Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 lipca 2020 r., imieniny Amelii, Filipa

Ojczyzna stale obecna w sercach

(Zam: 23.11.2016 r., godz. 14.33)

W Wojskowej Komedzie Uzupełnień w Wyszkowie 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczystość. Wśród gości wydarzenia byli przedstawiciele samorządu, zaprzyjaźnionych służb mundurowych, kombatanci, weterani, byli żołnierze i inni.

– W polskiej historii 11 listopada 1918 roku zajmuje miejsce niezwykłe. Ta data jest nie tylko symbolem odrodzenia naszego państwa, ale również jego powrotu na międzynarodową arenę – podkreślił Wojskowy Komendant Uzupełnień w Wyszkowie ppłk Leszek Wieczorek. – W tym dniu oddajemy hołd wszystkim, którzy służbę idei niepodległego państwa polskiego uczynili najwyższym nakazem swego życia. Za nią cierpieli i ginęli w wojnach i w powstaniach. Rocznica odzyskania niepodległości to dzień pamięci o tych, którzy tej idei służyli swoim nieprzeciętnym talentem, wielkim umysłem i gorącym sercem – dodał przypominając fakty historyczne sprzed niemal wieku. – Dziś, po 98 latach chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń, których myśli i czyny wiodły ojczyznę nieistniejącą na mapie, lecz stale obecną w sercach – ku upragnionej wolności. Czujemy się odpowiedzialnymi spadkobiercami tego dzieła. Dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków.
Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień. W dowód uznania za pomoc, współpracę i życzliwość na rzecz Wojskowych Organów Administracji Wojskowej szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie wyróżnił pamiątkowym grawertonem Waldemara Brzostka.
Za szczególne zaangażowanie w przekazywaniu i krzewieniu idei patriotycznych związanych z obronnością kraju i tradycją oręża polskiego prawo noszenia Odznaki Pamiątkowej otrzymał ppor. rez. Marian Abramczyk.
Za wzorową służbę i pracę w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Wyszkowie, dokonania zawodowe, pełne zaangażowanie w realizacji zadań służbowych komendant płk Leszek Wieczorek wyróżnił listem gratulacyjnym kpt. Pawła Uchrońskiego i kpt. Agnieszkę Krystman. Dyplom uznania otrzymał Arkadiusz Młodzianowski.
Leszek Wieczorek złożył również podziękowania za kultywowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych Ziemi Wyszkowskiej na ręce prezesa Stowarzyszenia Kulturalno-Alternatywnego „Pepisko” Marka Filipowicza.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl