Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

WOŚP w plenerze

(Zam: 16.11.2016 r., godz. 14.31)

Gmina Wyszków chce odświeżyć formułę organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zorganizować imprezę na otwartej przestrzeni placu Ratuszowego (między ul. 11 Listopada i Sowińskiego).Przedstawiciele Urzędu Miejskiego 10 listopada spotkali się z osobami pragnącymi włączyć się w organizację 25. Wielkiego Finału, który odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Naczelnik wydziału promocji urzędu Leszek Marszał zaproponował zebranym imprezę w plenerze, gdzie na scenie prezentowany byłby program wydarzenia, m.in. koncerty.
– Chciałbym usłyszeć od państwa, czy to dobry pomysł, czy zły – zwrócił się do zebranych w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego dodając, że inne samorządy dobrze sobie radzą z organizacją WOŚP pod chmurką.
Jako pierwszy wątpliwości wyraził Tomasz Abramczyk, który co roku współprowadzi licytację przedmiotów na rzecz WOŚP. Jego zdaniem, impreza mogłaby się udać pod warunkiem, że w dniu Wielkiego Finału nie będzie padało i będzie ciepło.
– Trudno sobie wyobrazić sprawną, dwugodzinną licytację przy minus piętnastu stopniach Celsjusza – zaznaczył dodając, że przychodzącym trzeba zapewnić pewien komfort, a ten licytujący mają w „Hutniku”.
W poprzednich latach w Wyszkowskim Ośrodku Kultury odbywała się impreza. Niestety, sala widowiskowa nie była w stanie pomieścić wszystkich chętnych rodziców do obejrzenia swoich pociech występujących na scenie w ramach WOŚP. Licytacja gromadziła o wiele mniej osób, i jak stwierdzili zebrani na spotkaniu, kupnem fantów są zainteresowanie co roku przeważnie te same osoby (mimo zaproszeń do m.in. wyszkowskich biznesmenów kierowanych przez angażujących się w WOŚP harcerzy).
Miejsca siedzące i ciepło to zdaniem T. Abramczyka minimalne warunki, które należy zapewnić licytującym. W trakcie dyskusji pojawił się więc pomysł, by licytację zorganizować w miejskiej bibliotece położonej niedaleko placu Ratuszowego. Książnica byłaby też zapleczem m.in. dla wolontariuszy kwestujących na ulicach. Według L. Marszała można by rozważyć także organizację wydarzenia przy hali WOSiR i stworzenie zaplecza imprezy w środku obiektu. Były też głosy, by scenę ustawić w pobliżu „Hutnika” (np. na terenie pobliskiego przedszkola).
Większość osób uczestniczących w zebraniu wyraziła aprobatę dla pomysłu organizacji WOŚP w plenerze. Harcerzom dałoby to większą możliwość m.in. organizacji pokazów ratowniczych. Wyszkowski streetworker i nauczyciel Andrzej Grajczyk także zaoferował możliwość przygotowania pokazu przez młodzież kształcącą się w klasach mundurowych. Innych pomysłów na imprezę zresztą nie brakowało. Harcerze chcą zaproponować zajęcia dzieciom, zorganizować kawiarenkę i loterię, a także grę terenową. I Liceum Ogólnokształcące jak co roku przygotuje turniej sportowy. Leszek Marszał poinformował też, że swój darmowy występ podczas imprezy zaoferował lokalny twórca disco polo. Koncert chce też dać senioralny zespół Nadbużanie. Jedna z firm jest chętna rozstawić bezpłatnie scenę. Z kolei reprezentujący stowarzyszenie Alternator Kamil Gurbała zaproponował, by w ramach WOŚP 13 stycznia w Starym Browarze odbył się koncert rockowy (połączony ze zbiórką na rzecz Wielkiej Orkiestry).
Przedstawiciele Urzędu Miejskiego zachęcają wszystkich chętnych do włączenia się w organizację finału WOŚP w Wyszkowie do kontaktu z wydziałem promocji (promocja@wyszkow.pl, tel. 29 743 77 13). Potrzebni będą m.in. wolontariusze, których gmina musi w ciągu najbliższych tygodni zgłosić do centrali WOŚP.
Kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie Wielkiego Finału odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego 22 listopada o godz. 18.00.
J.P.Komentarze

Dodane przez prawy, w dniu 16.11.2016 r., godz. 16.48
Nie chce propagandowego WOŚP organizowanego przez urząd opłacany z naszych podatków. Nie było ostatnio plaży miejskiej to powinien być Sylwester Miejski na klepisku Ratuszowym, kilka zespołów lub dobry DJ, szampan i fajerwerki o północy. Żadnych życzeń od władz czy ich radnych, niech bawią się w Baśniowej. Już bardziej od milej pani Ślesik Nasiadko lub od Krzyśka Ibisza.
Dodane przez Jurek, w dniu 16.11.2016 r., godz. 17.25
Przed wojną w Rybienku było kasyno, które spełniało podobną rolę tak samo się bawili. Zostało spalone.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.11.2016 r., godz. 19.16
A od kiedy to Gmina Wyszków oficjalnie angażuje się w WOŚP. Czyżby Panu Naczelnikowi Promocji brakowało imprez do kalendarza imprez na 2016 rok.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.11.2016 r., godz. 20.50
W przypadku opadów deszczu imprezy plenerowe,Sylwestrowe mogą być marnowaniem pieniędzy.Oj,zanosi się na ciepły grudzień.
Dodane przez Zibo, w dniu 17.11.2016 r., godz. 09.24
Proszę przyjść na spotkanie 22 listopada a nie pisać farmazony jako Anonim - brak odwagi??? Każdy może krytykować a nie każdy ma jaja aby coś zrobić. I jeszcze jedno, oby WASZE dzieci nie zachorowały np. na cukrzycę, a jak już im się zdarzy to pamiętajcie o jednym - powiedzcie, że nie chcecie pompy insulinowej, a jak zobaczycie serduszko na sprzęcie szpitalnym to też odmówcie samowystarczalne anonimy. Tyle w temacie, dalszych wpisów z mojej strony nie będzie bo szkoda prądu i czasu na rozmowę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.11.2016 r., godz. 10.07
Myślę, że takie właśnie oświadczenie (o nie udzielaniu mu w razie nagłej potrzeby pomocy) powinien złożyć czołowy przedstawiciel wyszkowskiej szczujni Marek G.
Dodane przez nieanonimowy Zibolo, w dniu 17.11.2016 r., godz. 10.29
Pan naczelnik ma za to jaja. Kto je wysiaduje?
do Pana Marka Eychler
Dodane przez Madzia, w dniu 17.11.2016 r., godz. 11.21
czytał Pan list nauczycieli gimnazjum do Burmistrza? Jestem ciekawa Pańskiej opinii, bo zdaje mi się, że nie zabrał Pan jeszcze głosu w tej sprawie.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2016 r., godz. 11.39
Kura
Schodzicie na psy
Dodane przez Nauczyciel, w dniu 17.11.2016 r., godz. 13.02
WOŚP na mrozie, a w tzw. "Domu Kultury" dresiarska krwawa jatka.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.11.2016 r., godz. 14.55
Pani Madziu, moje zdanie jest następujące : władze nie powinny w ogóle się przejmować ani nie powinny robić nic odnośnie pisreformy szkolnictwa ponieważ nie wejdzie to nigdy w życie. Szkoda tylko ich czasu i fatygi. Możecie to sobie nazwać jak chcecie, np. bojkotem. Dla ludzi rozsądnych jest to po prostu nie zawracaniem sobie głowy głupotami obecnej ekipy rządzącej, która przejściowo usiłuje namącić ile się tylko da nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Po prostu rząd niech sobie, a naród sobie. Mogą nam wszystkim NAGWIZDAĆ.
Dodane przez Pułtuska, w dniu 17.11.2016 r., godz. 15.29
Już nas z UE wywalili, z wiosną miała być rewolucja KOD, a tymczasem i żółta kamizelka nie jest już prana i nie widać jej na balkonie przy Pułtuskej. Kiepskiś wróżbita Eychlej.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2016 r., godz. 15.58
Cały kurnik na grzędzie!
Mów do mnie jeszcze,
Dodane przez Kaziu ..., w dniu 17.11.2016 r., godz. 16.08
Za taką rozmową tęskniłem lata. Każde Twoje słowo słodkie w sercu mem wywołuje drogie dreszcze. Mów do mnie jeszcze. I kto tak się rymnął?
Szczere wyrazy współczucia dla mieszkańców Rybna
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2016 r., godz. 16.30
z powodu takiej drogi , którą nie mogą dojechać do domu, tragedia!
Dodane przez Jacek, w dniu 17.11.2016 r., godz. 18.24
Hutnik zszedł na psy elito.
do Pułtuska
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2016 r., godz. 21.15
ODPI..L SIĘ OD EYCHLERA CYCU (500+) PISOSKI
Dodane przez Teksańska masakra piłą motorową, w dniu 17.11.2016 r., godz. 21.20
Kolejną jatką w "domu kultury" mają być zawody w rozprawianiu piłą mechaniczną na scenie ośrodka świńskich tusz z napisem PiS. Wejściówki u burmistrza.
Dodane przez Jątek, w dniu 17.11.2016 r., godz. 23.53
Deluga niech robi te swoje mordobicia zwane galami w remizie na Gumowcowie.
Do Zibo
Dodane przez Wera, w dniu 18.11.2016 r., godz. 07.50
To pewnie Twoje nazwisko? Pouczasz innych a sam pod "przykrywką". Co do WOŚP, to tak jak moj znajomy kiedyś powiedział:Gminy i różne instytucje wydają tyle pieniędzy na organizację tego wydarzenia, ze równie dobrze mogłyby dać te pieniądze bez zbiórek do puszek . Owsiak zbiera, ale inni dokładają, żeby wszystko było zorganizowane...
Dodane przez Matka, w dniu 18.11.2016 r., godz. 09.26
Niech galę bokserską zrobią w plenerze, na mrozie. Dobry pomysł?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2016 r., godz. 10.18
Dresiarstwo z Wyszkowa zrobiło gumowcowo.
Dodane przez Piłka, w dniu 18.11.2016 r., godz. 10.58
Nowos powinien dostać tytuł honorowego gumowca.
Dodane przez Joasia, w dniu 18.11.2016 r., godz. 12.08
Na widok robót przy szosie do Rybna nasuwa mi się na myśl scena z Alternatyw4, w której mieszkańcy zgotowali dobrą rozpierduchę ich Aniołowi chcąc go wygonić z urzędu dozorcy ale Anioł niegłupi poradził sobie. Wrócił już jako derektor od kultury. Wrócił bo głównie Miećka miała plecy w Pułtusku ale to było przecież w telewizji.
Dodane przez ????, w dniu 18.11.2016 r., godz. 21.17
Zamiast na placu ratuszowym, może lepiej WOŚP zrobić w naszym parku, w pobliżu punktu turystycznego, lepiej w parku niż brnąć po kostki w śniegu. Może ktoś wie co się dzieje w parku, żeby ktoś nie chciał tam w pobliżu wybudować tam czegoś co nie pozwoli nam korzystanie z terenu zieleni.
Do Marka Eychleja
Dodane przez Lonia, w dniu 19.11.2016 r., godz. 14.30
Komentarze pana to nic innego jak glupawe propaganda. Czy wczesniej ktos panu nie nagwizdal za wiele,ze pleciesz takie androny, ze najstarsi ludzie tego nie pamietaja. Zastanawia,czy to nie jest terapia. Jezeli tak to forum nie powinni byc tym miejscem. A moze by tak zmienic miejsce zamieszkania,skoro tutaj wszyscy ciesza sie z obecnego Rzadu,dobrze pracujacego na rzecz obywateli,a pan teskni za mega aferami i rzadami( jak powiedzial byly minister Sienkiewicz) h..d..a i kamieni kupa. Coz,moge tylko przeslac wyrazy wspolczucia i bez pozdrowienia.
do Pana Marka Eychler
Dodane przez Madzia, w dniu 19.11.2016 r., godz. 14.48
Dziękuję za odpowiedź, jeśli nie sprawi to Panu problemu, bo jestem ciekawa Pańskiego zdania co do tego listu, listu nauczycieli gimn2 konkretnie jego treści. Czy pokusi się Pan o małą analizę? Czy korzystając z życiowego doświadczenia jest Pan w stanie powiedzieć: zostanie zlikwidowane gimnazjum 2 w Wyszkowie? Czy powstanie SP4? Pisze Pan, że " nie wejdzie to nigdy w życie" . Myślę, że jednak wejdzie i poproszę o komentarz co jeśli reforma wejdzie? Rozumiem, że jest Pan za obecnym systemem, czyli podst, gimn itd ? Czy nie martwi Pana "wychowanie" i "poziom wiedzy" młodzieży po kształceniu w obecnym systemie? Pozdrawiam.
Do Matki
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2016 r., godz. 10.11
O Matko! Kogo wyszkowski boxing coach i eventman przeciwstawi na następnej Kuźni "fenomenalnym" zawodnikom ze swojej stajni. Zwycięstwo z przyjezdnym o głowę niższym bokserem było mało przekonywujące. A gdyby w ramach rzeczonego w wywiadzie dla NW "progresu" tego "wydarzenia" zrobić taki "myczek" i zestawić dwóch naszych przeciwko jednemu obcemu? Albo wziąć na konsultanta innego wyszkowskiego samorządowca i zastosować przepisy dopuszczające kopanie leżącego. A pisany z dużej litery Mróz sprzyja galom bokserskim w Wyszkowie, ale żeby na mrozie? Mało prawdoPOdobne.
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 21.11.2016 r., godz. 11.12
Dom "KULTURY" zszedł na psy. Następny kościół? Też niezła prespektywa ołtarza i nadzieja na progres w przyszłości. Nie wiem czego od polityki chcę, ale wiem, że nie chcę prymitywizmu w miejscach powołanych dla kultury. Mróz i reszta podpisując się pod takimi pomysłami pokazują swój prawdziwy poziom.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2016 r., godz. 12.25
A co teraz ma Mróz do Hutnika?
Dodane przez Nowoczesny Wyszków?, w dniu 21.11.2016 r., godz. 13.28
Co na temat krwawej sieczkarni podejrzanych typów w Domu Kultury Hutnik mają do powiedzenia nauczyciel? Szczególnie ci od Mroza i spod znaku ZNP?
Dziwny i tatko.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2016 r., godz. 15.39
Nawiedzonym wiedzą uczonym czyli jak naprawdę niemściwym i w ogóle niezgryźliwym bibliomanem zostać każdy może. Ot, większy kolor w takim wydaniu i tyle. Wystarczy, przekartkować , przelecieć mówiąc kolokwialnie jakąś pozycję. No, aby nie było to jednak naiwnie profesjonalne należy jednak przyznać ,że z głową trzeba coś mieć . Cyt. popierający ,,... Jestem sobie młodą studentką ...'' .Anonimie z 1011 - bo to do Ciebie - na mrozie nie tylko nikogo się nie kopie ani też nie boksuje a tym bardziej nie kopuluje nikogo . Czy z kimś ? Oto jest już trudne pytanie ! Śmiało przecież można zrobić to gdzie indziej. Nie ma co ukrywać a może też jednak wstydzić się . Bez obwijania w bawełnę mówiąc, po prostu korzystniej jest rozejrzeć się również po auli a głównie w wokół , polecam. W swym zadufaniu i wydumanej naiwności dorosnąć wreszcie wiedzą do ogółu wszystkich . Szczególnie jak robi się w takim temacie. Radzę to tak samo szczerze. Wysuwanie naukowych konkluzji jest jak widać śmieszne. Co sobie teraz wymyślił ,czemu to służy i kto to wie? Mróz jak każdy normalny chodzący po tym padole , z pewnością również akurat zjawisko poziomu tej sytuacji ma w n osie i nie ma się co dziwić. Czy zjawisko poziomu w powyższym kontekście jest odpowiednio zdrowe a głównie stosowne ?Jak ktoś nie odpowie to dostanie w ... Głupie wręcz chore i jeszcze mało kulturalne, nie? Niestety z życia wzięte! Czy to w ogóle są odpowiednie kryteria albo inaczej co ma piernik do wiatraka ?Opierając się na tej świńskiej zasadzie prędzej czy później dno dzbana się też obali. Na drugą stronę tylko hełmu nie można przekręcić. Kiedyś docentów w ramach gimnastyki po boisku przegonili i z pewnością poszło im to dalej na zdrowie, kolorków nabrali inaczej śpiewali.
Dodane przez Aniel, w dniu 21.11.2016 r., godz. 19.37
Co was tak ta krew na scenie Hutnika bulwersuje. Dyrektor to lewak z PO, a poza tym Wyszków stolicą opryszków.
Dodane przez Misiewicze, w dniu 22.11.2016 r., godz. 18.59
Jak mało licytujących, to niech ładzunia podzieli się z dziećmi. Jest tylu misiewiczów tej ekipy z Nowosielskim na czele, a ilu licytuje, jakie kwoty przekazują na orkiestrę ?
Dodane przez Piruet, w dniu 22.11.2016 r., godz. 22.17
Ta Pani to słynna łyżwiarka figurowa. Robi szpagat i w ogóle. Już wiem skąd pomysł na finał WOŚP na zewnątrz. Może na lodzie i chłodzie. A nawet mrozie.
Dodane przez MK, w dniu 22.11.2016 r., godz. 22.52
Wczoraj w TVN24 Jerzy O. błądząc wzrokiem i rumieniąc się na twarzy sprzedawał swoją starą sztuczkę. Starzeje się, kiedyś te same numery wykonywał bez zmrużenia oka. Zapewniał Jerzy O., że fundacja WOŚP nie ma nic do ukrycia, że udostępnia wszystkie dokumenty i w każdej chwili zaprasza dowolne instytucje kontrolujące. Dziś odbyła się też konferencja, na której powtórzył wymienione kłamstwa i dodał parę nowych, z kłamstwem najważniejszym. „Dyrygent orkiestry” zapewniał, że organizowane przez fundację konkursy ofert to najbardziej uczciwa i przejrzysta forma wydawania środków publicznych. Dla mnie te błazeństwa nie mają już żadnej wartości, ani nie irytują, ani nie śmieszą, to po prostu rutynowe łgarstwa Jerzego O., które słyszałem setki razy i tyle razy demaskowałem. Na szczęście Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przerywa trzyletni kabaret i wszystkie skecze z autobusami dokumentów, które miały wjechać do sądu. Dosłownie przed paroma godzinami zapadł trzeci wyrok WSA, a w nim jednoznaczne stanowisko sądu. Fundacja WOŚP ma udostępnić informacje dotyczące finansów własnych, spółki „Złoty Melon”, firmy prywatnej „Tabasco” oraz właściciela tej firmy Jacka Stachery, prywatnie partnera Aleksandry Owsiak, również zatrudnionej w „Tabasco”. Jest to trzeci wyrok WSA Warszawa, który bajki Jerzego O. o transparentności i pełnej kontroli WOŚP weryfikuje stanem faktycznym i konkretnymi przepisami prawa. W sumie wyroków jest już cztery, jeden dotyczył nie przekazania skargi do WSA, za co fundacja zapłaciła karę finansową. Czterokrotnie Jerzy O., jako prezes zarządu dopuścił się naruszenia prawa, łamiąc ustawę o dostępie do informacji publicznej i zrobił to, bo… nie ma wyjścia ujawnienie tych tajemnic, to koniec zabawy.
Dodane przez MK, w dniu 22.11.2016 r., godz. 22.57
O tym, że z fundacji WOŚP i spółki "Złoty Melon" rocznie, w postaci rozmaitych "usług obcych" i innych kosztów administracyjny, wypływa kilkanaście milionów złotych, wiadomo z oficjalnych dokumentów. Wiadomo też do kogo te środki płyną, przecież pan Stachera i córka Jerzego O. chwalą się na stronie, swoimi realizacjami. Tak samo było z firmą Jerzego O. i Waltera Chełstowskiego „Ćwierć Mrówki” identycznie z firmą Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak „Mrówka Cała” i prawdopodobnie jeszcze dwie firmy Owsiaków wykonują „usługi obce” na rzecz WOŚP i „Złotego Melona”. Nadal nie wiadomo na co konkretnie idą te grube miliony, co za usługi i po jakich cenach wykonują rodzinne biznesy? Upublicznienia tej wiedzy Jerzy O. boi się jak ognia, dlatego zdecydował się skompromitować przed sądem i odmówić przekazania dokumentów, z tego samego powodu wydał dziesiątki tysięcy złotych na procesy. Około półtora roku poświeciłem na konsekwentne zadawanie pytań w trybie ustawy i zgłaszanie skarg do WSA, po odmowie lub bezczynności WOŚP. W końcu konkretne wyroki potwierdziły, że w kwestii transparentności WOŚP kpi i łamie prawo. WSA w Warszawie stwierdził jednoznacznie, że Jerzy O. i fundacja WOŚP dysponuje środkami publicznymi i jako Organizacja Pożytku Publicznego jest zobowiązana, podmiotowo oraz przedmiotowo, do udzielenia wszelkich informacji dotyczących finansów. WSA ustalił też, że „konkursy ofert” WOŚP na zakup sprzętu prowadzane są w taki sposób, który nie mieści się w żadnym standardzie zamówień publicznych. Mecenas Jerzego O. miał odwagę napisać w odpowiedzi na skargę, że nie sporządzono żadnego protokołu, a nagrania z „konkursu” się „zniszczyły”. Sąd na tej bezczelności nie zostawił suchej nitki, warto przy tym dodać, że tę skargę złożyła jedna z firm, której właściciel na własne oczy widział, jakie cuda się odbywają na tych imprezach.
Dodane przez MK, w dniu 22.11.2016 r., godz. 23.00
Dwa główne biznesy Jerzego O. chronione z niesamowitą pieczołowitością to: „usługi obce” i „konkursy ofert”. Mnie już się nie uda nikogo przekonać do swoich racji, ludzie są potwornie zmęczeni tematem, ale dzień, w którym zobaczą konkretne dokumenty, będzie dniem po końcu świata. Ciągle obowiązuje slogan fanatyków WOŚP, dający Jerzemu O. prawo do zarabiania połowy z zebranej przez dzieci kasy. Istnieją takie grupy społeczne i mentalne, które w wyjmowaniu dzieciom pieniędzy ze skarbonek nie widzą nic złego, ale w moich stronach to nie domyślenia. W mojej wsi kto zabierze dziecku ze skarbonki jedną złotówkę, ma opinię ostatniego z najgorszych, ale to pewnie kwestia kultury i wychowania. Jerzy O. wielokrotnie powtarzał, że wrażliwości społecznej uczył się od ojca, a ten był szczególnie wrażliwy, jak każdy wysoki funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa. Wygłupy i łgarstwa się kończą panie Jerzy O. i chyba nie muszę tłumaczyć, bo prawnik solidnie kasuje, że brak wykonania wyroku to prokurator. Coraz bliżej końca świata!
WOŚP
Dodane przez Edek, w dniu 23.11.2016 r., godz. 05.54
A wezwiesz do ofiarności Bale, Król Sobczak a i całą resztę słusznego zaciągu?
Dodane przez Adventus, w dniu 27.11.2016 r., godz. 10.26
Moim celem jest wspierać Caritas. Zaczyna się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl