Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaNa koncepcję przyjdzie czas

(Zam: 09.11.2016 r., godz. 13.56)

– To świetny pomysł, by zobaczyć, jak takie miejsca funkcjonują w innych miastach – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski szukając pomysłu na zagospodarowanie terenu dworca PKP przy ul. Okrzei. Gmina nie wykupiła jeszcze całości terenów od PKP, choć jest właścicielem ich znaczącej części.Jan Abramczyk zabierając głos podczas sesji Rady Miejskiej 27 października wspomniał niedawne otwarcie wystawy poczekalni dworca. Wówczas Jan Woźniak podał przykład zagospodarowanego przez organizacje pozarządowe dworca w Otwocku. Podkreślił, że teren przy ul. Okrzei w Wyszkowie także wymaga inwestycji.
– Trzeba zdecydować, co z tym budynkiem zrobić. Wewnątrz wygląda nieźle, ale elewacja zewnętrzna wymaga remontu – podkreślił. – Ludzie jeżdżą pociągami i obserwują ten widok.
– Żeby zrobić remont budynku, trzeba mieć projekt całości zagospodarowania tego terenu po to, żebyśmy nie wyrzucili pieniędzy. Chciałbym, by w przyszłości był opracowany taki model funkcjonowania tego miejsca, żebyśmy mieli dworzec na miarę naszego miasta – żeby funkcjonowały tam toalety, aby była ładna przestrzenna hala, gdzie można poczekać na pociąg czy autobus, funkcjonowały czytelne, dostępne kasy – zabrał głos burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Najłatwiej byłoby zrobić to z pieniędzy budżetu gminy, ale nie wykonalibyśmy wtedy szeregu innych inwestycji. Proponuję zrobić to na wzór Dworca Wileńskiego, czyli znaleźć operatora, który poprzez swoją działalność gospodarczą znajdzie sposób, poprzez który sfinansuje funkcjonowanie dworca. Rozmawialiśmy z PKP i PKS, którzy gotowi są rozebrać swój, myślę że to odpowiednie określenie, barak. Myślę, że na przedstawienie koncepcji przyjdzie czas, kiedy będziemy właścicielem całości terenu – dodał. – Jest też pytanie, co z budynkami, w których częściowo jest prowadzona działalność gospodarcza. Są one własnością poszczególnych osób, a grunt jest własnością PKP. Nie wiemy, czy PKP grunt sprzeda, jak ta sprawa będzie rozstrzygnięta.
Jak zaznaczył burmistrz, teren przy ul. Okrzei objęty jest lokalnym programem rewitalizacji. Zdaniem G. Nowosielskiego, prócz dworca powinno być na nim zlokalizowane miejsce na pozostawienie samochodów typu „parkuj i jedź”.
J.P.

Komentarze

Nie wierzę!
Dodane przez Misiewicze, w dniu 09.11.2016 r., godz. 14.44
"– To świetny pomysł, by zobaczyć, jak takie miejsca funkcjonują w innych miastach – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski szukając pomysłu na zagospodarowanie terenu dworca PKP przy ul. Okrzei" Misiewiczom burmistrza zabrakło pomysłów! Będą teraz jeździć i ogladać. Może przyjrzą się też jakiemuś obcemu burmistrzowi z wyższej półki, żeby nauczyc się klasy, jakości i skuteczności.
i jeszcze
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2016 r., godz. 16.03
radnym niech sie pryjrzy
Dodane przez b, w dniu 09.11.2016 r., godz. 18.36
Burmistrz nasz powninien się uczyć od lepszych i mądrzejszych, bo niestety spoczął na laurach i nic nie robi, a te małe rzeczy,które robi, robi na pokaz
Dodane przez Pała, w dniu 09.11.2016 r., godz. 22.27
Ulica Kościuszki się kłania. Kapitalny remont i betonowe słupy z pajęczyną napowietrznych kabli. Blamaż nieskutecznej władzy.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2016 r., godz. 22.42
PO-dobno misiek Siekierski "systematycznie" remontuje budynek dworca.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2016 r., godz. 17.06
Na kolejnym spotkaniu młodzieży z Izraela i LO w części oficjalnej należałoby odwiedzić upamiętnione miejsce przedwojennej wyszkowskiej synagogi. Tu gdzie w PRL w Grzybku przez 24 g sprzedawano alkohol, dobrze ,że go już nie ma . Jakaś tablica się należy.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.11.2016 r., godz. 13.13
Z Pisem i ich ramieniem zbrojnym czyli ONR tablica była by notorycznie profanowana.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.11.2016 r., godz. 19.33
tematu nie należy olewać.
po co
Dodane przez niezadowolony, w dniu 15.11.2016 r., godz. 08.40
Burmistrz kupił dworzec i teraz zastanawia sę po co. Ot gospodarność.
Dodane przez Żenua, w dniu 15.11.2016 r., godz. 20.08
Proponuję wycieczkę darmozjadów w najdalszy zakątek kolejowej Polski, na koszt wyszkowskiego podatnika. Full opcja z wódą i wyżerą. A co? Kiedyś za Malinowskiego pojechali do Francji podglądać. Co po sobie tam zostawili i co my z tego dobrego mamy? Wypili tygodniowy przydział darmowego wina dla gości hotelowego holu. Nowosielski podąża tym samym śladem. Żenada.
Dodane przez Wiesiek, w dniu 15.11.2016 r., godz. 21.57
Masz rację Zenua, ale bilet w jedną stronę, I może ze dwie skrzyneczki tej wyborczej z pod Hutnika.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl