Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Większość rodziców nie chce zmiany szkoły

(Zam: 03.11.2016 r., godz. 12.17)

W sumie 937 rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 wzięło udział w ankiecie, którą Urząd Miejski przeprowadzał w związku z wdrażaniem reformy oświaty.

Rodzice mieli odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące ich zgody na zmiany obwodów szkolnych oraz przenoszenia uczniów związanego ze zmianą obwodu.
18 października protokolarnie przekazano 1 233 ostemplowane formularze ankiet dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 (673 dla SP nr 1 oraz 560 dla SP nr 2). Ankieta przewidziana była dla każdego ucznia (od zerówki do klasy VI). Formularz za pośrednictwem wychowawców trafił do rodziców. Ankieta przeprowadzana była od 19 do 26 października.
Ankietowanie przebiegło zgodnie z planem. 27 października ankiety z obu szkół przekazane zostały komisji powołanej do ich policzenia. W skład jej weszli dyrektorzy SP nr 1, SP nr 2, Gimnazjum nr 2 oraz pracownik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego. Tego samego dnia komisja przekazała burmistrzowi protokół z przeliczenia ankiet.
W sumie w badaniu ankietowym wzięło udział 937 rodziców uczniów. 506 ankiet spłynęło ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz 431 ankiet ze Szkoły Podstawowej nr 2. Zdecydowana większość rodziców nie wyraziła zgody na zmianę szkoły swojego dziecka oraz zmianę swojego obwodu szkolnego.
Na pytanie pierwsze: Czy zgodziłaby się Pani/Pan, aby Państwa dziecko, uczące się dziś w Szkole Podstawowej nr 1 (lub Szkole Podstawowej nr 2, w zależności do rodzica której szkoły kierowana była ankieta) stało się uczniem Szkoły Podstawowej nr 4, zakładając zmianę obwodu szkolnego:
– TAK – odpowiedziało 273 rodziców (w tym w Szkole Podstawowej nr 1 – 147 rodziców, a w Szkole Podstawowej nr 2 – 126)
– NIE – na to pytanie odpowiedziało 664 rodziców (w tym w Szkole Podstawowej nr 1 – 357 rodziców, a w Szkole Podstawowej nr 2 – 307).
Na pytanie drugie: Czy wyraziłaby Pani/Pan zgodę, aby Państwa kolejne dzieci, które dopiero będą uczniami, trafiły do Szkoły Podstawowej nr 4 (w wyniku zmiany obwodu):
– TAK – odpowiedziało 364 rodziców (w tym w Szkole Podstawowej nr 1 – 205, a w Szkole Podstawowej nr 2 – 159)
– NIE – na to pytanie odpowiedziało 544 rodziców (w tym w Szkole Podstawowej nr 1 – 279, a w Szkole Podstawowej nr 2 – 265).
Rodzice udzielając odpowiedzi w ankiecie proszeni byli o wskazanie etapu edukacyjnego swojego dziecka (ankieta była anonimowa), ankiety będą zatem analizowane jeszcze na poziomie poszczególnych etapów edukacyjnych. Ankieta była badaniem opinii i nie ma, jak zapowiadał Urząd Miejski, charakteru wiążącego, natomiast głos i zdanie rodziców są dla samorządu istotne w procesie podejmowania decyzji nad wariantem wdrażania reformy oświaty.
Decyzja co do wariantu wdrażania reformy oświaty w gminie Wyszków zapadnie do końca listopada (decyzja wstępna, bo oparta jedynie o projekt ustawy zmieniającej system oświaty) i wówczas przedstawiciele Urzędu Miejskiego pojawią się na spotkaniach z rodzicami, by o tym porozmawiać.
Urząd Miejski pod koniec października skierował też pismo do dyrektora Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. Samorząd miejski prosi w nim, jako sprawującego merytoryczny nadzór nad szkołami gminnymi, o opinię, który z zakładanych przez gminę wariantów realizacji reformy w największym stopniu realizuje dobro ucznia i wysoką jakość kształcenia w szkołach oraz ideę przygotowywanej reformy. Urzędnicy proszą także kuratorium o wykładnię ustawowej delegacji ewentualnego przenoszenia uczniów pomiędzy szkołami, bez woli rodzica.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji Urzędu Miejskiego

Komentarze

Dodane przez Kaśka, w dniu 03.11.2016 r., godz. 15.30
Rodzice obecnych uczniów to jednak nie wszyscy potencjalni zainteresowani. Moje dziecko do szkoły pójdzie za dwa lata, ale nikt nie pyta mnie o zdanie. Ten argument chyba przerasta panią kowalewską -Kacprzyńską. Myślę, że mieszkańcy podziękują rządzącym w czasie przyszłych wyborów.
Dodane przez ....., w dniu 03.11.2016 r., godz. 22.48
O co chodzi władzy z tą szkołą? Kombinują, kombinują, a to wszystko nie trzyma sią kupy. Wymyślają jakieś ankiety, które raz są wiarygodne, a za chwilę nie, zależy, jaki jest wynik. To było do przewidzenia. Niech głośno powiedzą, o co chodzi i dlaczego nie chcą tu dawnej szkoły? Pewnie to nie honor ugiąć się pod atakiem nauczycieli tej szkoły. A im należy się pochwała, pokazali, że im zależy na szkole. Tylko nie powinni zrezygnować z walki. Nasza kochana władza niech czyta te komentarze, a może sią czegoś nauczy
Dodane przez a co pani burmistrz na to?, w dniu 03.11.2016 r., godz. 23.05
Z ankiety wynika, że rodzice chcą przenieść wystarczającą liczbę dzieci żeby powstała w centrum Wyszkowa Szkoła Podstawowa nr 4 w miejsce Gimnazjum nr 2. Przecież w gimnazjum już są uczniowie, którzy zostaliby w SP 4. W ankiecie nie o to chodziło, żeby przenieść tam wszystkie dzieci z jedynki i dwójki... Ot nieważne, kto głosował, ważne kto głosy liczy, zawsze odwrócą kota ogonem, prawda?
"4" do likwidacji
Dodane przez Anonim, w dniu 04.11.2016 r., godz. 12.14
Nowosielski z bezradną Radą Miejska zlikwiduję "4" i sprzeda Borkowi, będą nowe bloki lub kolejna Galeria, zlikwidowali szkoły na wsiach, teraz czas na szkoły w Mieście. Zostało mu jeszcze sprywatyzować Ciepłownię oraz PWiK i może iść na emeryturę, on będzie miał z czego żyć, a Gmina będzie spłacać długi.
"ANKIETA"
Dodane przez Ankieta, w dniu 04.11.2016 r., godz. 13.15
Jak ankieta, taka odpowiedź... Może o to chodziło żeby zamącić rodzicom i uzyskać takie odpowiedzi, jakich się oczekiwało. Ale skoro decyzja jest podjęta, to po co pytać rodziców? Żeby potem zasłaniać się opinią rodziców? Przecież to grubymi nićmi szyte!
Krotkie slowo do dyskusji....
Dodane przez Josek, w dniu 04.11.2016 r., godz. 21.12
Od kilkunastu dni trwa czcza dyskusja na temat Gimnazjum nr 2.... Obserwowalem ja i staralem sie nie zabierac glosu w dyskusji...!!! Ale moim zdaniem ( i nie tylko mam nadzieje) najwazniejsza sprawa w tej sprawie jest dobro dzieci, a nie etaty nauczycieli... Wyglada na to , ze wladze miejskie nie wiedza co z tym "goracym kartoflem" zrobic..???? Ankiety , dyskusje i niepotrzebne wprowadzanie rodzicow w konflikty miedzy nauczycielami a wladzami miejskimi -- podgrzewanymi rowniez czesciowo przez opozycje nie maja najmniejszego sensu i sa bezcelowe.....!!! Wladze miejskie wraz z radnymi powinni przeciez wiedziec czy szkola jest potrzebna czy nie ??? Jesli tak to powinna powstac szkola podstawowa nr 4 , jesli nie to budynek gimnazjum sprzedac i pobudowac za te pieniadze ratusz miejski.... Niedlugo wybory --- obecne wladze beda rozliczone z tego, a opozycja tez powinna sie zastanowic, bo jesli wygra wybory sama moze miec problem z tym " goracym kartoflem"...???? Niepokoje i konflikty w srodowisku nauczycielskim i wsrod rodzicow do niczego dobrego nie prowadza... Chyba , ze jest to sondowanie na ile moga sobie pozwolic wladze miejskie wraz z usluznymi radnymi...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.11.2016 r., godz. 05.40
Jak zmanipulowane ankiety mogą prowadzić do logicznych wniosków ?
"ANKIETA"
Dodane przez Ankieta, w dniu 05.11.2016 r., godz. 18.48
Do "Joska" - popieram opinię, że chodzi o dobro dzieci. Dyskusja nie dotoczy Gimnazjum nr 2, tylko tego co będzie po nim: np. Szkoła podstawowa nr 4 czy budynek na sprzedaż. To nie sprawa "etatów nauczycieli" tylko tego, czy obecni uczniowie "jedynki" i "dwójki" będą chodziły do szkół na dwie zmiany, do klas 35 osobowych. Ta sprawa dotyczy tego gdzie za kilka lat, nawet po kolejnych wyborach, będą uczyły się wyszkowskie dzieci.
Do Anonim
Dodane przez Antek, w dniu 06.11.2016 r., godz. 13.25
O nie tylko nie PWiK, gdzie podziali by się członkowie zarządu. A swoją drogą dlaczego nie robi rabanu w tej i innych sprawach przewodniczący powiatowy PiS, Waldemar i gminy Zaremba, za pośrednictwem swojego radnego np czy też na spotkaniach.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2016 r., godz. 21.38
To był oczywisty test pod tytułem "kto za pisem"
Dodane przez Misiewicze, w dniu 07.11.2016 r., godz. 13.22
Misiewiczówna edukacji w akcji.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2016 r., godz. 21.19
Większość myślących nie chce tej zmiany i wielu innych.
Ankieta
Dodane przez Wiesiek, w dniu 07.11.2016 r., godz. 21.31
Tu nie chodzi o dobro dzieci i rodziców, ani nauczycieli. Tu chodzi o dobro kolesi- biznesmenów, o ten teren przyszkolny na którym można postawić kilka bloków-punktowców/ ten na Chopena już na wyczerpaniu/, a budynek szkoły można sprzedać za przysłowiową złotówkę z braku nabywcy. Ankieta powinna odnosić się do wszystkich mieszkańców, ponieważ inwestycje prowadzone w Wyszkowie są finansowane z naszych podatków- między innymi z tych od nieruchomości przeznaczonych na działalność gospodarczą , a tak w ogóle to od wszystkich mieszkańców. Może starczy już tych manipulacji i kombinowania czas pomyśleć o wyborcach, a to się opłaci.
proste rozwiązanie
Dodane przez poprawny, w dniu 08.11.2016 r., godz. 08.45
A może najlepiej jest oddać decyzję w ręce rodziców. Niech zapiszą swoje dzieci do szkoły którą uważają za najlepszą dla swoich pociech. A władza niech się dostosuje i zamie orgaizają woli rodziców. Po któtkim czasie wszystko się skrytalizuje. Bo wynika z tego że Pan naczelnik który z niewiadomych okolicznościach dostał to stanowisko, wogóle nie zabiera głosu. A nasza władza poprzez ankiety ipt. tylko miesza w społeczeństwie i boi się nauczycieli .
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2016 r., godz. 13.05
Ankieta ankietom ale racja musi być po stronie Pis-awanturników
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2016 r., godz. 18.40
Ankietę świetnie podsumowała JUDYTA w dzisiejszym Wyszkowiaku.
Dodane przez ZA REFORMĄ MIN. ZALEWSKIEJ., w dniu 08.11.2016 r., godz. 20.49
O edukacji ze Sławomirem będzie można porozmawiać w najbliższą środę, 9 listopada w Wyższej Szkole im. P. Włodkowica. Debata o edukacji – to jedno z pierwszych przedsięwzięć nowego Klubu Obywatelskiego – Wyszków. Spotkanie z prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego rozpocznie się o godz. 17.00 Przyjdźmy drodzy przyjaciele na spotkanie i powiedzmy, że JESTEŚMY ZA REFORMĄ OŚWIATY RZĄDU PIS.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2016 r., godz. 21.12
Jak naród nie chce zmiany systemu szkolnictwa czy exhumacji to należy się suwerena słuchać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Justyna, w dniu 09.11.2016 r., godz. 09.51
Ankieta trafiła do wszystkich rodziców czyli także do tych których ta zmiana by nie obejmowała z uwagi na obwód( miejsce zamieszkania).Pytanie w ankiecie byłe żle zformułowane i zinterpretowane przez rodziców.Poparcie tego znalałzam w wypowiedzi chociażby jednego z rodziców, który pomimo tego że ta zmiana go nie dotyczy napisał NIE, ponieważ do niego trafiła także ta ankieta.
Dodane przez wyborca, w dniu 09.11.2016 r., godz. 16.29
Pan burmistrz i radni zapomnieli, że są dla NAS i żyją z NASZYCH podatków. jakiś czas temu chcieli wyprowadzić stadion poza Wyszków - nie udało się. Teraz chcą zlikwidować najlepiej wyposażoną szkołę w centrum i stłoczyć dzieci w małych, przestarzałych budynkach. Może należy wprowadzić trzyzmianowość w SP1 i SP2 ? Teren , na którym jest Gimnazjum nr 2 to łakomy kąsek dla inwestorów - można niskim nakładem postawić budynek mieszkalny albo lepiej kolejną ,, galerię,,. Przybywa mieszkańców w rejonie szkoły (nowe bloki) i za kilka lat miasto będzie budować nową szkołę, ale kto będzie spłacał zaciągnięte kredyty? My, mieszkańcy Wyszkowa, tylko co to obchodzi burmistrza? Nie ma lokali na przedszkola? Czy nie można wykorzystać części budynku Gimnazjum nr 2 ? Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. Może czas na zmiany i na naszym podwórku panie burmistrzu? Przecież to stanowisko nie należy się panu dożywotnio.
Dodane przez lol, w dniu 09.11.2016 r., godz. 16.38
Wielki szacunek dla nauczycieli i rodziców z Gimnazjum nr2 za podjętą walkę o szkołę. Popieram ich całkowicie. Władza wybrana przez Nas musi działać dla Nas! Burmistrz i Rada Miasta już za długo grzeje miejsca, czas na zmiany!
DO WYBORCA
Dodane przez Anonim, w dniu 15.02.2017 r., godz. 21.51
A ILE TO IMPREZ ODBYWA SIĘ NA TYM TWOIM STADIONIE W ROKU !!!! TO JEST PUSTOSTAN,KTÓRY POWINIEN BYĆ PRZENIESIONY ZA MIASTO A MIASTO NIECH SIĘ ROZRASTA...TARGOWICA I STADION WOOON Z MIASTA

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl