Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaZlikwidują, żeby stworzyć

(Zam: 09.11.2016 r., godz. 13.59)

Wielkimi krokami zbliża się likwidacja Przedszkola nr 3 „Słoneczko” działającego przy ul. 11 Listopada. Trwa budowa nowej placówki przy ul. Meliorantów. Dzieci rozpoczną tam zajęcia od września 2017 r.Podczas październikowej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Przedszkola nr 3. Placówka miałaby przestać istnieć 31 sierpnia 2017 r. „Dzieciom objętym wychowaniem przedszkolnym w przedszkolu, o którym mowa w ust. 1 (w Przedszkolu nr 3 – przyp. red.) zapewnia się możliwość kontynuowania wychowania przedszkolnego w nowo powstałym przedszkolu publicznym, które będzie funkcjonowało przy ul. Meliorantów 13 w Wyszkowie” – zapisano w uchwale.
– To uchwała intencyjna. Procedura jest taka, że najpierw trzeba zlikwidować przedszkole, by utworzyć je w nowej lokalizacji – tłumaczył naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego Sławomir Cieślak.
W sprawie planowanej likwidacji placówki swoją opinię będzie musiał wydać kurator oświaty. Gmina będzie też konsultowała swój zamiast ze związkami zawodowymi i społeczeństwem. W dalszej kolejności radni będą mogli podjąć uchwałę o likwidacji przedszkola.
Jak zapewniał naczelnik, budowa nowego obiektu trwa i nie ma opóźnień w realizacji inwestycji. Samorząd spodziewa się, że budynek zostanie oddany do użytku w czerwcu przyszłego roku.
Nieruchomość przy ul. 11 Listopada gmina sprzedała w przetargu prywatnemu inwestorowi, który, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, będzie mógł wybudować na niej blok.
– To konstrukcja tymczasowa. Ta tymczasowość trwała, niestety, długo – mówił o obecnej siedzibie Przedszkola nr 3 Sławomir Cieślak.
Pieniądze ze sprzedaży działki przy ul. 11 Listopada służą samorządowi do realizacji inwestycji przy ul. Meliorantów. Gmina uzyskała na budowę preferencyjną pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Naczelnik S. Cieślak zapewniał też, że likwidacja przedszkola nie oznacza zmniejszenia się liczby miejsc dla dzieci w centrum miasta. Według niego, w ciągu ostatnich trzech lat gmina podejmowała działania mające na celu zwiększenie ilości oddziałów – nowe powstały m.in. w Przedszkolach nr 1 i nr 7.
– W krótkim okresie wygospodarowaliśmy 200 miejsc, czyli tak, jakby powstało nowe przedszkole. W centrum mamy więc tę samą dostępność, a dodatkowo powstają miejsca w rejonie Wyszkowa, który się rozwija – podkreślił naczelnik.
J.P.

Komentarze

Dodane przez arek, w dniu 09.11.2016 r., godz. 21.24
Wyszków to trzeci świat, jak można wciskać taki kit. Zacznijmy od końca co powiedział Cieślak, nie potrzeba przedszkola w centrum bo zwiększyliśmy liczbę oddziałów w przedszkolu nr 1 i 7. To dlaczego na wolnym rynku nie sprzedano gruntu i przedszkola tylko stworzono jakąś konstrukcję tymczasową i sprzedano tylko grunt i teren przeznaczono pod bloki mimo, że nadal jest przedszkole i nie pozałatwiano spraw formalnych, kuratorium, konsultacje. To się kupy nie trzyma. Za taką konstrukcję tymczasową Cieślak powinien polecieć dyscyplinarnie. Jednak w Wyszkowie rządzi elyta, ale dziś Hilaria Clinton też myślała, że będzie prezydentem Stanów a tu takie zaskoczenie.
Dodane przez 123, w dniu 09.11.2016 r., godz. 21.28
Budowa przedszkola na Meliorantów, to bardzo zły pomysł, przedszkole powinna zostać przeniesione na teren zespołu szkół numer 2, dawnej ''4", a nie przenoszone na koniec miasta.
Dodane przez SKAP, w dniu 09.11.2016 r., godz. 21.36
W Wyszkowie potrzebna jest ewidencja imiennych głosowań radnych. Miejsce gdzie każdy będzie mógł sprwadzić jak w danej sprawie głosował np. radny z jego okręgu.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2016 r., godz. 06.23
No tak wszystko i wszystkich krytykować a własne pomysły najepsze na świecie. Dla nas z Bajkowego i Zapola to super sprawa!
Dodane przez centrum, w dniu 10.11.2016 r., godz. 09.25
A niech to przedszkole na Meliorantów będzie ale nas z centrum wozić dzieci tam to nie po drodze. Chcą budować bloki w centrum a likwidują przedszkole, to gdzie dzieci będą chodzić do przedszkola. Jak tak za dużo miejsc w przedszkolach to może przeznaczyć pod żłobek dla dzieci mam, które chcą się realizować w pracy. A co to za deweloper, któremu magistrat zapewnia miejsce pod bloki na przyszłość. Co za pośpiech panie Cieślak, jeszcze jest przedszkole a już przeznaczają pod bloki. Tak jak ze stadionem, jeszcze nie było nowego stadionu dla Bugu a już przekształcali pod bloki. Ludzie z centrum zainteresujmy się co oni wyrabiają. Można przecież też jak pisze 123 część gimnazjum 2 pod szkołę 4 a część pod przedszkole. Przedszkoli nigdy za dużo.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 10.11.2016 r., godz. 10.44
To walczcie o swoje na Bajkowym i Zapolu, a nie zabieracie innym i się cieszycie, że u was będzie. Burmistrz musi już odejść z całym swoim osobistym zapleczem, zastępcą, skarbnikiem i niektórymi naczelnikami. On jest wypalony i zmęczony. Jedyne co go jeszcze trzyma przy stołku to chyba pensja i inne nieformalne możliwości.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2016 r., godz. 16.46
Zgadzam się z SKAP i Krzysztof Sol .Niektórzy by się zdziwili i to bardzo, jak radni głosują... tam się liczy tylko własny interes i zadowolenie szefa. A skarbnik jest najbardziej chamski ze wszystkich urzędujących w gminie
Dodane przez Olaf, w dniu 11.11.2016 r., godz. 23.11
Smutny obraz.
Dodane przez Wiesiek, w dniu 13.11.2016 r., godz. 10.27
Wyspiański pisał " miałeś chamie ..."piękną przestronną szkołę, przedszkole, przychodnię lekarską w centrum miasta przy twoim bloku 'a pozostał ci się jeno ' smród . '
Dodane przez Czarna Mamba, w dniu 13.11.2016 r., godz. 10.57
Budżet jest nasz, a nie wasz - złote usteczka!
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 13.11.2016 r., godz. 13.23
Na Zapolu też jest potrzebne przedszkole, a w centrum kolejny duży budynek powinien być uwarunkowany obowiązkowym urządzeniem przedszkola na parterze.
Dodane przez Anna, w dniu 14.11.2016 r., godz. 21.24
Jak można likwidować przedszkole w centrum miasta a przenosić na obrzeża Wyszkowa? Kto bedzie tam codziennie dzieci zawoził i odbierał? Nie kazda babcia ma własne auto a przecież najczesniej babcie odbierają dzieci.. Na Meliorantów niech sobie powstanie dodatkowe przedszkole.Miejsc w przedszkolach jest za mało to jaki sens ma ich likwidacja?? Czy tylko kasa się liczy?
Dodane przez Rafał, w dniu 14.11.2016 r., godz. 23.00
Ja proponuje nie oddać głosu w przyszłych wyborach na tych co głosowali za likwidacją przedszkola .

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl