Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Okiem rzuciłam

(Zam: 16.11.2016 r., godz. 13.53)

Jeszcze raz o zatłoczonych parkingach... Jeśli mamy samochód, mieszkamy w bloku i nie mamy garażu stajemy się tzw. „łowcami” wolnych miejsc parkingowych w najbliższej okolicy.

Jeśli jako zmotoryzowani goście zjawiamy się z wizytą u znajomych, również stajemy się takimi „łowcami”. Sprawa dotycząca zbyt małej ilości miejsc parkingowych na wielorodzinnych osiedlach mieszkaniowych lub przy nowo powstałych pawilonach handlowych co i raz trafia na łamy naszej lokalnej prasy. Tym razem o tym problemie napisał „Nowy Wyszkowiak” w artykule „Parking pod blokiem, parkowanie przed blokiem”. Inwestorzy budując nowe bloki, projektują parkingi podziemne i nie chcą inwestować w parkingi zewnętrzne. Naczelnik miejskiego wydziału zagospodarowania przestrzennego pani Iwona Kozon tłumaczy „Standardowe zapisy planów zagospodarowania przestrzennego Wyszkowa nakazują zapewnienie – w przypadku zabudowy wielorodzinnej – jednego miejsca postojowego na jedno mieszkanie”. Miejsca postojowe nie są przypisane do mieszkań, tylko są sprzedawane oddzielnie. Właściciel mieszkania może, ale nie musi wykupywać miejsca w garażu podziemnym. Często, z przyczyn czysto ekonomicznych, ludzie decydują się na przechowywanie swoich samochodów na parkingach naziemnych. Niestety, ich nie przybywa, gdyż inwestorzy budując nowe bloki wykorzystują każdy metr działki… Stare parkingi są więc coraz bardziej zatłoczone, my wcielając się w rolę „łowcy” jesteśmy coraz bardziej zdenerwowani... i tak w kółko. Proste rozwiązanie na brak miejsc parkingowych na zewnątrz znalazł prezes SP „Przyszłość” pan Mirosław Marszał. Jego zdaniem, plany zagospodarowania przestrzennego powinny wskazywać, ile miejsc postojowych inwestor powinien zapewnić na zewnątrz. Logiczne? Logiczne! Pani Iwona Kozon wyjaśniła, że „Nie wynika to z żadnych przepisów, nie ma takiego nakazu, ale jeśli taka potrzeba zaistnieje, możemy takie zapisy wprowadzić do nowych planów”. Moim zdaniem, taka potrzeba istnieje od dawna. Szkoda, że gmina nie wpadła wcześniej na tak proste rozwiązanie.

Jeszcze raz o Gimnazjum nr 2...
W gazetach ukazał się „List otwarty w sprawie Gimnazjum nr 2” nauczycieli I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie, pod którym podpisało się 29 nauczycieli. Czytamy w nim m.in. „Z informacji, które do nas docierają – zarówno rozmów, jak i artykułów zamieszczanych w lokalnej prasie, wynika jednak, że grono pedagogiczne Gimnazjum nr 2 nie jest traktowane przez władze miasta jako poważny partner. Tymczasem są to doświadczeni nauczyciele, którzy najlepiej znają problemy szkoły, rozumieją jej potrzeby i z pewnością są w stanie zaproponować mądre i dobre rozwiązania. Solidaryzujemy się z nimi, podziwiamy determinację z jaką walczą i wyrażamy nadzieję, że włodarze Wyszkowa zechcą wreszcie wsłuchać się w ich głos”. Gmina Wyszków jest organem prowadzącym dla 4 gimnazjów, 8 szkół podstawowych, 5 przedszkoli. We wszystkich tych jednostkach zatrudnieni są nauczyciele. Nie słyszałam, nie czytałam i nie widziałam, by nauczyciele z tych szkół/przedszkoli oficjalnie, bez strachu, z własnej inicjatywy wyrazili poparcie (lub jego brak) z nauczycielami Gimnazjum nr 2. Taką solidarność pokazali TYLKO nauczyciele I LO, szkoły której organem prowadzącym jest… Starostwo. Na stronie internetowej „Wyszkowiaka” ukazał się taki komentarz „Jestem dumny, że moja córka chodzi do liceum Norwida, że prawie trzydzieścioro nauczycieli z tego liceum wyraziło solidarność z nauczycielami z gimnazjum nr 2. Brawo. Ile z tego osób należy do ZNP, bo ZNP nadal chce być za starym system z gimnazjami, który jest nie do obrony. Należy myśleć pozytywnie i wspierać się…”. Moim zdaniem, nauczycielom z ILO należą się szczególne podziękowania za solidarność i odwagę w przedstawieniu swojego stanowiska.
Judyta
Judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2016 r., godz. 15.49
Prezes spółdzielni błysnął. Tak powinno być już dawno.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2016 r., godz. 13.33
Dziwne jet to oświadczenie dyrektor LO, że z poparciem swoich nauczycieli nie ma nic wspólnego. Co strach o ciepłą posadkę robi z porządnych ludzi. Staram się tę pania zrozumieć...
Roczek
Dodane przez Josek, w dniu 18.11.2016 r., godz. 19.26
Minal rok od zaprzysiezenia Rzadu Pani Premier Beaty Szydlo, zwanej tez przez wiekszosc Polakow "Dobra zmiana"..... i na nic sie zdaly trollowe proroctwa sliniacego sie przed monitorem M. Eychlera z 02.01.2016 o godz.10.16 ......" Nikt w Polsce nie bedzie czekal na nastepne wybory 4 lata ! Piso....a zostanie ROZJECHANA do lata tego roku......" Obecny Rzad ma sie dobrze , zyskuje coraz wieksze poparcie spoleczne i powali ale konsekwentnie reformuje kraj i spelnia obietnice wyborcze...!!!!! Obawy naszego seledynowego wypelniacza KOD-erowskich manifestacji, ze za rzadow PIS ----autobusy czerwone i tramwaje przestana jezdzic..., w slepach zabraknie towarow..., krowy przestana dawac mleko, a kury przestana znosic jajka... sie nie sprawdzily...!!! Jak widac po Wyszkowie nie chodza - zapowiadane przez oglupiala opozycje - patrole Rydzyka , a lider wyszkowskiego KOD za to, ze nie wpuscil ksiedza na kolede - nie poszedl siedziec do wiezienia ....PIS nie zakazal seksu, a tych co sie zadaja z dwa razy mlodszymi / ale pelnoletnimi mlodocianymi/ nie nazywa pedofilami i nie aresztuje ich..!!!! Demokracja wiec ma sie w Polsce dobrze..... Gazeta Wyborcza nadal jest wydawana ( co prawda niewiadomo jak dlugo, bo tego szmatlowca nikt nie che brac do reki), TVN pluje dalej jadem, a KOD-ziarze moga lazic po ulicach..... No coz...!!!, naszemu seledynowemu internetowemu trollowi zostalo tylko ( anonimowo i pod roznymi nickami ) pisanie pelnych frustracji i rozgoryczenia wypocin....!!!!!!!
Brak miejsc
Dodane przez Chopina, w dniu 18.11.2016 r., godz. 21.17
Miejsc na parkingqch brakuje, bo są zajete przez auta "porzucone" przez dojezdzajacych autobusami do Warszawy. Spróbujcie znaleźć w tygodniu miejsce przy ul. Chopina, albo pod Galeo. Nierealne. Za to w weekendy prawie pusto, bo "warszawiaków" nie ma.
Dodane przez Wiesiek, w dniu 18.11.2016 r., godz. 22.52
Spółdzielnia mieszkaniowa tj. jej mieszkańcy są w szczęśliwej sytuacji, ponieważ mają swój teren przy blokach i mogą część jego przeznaczyć na parkingi dla swoich mieszkańców,ale nie na 11 listopada i Sowińskiego.Bo tam prowadzona jest intensywna zabudowa i spółdzielnia musi się dzielić swoim terenem w imię solidarności.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2016 r., godz. 13.00
do Chopina, te " porzucone auta tzw. warszawiaków" to dla miasta czysty dochód z podatku. Ciekawe o ile miejska kasa by się skurczyła, jak Ci warszawiacy odprowadziliby ten podatek w Warszawie, bo mogą to czynić zgodnie z prawem i tak by mieli ulgi.Te zapchane miasto to wina naszych urzędników i radnych, bo to oni są odpowiedzialni za opiniowanie miejscowego planu zagospodarowania w którym powinny być uwzględnione drogi dojazdowe,parkingi ,zieleń ,drogi p-poż. dostępność do szkół, przedszkoli, obiektów użyteczności publicznej z możliwością dojazdu do tych obiektów i zatrzymania się/parkingi/. W końcowym etapie jest opublikowany w Dzienniku Urzędowym, Możecie państwo zobaczyć niekompetencje urzędników i cwaniactwo rozmydlaczy. Tu artykulik ,tu publiczne wystąpienie, jacy my jesteśmy nieszczęśliwi i wszystkiemu winien PiS i ci warszwiacy, a nie kolesie ,którzy każdy centymetr swojego terenu zabetonują i łapę kładą na teren spółdzielni /parkingi i teren zielony/.
Polska 2016
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2016 r., godz. 14.54
Wojna domowa.Totalny podział społeczeństwa przez Kaczyńskiego.Dewastacja polityki zagranicznej.Grzebanie w zwłokach.Nie liczenie się ze zdaniem rodzin.Deformacja i dewastacja systemu oświaty.Mistrale za dolara i najgorszy minister jakiegi można sobie wyobrazić.Zakaz obrotu ziemią między polakami.Ograniczanie liczby aptek i leków tam sprzedawanych.Wycofanie dotacji do in.vitro.Walka z kobietami.PKB OSTRO W DÓŁ.Waluty ostro w górę.Paliwa drożeją systematycznie.Kupowanie opinii polaków poprzez rozdawnictwo,które pozostawi pustą kasę.Zrywanie rozmów i zrażanie do Polski sojuszników.Bzdurne i ciągle poprawiane ustawy pisane przez sejm.Obniżenie wieku emerytalnego,które zdewastuje finanse państwa co jest naprawdę kwestią czasu.Obrzydliwy,prowokacyjny język człowieka schowanego za plecami marionetek.Niechęć do przedsiębiorców do inwestowania w związku z szaleństwami rządzących. Modlący się a nie pracujący rząd i posłowie,itd,itd,itd.....
Ad vocem / do tych co nazywaja mnie przyglupem i skrajnym nacjonalista/
Dodane przez Josek, w dniu 20.11.2016 r., godz. 20.02
Polskosc i polski patriotyzm bardzo doskwiera niektorym srodowiskom, przewaznie lewackim i obecnie czesto jest wysmiewany , a takze wyszydzany a uczestnikow manifestacji w swieta patriotyczne nazywa sie faszystami i skrajnymi nacjonalistami...Nie trzeba sie urodzic Polakiem, zeby byc polskim patriota....Przykladem takim jest wiceadmiral Jozef Unrug, a wlasciwie Joseph Michael Hubert von Unruh, pruski arystokrata, syn niemieckiej hrabianki i pruskiego generala o dalekich korzeniach polskich.... Zrezygnowal , jako wysoki oficer z kariery w niemieckiej marynarce wojennej .... W 1919 roku wstapil do Wojska Polskiego i wspoltworzyl od podstaw Polska Marynarke Wojenna...Za wlasne pieniadze i na wlasne nazwisko kupil w Hamburgu pierwszy statek dla powstajacej marynarki polskiej .... Mimo, ze Polakiem sie nie urodzil, patriotyzmu, lojalnosci, godnosci, honoru i poczucia odpowiedzialnosci moglby nauczyc niejednego z tych, ktorym Polska kojarzy sie tylko z interesem wlasnym....Dowodca Obrony Wybrzeza kontradmiral Jozef Unrug broniac Rejonu Umocnionego Hel, jako ostatni poddal sie Niemcom....Gdy trafil do niewoli odrzucil propozycje przejscia do Kriegsmarine w stopniu admirala... Namawial go do tego takze jego kuzyn - general Wehrmachtu- Walter von Unruh, ktoremu odpowiedzial: "jestem Polakiem i oficerem polskim".... Z Niemcami przez caly okres internowania rozmawial przez tlumacza, pomimo ze jezyk niemiecki byl jego mowa ojczysta,......" Zapomnialem jezyka niemieckiego 1 wrzesnia 1939 roku " odpowiadal swojej niemieckiej rodzinie i kolegom ze sluzby w armii cesarskiej... W czasie niewoli przeczytal ponad 400 ksiazek w jezyku francuskim, angielskim/ znal biegle francuski i angielski/ , ale zadnej po niemiecku... Do Polski , w ktorej rzadzili komunisci nie mogl wrocic - czekaloby na niego wiezienie lub smierc....Rzad Brytyjski -- na wniosek admiralycji -- przyznal mu emeryture, ale wiceadmiral uznal, ze nie bedzie jej pobieral, poniewaz uwazal, ze byloby to nie w porzadku w stosunku do setek tysiecy polskich zolnierzy, walczacych po stronie Brytyjczykow, ktorzy takiej pomocy nie dostali ( np gen. Sasabowski)...Zmarl we Francji....Byl dumnym patriota do konca.....!!!!! PS. Kim ty jestes Ey...ler, ze nazywasz mnie idiota , przyglupem i skrajnym nacjonalista..!!! Moj dziadek / po kadzieli /ukrywal np w czasie wojny krawca zydowskiego, a na poczatku 1945 roku udalo mu sie - dzieki jako takiej znajomosci jezyka rosyjskiego uratowac zone i dwoje dzieci kolonisty niemieckiego / zyjacego w Polsce przed wojna /Stange. Dziadek zawsze mowil, ze niemiec Stange to byl dobry czlowiek... Stange sam i jego prawie dorosly syn zabrani przez sowietow zgineli bez wiesci i do dzisiaj nie wiadomo co sie znimi stalo... Dziadek mojej zony o korzeniach niemieckich , bohater wojny bolszewicko- polskiej, odznaczony orderem Virtuti -Militarii, Krzyzem Walecznych i Medalem "Ojczyzna swemu Obroncy", kolejarz- w przeciwienstwie do dziadka Tuska -zginal na pociagu pancernym "Smok Kaszubski "w okolicach Rumii...
PO POchodzie
Dodane przez MK, w dniu 20.11.2016 r., godz. 20.35
Nie ma lepszego sposobu na edukację i socjalizację, niż sztafeta pokoleń. Gimnazjum to dżungla najgłupszych rywalizacji, kto przyjdzie w droższych ciuchach, kto więcej wypił, kto się z kim przespał. W podstawówce starsi nie rywalizują z młodszymi, ale podniosą z posadzki, gdy się zaryje „jedynkami”, uśmiechną się na wspomnienie tornistrów i nożyczek do papieru. Po prostu dzieci poruszają się w zupełnie innym i naturalnym dla dzieci środowisku, bo podstawówka to większe i mniejsze dzieci, w przeciwieństwie do gimnazjum, gdzie sami „dorośli”. Nauczyciele KOD, protestujący w tak głupi i żenujący sposób zachowują się jak gimnazjaliści w najgorszym tego słowa znaczeniu.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2016 r., godz. 09.29
"Kolego"Josek !!Gdyby nie Polsat i TVN stacja.Zginęła by w Polsce demokracja......Oglądaj dalej fanatyku DTVpisyjny od Kurskiego dostaniesz tam wskazówki jak myśleć i nie naśladuj mojego pisania z przerwami w tekście (.....).Ponadto nie nazywam się M.Eychler.
Dodane przez Jacek, w dniu 21.11.2016 r., godz. 10.09
Gdyby nie Polsat i TVN kojarzone z poprzedną władzą, może porażka tamtej władzy nie byłaby tak dotkliwa?
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2016 r., godz. 21.41
GORZEJ JAK OBECNA WŁADZA OPANOWAŁA TELEWIZJĘ I RADIO I ZA PIENIĄDZE WYMUSZONE Z ABONAMENTU WCISKA WSZYSTKIM KIT I PROPAGANDĘ NIE DO ZNIESIENIA DLA MYŚLĄCYCH.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2016 r., godz. 21.55
Na ogół większość osób wypowiada się rzeczowo na dany temat, ale są i takie wypowiedzi, które są oderwane od rzeczywistości, górnolotne będące z górnej półki najwybitniejszych naszych polityków, dużo i o niczym. Ale tu chodzi o odwrócenie uwagi od danego tematu. W Wyszkowiaku ukazał się artykuł o planowanej podwyżce opłat za wodę i ścieki i radni zdecydują o wysokości tej podwyżki. To jest bardzo zastanawiające ,w jaki sposób mają to zrobić. Przecież Ci radni nie mają zielonego pojęcia o księgowości, ani o ekonomii działania przedsiębiorstwa, nie otrzymali też uzasadnienia planowanej podwyżki. Jakie było i jest zatrudnienie ,jakie były zaplanowane inwestycje i ich wykonanie /koszt danej inwestycji na podstawie kosztorysów, a nie na podstawie poniesionych kosztów. Nic dziwnego ze prowadzone roboty w Rybnie tak długo trwają przez kadrę ludzi bez odpowiedniego przygotowania zawodowego/ wykwalifikowana kadra została zwolniona/, a za to my mamy płacić w wodzie i ściekach.
Poziom analfabety, z kim ja w ogóle rozmawiam?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2016 r., godz. 08.56
żadke odwrócenie tylko idzie o to ,że czytanie ze zrozumieniem jest już w trzeciej klasie. Jak nie posiadasz takiej wiedzy to się też nie wychylaj , to nie kabaret! Z robotami w miejscowości Rybno prowadzonych przez niewykwaligowanych to sie ale wyjątkowo zgadzam. Proste ?!
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2016 r., godz. 09.36
Plakat z gołą babą ma bardzo zachęcający wpływ na widzów chętnych do obejrzenia norweskiego dramatu ,,Ślepowidzenie"' wyświetlanego współcześnie w Domu Kultury.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2016 r., godz. 12.59
W bibliotece na spotkaniu z kulturą gruzińską widać nieźle pochlali. Pewnie serwowali oryginalny koniak z dębowej beczki ale już balety to zbyt rażąca sprawa. Nie nadaje kultury zgromadzonemu w bibliotece towarzystwu .
hej
Dodane przez Ryż, w dniu 22.11.2016 r., godz. 15.16
Ta "goła baba" to akt. Ale ty jesteś sprawny inaczej to niech bedzie baba
do anonina 08.56
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2016 r., godz. 21.57
Oj ty sługusie obecnej władzy, wiesz doskonale o czym ja piszę. powinieneś wziąć jeszcze pod uwagę deflację. Możesz obrażać, to świadczy tylko o twojej kulturze i braku pełnej wiedzy na w/w temat.
Do Anonima z 22 11 godz.21.57
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2016 r., godz. 14.19
Byc slugusem (jak nazwales) obecnej wladzy to w mom przekonaniu ,to zaszczyt. Tacy ludzie sluzacy i popierajacy wladze nazywaja sie patriotami,a ty pewnie uciekales z lekcji na wagary,albo za trudne bylo by to przyswoic. A dla kogo ty jestes slugusem? Z pewnoscia nie dla tych co sa uczciwymi,prawymi obywatelami. Tacy osobnicy do ktorych prawdopodobnie nalezysz sa slugusemi tam gdzie czuja mamone i czesto zmieniaja poglady w zaleznosci od korzysci.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl