Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

MECEO żyje

(Zam: 09.11.2016 r., godz. 13.35)

Twierdzi starosta Bogdan Pągowski odpowiadając na wątpliwości Waldemara Sobczaka dotyczące wykorzystywania tego obiektu.

MECEO, czyli Mazowieckie Edukacyjne Centrum Energii Odnawialnej powstało kilka lat przy I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida jako część większego projektu obejmującego termomodernizację budynków użyteczności publicznej, m.in. dawnego Centrum Kształcenia Praktycznego (dziś Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”). MECEO zawiera urządzenia niezbędne do nauki na temat odnawialnych źródeł energii: kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, turbinę wiatrową, pompę ciepła. Jest też sala dydaktyczna na 30 osób.
– Wybudowaliśmy piękny obiekt. Czy jest on odwiedzany? Miał być to obiekt edukacyjny, dobrze by było, żeby żył – zwrócił się do starosty Waldemar Sobczak podczas sesji Rady Powiatu 26 października.
– MECEO żyje, jest wykorzystywane jako pracownia dydaktyczna w liceum, były prowadzone rozmowy na temat dodatkowych zajęć z fizyki. Nie jest jednak tak, że z całego województwa przyjeżdżają do nas wycieczki – tłumaczył Bogdan Pągowski. – MECEO był to taki dodatek, by projekt był bardziej atrakcyjny.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl