z terminowym płaceniem alimentów czy o prezydent Łodzi,której się pis czepiał za kredyt,który spłaciła.To hańba dla Pis i wstyd.Tfuuuu
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 22.08
TO NIE MA ZNACZENIA KTO PISZE I POD ILOMA NICKAMI.ZNACZENIE BARANIE Z PISU MA TO CO ON PISZE....POLSKO PISOSKA !!! CZY LECI Z WAMI PILOT ?? Czy leży na Żoliborzu i śpi do południa ?? Pozdrowienia nieustające dla Pana Marka Eychlera.Trzymaj się Marek !!
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2016 r., godz. 22.34
WSPANIAŁE POWITANIE PREZESA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO,PANA RZEPLIŃSKIEGO NA ZJEŹDZIE ADWOKATURY.BRAWOOOOO.STO LAT PANIE ANDRZEJU !!!!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.11.2016 r., godz. 07.45
Poruszany na forum temat porównania Marszu Niepodległości do manifestacji KODu z 11 listopada jest ciekawy i istotny. MN to niezwykła, oddolna inicjatywa środowisk narodowych, odwołująca się do polskiej dumy, wsparta jednak przez wiele osób nie należących do ruchu narodowego, dla których ta forma świętowania jest atrakcyjna. Manifestacja KODu to spęd ludzi zdegenerowanych, sfrustrowanych, ziejących nienawiścią do innych, odsuniętych w demokratycznych wyborach przez Polaków od władzy. Jeżeli mówimy o porównaniu liczebności to mamy różnicę skal tzn. Marsz Niepodległosci był ok. 10ciokrotnie liczniejszy. To cieszy, ponieważ świadczy o tym, że siły „republiki okrągłego stołu” słabną, a w każdym razie mają kiepskie możliwości mobilizowania swoich zwolenników. Republika okrągłego stołu przegrywa na wszystkich frontach i mam nadzieję, że po prostu dogorywa. Choć nie mam wątpliwości, że ta agonia jeszcze trochę potrwa.
A gdzie jest napisane, że ścieżki mają być w jednym kolorze?
Dodane przez MM (ten właściwy), w dniu 26.11.2016 r., godz. 11.31
Bronić idiotyzmów? Żenada. Świnie.
Do MM
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2016 r., godz. 13.49
Masz racje piszac,gdzie jest napisane,ze sciezki maja byc w jednym kolorze,zapomniales dodac, gdzie jest tez napisane,ze maja byc proste,ze maja byc rowne,ze nie musza miec estetycznego wygladu i nie musza sluzyc dla spoleczenstwa. Tacy jak ty swoja wizja i beztalenciem,zamiast pieknego miasta zrobili kicz.
Dziś pierwsza rocznica.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.11.2016 r., godz. 14.45
Dla mnie też. Olesińska, czwartek, tłum ludzi. Miało być 50, było grubo ponad 200 osób. Nadzieja, speszony Mateusz widokiem takiej gromady KOD'erów po tygodniu od pierwszego wpisu na FB. Istniejemy w realu już rok.
Marku, skąd w tobie nagle tyle samokrytyki?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.11.2016 r., godz. 17.30
Zdegenerowany, sfrustrowany, ziejący nienawiścią do innych, odsunięty w demokratycznych wyborach przez Wyszkowiaków od władzy, a ściślej - do władzy na szczęście niedopuszczony.
Dodane przez Narodowo, w dniu 26.11.2016 r., godz. 19.51
Ciekawe czy i w tym roku wyszkowscy dobrzy w głupotach, a słabi w wykrywaniu przestępstw policjanci, filmowali i przesłuchiwali wybierających się na marsz wyszkowiaków.
kumie chwalą nas ........
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2016 r., godz. 20.20
Pacjenci Głowacki, Judyta - towarzystwo wzajemnej adoracji.Ja cię pochwalę ty mnie pochwalisz i razem wyniesiemy się na ołtarze.Kochamy was trzymajcie tak dalej.nie dajcie się tym funkcjonariuszom PRL Piotrowskiemu, Jasińskiemu i Kryżemu. Ups, kurde nie w tych uderzyłem, zwracam honor ci to są lojalni i oddani naszej sprawie.Chodziło mi o innych, o tych co nie są z nami.
do Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2016 r., godz. 20.35
Po raz kolejny pocieszasz się chwilowym obniżeniem frekwencji na marszach opozycji.Osobiście nigdy nie byłem na żadnym marszu ale z całego serca popieram tych ludzi.Twoja fanatyczna nienawiść do wszystkich,kórzy nie popierają Pis eliminuje cię człowieku z zajmowania jakichkolwiek stanowisk publicznych.
Komitet Obrony Koryta z osmiorniczkami konczy sie po roku...???? Pierwsza i ostatnia rocznica .
Dodane przez Josek, w dniu 26.11.2016 r., godz. 22.00
Oficjalnie podaje sie , ze KOD powstal spontanicznie na poczatku grudnia 2015 roku, jako reakcja na artykul Lozinskiego z 18 listopada 2015 roku przez Kijowskiego i zalozenie przez niego profilu na facebooku..... KOD nie powstal spontanicznie, jak to sie wszem i wobec glosi, a jego celem nie jest obrona zagrozonej w Polsce demokracji... Stworzenie KOD mozna porownac do powstania organizacji WERWOLF, kiedy to elity PO-PSL po porazce Komorowskiego, spodziewaly sie przegranej w wyborach parlamentarnych.... KOD nie broni demokracji, ale broni postkomunistycznej patologii ( wymiany resortowych elit przez PIS), czyli dostepu do koryta.... Na pierwsze spotkanie aktywistow 25 listopada w Warszawie przyszlo ok. 200 osob... Calosc imprezy byla pilnowana i zabezpieczana przez zawodowych ochraniarzy ( oplacanych oczywiscie przez tajemniczego " prywatnego sponsora" ), ktorzy mieli niedopuscic, zeby ktos przypadkowy dostal sie do srodka..... Po 11 listopada 2016 roku , gdy marsz KOD-ziarzy okazal sie totalna klapa---frekfencja byla katastrofalna--- wybuchla awantura w gronie liderow KOD ( pederasta przeciw alimenciarzowi).... Wiekszosc uczestnikow marszu KOD 11 listopada okazala sie skolowanymi i otepialymi seniorami i staruszkami z poczatkami demencji starczej- nie wiedzacymi gdzie i po co sa...!!! Oczywiscie nie zabraklo kilku uzytecznych idiotow w seledynowych kamizelkach.... Po tym coraz wiecej ludzi utwierdzilo sie w przekonaniu, ze ten caly KOD to banda nieudacznikow i zawistnikow...KOD nie spelnil pokladanych w nim nadzieji, a Soros tepakom nie bedzie za darmo placil...!!! Moze dlatego Seledyn jest az tak sfrustrowany , zgorzknialy, rozczarowany, zgnebiony, otepialy, skolowany, znuzony, smutny, apatyczny, .......... i na racjonalne i merytoryczne argumenty odpowiada agresaja slowno- pisana...???? Kolejna rocznica powstania KOD za rok, ale po zmianie lidera z Kijowskiego na Szumelde ---- moze to byc nie Komitet Obrony Demokracji, ale Komitet Obrony Dewiacji..... Dla M.E. wszysko jedno KOD to KOD.....!!!
Dodane przez Kto się boi nagrywania?, w dniu 27.11.2016 r., godz. 00.22
Dzięki profesorom (rzepliński) PO wybory przegrała
Dodane przez My Naród Wolny, w dniu 27.11.2016 r., godz. 08.46
Jak zwykle precyzyjny Josek. Dziękujemy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.11.2016 r., godz. 09.54
KODziarze żyją w nierzeczywistym świecie swoich frustracji i fobii. Lisek Chytrusek prorokował, a właściwie marzył o półmilionowym marszu. Przeliczył się pięćdziesięciokrotnie. Jaki z tego wniosek ? 11 Listopada to dla tego towarzystwa żadne święto. Nie wiem, czy Krystyna Janda dotarła na marsz z flagą psiej kupki, ale gdy Mateusz, ale może już nowy "lider" spróbują z nowym marszem 22 lipca to pewnie lepiej się uda. Psia kupka bardziej pasuje do tego święta. A przyjedzie przynajmniej te 30 tysięcy UBeków, którym niedługo będą obniżone emerytury. To zawsze trzy razy więcej. Jak do tego dojdą patrioci "psiej kupki" to może uzbiera się jeszcze trochę więcej. Będzie dobry news dla pani Jehton. Zdecydowanie sądzę, że 22 lipca to będzie lepsza data.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2016 r., godz. 12.01
Dzięki schowaniu Maciarewicza,Piotrowicza,Pawłowicz,mlaskacza z Żoliborza,obiecaniu gruszek na wierzbie i łykaniu jak kaczka ślimaki przez 38% bredni Pis wybory wygrało.Przez ataki na TK,profesora przegracie następne wybory.Politykę trzeba prowadzić w sposób cywilizowany (dzicz dorwała się do władzy)
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2016 r., godz. 20.46
Przydało by się w Wyszkowie forum wymiany poglądo ale nie co 24 godziny
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2016 r., godz. 21.27
Panie Marku Eychler.Prosimy o podanie miejsca i terminu następnej demonstracji KOD-u.......Zamierzamy zrobić w tym miejscu "zgromadzenie cykliczne"
do Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2016 r., godz. 09.11
Czy marsz opozycji w proteście przeciwko głupotom Pisu jest półmilionowy czy pięśdziesięciotysięczny to jest bez znaczenia !!!!! Przeciwko Pisowi są miliony w domach.Weź się człowieku nie ośmieszaj tymi psimi kupami i kamizelką Eychlera.Kompromitujesz się nienawiścią do ludzi i ani słowa o np.wolności zgromadzeń.Popierasz dyktaturę,fanatyzm,nienawiść,rozpierduchę w kraju i przyczynisz się do katastrofy gospodarczej łącznie z wypier..Polski z Unii i przestań pisać jako Josek
Zgromadzenie cykliczne
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.11.2016 r., godz. 10.04
Do Anonim z godz. 21.27. Takie zgromadzenie istnieje już od prawie roku. Są nim namioty KOD rozstawione obok Kancelarii Premiera (licznik). Członkowie i sympatycy KOD dyżurują tam na okrągło 24 godz/dobę. Można spotkać tam zarówno Mateusza jak i wiele innych ciekawych osób. Jutro w godz. 10.00 - 16.00 dyżur ma np. Pani ... Pawłowicz. Oczywiście Pani Elżbieta Pawłowicz, rodzona siostra "sz...y", która od dawna jest w KOD Warszawa, jest członkiem Straży. Bywał tam też Kurski, Jarosław oczywiście, brat drugiej "sz...y", (męskiej). Ciekawe, swoją drogą, czy nasz miejscowy Kurski (Marek G.) ma jakieś rodzeństwo. Jeśli tak to gorąco zapraszamy do KOD.
13 GRUDNIA
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.11.2016 r., godz. 11.38
13 grudnia o 17.00 pod siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie. "PiS musi odejść" to główny postulat ale oprócz niego mamy jeszcze kilka: 1. Dymisja rządu Beaty Szydło 2. Gwarancja nieskrępowanego funkcjonowania demokratycznych instytucji Państwa, między innymi gwarancja niezawisłego działania Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów powszechnych. 3. Zagwarantowanie nienaruszalności podstawowych praw kobiet 4. Bezwzględne zatrzymanie chaosu w oświacie, wycofanie się rządu ze szkodliwej i nieprzygotowanej reformy oświaty. 5. Faktyczne wprowadzenie przyjaznego rozdziału Państwa od Kościoła. 6. "Wprowadzenie zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej" (postulat z sierpnia '80) - precz z Misiewiczami 7. Walka ze wszystkimi przejawami faszyzmu, nacjonalizmu, ksenofobii. 8. Zagwarantowanie niezależności instytucji kultury oraz uwolnienie mediów publicznych od polityków i wpływu partii politycznych. 9. Wycofanie się władz z ekshumacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w przypadku sprzeciwu bliskich.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2016 r., godz. 14.55
z data dzisiejsza nie ukazal sie ani 1 komentarz
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.11.2016 r., godz. 19.19
Marsz Niepodległości zdeklasował 11 listopada KODziarską manifestację. Cała sprawa świadczy również o kardynalnych błędach liderów KODu, a może raczej o błędach decydentów, bo wiele wskazuje na to, że Mateusz Kijowski to tylko marionetka. Jeżeli Kijowski dał się wysłać do USA, żeby odwołać szczyt NATO w Warszawie to znaczy, że inteligencją nie grzeszy i jest jedynie popychadłem, któremu ktoś wydaje rozkazy i posyła do niewykonalnych zadań. Nie jest bowiem ważne, że Kijowski się ośmiesza, ważne jest, że podgrzewana jest atmosfera. W razie czego Kijowskiego się zmieni, co zdaje się już jest szykowane. Ale atmosfera politycznego napięcia musi być podgrzewana w sposób ciągły. Dopiero KODziarze ośmieszyli się 11 listopada, a już się ich wysyła na kolejną zadymę 13 grudnia. Pocieszne. KODziarze nie zauważyli, że z kretesem przegrywają nawet z tak małym środowiskiem jakim jest ruch narodowy. Co mnie oczywiście nie martwi.
Kilka slow na poczatek tygodnia...
Dodane przez Josek, w dniu 28.11.2016 r., godz. 20.43
Nasz wyszkowski Seledyn ciagle , i ciagle wspomnina o Trybunale Konstytucyjnym i pseodoprofesorze Rzeplinskim...... ale juz niedlugo prezio Rzeplinski odejdzie w nieslawie w stan spoczynku...!!!! Jest tylko pytanie : czy Trybunal Konstytucyjny przez niego kierowany i on sam nie powini stanac przed Trybunalem Stanu..???? Przez caly okres jego prezesowania w kascie ludzi nadzwyczajnych mialo sie wrazenie, ze profesor to taki dysfunkcyjny duren , ktory grzebie wybiorczo w Konstytucji i prawie polskim liczac , ze pozycja safandulskiego glupca stanowi obrone jego kompetencji jako prezesa jednego z najwazniejszych urzedow w Polsce... Ale odnoszac sie do wpisu M.E. z 28.11.2016 godz. 10.04 , w ktorym to autor probuje pokazac , ze czarna owca moze trafic sie nie tylko w zacnej i szanowanej rodzinie Eychler`ow, ale takze w innych rodzinach takich jak : Kurskich , czy Pawlowiczow.... " Exceptio probat regulam in casibus non exceptis " / wyjatek potwierdza regule w przypadku nie wyjatkowym/.... PS.: Do anonima , ktory podejrzewa innych, ze sie pod moim nickiem--- Josek ---ukrywaja: Jezeli idiota nie wie, albo nie zdaje sobie sprawy, ze jest idiota i probuje udawac medrca-----to taki gostek nie zasluguje na politowanie i poblazanie, ale na leczenie; a jezeli to leczenie i medykamenty mu nie pomagaja , to nic nie jest juz mu w stanie pomoc i idiota umrze jako idiota - bedac przekonanym ,ze jest medrcem a swiat traci wielkiego czlowieka...!!!!!!!!!!!!! Skoro pan stosuje erystyczne ad hominem ( wpis o godz. 9.11 ) na poziomie zenujacych psychologizowan o nienawisci, to nie pytam nawet czy pan wie , ze to manipulacja i przekrecanie znaczen i faktow.....!!!! Josek jest jeden -- " und einmalig "!!!
Bez inwektyw do M.G.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2016 r., godz. 21.07
No,,,,nieeeee ,,,no Głowacki,znowu walisz na ten KOD ?? Rzygać się już chce jak pod pseudo Josek walisz głupoty o kamizelce i inwektywy do wszystkich,którzy nie z Pisem.Wszyscy w Polsce wiedzą kogo określamy mianem "marionetka".Napewno nie jest to kucyk Kijowski.Stawiam 17 milionów z wygranej w Lotto,że jesteś chory Josek...Panie Marku Gajewski !!! Z całą odpowiedzialnością za słowa wzywam Cię na leczenie.Twój Pis zaczyna przegrywać na wszystkich frontach.Coś wcześnie jak na rok po wyborach.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2016 r., godz. 21.42
Po roku Głowacki macie taką opozycję że świat nie widział i nie słyszał i z czego tu się cieszyć.Brawo Gliński.Brawo Eychler.
Dodane przez obserwujący, w dniu 28.11.2016 r., godz. 23.54
Marek Eychler dostarczył nam swoimi ostatnimi dwoma komentarzami, wiele materiału do komentarzy, więc przystępujemy do jego analizy, najlepiej jak to nas nauczyła pani Judyta. Wynik analizy oceni głębię intelektu albo jego brak. ".. Członkowie i sympatycy KOD dyżurują tam na okrągło 24 godz/dobę. Można spotkać tam zarówno Mateusza jak i wiele innych ciekawych osób. Jutro w godz. 10.00 - 16.00 dyżur ma np. Pani ... Pawłowicz. Oczywiście Pani Elżbieta Pawłowicz, rodzona siostra "sz...y", która od dawna jest w KOD Warszawa, jest członkiem Straży. Bywał tam też Kurski, Jarosław oczywiście, brat drugiej "sz...y", (męskiej)..... " Ten fragment nie najlepiej świadczy o autorze, tekst szarpany, pełen niedomówień i insynuacji. Nie wiemy czy rozmawiamy z naszą Krysią Pawłowicz czy jej sobowtórem Elżbietą P. Podobnie pomieszanie z poplątaniem odnośnie nazwisko Kurski, przecież jest tylko Jacek Kurski. Imię Mateusz zostało mocno obśmiane przez kabaret Moralnego Niepokoju i w połączeniu drugim członem stanowi symbol obciachu na równi z preziem Bronkiem, który miał obsesję odnośnie specjalisty od kur. Ogólnie pierwszy komentarz niezbyt lotny ale możne pisany grypsem dla swoich wyznawców czyli lemingów. Odnośnie drugiego komentarza mamy sporo niedoróbek i obraźliwych wniosków. Autor, M. Eychler nie potrafił się skupić i wytworzył, wraz z swoją subkulturą koderów tylko 9 postulatów zamiast symbolicznych 21. Mamy misz-masz, pojawia się skrywana agresja do wszelkich form pisizmu. Analizujemy postulaty: : 1. Dymisja rządu Beaty Szydło - świadczy o dyskryminacji kobiet w polityce, głównie tych pracowitych.To jak załatwiła rozczochranego Belga w parlamencie europejskim świadczy o jej patriotycznej duszy wojownika. Wizyta w Wielkiej Brytanii i konsultacje międzyrządowe są kolejnym sukcesem tej sympatycznej kobietki: 2. Gwarancja nieskrępowanego funkcjonowania demokratycznych instytucji Państwa, między innymi gwarancja niezawisłego działania Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów powszechnych- postulat o tyle nietrafny, że demokracja w Polsce jest w rozkwicie, nawet mamy zbyt wielką ekspresję, Rzepliński może bezpiecznie dotrwać do końca kadencji, a sądy powszechne są chronione przez Zbyszka Ziobrę bo inaczej doszłoby do naruszenia cielesności po kolejnym niesprawiedliwym wyroku: 3. Zagwarantowanie nienaruszalności podstawowych praw kobiet- Polki to piękne kobiety, noszone przez swoich mężów na rękach. Polacy skopią nie jeden arabski tyłek gdy potraktuje nie najlepiej Polkę: 4. Bezwzględne zatrzymanie chaosu w oświacie, wycofanie się rządu ze szkodliwej i nieprzygotowanej reformy oświaty- reforma z każdym dniem jest bardziej oczywista, rząd dba o edukację naszych dzieci tylko nieuki z ZNP i samorządu,w którym rządzą liberałowie i zieloni nie mogą zrozumieć, że gimnazja odegrały swoją rolę i przeszły do historii . 5. Faktyczne wprowadzenie przyjaznego rozdziału Państwa od Kościoła.- można powtórzyć za klasykiem - tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską a Polak Polakiem: 6. "Wprowadzenie zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej" (postulat z sierpnia '80) - precz z Misiewiczami - postulat o tyle fajny o ile abstrakcyjny. Po PiS kiedyś ktoś inny przejmie władzę i wszystkie stanowiska w KRUS, ZUS, ARMiR, ANR, spółkach SP, przejmie inna wataha, tak jak było w 2008 roku, nawet wcześniej. Obyczaj chory ale nie do zatrzymania : 7. Walka ze wszystkimi przejawami faszyzmu, nacjonalizmu, ksenofobii- jestem patriotą, nacjonalistą a niekiedy szowinistą i co mi zrobisz zabawny gościu : 8. Zagwarantowanie niezależności instytucji kultury oraz uwolnienie mediów publicznych od polityków i wpływu partii politycznych - czyli Jacek Kurski forever : 9. Wycofanie się władz z ekshumacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w przypadku sprzeciwu bliskich- postulat niezgodny z prawem, prokuratura musi działać zgodnie z prawem w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy i skazać Tuska, Arabskiego, Janickiego i innych na więzienie za zaniedbania, powodujące katastrofę a następnie oddanie śledztwa Putinowi. 13 grudnia - nędzną datę wybrałeś sobie towarzyszu ME na protestowanie.
Dodane przez Kaśka L., w dniu 29.11.2016 r., godz. 00.56
Dla ludzi, którzy nie czytają wyłącznie pisowskich gadzinówek czy nie oglądają wyłącznie KURwizji wszystko w tekście Pana Marka Eychlera jest jasne i czytelne. Coś kiepski z ciebie obserwator, który albo czytać nie potrafi, albo ma problemy ze zrozumieniem nawet tak prostych rzeczy, jak to, że Jarosław Kurski czyli brat tej św ...ni z TV jest dziś razem z przyzwoitymi ludźmi (czytaj PRAWYMI) w Komitecie Obrony Demokracji, podobnie jak Elżbieta Pawłowicz - siostra tej waszej (pominę inwektywę). Obie te osoby (Elżbieta Pawłowicz i Jarosław Kurski) bronią dziś godności ich nazwisk skalanych na wieki przez własne rodzeństwo.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.11.2016 r., godz. 05.13
Oczywiście KOD nie jest ważny. Już od dawna się nie liczy. Istotne jest to, że lewakom nie udało się dotrzeć do młodych Polaków z patriotyzmem "psiej kupki" i "czekoladowego morła". Wybrali narodową dumę. Byłem na Marszu Niepodległości wielokrotnie. Po raz pierwszy w 2010 roku. Wówczas lewacy z GazWyb podjęli próbę rozbicia MN. Bezskutecznie. I do dziś kolejne, bezskuteczne próby w najróżniejszych, antypolskich konfiguracjach są podejmowane. Łącznie z prowokacją niemieckich bojówek Antify, które drewnianymi pałami próbowały zaprowadzać w Warszawie 11 listopada porządek. Ale marsz z roku na rok gromadził coraz większe rzesze sympatyków, przeważnie młodych ludzi z całej Polski. Dlaczego ? Ponieważ młodzi ludzie instynktownie odrzucają fałsz, obłudę i zakłamanie.
Dodane przez 13 grudnia, w dniu 29.11.2016 r., godz. 09.12
Eychlej, zostałeś zaorany.
Dodane przez patologia w PWiK, w dniu 29.11.2016 r., godz. 09.55
Towarzyszu Eychler szukacie "misiewiczów" gdzieś w warszawce a w Wyszkowie dzięki "misiewiczom" w PWiK obecnej władzy samorządowej, Nowosielskiego, PO, PSL, mamy wysoką podwyżkę cen wody i ścieków o 15 %. Podwyżka płac dla tych misiewiczów kosztuje nas 15 %. Ręce opadają.
Efekty
Dodane przez K15', w dniu 29.11.2016 r., godz. 11.50
Pan Daniel prezes, po wygranym konkursie musiał być przez pół roku niańczony przez byłą prezes Jastrzębską. Przez pół mieliśmy 3 prezesów, a to kosztuje. Tak was nauczyciele zachwyceni ciepłą wodą w kranie (uwaga, ciepła woda to temat na kolejne podwyżki) ile to was kosztuje. Nie chcę by tepaki głosujące za Nowosielski uczyły moje dzieci. Pora się ogarnąć kochani.
13 GRUDNIA
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.11.2016 r., godz. 12.13
Wszystkich, którym na sercu leży dobro Polski zapraszam 13 grudnia o 17.00 pod siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie. "PiS musi odejść" to główny postulat ale oprócz niego mamy jeszcze kilka: 1. Dymisja rządu Beaty Szydło 2. Gwarancja nieskrępowanego funkcjonowania demokratycznych instytucji Państwa, między innymi gwarancja niezawisłego działania Trybunału Konstytucyjnego oraz sądów powszechnych. 3. Zagwarantowanie nienaruszalności podstawowych praw kobiet 4. Bezwzględne zatrzymanie chaosu w oświacie, wycofanie się rządu ze szkodliwej i nieprzygotowanej reformy oświaty. 5. Faktyczne wprowadzenie przyjaznego rozdziału Państwa od Kościoła. 6. "Wprowadzenie zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej" (postulat z sierpnia '80) - precz z Misiewiczami 7. Walka ze wszystkimi przejawami faszyzmu, nacjonalizmu, ksenofobii. 8. Zagwarantowanie niezależności instytucji kultury oraz uwolnienie mediów publicznych od polityków i wpływu partii politycznych. 9. Wycofanie się władz z ekshumacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w przypadku sprzeciwu bliskich. Przeciwstawmy się bydłu.
Dodane przez obserwujący, w dniu 29.11.2016 r., godz. 13.10
Pani Kaśko, kieruje się pani emocjami a nie rzeczywistym oglądem realu. Proszę powiedzieć dlaczego Wyborcza traci nakład i zaczyna przynosić straty ? Przecież liczba zwolenników liberałów, lemingów i innych lewaków niewiele się zmieniła. Wyborcza straciła wiarygodność podobnie jak TVN, w mniejszym stopniu POLSAT i to powoduje straty finansowe i stratę odbiorców. Jeszcze rok temu wszelkiej maści fachowcy poprzedniej ekipy w TVN24 twierdzili, że 500+ nie ma szans na realizację, że to spowoduje upadek gospodarki. Min. Szałamacha dokonał nowelizacji budżetu na 2015 roku, wygospodarował pieniądze z licytacji LTE na 2016 rok i mamy 500+ od wiosny. Ci sami fachowcy zapraszani do TVN24 nie są odpytywani z tego powodu, nie potrafią sensownie odpowiedzieć jak to mogło się zdarzyć, mało tego rzucają kolejne oskarżenia. Ludzie to widzą i wyciągają wnioski, że są robieni w konia. Takich zdarzeń jest dużo więcej i nie pozostają bez echa.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2016 r., godz. 13.55
Eychlej,Ty tak plujac na demokratycznie wybrany Rzad,robisz jako wolontariusz czy za kase?
Dodane przez Tedy, w dniu 29.11.2016 r., godz. 14.22
Kiedy czytam to obludne klamstwa w komentarzach seledyniaka ,,wszystkim,ktorym lezy na serca dobro Polski,, zastanawia mnie,jak obludni,probujacy niszczyc nasz Kraj sa wsrod nas. Do czego moga w swych obrzydliwych manipulacjach posunac sie az tak daleko. Na szczescie kazdy z nas wie kto to seledynowy i nie dziwi,ze takich werbuja do propagandy. Czlowiek myslacy,prawy,kochajacy swoja Ojczyzne nigdy,ale to przenigdy nie zechcial byc w spedzie KOdziarzy czy Nowowstecznej.Wszyscy wiemy,ze ich spacery to nie walka o demokracje,Bo demokracje to juz od ponad roku mamy. Praca Rzadu jest wysoko oceniana przez Polakow,gospodarka rozwija sie,obecny Rzad mysli i wspomaga najbiedniejszych,chorych,a nie tylko nabijanie kasy wlasnej i kolesi jak to bylo wczesniej. Sondaz onetu wykazal,ze prezydent Pan Duda i premier pani Szydlo maja bardzo wysokie notowania,a guru z kucykiem jest na przedostatnim miejscu,chyba 3%. Na nic zda sie kwiczenie,ublizanie,grozenie w wykonaniu seledynowego, bo sa to juz tylko ostatnie konwulsje ktore targaja ich z bezsilnosci i strach,ze skonczy sie kasa.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2016 r., godz. 14.54
W 2017 ZACZNIJCIE ZBIERAĆ PODPISY ZA PRZYSPIESZENIEM WYBORÓW.POZDRAWIAM.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.11.2016 r., godz. 15.34
Anonimie z godz. 14.54 na pisuarów nie podziałają żadne podpisy, żeby ich było nawet 20 milionów, na nich podziała wyłącznie argument siły, i tylko z nim będą się liczyć, tak jak to miało miejsce podczas demonstracji kobiet (Czarny Protest). Wystarczył jeden telefon od wystraszonego tchórza Kaczyńskiego żeby nagle zapomnieli, że był jakiś projekt ustawy do przegłosowania.
List Polaka patrioty
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.11.2016 r., godz. 15.48
List otwarty Szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Gocuł, Dowódca Generalny RSZ gen. broni Mirosław Różański, Generałowie, Oficerowie, Podoficerowie i Żołnierze Wojska Polskiego! Nocą 29 listopada 1830 roku słuchacze Szkoły Podchorążych Piechoty zdobyli Belweder, siedzibę rosyjskiego dowódcy polskiej armii – Wielkiego Księcia Konstantego. Rocznica tej nocy, która rozpoczęła Powstanie Listopadowe, obchodzona jest we wszystkich wojskowych uczelniach jako Dzień Podchorążego. Obchodzimy dzień chwały niepodległej ojczyzny i polskości. Dzień dumy, że nawet grupa podchorążych, nie koniecznie wysokich oficerów, może dać sygnał do niepodległego zrywu zrzucenia kajdan w drodze do wolności. Dzisiaj sytuacja w Polsce wcale nie jest dobra. Władzę demokratycznie przejęła partia Prawo i Sprawiedliwość, która pod hasłem „dobrej zmiany” zdecydowała się na rewolucję w kraju. W ciągu zaledwie roku, pod hasłami reformy, dokonano zamachu na wolności i prawa obywatelskie. Niebywałe upolitycznienie wszystkiego co się da upolitycznić, zwalnianie ludzi kompetentnych dla zastąpienia ich tzw. "misiewiczami", zamach na szkolnictwo, na historię, w tym również Sił Zbrojnych Wojska Polskiego, histeria smoleńska, zniszczenie służby cywilnej i wiele innych działań budzi niepokoje społeczne. Najważniejsze jednak jest to, że przy Panów cichej zgodzie dokonuje się zamach na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej, na którą przysięgali wszyscy służący w Polsce żołnierze. Pozwolę sobie przypomnieć, że przysięgaliście Narodowi Polskiemu i Konstytucji. Tymczasem, wybrane władze nie mają prawa niszczyć dokumentu podstawowego naszego państwa, zgodnie z którym przejęli tę władzę. Na dodatek wojsko bierze czynny udział w zakłamywaniu historii, poprzez odrzucenie jej w częściach niepasujących do oficjalnej propagandy partii rządzącej. Wojsko pod Panów dowództwem kierowane jest w stronę „obłędu smoleńskiego”, który staje się przy waszym udziale religią narodowa, skierowaną przeciw wszystkim, kto nie w partii rządzącej lub Kukiz15. Za Waszym przyzwoleniem w Polsce odradza się faszyzm i nacjonalizm. Pozwalacie wyprowadzić , kosztem wojsk operacyjnych 50 tysięczną armię spod kontroli wojska do celów wiadomych tylko ministrowi, który jak wierzyć przekazom medialnym, jest od lat zdrajcą polskich wartości narodowych. Stworzyliście system niepewności służby dla żołnierzy. Kpicie sobie z ich praw, majstrujecie przy ustawach emerytalnych wojska, upokarzając swoich żołnierzy. Osobną sprawę stanowi całkowita uległość wobec klerykalizacji armii. Minister, przy Waszej obecności, deklaruje, że wojsko ma być wyznaniowe i do obrony chrześcijaństwa, a Wy bez słowa przytakujecie i fotografujecie się dumnie w mundurach Polskiej Armii z tym nie wiadomo komu służącym człowiekiem. Szanowni Panowie! Rozumiem, że czekacie, aby odezwał się zwykły żołnierz dla ochrony swojego honoru. Tak jak kiedyś zrobili to podchorążowie, bo oficerom nie chciało się przestać brylować wśród panienek rosyjskiej arystokracji Księcia Konstantego. Ja, zwykły żołnierz rezerwista, w Dniu Podchorążego, Wzywam Was, do okazywania szacunku dla każdego Obywatela Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciela Narodu Polskiego, któremu przysięgaliście – każdego, bez względu na sort i czas, w którym się urodził! Wzywam do przeciwstawienia się łamaniu Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, w tym do ochrony Trybunału Konstytucyjnego, jako gwaranta jej przestrzegania. Wzywam Was do interwencji w sprawie obrażania munduru, do poszanowania naszej historii i umacniania wojska. Wzywam Was do odrzucenia ideologii wiary smoleńskiej i zachowania świeckości armii! Z żołnierskim pozdrowieniem! płk. Adam Mazguła
Dodane przez Zołza, w dniu 29.11.2016 r., godz. 16.18
Co tam POdwyżka wody i ścików, nasi nauczyciele z ZNP odbiją to sobie na korkach i dalej głosy oddawać będą na misiewiczów POdobnych sobie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.11.2016 r., godz. 18.54
Tawariszcz palkownik zasłużył na jurgielt.
Do seledynowego
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2016 r., godz. 19.43
Z jakiej nory wyciagane sa czlekopodobni kodziarze?
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2016 r., godz. 20.59
Do wPISującego się bałwana o godzinie 19.43.Tobie to nawet egzorcysta nie pomorze.
Czerwony patriota, czy lewacki idiota..???
Dodane przez Josek, w dniu 29.11.2016 r., godz. 21.14
Towarzyszu Mazgula czasy komuny odeszly do lamusa, ludowe wojsko tez, rzady PO-kliki z prezydentem Komorowskim juz za nami, a oplacany przez WSI oficerek w stanie spoczynku moze tylko robic za wojaka Szwejka... Prosty czlowiek, a precyzyjniej prostak, ktory pisze i zachowuje sie jak prostak, a nie jak przystalo na oficera Wojska Polskiego --- z honorem i szacunkiem..... W jezyku codziennym ten typ mentalny nazywa sie malo elegancko --- burakiem... Jak na oficera zadnej oglady, buta i arogancja, pozbawiony honoru i wszelkich zasad moralnych --- kolaboruje z wrogami Polski nawolujac do zamieszek i przewrotu wojskowego przeciw demokratycznie wybranemu Rzadowi RP.... Pilsudski dla takich mial Bereze K..... a. M. Eychler z tym wpisem znowu "urwal sie z choinki ".....!!!!!!!!!!!!
do Tedy znaczy Josek
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2016 r., godz. 21.20
Dokonałeś jednego z najgłubszych wpisów w historii tej gazety
komuchy, koniec wasz jest bliski
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2016 r., godz. 21.25
A na co zasłużył tawariszcz Głowacki?
do wyszkowianek z Wyszkowiaka
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2016 r., godz. 21.46
Niestety,kasacja wpisów anty pisowskich trwa na tym forum.Musiał Głowacki Wam nieźle namieszać w głowac lub jesteście matkami z drugim dzieckiem.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2016 r., godz. 22.02
Panie Marku !!! Setki tysięcy podpisów będzie argumentem siły....Nie można tolerować ludzi o myśleniu jaskiniowców z godziny 19.43
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.11.2016 r., godz. 08.36
Wrócę jeszcze do tematu głównego. Marsz Niepodległości to dość specyficzny sposób uczczenia Święta Niepodległości. Wdarł się w naszą rzeczywistość z nowym przesłaniem. Jest nim stanowcze odrzucenie pedagogiki wstydu i opowiedzenie sią za narodową dumą. Jest to jedna z zasadniczych przyczyn, że garną się do niego ludzie młodzi. W tym roku hasłem było "Polska bastionem Europy", a na jego czele szła polska husaria, symbol naszych zwycięstw z czasów potęgi Rzeczypospolitej. Ale również symbol zwycięstwa chrześcijaństwa nad islamem. Zwycięstwa pod wodzą naszego, polskiego króla Jana III Sobieskiego w 1683 roku pod Wiedniem. Organizatorzy nie przypadkiem wybrali tę symbolikę. Bowiem islam zalewa znów Europę, która często zachowuje się jak bezzębna, bezbronna i bezradna babcia. Polska zachowuje się na szczęście w tej sprawie odpowiednio do sytuacji i rozsądnie. Trzeba jasno powiedzieć, że dzieje się tak dzięki zmianie rządów przed rokiem, ale również dzięki oddolnemu naciskowi społecznemu, szczególnie zdecydowanie artykułowanemu przez środowiska narodowe. I chwała im za to.
Makaronizm jest objawem w baroku.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2016 r., godz. 10.02
panie Głowacki Marku - pedagogika wstydu co to jest? Pedagogika czyli nauka o wychowaniu.W kontekście pedagogiki mówimy głównie o stosownym , kulturalnym zachowaniu. z biegiem lat na innym poziomie. Odrzucenie pedagogiki wstydu i opowiedzenie się za narodową dumą , jak pan pisze. To się kupy nie trzyma. Konkluzja pana wypowiedzi jest taka ,że Polacy dotychczas wstydzili się swej polskości a obecnie opowiadają się za nią wyrażając to poprzez uczestnictwo w marszach. Od lat żyjemy już w wolnym , demokratycznym państwie. Przeciwko marszom nic nie mam, są zdrowe podobnie jak procesje czy pielgrzymki na które ja chodziłem. Marsze nie wdarły się , tylko ktoś myśli i je organizuje. Przechodząc zaś do Sobieskiego, z tym się zgadzam od Victorii Wiedeńskiej, pobicia islamu stopniowo zaczęły się rozbiory. Jest w tym jakaś analogia do współczesności. Odnosi się wrażenie ,że pana komentarz ma podwójne dno, formę bezsensownej odezwy . Czemu ma służyć ten bezsens?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2016 r., godz. 10.13
Ta duma to z głupoty własnej?
Duma zamiast Sejmu?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.11.2016 r., godz. 10.28
Brakuje już tylko oficjalnej zmiany nazwy z Sejmu na Dumę. O to wam komuchy chodzi?
Dodane przez ola, w dniu 30.11.2016 r., godz. 11.15
"chwała" za to rządowi, że obecnie wzrost gospodarczy jest najniższy od trzech lat! - za rok, dwa będziemy się karmić pomnikami, wieńcami, ruchami narodowymi - danie główne: symbole narodowe i nowy król Polski - smacznego!
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2016 r., godz. 11.59
PO budowała orliki i zachęcała młodzież do uprawiania sportu a Pis (Prawo po swojemu i Smoleńsk) widzi tych ludzi w ONR palących,krzyczących innych poniżających.Dlaczego Wy ciągle o tych wojnach ??
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2016 r., godz. 14.57
E. Nie mysli,nie czyta,to nie dla niego zajecie.jedynie co, to nikt go nie przebije w pisaniu paszkwili. Paszkwile sa wtedy,gdy zaKODowany leb nie widzi syfu wokol siebie, tylko taka metoda - insynuacja,oszczerstwo,ublizanie,dyskusje sam z soba. Jest to dolegliwosc psychiczna i fizyczna,trudnosci i rozczarowania jakie przynosi mu zycie.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2016 r., godz. 15.41
PO budowała orliki i co nagle wszystko się skończyło, dzieci przestały grac w piłkę i inne dyscypliny? Wszystko było na pokaz.
Do ola
Dodane przez Lusia, w dniu 30.11.2016 r., godz. 15.47
Boli cie glowa co bedziesz jesc za daw lata,? Na twoim miejscu martwilabym sie o cos innego. Sprawiedliwosc i praworzadnosc zostalo przywrocona.
anonimie z 1159
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2016 r., godz. 16.50
już odpowiadam - liczny kolor tak ma.
do 15.41
Dodane przez Anonim, w dniu 30.11.2016 r., godz. 21.20
CO ORLIKI ZLIKWIDOWANE CZY ZIMA PRZYSZŁA WCZEŚNIEJ ??
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.11.2016 r., godz. 21.47
Przykro mi, że wciąż nie wszyscy jeszcze widzą i rozumieją różnice w politycznym podziale i dalej nazywają "prawicą" ugrupowania kato-lewicowe, narodowo-socjalistyczne, nacjonalistyczne i faszystowskie. Świadczy to o przyjęciu narracji tych ugrupowań, które siebie "prawicą " nazywają nie mając z nią nic (albo bardzo niewiele) wspólnego. Obraża to ponadto osoby uważające swoje przekonania za prawdziwie prawicowe. Najwyższy czas zacząć nazywać pewne rzeczy po imieniu, panie Głowacki.
do Anonima z 30.11 godz. 10.02
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.12.2016 r., godz. 07.04
Pan nie wie, co to pedagogika wstydu ? Hmmmm. Może wystarczy trochę poczytać. Wówczas się panu rozjaśni.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.12.2016 r., godz. 07.19
W tym roku, podobnie jak w poprzednich lewaczki próbowały atakować Marsz Nieodległości. Bez skutku. Marsz zgromadził mnóstwo młodych ludzi, był świetnie zorganizowany i oflagowany. Hasła marszu coraz lepiej przebijają się do społeczeństwa. Zlewaczałe pseudoelity, które od lat zamiast orła pragną psią kupkę wnieść na sztandary popadają we frustrację. No cóż - trudno pogodzić się z przegraną.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.12.2016 r., godz. 04.01
Głowacki, zapomniałeś wspomnieć o gender.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl