Wyszkowskie Rezerwy lepsze w derbach powiatu

(Zam: 16.11.2016 r., godz. 13.36)

Bug II Wyszków kontra WKS Rząśnik – to spotkanie w ostatnią niedzielę elektryzowało fanów obu A-klasowych drużyn z naszego powiatu. Derbowe starcie odbyło się w niedzielę 6 listopada na stadionie w Rząśniku.

Mimo iż wyraźnym faworytem spotkania była ekipa trenera Arka Mielczarczyka, to jednak jasne było, iż gospodarze będą przed tym spotkaniem podwójnie zmotywowani. Początek spotkania był bardzo wyrównany i toczył się w szybkim tempie. Jako pierwsi do bramki rywali trafili wyszkowianie. Gol Przemysława Nasiadki rozpoczął okres wyraźnej dominacji Bugu. Przed przerwą do siatki bramki gospodarzy trafili jeszcze Łukasz Kamiński (dwukrotnie) i Jakub Rejnuś. Gospodarze mieli swoje momenty, jednak w sytuacjach podbramkowych wyraźnie zawodziła skuteczność.
Na początku drugiej odsłony Rząśnik w końcu odpowiedział. Premierowe trafienie dla podopiecznych trenera Grzegorza Chmielewskiego zanotował Łukasz Kacpura. Pierwszy gol zmotywował gospodarzy do ataków. Zapędy rząśniczan szybko ostudził jednak Łukasz Łada, który w 62. minucie trafił na 5:1. Kilka akcji później szóstą bramkę dla „Wyszkowskich Rezerw” zdobył Jakub Rejnuś. WKS odpowiedział golem najlepszego snajpera Rząśnika, Grzegorza Abramczyka. Na minutę przed końcem wynik spotkania na 7:2 ustalił Rejnuś, który tym samym skompletował hat-tricka.
WKS Rząśnik – Bug Wyszków 2:7 (0:4)
Bramki: Ł. Kacpura 57., G. Abramczyk 82. – P. Nasiadka 10., Ł. Kamiński 22. i 45., J. Rejnuś 31., 67. i 89., Ł. Łada 62.
Bug: M. Cichawa, T. Cichocki, Ł. Kamiński (70. – J. Kopiejewski), P. Nasiadka (46. – Ł. Łada), A. Nikodemski, J. Rejnuś, K. Rosa (60. – P. Śleszyński), Marcin Rosiński, T. Świętoń, Ł. Szymański (70. – A. Gołębiewski).
WKS: Ł. Rogulski – G. Abramczyk, Ł. Abramczyk, Ł. Kacpura, S. Klimaszewski, D. Modzelan, M. Nowicki (78. – M. Nowacki), P. Todorowski (46. – P. Osowiecki), J. Wierzchoń, K. Wiśniewski (53. – P. Ciemerych), B. Wojtaszek (46. – K. Skrzecz).

Wicher Kobyłka – Kamionek Warszawa 7:1
Escola Varsovia Warszawa – Huragan II Wołomin 3:0
Mazur Radzymin – KS II Łomianki 4:1
SKP Korona Warszawa – ŁKS Łochów 3:3
MKS Hutnik Warszawa – SRT Halinów 1:4
Wkra Pomiechówek – Korona Jadów 11:0
W następnej kolejce, ostatniej w rundzie jesiennej, Bug II Wyszków zmierzy się na wyjeździe z Huraganem II Wołomin. Rywalem WKS-u w Rząśniku będzie natomiast Mazur Radzymin. Mecz ten zostanie rozegrany w niedzielę 13 listopada o godz. 12.00 na stadionie w Rząśniku.