Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

Powiat zorganizował Salon Edukacyjny

Ikona
(Zam: 05.04.2011 r., godz. 11.30)

Młodzież gimnazjalna miała okazję zapoznać się z ofertami szkół średnich powiatu wyszkowskiego.

Salon zorganizowano już po raz piąty, w tym roku odbył się 31 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Wyszkowie. Ideą tej imprezy jest autoprezentacja poszczególnych szkół, możliwość wyjścia z ofertą edukacyjną do potencjalnych przyszłych uczniów. Placówki w różny sposób zabiegały o zainteresowanie przybyłych gimnazjalistów – poprzez najpopularniejsze ulotki informacyjne, „firmowe” zakładki do książek, rozmowy ze zwiedzającymi, do bardziej pomysłowych, jak wystąpienie w strojach ludowych (Zespół Szkół w Zabrodziu) czy częstowanie ciastami i innymi słodkościami (Zespół Szkół w Długosiodle). Stoiska placówek były opatrzone banerami, zdjęciami dokumentującymi osiągnięcia szkoły. Niektóre z nich oferowały udział w konkursach. Salon edukacyjny przyciągnął bardzo wielu gimnazjalistów, którzy mieli okazję sprawdzić i porównać oferty różnych szkół. Oficjalnego otwarcia dokonali przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk i starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski.

– Mam nadzieję, że na tej imprezie oświatowej znajdziecie ofertę dla siebie – zwróciła się do zebranych Justyna Garbarczyk. – Gościmy dziś najlepsze szkoły średnie, jakie są na terenie naszego powiatu.

W uroczystości inauguracji udział wzięli: Justyna Garbarczyk, Bogdan Pągowski, zastępca burmistrza Adam Warpas, przewodnicząca komisji edukacji, kultury i sportu powiatu wyszkowskiego Marzena Dyl, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta Krzysztof Arbaszewski, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych: Jan Rusak i Maciej Wójcik. Podczas otwarcia miała miejsce jeszcze jedna miła uroczystość – wręczono listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe uczniom Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie i ich opiekunowi w uznaniu za zajęcie I miejsca w IV Mistrzostwach Polski Kelnerów.
Swoje oferty przedstawiły m.in.: I Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie, zespoły szkół nr 1, 2 i 3 z Wyszkowa, Zespół Szkół w Długosiodle, Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wyszkowie, Zespół Szkół w Zabrodziu, Centrum Kształcenia w ZDZ. Szczególnie barwnie zaprezentował się Zespół Szkół w Zabrodziu.

– To nasz pomysł na promocję i zainteresowanie gości naszą placówką – powiedziała Natalia Osytek, która miała na sobie piękny, kolorowy strój ludowy. – Mamy specjalności typowo gastronomiczne, jak żywienie i gospodarstwo domowe, stąd pomysł na słodki poczęstunek, na pokaz robienia drinków.

Wśród przybyłych jedni z pewnością mieli sprecyzowane plany na przyszłość, inni dopiero chcieli przyjrzeć się ofertom szkół średnich. Jednym i drugim z pewnością pomogła taka forma promocji ofert edukacyjnych. Pytani o powód wybierania tych, nie innych szkół, najczęściej podawali swoje zainteresowania i namowy kolegów.

– Nie mam jeszcze wytypowanej żadnej konkretnej szkoły – na pytanie o swój wybór odpowiedział Paweł Wiaterski z Zabrodzia. – Wciąż się zastanawiam. Te targi edukacyjne to dobry pomysł i dużo mi pomogły. Interesują mnie klasy techniczne, samochodowe.

Z pytaniem o przygotowania do organizacji Salonu i ofert ich szkoły zwróciliśmy się do przedstawicieli gospodarzy imprezy, nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie, Grażyny Piotrowicz, Katarzyny Mielcarz i Joanny Krzyszczak.

– Przygotowania trwały bardzo długo, konkretne prace zaczęliśmy w styczniu –mówiły. – Trzeba było zebrać materiały informacyjne, opracować ulotki, to masa rzeczy do zrobienia. Jako gospodarze mieliśmy tych obowiązków szczególnie dużo. Dodatkowo udało nam się spotkać z absolwentami naszego liceum, ludźmi, którzy odnieśli jakiś sukces, zrobiliśmy z ich udziałem film, który można będzie dziś obejrzeć. To m.in. wiceminister zdrowia, dziennikarz radiowy, operator kamery w TVP, rzecznik ministerstwa sportu, Barbara Bernard, zastępca prezesa zarządu Banku Spółdzielczego w Warszawie, ksiądz Henryk Kietliński, absolwent LO z 1949 r. Ten film zabrał nam wiele czasu.

Na podsumowanie Salonu Edukacyjnego podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski przedstawił projekt ustawy o systemie oświaty, zawierający m.in. system wspierania nauczycieli, zmiany w nadzorze pedagogicznym i szkolnictwie zawodowym. W uroczystościach udział brali również: podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Tadeusz Nalewajk, Teresa Trzaska, członek Zarządu oraz wójtowie ościennych gmin, jak również dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

E.E.
Współpraca – Oliwia Romańska i Martyna Gardocka

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl