Rozczarowanie w Sokołowie

(Zam: 23.11.2016 r., godz. 14.18)

Nie tak kibice Bugu Wyszków wyobrażali sobie wyjazdowe starcie pierwszej drużyny seniorów z bardzo przeciętną, jak na czwartoligowe warunki, drużyną Podlasia Sokołów Podlaski. Rywale wygrali 1:0.

Mecz 18. kolejki rozgrywek grupy północnej, mazowieckiej IV ligi pomiędzy Bugiem Wyszków a Podlasiem Sokołów Podlaski został rozegrany w niedzielę 13 listopada na stadionie rywali. Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna trenera Wesołowskiego. Wyszkowianie przez całą rundę notowali lepsze wyniki od rywali oraz znajdowali się zdecydowanie wyżej w ligowej tabeli. W poprzednim meczu piłkarze Bugu byli dodatkowo bliscy urwania punktów bardzo mocnej ekipie z Raciąża (Podlasie zostało natomiast rozbite przez MKS Przasnysz). Wszystkie te czynniki wskazywały na wyszkowski Bug. Niestety, kolejny raz przedmeczowe założenia zweryfikowało boisko.
Sam mecz był raczej słabym widowiskiem. Nieznacznie lepsze wrażenie sprawiali zmotywowani ostatnim spotkaniem tego roku „u siebie” gospodarze. W pierwszej połowie nie było goli. Bramka, która zadecydowała o losach spotkania, padła w 86. minucie meczu. Krzysztof Goleń został pokonany strzałem z dystansu, którego autorem był obrońca gospodarzy, Piotr Goś. Wynik utrzymał się do końca meczu i Podlasie niespodziewanie zanotowało swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Zespół z Sokołowa Podlaskiego zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli, Bug w wyniku porażki spadł na 11. lokatę.
Podlasie Sokołów Podlaski – Bug Wyszków 1:0 (0:0)

Bug: K. Goleń – Ł. Damętko, P. Kostrzanowski, M. Paradowski, K. Maciak – T. Aleksiejuk, M. Bala, P. Bazler, A. Majczyna, J. Rejnuś – M. Vogtman. Po przerwie wystąpili również: M. Krawczyk, B. Rejnuś.
W najbliższą sobotę (19 listopada) Bug Wyszków rozegra na własnym stadionie ostatnie spotkanie rundy jesiennej, w którym zmierzy się z Mławianką Mława. Początek meczu o godz. 13.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – MKS Ciechanów 2:4
Wisła II Płock – Bzura Chodaków 1:1
Delta Słupno – Hutnik Warszawa 0:2
Pogoń II Siedlce – KS Łomianki 0:3
Błękitni Raciąż – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:1
Mławianka Mława – MKS Przasnysz 0:3
Mazovia Mińsk Mazowiecki – Unia Warszawa 2:0
Tęcza Łyse – Dolcan Ząbki 1:1