Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaAkcja Reaktywacja SP nr 4

(Zam: 16.11.2016 r., godz. 13.42)

Pod takim hasłem nauczyciele Gimnazjum nr 2 prowadzą kampanię informacyjną. Chcą zapoznać mieszkańców Wyszkowa z argumentami, które przemawiają za tym, by Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami I-VIII znowu działała w budynku przy ul. Sowińskiego 55.

Powołali stronę internetową www.akcjareaktywacjasp4.pl, gdzie m.in. wyjaśniają ideę jej utworzenia: „Kim jesteśmy? Jesteśmy nauczycielami likwidowanego Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie im. Obrońców Westerplatte w Wyszkowie. Zależy nam na obronie dalszego istnienia wyszkowskiej szkoły mającej 33 lata tradycji. Chcemy, aby Rada Miasta reaktywowała w budynku obecnego Gimnazjum Szkołę Podstawową nr 4, która już tutaj mieściła się w latach 1983-2004.
Po co założyliśmy tę stronę?
Chcemy tą drogą uzyskać poparcie mieszkańców Wyszkowa w dążeniu do reaktywowania Szkoły Podstawowej nr 4 w budynku po wygaszanym Gimnazjum nr 2. Kierujemy się dobrem miasta i dobrem uczniów. Uważamy, że wyszkowscy uczniowie nie powinny się uczyć na dwie zmiany i w klasach trzydziestopięcioosobowych. Wyszkowian nie stać na rozrzutność i likwidowanie szkoły, w którą samorząd zainwestował olbrzymie pieniądze. Szkoły z salą gimnastyczną, pracownią fizyczną, która dostępna jest także dla uczniów z pozostałych gimnazjów, pracownią terminalową czy biologiczną.
Dlaczego zwracamy się do mieszkańców Wyszkowa?
Chcemy zapoznać mieszkańców Wyszkowa z argumentami, które przemawiają za tym, żeby Szkoła Podstawowa nr 4 z klasami I-VIII znowu działała w budynku szkolnym. O istnieniu i nieistnieniu szkoły zdecydują Radni Miejscy i Burmistrz. Następne wybory samorządowe odbędą się w roku 2018. Chcemy, żeby mieszkańcy Wyszkowa mieli pewność, że nasi radni decydując o istnieniu szkoły, będą kierować się interesem uczniów, rodziców, nauczycieli, przyszłością oświaty i mieszkańców Wyszkowa”.
Funkcjonuje też profil na Facebooku pod hasłem Akcja Reaktywacja SP 4, gdzie odnaleźć można m.in. link do ankiety dotyczącej reaktywacji SP nr 4 – nauczyciele proszą o wyrażenie swojego zdania poprzez jej wypełnienie.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.11.2016 r., godz. 19.05
Zarówno strona internetowa, jak i profil fb to właściwa inicjatywa. W jednym miejscu można bowiem znaleźć zdecydowaną większość informacji w związku z tematem reformy edukacji w Wyszkowie.
i historia
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2016 r., godz. 15.46
się się znajdzie panie Głowacki.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl