Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraList otwarty w sprawie Gimnazjum nr 2

(Zam: 09.11.2016 r., godz. 13.58)

Reforma szkolnictwa, która ma wejść w życie od 1 września 2017 roku, budzi wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. W Wyszkowie od kilku miesięcy toczy się debata na temat dalszych losów Gimnazjum nr 2. Z uwagą przyglądamy się planom i poczynaniom władz miejskich odnośnie tej kwestii. I budzą one nasz niepokój.

Zdecydowaliśmy się zabrać głos w tej sprawie, gdyż w pełni rozumiemy trudną sytuację, w jakiej znaleźli się nasi koledzy z Gimnazjum nr 2. Pomimo upływu wielu miesięcy, wciąż żyją oni w zawieszeniu i nie mają pewności co do losów swoich i szkoły, w której pracują. Niestety, nie sprzyja to dobrej atmosferze i nie pozwala na spokojne planowanie pracy na kolejne lata.
Fakt, że pracujemy w liceum nie oznacza, że nie rozumiemy problemów nauczycieli na innych szczeblach kształcenia. W obecnej sytuacji integracja środowiska nauczycielskiego jest szczególnie potrzebna. Postawa władz miejskich nie wskazuje, niestety, na ich dobrą wolę. Próby antagonizowania pedagogów z różnych szkół, wzbudzanie niepokoju wśród rodziców i dzieci są przez wiele osób źle odbierane. Tymczasem sprawne zorganizowanie systemu oświaty w Wyszkowie, uspokojenie, a nie zaognianie sytuacji, jest powinnością osób za to odpowiedzialnych.
Uważamy za słuszne powołanie w miejscu Gimnazjum nr 2 pełnoklasowej Szkoły Podstawowej nr 4. Jest to rozwiązanie, które dobrze funkcjonowało przez wiele lat i nie ma powodów, by nie miało się sprawdzić w przyszłości. Już dziś w niektórych szkołach podstawowych dzieci uczą się na dwie zmiany. Co będzie, gdy liczba uczniów wzrośnie, gdyż dołączą do sześciu roczników jeszcze klasy siódme i ósme? Czy naprawdę będzie to dobre rozwiązanie dla nich i ich rodziców? Czy nie zaskutkuje to zagęszczaniem klas i tworzeniem zespołów 35-osobowych, w których dobra praca jest bardzo trudna zarówno dla nauczycieli, jak i dla dzieci? Liczba dzieci w Wyszkowie, wbrew ogólnopolskim tendencjom, nie maleje. I należy stworzyć im możliwość zdobywania wiedzy w godnych warunkach.
Szkoła, dysponująca bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami, rozbudowaną bazą sportową i zlokalizowana w centrum miasta, w pełni zasługuje na to, by stać się samodzielną placówką, kształcącą uczniów na wysokim poziomie.
Z informacji, które do nas docierają – zarówno rozmów, jak i artykułów zamieszczanych w lokalnej prasie, wynika jednak, że grono pedagogiczne Gimnazjum nr 2 nie jest traktowane przez władze miasta jako poważny partner. Tymczasem są to doświadczeni nauczyciele, którzy najlepiej znają problemy szkoły, rozumieją jej potrzeby i z pewnością są w stanie zaproponować mądre i dobre rozwiązania.
Solidaryzujemy się z nimi, podziwiamy determinację z jaką walczą i wyrażamy nadzieję, że włodarze Wyszkowa zechcą wreszcie wsłuchać się w ich głos.

Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie
Pod listem podpisało się 29 nauczycieli

Komentarze

Dodane przez Solidarność, w dniu 09.11.2016 r., godz. 15.25
Ta władza w ogóle budzi niepokój. Nie tylko Wasz nauczycielski. Obyściue nie zapomnieli o tym do jesieni 2018 r.
Dodane przez Kaliope, w dniu 09.11.2016 r., godz. 15.40
Drodzy nauczyciele, i was w końcu dopadła świadomość jak niskich lotów wybraliśmy sobie władzę samorządową zarówno w gminie, jak i w powiecie. Jako elita zbytnio nie angażowaliście się w to, by zatrzymać zawłaszczanie Wyszkowa przez misiewiczów w dresach lub dresiarskiej mentalności. Dzisiaj sami widzicie jaką klasę reprezentuje władza, która dba jedynie o swój stan posiadania, skłóca społeczność Wyszkowa gdzie tylko może. Oszukuje lub przekupuje. Smutne to, że i spora część waszego środowiska naiwnie dała się na te ich gierki nabrać.
Ankieta
Dodane przez Wiesiek, w dniu 09.11.2016 r., godz. 16.17
Drodzy nauczyciele z Waszej strony powinniście przygotować ankietę w sprawie likwidacji Urzędu Miasta w Wyszkowie.W ankiecie powinny być zawarte dwa zapytania do mieszkańców: 1. Czy jesteś za podwyżką podatków i utrzymywaniu gwardii urzędników TAK, NIE. 2. Czy Urząd Miasta w Wyszkowie reprezentuje interesy mieszkańców TAK, NIE. Uprawnienia Urzędu Miejskiego przejąłby Urząd Powiatowy zwiększając zatrudnienie o jednego informatyka w poszczególnym wydziale, przy zmniejszeniu liczby radnych do 7, za dietę 20 zł. za posiedzenie. A nasze dzieci będą miały godne warunki nauczania i rozwoju. I teren przyszkolny nie pójdzie po młotek za minimalną cenę dla kolesiów.
Dodane przez Waza, w dniu 09.11.2016 r., godz. 19.20
Elita nauczycielska. To dzięki niej w dużej mierze Polska zawdzięcza trwanie w narodzie ducha niepodległości. Tajne nauczanie, opór przeciw germanizacji i rusyfikacji. Również teraz na tym środowisku powiniśmy móc polegać. Ojczyzna zagrożona. PO i PSL rozkradły i sprzedały za bezcen polskie rodowe srebra w obce ręce. Nauczyciele powinni stać się wzorem obrony tożsamości narodowej i jej stróżem. Nie kierować się jedynie własnym, doraźnym interesem.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2016 r., godz. 20.40
Jestem dumny. że moja córka chodzi do liceum Norwida, że prawie trzydzieścioro nauczycieli z tego liceum wyraziło solidarność z nauczycielami z gimnazjum nr 2. Brawo. Ile z tego osób należy do ZNP, bo ZNP nadal chce być za starym system z gimnazjami, który jest nie do obrony. Należy myśleć pozytywnie i wspierać się.
Dodane przez Pała, w dniu 09.11.2016 r., godz. 22.34
W zanadrzu jest jeszcze referendum odwoławcze.
Dodane przez Basia, w dniu 09.11.2016 r., godz. 23.46
Tak powinna wyglądać jedność wśród nauczycieli. Brawo!
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 10.11.2016 r., godz. 10.07
Brawo nauczyciele z LO, na Was można liczyć. To dzięki także dyrektor Piotrowicz uratowano stadiom miejski bo wyraziła zdanie, że licealiści nie będą mieli gdzie ćwiczyć. To fajna postawa w obronie gimnazjum nr 2 bo widać wyraźnie, że władze w wyszkowskim samorządzie czyli Nowosielski, PO i PSL, przy współpracy z ZNP, pewnie chcą zlikwidować przy okazji reformy szkoły i zwalić to na władzę PiS. Chcą wciągnąć do tego jeszcze rodziców uczniów ale oni nie są głupi. Do wyborów nauczyciele są chronieni. Panie Sobczak wraz z Głowackim utwórzcie jeden komitet na wybory samorządowe i odsuńcie to towarzystwo wzajemnej adoracji od władzy.
Dodane przez rodzic, w dniu 10.11.2016 r., godz. 10.38
Pogonić ten PiS i problemy znikną. Jesteśmy z nauczycielami, którzy walczą o pozostawienie gimnazjów.
Dodane przez zdezorientowany, w dniu 10.11.2016 r., godz. 15.31
A tak właściwie to kto rządzi w Wyszkowie i chce zamknąć gimnazjum nr 2 ?
Dodane przez Mieszkańcy Sowińskiego, w dniu 10.11.2016 r., godz. 17.36
Jesteśmy za pełnoprawną szkołą w centrum.
Dodane przez Jola, w dniu 10.11.2016 r., godz. 20.06
Zastanawia mnie wasza solidarność , gdzie byliście gdy likwidowano szkoły w naszej gminie? Nie zauważyłam waszego głosu poparcia.
Do Joli
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2016 r., godz. 22.03
Solidarność w swoim interesie. To przez tworzenie gimnazjów polikwidowali tyle szkół ( bo za mała ilośc dzieci w podstawówkach). W obronie likwidowanych podstawówek stanęły tylko grupki rodziców dzieci, którym przyszło docierać po kilka kilometrów do szkoły.
Do mieszkaniec
Dodane przez Antek, w dniu 11.11.2016 r., godz. 07.54
Jasne już się dogadali, nie ma to jak zakopanie toporów wojennych. Jeden będzie burmistrzem a drugi starostą.
cwaniacy z LO
Dodane przez ja, w dniu 11.11.2016 r., godz. 17.07
Nauczyciele z LO solidaryzują się z tymi z Gimnazjum nr 2, wiec kiedy dojdzie im 4 klasa w liceum, niech zatrudnią kolegów z likwidowanej szkoły. Mówią o licznych klasach, podczas gdy sami uczą w takich ponad 30 osobowych i gdzie tutaj dobro dzieci? Mają przerwy 5 minutowe bo nie chce im się dłużej pracować i mają gdzieś to, że uczeń nie zdąży zjeść czy pójść do toalety. Solidarność polega na ochronie kolegów a nie dobru uczniów.
karty juz rozdane
Dodane przez informator, w dniu 11.11.2016 r., godz. 20.35
Brawo nauczyciele, niestety to już na nic. Karty zostały rozdane. Dyrektorka z gimnazjum nr 2 zostanie dyrektorką SP. 2 w zamian za "uciszenie" swoich nauczycieli , aby nie przeszkadzali w "reformie" polegającej na likwidacji gimnazjum. Obecna dyrektor ma w tym doświadczenie, zlikwidowała już podstawówkę w Olszance, teraz bierze się za gimnazjum w Wyszkowie. Swoją drogą to trudne do uwierzenia i zrozumienia , ze zamyka się dużą , z pełną infrastrukturą szkołę , podczas gdy w SP. 2 dzieci targają torby z butami i kurtki zimowe od klasy do klasy bo nie ma nawet szatni...
Dodane przez Ja, w dniu 11.11.2016 r., godz. 21.57
niech zrobią odgórnie - klasy po max 24 osoby we wszystkich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i będzie ok
poparcie
Dodane przez nienauczyciel, w dniu 12.11.2016 r., godz. 14.40
To piękny gest i należy to docenić. Widać przecież, że urzędnicy próbują skłócić między sobą nauczycieli i wywołać w nich strach o pracę. Sami dostali gorącego kartofla od rządu i próbują go podrzucić dalej... Zamiast przeprowadzić faktyczną reformę próbują zaoszczędzić na oświacie przez likwidację szkoły albo zrobienie z niej klasy do wynajęcia przez "jedynkę" i "dwójkę"
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2016 r., godz. 15.18
W 1998 roku Kaczyński z Macierewiczem głosowali za utworzeniem gimnazjów.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2016 r., godz. 19.11
Dzieci będzie dużo więcej niż myślicie.
Dodane przez Tak 3mać., w dniu 12.11.2016 r., godz. 20.41
To odpada, żeby protestować przeciwko reformie bo PiS ją robi. Rodzice, nauczyciele są za reformą tylko ZNP i władza samorządowa chce coś na niej ugrać. Brawo dla solidarnych nauczycieli z LO, mądrych i nie zepsutych.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2016 r., godz. 21.28
Pis to taki trump lub wkrótce trup.m
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2016 r., godz. 09.38
Chcieliście Nowosielskiego? Niektórym wystarczała ciepła woda w kranie innym chodniki z przemysłowej kostki. Jakby nikt nie wiązał z władzą innych problemów.
Dodane przez polityczni dyrektorzy szkół., w dniu 13.11.2016 r., godz. 12.59
Co jest nadzwyczajnego w apelu solidarności nauczycieli LO z nauczycielami gimnazjum nr 2 - to, że innej solidarności nauczycielskiej nie widać. Niektórzy dyrektorzy szkół i nauczyciele byli na listach wyborczych Nowosielskiego, PO, PSL w wyborach samorządowych, gminnych i powiatowych, zamiast dbać o interesy oświaty są politykami obecnej koalicji samorządowej i starają sie realizować jej cele. Przewodniczący ZNP, Wójcik też startował z listy koalicji rządzącej w Wyszkowie. Jaki mają cel - najbardziej ograniczyć liczbę szkół i nauczycieli aby jak najmniej dokładać z budżetu samorządu i przy okazji zrzucić to na rząd PiS, zobaczcie to oni likwidują cudowne gimnazja, będą was zwalniać nauczyciele a rodzicom wmówić, że szkołach, w przeludnionych klasach trzeba uczyć na dwie zmiany przez ten niedobry PiS i minister Zalewską. Chcą teraz zlikwidować bo później, trudniej to będzie wytłumaczyć, a zupełnie absurdalnie wyglądają protesty ZNP przeciwko nowej ustawie oświatowej, pewnie samorząd nawet autobusy podstawi aby pojechali do Warszawy na protesty.
DO poltyczni dyrektorzy szkół
Dodane przez Antek, w dniu 14.11.2016 r., godz. 07.22
Masz całkowitą rację, takie stanowiska nie powinny być upolitycznione, niestety tak jest. Broniarz też widać z kim się utożsamia, pokazując się z PO, PSL, SLD itp itd, działa raczej na niekorzyść nauczycieli, reformie, a w konsekwencji dzieci.
Dodane przez ..., w dniu 14.11.2016 r., godz. 10.16
W czwartek 10 listopada spotkaliśmy się w Ostrołęce z Dyrektorem Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. To on będzie zatwierdzał uchwałę Rady Miejskiej w Wyszkowie w sprawie utworzenia SP 4 lub przyłączenia naszej szkoły do SP 1 lub SP 2. Spotkanie dodało nam otuchy.
Dodane przez popieram was., w dniu 14.11.2016 r., godz. 12.16
Brawo Wy. Cieślak i Kowalewska do odwołania.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.11.2016 r., godz. 12.21
Nasze komunisty wywołuja wojnę z rządem.
Dodane przez Kaśka, w dniu 14.11.2016 r., godz. 13.33
Ta Pani nie ma społecznego mandatu. Jej zastępstwo burmistrza to wynik układów, nic więcej.
Dodane przez Obywatelka :), w dniu 14.11.2016 r., godz. 13.46
Powiedzcie czemu mam dziwne wrażenie, że nie chodzi o dobro szkół i dzieci ale o to kto ze znajomych Pana Burmistrza miał ochotę na działkę po Gimnazjum nr 2?. Czyżby miały zostać wybudowane nowe bloki a może nowa galeria?
Dodane przez Pani, w dniu 14.11.2016 r., godz. 13.58
PiS nie może zawiadomić odpowiednich służb na tę dziką prywatyzację miejskiego majątku?
do Pani
Dodane przez wiesiek, w dniu 14.11.2016 r., godz. 19.32
Pis nie może , bo nie wyobrażacie sobie, żeby rodzina prezesa wyszkowskiego poszła na bruk.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.11.2016 r., godz. 14.35
Brawo wiesiek, włączyłeś myślenie, za kilkanaście stanowisk w samorządzie PiS należy do wyszkowskiej rodziny samorządowej i nie macie co liczyć na to, że wam pomoże. Jest, jak to pokazała karykatura w nowym Wyszkowiaku, krutko trzymany przez naszego Adasia Mroza. Nauczyciele z gimnazjum nr 2 poddajcie się i nie róbcie awantury, to co wam powiedziała Deptuła, w sposub inteligentny napisał burmistrz Nowosielski. Nasza władza i radni już zadecydowali, koniec, kropka. PO pany.
Deptuła, w sposub inteligentny napisał burmistrz Nowosielski.
Dodane przez Pani, w dniu 15.11.2016 r., godz. 15.23
Tobie przydałyby się korepetycje. Zagadkę masz powyżej wytłuszczonym drukiem. Dopatrzysz sie?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.11.2016 r., godz. 17.07
O co ci kobieto chodzi, czy nie wyraziłem się precyzyjnie.
Dodane przez Pani, w dniu 15.11.2016 r., godz. 18.09
Aż nadto, "Panie z PO", precyzyjnie. Jak na Misiewicza z PO przystało.
Dodane przez Jątek, w dniu 15.11.2016 r., godz. 18.48
Daje się zaobserwować naciski władz na dyrektorów szkół, aby ci za bardzo się nie wychylali ze swoimi krytycznymi opiniami.
U Grzeszka na imieninach
Dodane przez ZNP, w dniu 15.11.2016 r., godz. 19.30
Miejcie trochę honoru więcej. Pamiętamy te imieninki Grzeszka w Baśniowej dla dyrektorek przedszkoli. Może podobne rauty wyprawiał dla dyrektorów podległych szkół?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.11.2016 r., godz. 22.19
O! nauczyciele nie gęsi i swój rozum mają!
Dodane przez TD, w dniu 15.11.2016 r., godz. 23.11
Pod hasłem "Nie dla chaosu w szkole" kilkuset nauczycieli, rodziców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekspertów i pracowników akademickich protestowało we wtorek przed Sejmem. Chcą odwołania zapowiedzianej reformy edukacji, w tym likwidacji gimnazjów.
Dodane przez ???, w dniu 16.11.2016 r., godz. 08.10
Ktoś może napisać, co tak naprawdę szwankuje w obecnym systemie?
do ???
Dodane przez Wiesiek, w dniu 16.11.2016 r., godz. 14.50
Cha....wo, cwaniactwo, pycha i zarozumialstwo , ignorancja, fałszywie pojęta inteligencja, to główne cech naszej władzy wyszkowskiej,

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl