Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 sierpnia 2020 r., imieniny Hilarii, Klary

Burmistrz odpowiada nauczycielom gimnazjum

(Zam: 16.11.2016 r., godz. 14.35)

Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w liście skierowanym do burmistrza m.in. kwestionują postawę swojej dyrektor Agnieszki Deptuły. Burmistrz odpowiada „Zaledwie cztery tygodnie temu wystawiliście swojemu dyrektorowi na piśmie najwyższą ocenę…”

Szanowny Panie Burmistrzu,
zwracamy się do Pana w imieniu Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Pragniemy wyrazić wdzięczność, że na skutek naszych wystąpień, został podany plan działań Urzędu Miejskiego związanych z wdrażaniem reformy oświaty w Wyszkowie. Jednocześnie mamy do Pana szereg pytań z tym związanych.
Niestety, nie możemy liczyć na uzyskanie odpowiedzi na te pytania od Dyrektora naszej szkoły, Pani Agnieszki Deptuły. Wiadomości, jakie nam przekazuje, są albo niepełne, albo zniekształcone.
Dyrektor Deptuła nie wspiera działań Rady Pedagogicznej mających urealnić utworzenie samodzielnej Szkoły Podstawowej nr 4 i sugeruje, że urzędnicy miejscy już podjęli decyzję i z całą pewnością nie dojdzie do utworzenia samodzielnej szkoły podstawowej w miejsce gimnazjum. W związku z tym zastanawiamy się, czy robi to według własnych przekonań wbrew interesom nauczycieli Gimnazjum nr 2, czy też na polecenie Pana Burmistrza lub któregoś z podległych Panu urzędników?
Pragniemy też uzyskać informację od Pana Burmistrza, czy podejmowane przez Panią Dyrektor Agnieszkę Deptułę próby zaniechania działań nauczycieli mających na celu reaktywowanie Szkoły Podstawowej nr 4 są realizacją wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie? Chcemy przy tym podkreślić, że w dniu 24 października 2016 r. Rada Pedagogiczna Gimnazjum nr 2 podjęła dwie uchwały:
– pierwszą, opowiadającą się za powołaniem Szkoły Podstawowej nr 4,
– drugą, wnioskującą do Pana Burmistrza o powołanie Szkoły Podstawowej nr 4 w miejsce Gimnazjum nr 2.
W tej sytuacji nasuwa się pytanie o to, czy blokowanie przez Dyrektor Deptułę naszych działań i jej indywidualna presja na nauczycieli jest zaplanowanym działaniem, jako pracownika podległego Panu Burmistrzowi?
Na stronach internetowych www.wyszkow.pl w zakładce „Wdrażanie reformy oświaty w Gminie Wyszków – harmonogram prac” przeczytaliśmy, że we wrześniu 2016 r. zostały wyciągnięte „kolejne wnioski z prac komisji pracującej nad obwodami – analiza odtworzonego obwodu „dawnej” SP nr 4 na podstawie aktualnych danych”. Prosimy zatem Pana Burmistrza o możliwość udostępnienia tych aktualnych danych oraz wniosków, którymi dysponuje komisja obwodowa.
Także ze stron internetowych Urzędu Miasta dowiedzieliśmy się, że urzędnicy wystąpili do Kuratora Oświaty w Ostrołęce z prośbą o to, żeby ocenił, który sposób wygaszenia naszego Gimnazjum jest korzystniejszy. Mając na uwadze, jak tendencyjnie była przygotowana przez Urząd ankieta skierowana do rodziców, prosimy o udostępnienie nam oraz opinii publicznej, kopii tego pisma.
Dziwi nas, że powstał pomysł, żeby pytać organy spoza naszego miasta o to, co jest lepsze dla społeczności Wyszkowa. Czy w związku z tym urzędnicy wystąpili do Ministerstwa Edukacji Narodowej z pytaniem, czy w budżecie będą zabezpieczone środki na dofinansowanie poszczególnych wariantów wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie?
Prosimy też o podanie informacji, jakie kwoty zostały zainwestowane w Gimnazjum nr 2 w ostatnich 10 latach ze środków publicznych. Chodzi o wydatki na remonty, wyposażenie, ocieplenie, boisko orlik, itd.
Będziemy wdzięczni za udzielenie tych informacji oraz przekazywanie nam na bieżąco pomysłów i efektów prac związanych z reformą w taki sposób, aby wiadomości te na pewno do nas docierały.
Z wyrazami szacunku
Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie
(list został złożony w Urzędzie Miejskim 8 listopada – przyp. red.)

Odpowiedź na list otwarty Nauczycieli Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie

Szanowni Nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie,
Publicznie postawili mi Państwo szereg pytań, stąd i moja odpowiedź będzie publiczna. Jestem zwolennikiem bezpośredniej rozmowy, współpracy i rozwiązywania problemów, ale skoro Państwo wolą debatę medialną, Waszą wolę szanuję.

Przygotowując się do wdrożenia reformy oświaty odbyliśmy z Państwem szereg spotkań. Spotykaliście się Państwo ze mną, urzędnikami Urzędu Miejskiego, z radnymi z komisji oświaty – zawsze pozostawaliśmy otwarci na Wasze pytania i wątpliwości. Nawet dziś przed nami kolejne spotkanie w Urzędzie Miejskim – ze zdziwieniem zatem odbieram Państwa list, a także zarzuty braku informacji. Jak sami Państwo piszecie, na bieżąco o wdrażaniu reformy informujemy także na oficjalnej stronie urzędu. W każdej chwili moi urzędnicy służą Wam swoją wiedzą i informacjami. Udostępnimy Państwu kopie pism, o które wnioskujecie i inne oficjalne dokumenty – nigdy nie było z tym problemu. Jak sami Państwo przyznajecie, harmonogram naszych działań jest upubliczniony mieszkańcom i wszystkim zainteresowanym.

Ale jeszcze bardziej dziwi mnie Państwa krytyka i nieufność względem dyrektora Gimnazjum nr 2, Agnieszki Deptuły. Zaledwie cztery tygodnie temu wystawiliście swojemu dyrektorowi na piśmie najwyższą ocenę, w procedurze oceny pracy dyrektora. W superlatywach odnieśliście się Państwo do kompetencji, wiedzy, współpracy z Panią Dyrektor. Która z ocen Pani Dyrektor przez Państwa podpisanych jest prawdziwa?

Niezrozumiałe jest dla mnie także Państwa lekceważenie dla Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. Ten, jak Państwo piszecie „organ spoza naszego miasta” sprawuje nadzór merytoryczny nad wszystkimi naszymi szkołami, w tym także Państwa szkołą. To kuratorium, nie burmistrz, nadzoruje, ocenia i kontroluje szkoły – opinia kuratorium niezbędna jest dla niemal każdego kroku samorządów w zakresie polityki oświatowej. Oczywiście, że pytamy kuratorium o ocenę naszego sposobu wdrażania reformy, bo bez pozytywnej opinii kuratorium nie będziemy mogli uchwalić nowej sieci szkół. To element procedury, ale i naszego szacunku wobec ostrołęckiej delegatury kuratorium. Państwa oburzenie zadziwia tym bardziej, że delegacja nauczycieli Gimnazjum nr 2 w tej samej sprawie z kuratorem się umówiła.

Szanowni Państwo, walczycie o swoje miejsca pracy i macie do tego prawo. Ja, jako burmistrz, muszę dbać o interes nauczycieli wszystkich gminnych szkół – także o tych nauczycieli, którzy nie są, jak Wy, medialni. Więcej, muszę w tym rozważyć także interes i potrzeby rodziców i uczniów. Muszę działać zgodnie z prawem – a przypominam, ustawy zmieniającej system oświaty nadal nie ma i wszystkie samorządy cierpliwie na nią czekają. Decyzje w oświacie muszą być przemyślane i rozważne, a nie podejmowane pod wpływem chwili czy emocji.

Zapewniam, że reformę oświaty w Gminie Wyszków wdrożymy z największym profesjonalizmem i poszanowaniem praw i interesu uczniów, nauczycieli, rodziców. Nie będzie to łatwe zadanie, ale sprostamy mu tak, jak innym sprostaliśmy, choćby wdrażając program „Rodzina 500 plus”. Zawsze najpierw z myślą o naszych mieszkańcach, bo to im służymy i wobec nich mamy zobowiązanie.
Grzegorz Nowosielski
Burmistrz Wyszkowa

Komentarze

Dodane przez walka o życie., w dniu 16.11.2016 r., godz. 21.04
Burmistrz Nowosielski powiedział to co nauczycielom powiedziała dyr. gimnazjum nr 2 czyli chcemy zlikwidować gimnazjum. Zaprzągł w to także dyrektorów innych szkół, którzy sami robią ferment w swoich szkołach w wspólnym oświadczeniu, do tego oświadczenia grona pedagogicznego szkoły podstawowej nr 1 i 2. Wszystko z nieokreśloną developerką w tle. Profesjonalizm i poszanowanie praw to zwykły bełkot burmistrza. Czy dyrektorzy z nauczycielami i władzą samorządową zdecydują się, w ramach mniejszego zła, wywrzeć presję na nauczycieli z gimnazjum nr 2 i ich zatopić.
Dodane przez Alma, w dniu 16.11.2016 r., godz. 21.29
Burmistrzu, jesteś kiepskim negocjatorem. Poproszę o odebranie Ci licencji negocjatora. Nie gniewaj się.
Dodane przez Rodzic, w dniu 16.11.2016 r., godz. 23.02
Ciekawe, kto do takich nauczycieli ziejących jadem puści swoje dzieci?
Dodane przez ***, w dniu 16.11.2016 r., godz. 23.44
Czas pokaże, kto miał raję. trzeba temu państwu rządzącym patrzeć na ręce. Za dwa lata wyborcy powiedzą: sprawdzam. Tylko wtedy może byc za późno. Każdy rozsądny człowiek powie, że w największym budynku w samym centrum miasta powinno się uczyć najwięcej dzieci. Nauczyciele mogą przyjść z dziećmi. Czy władza nie robi sztucznych problemów? To, co opowiadacie, to chaos. Raz tworzycie sp4, za chwilę lepsze jest połączenie z sp2. Co do listu nauczycieli i poprzedniego postu: trzeba mieć odwagę coś takiego napisać. A co, jeśli to prawda i dyrektorka robi to, co władza każe? Może warto o tym porozmawiać? Szacunek za odwagę, bo nauczyciele to z reguły tchórze.
Dodane przez Rodzic 2, w dniu 17.11.2016 r., godz. 00.56
Miałem w gimnazjum nr 2 jedno dziecko i to wystarczy. pozostałej dwójki na pewno tam nie wyślę. Tam jest najgorsza kadra pedagogiczna. Złośliwi i niekompetentni a do tego teraz wychodzi cała ich troska nie o dzieci tylko o własne stołki.
Dodane przez Wiesława, w dniu 17.11.2016 r., godz. 08.00
Nauczycielom 2 niech PIS da pracę. Nie robią nic w obronie dzieci, tylko swoich etatów bronią. Ta reforma jest do niczego, bo zagraża uczniom i przeciwko niej powinniście występować. Wtedy i rodzice będą z wami, a o swoje stołki, to sami sobie walczcie. Nie przejęliście się tym, że dzieciom odbiera się możliwość godziwej nauki. Nie poinformowaliście nas, rodziców, jak ta nauka będzie teraz wyglądała. Musieliśmy dowiadywać się z innych szkół. Nie sprawdziła się ani p. dyrektor, ani wy. Na zdjęciach ze spotkania z tym prezesem ZNP nie widzę znanych mi z zebrań twarzy. Na co liczycie, czekacie, że problem sam się rozwiąże. My, rodzice mamy do was żal za to nic nierobienie i walkę tylko o siebie.
Donos - i - ciele
Dodane przez Rodzic 3, w dniu 17.11.2016 r., godz. 09.30
podpisuję się pod wpisem Rodzica i Rodzica 2. Bardzo słaba kadra pedagogiczna. Przejście przez to gimnazjum to był dla mnie koszmar.
?
Dodane przez ,,,,,,,,, w dniu 17.11.2016 r., godz. 09.35
z listu wynika, że nauczyciele to donosiciele? Przeczytam jeszcze raz. Pani dyrektor zagadka: kto z pani nauczycieli potrafi pisać donosy?
odwaga
Dodane przez agatka, w dniu 17.11.2016 r., godz. 10.22
Czy nauczyciele będą mieli odwagę publicznie odpowiedzieć na pytanie: "Która z ocen Pani Dyrektor przez Państwa podpisanych jest prawdziwa?". Smiało, czekamy na wyjaśnienia...........
odp
Dodane przez Gośka, w dniu 17.11.2016 r., godz. 10.45
nauczyciele wystawili Pani dyrektor pozytywną ocenę za "bierność"!!! Jak rodzice chodzi do dyrektor z uwagami na pracę nauczyciela to Pani Dyrektor rozkładała ręce i mówiła" "już rozmawiałam, już zwracałam uwagę, no co ja mogę... i na tym się kończyło. Nauczyciel dalej robił co chciał, to dlaczego taki nauczyciel miał wystawić negatywną ocenę? Układ zamknięty, ocenianie przełożonego przez podwładnego to farsa.
Dodane przez ja, w dniu 17.11.2016 r., godz. 11.06
Wiedziałem, że będzie hejt na nauczycieli z gimnazjum nr 2 ze strony nauczycieli z innych szkół czy z urzędu ale, że będzie tak hejt bezmyślny, brawo wy. Podpisywanie się jako rodzic jest poniżej krytyki bo rodzice to się przyglądają a nie biorą udział w gierkach nauczycieli. Moje dziecko uczyło się na Polonezie i z tego co zauważyłem to nauczyciele z gimnazjum są bardziej ogarnięci niż nauczyciele uczący tam w klasach podstawówki. Jeśli tak atakujecie tych z gimnazjum nr 2 to co reprezentują ci z podstawówki nr 1 czy 2. Co do wyników to gimnazjum nr 2 prezentuje poziom podobny jak to na Polonezie. Wystrzegajcie się też komentarzy typu ja chodziłam do gimnazjum nr 2 i swojego dziecka tam nie puściłam, bo jest słaba kadra pedagogiczna i przejście przez to gimnazjum to był dla mnie koszmar. Jak wiemy gimnazja powstały w 1999 roku czyli mają 17 lat. A jak nie do gimnazjum nr 2 to gdzie z centrum, na Polonez, na Rybienko Leśne a może do Rybna, nie umniejszając znaczenia tym gimnazjom.
ale jad
Dodane przez lusia, w dniu 17.11.2016 r., godz. 11.10
nooooooooooo, zioną ogniem pojechali po bandzie.... chwyt poniżej pasa, "W tej sytuacji nasuwa się pytanie o to, czy blokowanie przez Dyrektor Deptułę naszych działań i jej indywidualna PRESJA na nauczycieli jest zaplanowanym działaniem, jako pracownika podległego Panu Burmistrzowi?" oj,oj "indywidualna presja na nauczycieli" - co się dzieje? konkrety, bo to już są zarzuty i to poważne..... presja (- pod groźbą, pod karą, pod naciskiem, pod przymusem, pod rygorem,)
Dodane przez belfer, w dniu 17.11.2016 r., godz. 11.15
poziom wypowiedzi nauczycieli -skandalicznie niski.Trzeba to rozpędzić i dać szansę ludziom właściwie przygotowanym do wychowywania młodzieży.Koniec z komuną z dawnych samorządowych układów .
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2016 r., godz. 11.43
Burmistrz uruchomił nagonkę. Czytelne
belfer ma rację. 100%
Dodane przez małgośka, w dniu 17.11.2016 r., godz. 12.21
mnie również przeraża desperacja nauczycieli.... reaktywacia 4 to zły pomysł. Nie zapełnią się klasy, bo rodzice nie poślą tam dzieci, ze względu na kadrę. Nie ma przymusu chodzić do szkoły w nie swoim obwodzie. jest też w Wyszkowie kilka społecznych szkół i zapewne będą powstawać. W najlepszym przypadku będzie 8 klas po 12-14 osób. Będzie niewiele więcej uczniów niż nauczycieli. Czy każdy nauczyciel dostanie w związku z tym swój gabinet?
Dodane przez Zośka, w dniu 17.11.2016 r., godz. 12.48
Nieprawda , że nauczyciele 2 nie mówią rodzicom o wadach tej reformy. Wychowawczyni mojej córki wszystko nam dokładnie wyjaśniła. Mam nadzieję, że jednak ta reforma nie wejdzie w życie, bo to będzie katastrofa. Ja cieszę się, że moje dzieci skończyły już podstawówkę. Tak naprawdę to rodzice dzieci ze szkół podstawowych powinni ostro protestować przeciwko tym zmianom, bo to dotyczy ich dzieci. Niestety, nie czeka je nic dobrego. A nauczyciele pracę znajdą, to co mają krzyczeć. Siedzą cicho zamiast bronić uczniów przed tymi zmianami.
Dodane przez Jan, w dniu 17.11.2016 r., godz. 12.50
Wójtowie, burmistrzowie i samorządy powinni postarać się, żeby na manifestację 19 listopada pojechało jak najwięcej osób, bo to oni poniosą ciężar tych nieprzemyślanych i nikomu niepotrzebnych zmian. Póki macie władzę, to ją wykorzystajcie.
Dodane przez Roman, w dniu 17.11.2016 r., godz. 12.50
Na ten hejt nauczyciele 2 sami sobie zasłużyli swoimi czynami. Sami rozpętali burzę. Zaczeli pluć pod wiatr i teraz spada na nich :) Zmarnowałem parę lat w tej szkole.
Dodane przez kali, w dniu 17.11.2016 r., godz. 13.13
niestety, ale gimn 2 nie ma dobrej marki. Bardzo przykro, ale taka jest prawda. Reforma ma tu nic do rzeczy. Jak pisze Roman, sami sobie winni. Zośka mówią o wadach? są wady to są i zalety, ale o tych już nie mówią. Wszystko wszystkim, ale list jest "kąśliwy", i "obraźliwy" szkalujący dyrektor, jakby nie było koleżanki z pracy....
do ja....
Dodane przez d, w dniu 17.11.2016 r., godz. 13.39
Jeśli masz pozytywne doświadczenia z Gimnazjum 2 to super. Ciesz się. Porozmawiaj z byłymi uczniami. Zdrówka życzę.
Dodane przez cder, w dniu 17.11.2016 r., godz. 13.47
"Szanowni Państwo, walczycie o swoje miejsca pracy i macie do tego prawo" . - ja również sądzę, że chodzi tylko i wyłącznie o miejsca pracy. Nauczyciele się zaplątali w zeznaniach hahahahahaaha, Roman ma rację.... To dobra ta dyrektor czy nie dobra?
Dodane przez zizi, w dniu 17.11.2016 r., godz. 14.34
Skończyłem dawną 4-kę. I mogę stwierdzić, że 1 i 2 wtedy nie dorastały owczesnej 4-ce. Poza tym, kłóćcie się. Tylko jak burmistrz przeforsuje swoje widzi mi się, to będzie płacz i zgrzytanie w 1 i 2. Nic co proponuje burmistrz nie jest korzystne dla nich a tym bardziej dla dzieci. Najwięcej niestety stracą one, dzieci mieszkańców. Ale cóż, mądry Polak po szkodzie. Co do reformy to przywraca normalność. W końcu będzie można podnieść poziom nauczania w szkołach. Przez dodanie dodatkowego gimnazjum po drodze dzieci traciły w zasadzie dwa lata nauki na niepotrzebne powtórki, równanie poziomu, itd. Dodam też, ze doszly mnie słuchy, ze nauczyciele z SP1 i SP2 robią na "urra" podyplomówki z przedmiotów ścisłych. Myślę, że jak zaczną uczyć po tych podyplomówkach to w końcu jakość nauczania w Wyszkowie sięgnie dna... Chcecie dwuzmianowych 1 i 2, to dalej szczujcie się nawzajem. Burmistrz się tylko cieszy z tego opluwania.
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 17.11.2016 r., godz. 15.11
Wybrano najgorsze z możliwych miejsce do negocjacji i rozmów - media. Wydaje mi się, że ktoś miał w tym swój ukryty cel ażeby "nakręcić" nauczycieli i spróbować zbić na tym kapitał polityczny, tyle tylko, że sprawa wymknęła się spod kontroli i kula się własnym torem. Przypomnijmy sobie kto pierwszy poruszył sprawę gimnazjum w mediach!? Jest wyjście z tej sytuacji tylko obie strony powinny odsunąć politykę na bok a zająć się merytoryczną rozmową. Przecież ta szkoła nie żyje w oderwaniu od świata i miasta, ona ma służyć mieszkańcom. Najważniejszym tematem do rozmów jest w jakim wydaniu ma to być. Proste!
Dodane przez Wiesiek, w dniu 17.11.2016 r., godz. 18.06
To jest typowe przemówienie tow. Nowosielskiego, do towarzyszy. My i radni robimy wszystko dla społeczeństwa-dzieci ,nauczycieli oraz rodziców nie mówiąc o dobru ogółu, a Wy nas opluwacie, zachciewa Wam się dyskusji medialnej. Dostaliście dobrego dyrektora skasowanej szkoły z Olszanki, który z nami współpracował i został nagrodzony. Przeprowadzona ankieta /anonimowa/ wykazała że jako pracownicy jesteście zadowoleni ,ale wśród was są wichrzyciele, którym zachciewa się mieć własne zdanie, którzy myślą .My jako Burmistrz i radni podjęliśmy decyzję, bo jest ku temu okazja ,żeby zlikwidować i sprzedać teren szkolny i samą szkołę, a póżniej będziemy wynajmowali sale lekcyjne , które już są wyposażone od nowego właściciela grubo za nie płacąc. Nie jest to proste zadanie ale my temu sprostamy,tak jak sprostaliśmy wielu innym trudnościom, przecież tu chodzi o nasz prywatny interes.
Dodane przez Zaz, w dniu 17.11.2016 r., godz. 20.18
Jasiu jako "małolat" mogłeś zorganizować spotkania z nauczycielami i wytłumaczyć im i rodzicom uczniów, że likwidacja szkoły jest najlepsza dla Wyszkowa. Ktoś musiał pierwszy puścić tego bąka, bo za chwilę byłoby pozamiatane. Wielu rodziców zorientowałoby się o co chodzi, kiedy ich dzieci uczyłyby się na trzeciej zmianie w jedynce. Liczyłeś na to, że nikt nie będzie protestował przeciwko likwidacji największej szkoły w mieście? Dzięki nauczycielom rodzice dowiedzieli się o co chodzi. Walka o szkołę to nie jest "zbijanie kapitału politycznego"?
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2016 r., godz. 23.08
Zgadzam się z przedmówcami. Nie dziwię się nauczycielom gimnazjum nr 2. Wszyscy mówili nieoficjalnie, że chce samorząd zlikwidować tą szkołę, dyrektor im mówiła, że nie mają o co walczyć bo urząd miejski i radni już zdecydowali, to jakie mieli wyjście, sprawę nagłośnili publicznie. Wreszcie zaczyna się coś dziać w ich sprawie, są wyrazy solidarności od nauczycieli z Norwida, zaczynają się pojawiać nowe propozycje. Tak po ludzku to trzymam za nich kciuki. Czytałem ten liścik burmistrza i niewiele się z niego dowiedziałem, żadnych konkretów, żadnych wyliczeń, taka wizerunkowa papka. Podobnie było z stadionem, na zewnątrz mówili, że nic się nie stało, a po cichu zmieniali pan zagospodarowania, z boiska na bloki. Gdyby nie reakcja ludzi lubiących piłkę i osób publicznych jak Głowacki czy Justyna Garbarczyk to niewiele by zostało.
Do Gośka
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2016 r., godz. 08.13
Myślisz, ze w innych szkołach jest inaczej? W kazdej szkole jest taka reakcja dyrektora- I w gimnazjum, i w szkole średniej . nauczyciele tylko wymagają, zadają po kilka zadan z jednego przedmiotu, a na uwagi uczniów i rodziców:oni nie mają czasu tłumaczyć na lekcji.to po jaką cholerę dzieci chodzą do szkoły? Przecież to w niej mają pobierać nauki! I tylko na korypetycje wydawaj pieniądze, wtedy mają czas żeby wytłumaczyć... To nie jest ta szkoła co kiedyś:nauczyciele wykształceni, po dobrych studiac dziennych, ktorzy potrafili wytłumaczyć, a teraz skończy Włodkowica w Wyszkowie i wielka nauczycielka....
Dodane przez MM (ten właściwy), w dniu 18.11.2016 r., godz. 09.50
Zapętlony Jasiu, zgadza się - szkoła nie żyje w oderwaniu od świata. A świat to również media, co by było gdyby ich zabrakło. Głodomor Nowosielski i Ska. puściłby to miasto z torbami. Cieszmy się, że są media, które są otwarte i rzetelne, że nie na wszystkich redakcjach głodomor Nowosielski i Ska. położył swoją dresiarską łapę.
"By żyło się lepiej"
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2016 r., godz. 10.40
100% racji. Moje dziecko pobiera nauki w trzeciej wyszkowskiej ( na kolejnych levelach) szkole i wszędzie to samo. Nauczyciele wybierają najprostszy sposób zapychania dzienników ocenami-nauka w domu i sprawdziany na lekcjach. Dziecka w tym wszystkim nie ma, jest tylko numer w dzienniku. Jest nauczyciel, nie ma wychowawcy. Nie ma lekcji, są godziny. Nie ma szkoły, jest firma i wyścig szczurów. Współcześnie, dorosłe życie na tym polega. Dlatego,"dobra zmiana" także w edukacji jest potrzebna.
Dodane przez renia, w dniu 18.11.2016 r., godz. 12.38
Ta dobra zmiana nic w szkołach i nauczaniu nie zmieni. Będą pracowali ci sami nauczyciele i dalej będą tak samo uczyć. Po co więc ta rewolucja. Chyba tylko, żeby kasę komuś nabić.
Dodane przez Centrum, w dniu 18.11.2016 r., godz. 13.09
Jak dla "dobra" sprawy trzeba swojemu, nawet niechętnie, wystawić laurkę, to się tak robi. Bo wg zasady nie sra się we własne gniazdo. Stąd pozytywne opinie o dyrektor. Zgodzę sie, że wioskowa Pani na szkole w mieście obrosła w piórka. A dawnej szkoły nie potrafiła obronić. Teraz też gra na własną potrzebę.
Brawo Anonim z 10.40
Dodane przez Tedy, w dniu 18.11.2016 r., godz. 13.49
Napisales super prawde,nic dodac. Larum na temat ten, to sposob na sklocenie spoleczenstwa przez wiadomo kogo. Czas na zmiany w Wyszkowie,jestesmy juz zniesmaczeni rzadami nieudacznikow i cwaniakow.
do Anonima
Dodane przez Gośka, w dniu 18.11.2016 r., godz. 14.58
masz rację" To nie jest ta szkoła co kiedyś:nauczyciele wykształceni, po dobrych studiach dziennych, którzy potrafili wytłumaczyć, ...., bardzo tęsknię za czasami kiedy nauczyciel był wzorem: uczciwy, cierpliwy, moralnie postępujący, miał zasady ... godność. Wiem, podobnie jak Ty że we wszystkich państwowych szkołach jest podobnie. Jakich, a w zasadzie kogo się zatrudnia, wiemy. :) Nie jestem za szkołami państwowymi, miałam okazję poznać gimnazjum społecznym w Warszawie i bardzo, ale to bardzo polecam. Ja mam nadzieję, że gimnazjum będzie zlikwidowane, ktoś wynajmie budynek, otworzy społeczną szkołę podstawową dla dzieci, nie dla nauczycieli. I jak słusznie zwraca uwagę renia, zatrudni nową kadrę. To jest warunek jej powodzenia. Młode, "uśmiechnięte", pełne zapału, miłe, z pomysłami i chęciami do pracy. W szkołach prywatnych/społecznych nie obowiązuje karta nauczyciela i to jest na ich plus. Karta Nauczyciela zawiera same prawa nauczycieli, ale już z obowiązków nauczyciele nie wiele sobie robią. Stąd odwaga do strajków, co nie jest dobrym przykładem dla uczniów. W szkole społecznej nie ma tyle zbiorowej odwagi do wymuszania żądań, np. podwyżek Jak w gospodarce wolnorynkowej może jeszcze funkcjonować Karta nauczyciela, która nie pozwala na proste prawo rynku, eliminacje "słabonauczających", a w tej chwili, podejrzewam, ze to Ci najgłośniej krzyczą. Stąd ta "zmiana", naturalne prawa gospodarki, wszystko się zmienia... a w zasadzie zatacza koło, bo podstawówki 8 klasowe już były. Z drugiej strony wcale im się nie dziwię, nie wiele w tej chwili zawodów cieszy się takimi przywilejami i ochroną, socjalem, jest o co walczyć.
Dodane przez ania, w dniu 18.11.2016 r., godz. 16.57
Dacie wiarę? Burmistrz ma papier NEGOCJATORA :)
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.11.2016 r., godz. 22.20
Nauczyciele zadali szereg pytań. Bardzo konkretnych. Pan burmistrz nie odpowiedział na żadne. Choć odpowiedź zamieścił. To bardzo sprytne. Sprytniutkie. Sprytniuteńkie. Prawdziwy wyszkowski Machiavelli. Cóż się dziwić, ostatecznie Florencja, miejsce urodzenia Machiavellego też leży nad rzeką.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2016 r., godz. 15.05
Jakie to pytania?
Dodane przez nauczycielka, w dniu 19.11.2016 r., godz. 16.43
Po liczbie wpisów na tym forum widać kto ile ma czasu na takie rzeczy poza pracą i obowiązkami rodzinnymi. Nie do wiary, ile tu aktywnych na stałe komentatorów. Pozazdrościć, a może współczuć tym najbardziej aktywnym angażowania swojego czasu na zajmowanie się tematami, na których się nie znają. Myślę, że chodzi po prostu o to, aby nie pozwolić ludziom zapomnieć o sobie :-)
Do zizi
Dodane przez Antek, w dniu 20.11.2016 r., godz. 07.20
Dziękuję za trafną i sluszną opinię. Pozdrawiam
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2016 r., godz. 11.42
Byłem na manifestacji z nauczycielami. Wróciłem podbudowany i zadowolony. Ludzi mądrych, myślących i nieotumanionych przez PIS jest bardzo dużo. Nie wszyscy manifestujący swoje zaniepokojenie losem dzieci zmieścili się na Placu Piłsudskiego. Miło było znaleźć się w takim zacnym gronie. Ale ciekawi mnie, ilu nauczycieli 2 było na tej manifestacji. Wszyscy, którzy tylko czekają, że inni będą za nich walczyć przede wszystkim o dzieci, ale też o swoje miejsca pracy, powinni tę pracę stracić.
do nauczcielki
Dodane przez Wiesiek, w dniu 20.11.2016 r., godz. 15.37
Lepiej nic nie mówić i dać się prowadzić na rzeż, jak stado baranów . Zresztą są wybitne jednostki, które uważają , że im wszystko wolno, bo są przy władzy i nikt im nie może brużdzić. A przy okazji o...przyć majątek nas podatników swoim kolesiom za bezcen. Na temat nauczycieli wiele każdy z nas może powiedzieć, każdy z nas chodził do szkoły, miał dzieci w szkole lub ma.Są nauczyciele .których darzy się się szacunkiem przez całe życie, a są tacy o których w ogóle się nie mówi, albo mówi kwieciście. Znam dużo jednych i drugich. Tych nauczycieli często się wspomina ,
Dodane przez brawo panie Głowacki., w dniu 20.11.2016 r., godz. 17.40
Przysłuchiwałem się dziś dyskusjom dotyczącym reformy oświaty i większość uważa, że reforma jest konieczna, nawet Siwiec z byłej SLD. Dlaczego są protesty i odpowiedź jest jedna, gdyby nie robił to PiS to wszystko byłoby w porządku. Jak tak to popieram reformę oświaty i proszę samorząd i niektórych nauczyciele aby przygotowali się do reformy a nie szukali dziury w całym i powodowali niepotrzebną nerwowość.
PO proteście
Dodane przez MK, w dniu 20.11.2016 r., godz. 17.52
Z mojej wiedzy wynika, że nauczyciele nie tylko in gremio nie są przeciwnikami likwidacji gimnazjum, ale głośno lub po cichu czekają na ten dzień z utęsknieniem. Nie ma w tym oczekiwaniu na zmianę żadnych motywacji i preferencji politycznych, jedynie lata fatalnych doświadczeń. Głównym argumentem, powtarzającym się wśród myślących nauczycieli, jest szkoła-patologia. Zgromadzić w jednym miejscu burzę hormonów, ze wszystkimi jej zachciankami i pierwszymi doświadczeniami, o których nie mówi się rodzicom, to pomysł czysto szatański. Zupełnym przeciwieństwem jest naturalna ciągłość edukacyjna i środowiskowa, którą daje podstawówka. Osiem lat w jedne szkole to wystarczająco długa perspektywa, aby pochylić się nad własnym rozwojem, nie zapominając o punkcie wyjścia. Ósmoklasista widząc pierwszoklasistę, może sobie uzmysłowić albo chociaż skojarzyć, że w życiu wszystko ma swój czas i swojej miejsce.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2016 r., godz. 21.18
Głowacki o 22.20.Chyba cuś było więcej niż jedno pśywo
POchód ZNP
Dodane przez MK, w dniu 20.11.2016 r., godz. 22.09
Nie widziałem w tym smutnym i przerażającym marszu, cienia racjonalności i troski, jedynie zwyczajną gimnazjalną burzę hormonów. Forma i treść jaką popisali się nauczyciele KOD, daleko wychodzą poza polityczne wygłupy i w sposób bolesny pokazują jak ważna jest edukacja. Mam ten komfort, że oceniając pomysły na reformy edukacji, jak również ich pomysłodawców, nigdy nie kierowałem się politycznymi sympatiami. Do PiS ciągle zgłaszam olbrzymie pretensje za likwidację szkoły dla sześciolatków. Była to szkodliwa decyzja, podjęta w absurdalnie histerycznych warunkach. Zawsze można i trzeba protestować przeciw złym rozwiązaniom, ale szczególnie nauczyciele powinni to robić tak, jak szkoła uczy, czego dziś na ulicach Warszawy nie było ani widać i ani słychać.
do MK
Dodane przez Iwona, w dniu 21.11.2016 r., godz. 09.28
Następnym razem proszę pójść z nauczycielami i rodzicami uczniów na manifestację i pokazać wszystkim jak to należy robić.
Dodane przez Jacek, w dniu 21.11.2016 r., godz. 10.05
ZNP - rok temu popierali likwidację będąc w koalicji z SLD, a teraz są temu przeciw. Czerwone chorągiewki.
Dodane przez adidas, w dniu 21.11.2016 r., godz. 14.10
Burmistrz wziął się za likwidację szkół w mieście. Dla zaoszczędzenia grosza :)))
Dodane przez Maria, w dniu 21.11.2016 r., godz. 16.38
Może dobrze, że zalewska ogłosiła tę reformę. Ludzie uświadomili sobie jak ważne są te gimnazja i nie wyobrażają sobie polskiej oświaty bez tych szkół. Wcześniej nikt tego nie dostrzegał. Teraz większość staje w ich obronie i gotowa jest cały dzień stać w deszczu na manifestacji przeciwko tej reformie. Słowa uznania dla tych, którzy manifestowali. Następnym razem będę z wami razem z innymi rodzicami.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2016 r., godz. 18.50
Każdy sobie rzepkę skrobie! Koniec komentarzy w tym tygodniu.
Dodane przez Kaśka, w dniu 21.11.2016 r., godz. 23.04
Zgadzam się z komentarzami MK.
Dodane przez knom, w dniu 22.11.2016 r., godz. 09.40
Biorę dp ręki dzisiejszego Wyszkowiaka i czytam jak Głowacki w sprawie oświaty nokautuje Nowosielskiego, rozkłada Kowalewską i zawstydza Cieślaka.
Dodane przez Kaliope, w dniu 22.11.2016 r., godz. 10.48
Świetny analityczny, a przede wszystkim zrozumiały felieton Marka Głowackiego. Te dotyczące sparaw wyszkowskich najbardziej mi się podobają. Sprawa szkolnictwa w naszym mieście wydaje się być prosta, a problemy wymyśla sama władza. Nie ma po jej stronie pozytywnej energii. Za to w liście burmistrza można wyczuć wiele frustracji i fochów. Słabo, jak na negocjatora.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2016 r., godz. 12.36
Nie dziwota, że władza na debacie nie miał niczego do powiedzenia.
Do knom
Dodane przez Krzysiek, w dniu 22.11.2016 r., godz. 14.10
To prawda co napisales,chcialem dodac od siebie,ze pan Glowacki swoim intelektem,wiedza,prawda bije takie miernoty z ukladzikow jak Nowosielski,Kowalewska,Cieslak. O tym,ze sa slabiutcy intelektualnie swiadczy to,ze chyba nie zdaja sobie sprawy,ze za ich manipulacje beda musieli wkrotce byc rozliczeni i poniesc odpowiedzialnosc. Za co oni biora duze wynagrodzenia,gdyz jedynie co umieja to robic balagan,sklocac I dzielic spoleczenstwo a tym samym odwracajac uwage od swoich manipulacji i dranstwa.
Do Mari
Dodane przez Wera, w dniu 22.11.2016 r., godz. 18.27
Większość? Chyba się zagalopowalas w swoich stwierdzeniach?.ja akurat nie znam nikogo, kto by się smucil z powodu ich likwidacji i powiem więcej:szkoda, ze tak późno! Albo Jesteś nauczycielką w gimnazjum, albo wierną wielbicielka poprzedniej ekipy rządzącej? Gimnazja to jedna wielka porażka i nigdy nie powinny powstać
do Wera
Dodane przez Inka, w dniu 22.11.2016 r., godz. 19.40
A ty czyją wielbicielką jesteś? Czyżby komuszek, któremu się PRL marzy?
Dodane przez Myśli warte propagowania, w dniu 22.11.2016 r., godz. 20.10
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2016 r., godz. 21.55 Na ogół większość osób wypowiada się rzeczowo na dany temat, ale są i takie wypowiedzi, które są oderwane od rzeczywistości, górnolotne będące z górnej półki najwybitniejszych naszych polityków, dużo i o niczym. Ale tu chodzi o odwrócenie uwagi od danego tematu. W Wyszkowiaku ukazał się artykuł o planowanej podwyżce opłat za wodę i ścieki i radni zdecydują o wysokości tej podwyżki. To jest bardzo zastanawiające ,w jaki sposób mają to zrobić. Przecież Ci radni nie mają zielonego pojęcia o księgowości, ani o ekonomii działania przedsiębiorstwa, nie otrzymali też uzasadnienia planowanej podwyżki. Jakie było i jest zatrudnienie ,jakie były zaplanowane inwestycje i ich wykonanie /koszt danej inwestycji na podstawie kosztorysów, a nie na podstawie poniesionych kosztów. Nic dziwnego ze prowadzone roboty w Rybnie tak długo trwają przez kadrę ludzi bez odpowiedniego przygotowania zawodowego/ wykwalifikowana kadra została zwolniona/, a za to my mamy płacić w wodzie i ściekach.
Podwyżki
Dodane przez Piruet, w dniu 22.11.2016 r., godz. 22.20
Przynajmniej teraz lud wiedział będzie po, co co cztery lata wybiera radnych. Sam lud, nie wpadłby na pomysł bezsensownego windowan ia cen za wodę i ścieki. Lud głupi jest i do oskalpowania.
Dodane przez dobrze poinformowany, w dniu 23.11.2016 r., godz. 08.16
Brawo nauczyciele, niestety to już na nic. Karty zostały rozdane. Dyrektorka z gimnazjum nr 2 zostanie dyrektorką SP. 2 w zamian za "uciszenie" swoich nauczycieli , aby nie przeszkadzali w "reformie" polegającej na likwidacji gimnazjum. Obecna dyrektor ma w tym doświadczenie, zlikwidowała już podstawówkę w Olszance, teraz bierze się za gimnazjum w Wyszkowie. Swoją drogą to trudne do uwierzenia i zrozumienia , ze zamyka się dużą , z pełną infrastrukturą szkołę , podczas gdy w SP. 2 dzieci targają torby z butami i kurtki zimowe od klasy do klasy bo nie ma nawet szatni...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl